Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:31 Wto 22 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1756, 1757, 1758 ... 2430, 2431, 2432  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 23:10 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="koks"]aproposss.. egiptu _bo bałtyk popieram _to chcesz żeby cię rekiny zjadły byłem u tych brudasów tam przynajmniej nie TSZA BAKUTILU (saria) wielbłąd bocian pustynia.tam się rozkłada czytaj(suszy)bocian nasz POLSKI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CINDUSIA

PostWysłany: 23:02 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koks napisał:
Witam, dla mnie jest oczywiste,że żadne związki nic nie dadzą,ale można je tworzyć -jak najbardziej. Nie wiem dlaczego hodowcy nie zmniejszają produkcji,poprzez przestrzeganie dobrostanu i zamiast 6 rzutów,chociaż 4,5-5 w ciągu roku,z tego morał oczywisty-mniej kurczaka,lepsza cena--więcej pszenicy mniejsza cena.Naprawdę da się wyżyć z mniejszej ilości wstawień,póki to nie zrozumiemy to będzie po nas !!! Ja sam hoduję 4 rzuty roku i stać mnie na Bałtyk,a zimą na Egipt i Alpy,i jeżdżę dobrym autem.....ludzie opamiętajmy się !!!!!!!!!!!.....I co z tym vat-em...z wyliczeń mi wychodzi,że się opłaca przejść ,a ludziska się boją...jak się dopłaci to i tak się odda,co się teraz oddaje na RR...I nie ma co mylić z dochodem,bo jeszcze jesteśmy na szacunku,a i tak dochodowy wprowadzą-kwestia czasu...życzę dobrych przemyśleń i odwoływania po 1,2 wstawień w roku i zobaczycie ..będą nas prosić o kurczaka.. Wink pozdarwiam.

Jak bym była tą ubojnią to bym tak zrobiła żeby rynku nie stracić myślisz że oni by na to nie wpadli zawsze to jakieś wyjście tak jak niektórzy z nas pasze sami robią bo próbują się za wszelką cenę na rynku utrzymać
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:58 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koks napisał:
Witam, dla mnie jest oczywiste,że żadne związki nic nie dadzą,ale można je tworzyć -jak najbardziej. Nie wiem dlaczego hodowcy nie zmniejszają produkcji,poprzez przestrzeganie dobrostanu i zamiast 6 rzutów,chociaż 4,5-5 w ciągu roku,z tego morał oczywisty-mniej kurczaka,lepsza cena--więcej pszenicy mniejsza cena.Naprawdę da się wyżyć z mniejszej ilości wstawień,póki to nie zrozumiemy to będzie po nas !!! Ja sam hoduję 4 rzuty roku i stać mnie na Bałtyk,a zimą na Egipt i Alpy,i jeżdżę dobrym autem.....ludzie opamiętajmy się !!!!!!!!!!!.....I co z tym vat-em...z wyliczeń mi wychodzi,że się opłaca przejść ,a ludziska się boją...jak się dopłaci to i tak się odda,co się teraz oddaje na RR...I nie ma co mylić z dochodem,bo jeszcze jesteśmy na szacunku,a i tak dochodowy wprowadzą-kwestia czasu...życzę dobrych przemyśleń i odwoływania po 1,2 wstawień w roku i zobaczycie ..będą nas prosić o kurczaka.. Wink pozdarwiam.
bez obrazy ale dobrze piszesz w tej sytuacji vat ,,,to moją cię jak na patelni a kto? us i banki
Powrót do góry
koks

PostWysłany: 22:51 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:47 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="CINDUSIA IDZ tam do portóów a głupihh pomysłóów nie podsłuuuwaj
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 22:47 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
To są bardzo fajne pomysły tylko jak do cholery potrząsnąć wszystkimi hodowcami naraz? Nie wiem jak u was ale w moim środowisku w promieniu paru kilometrów jeden drugiego by w łyżce wody utopił.Co się dużo dziwić jak w naszym sejmie dają przykład jak postępować mamy.

To jest racja ta cała sytuacja doprowadziła do tego że każdy sobie rzepke skrobie
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 22:40 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
s69 napisał:
Kurczak w sklepie po 7,50 a nam po 2,8 chcą płacić? Żeby się wszyscy w tym łańcuszku Antoniego nie posrali z radości że nas tak gnębią. O cenie kurczaka w sklepie w Irlandii wam nie napisze bo się popłaczecie wszyscy z żalu.

Ja już parę lat temu myślałem jak można temat zaniżania cen załatwić, i jest bardzo prosta metoda.

Wstrzymać z zaskoczenia dostawy do jednej tylko ubojni na 1, 2 miesiące. I wystarczy. To jest fizycznie osiągalne przy odpowiednim zgraniu hodowców. Tak długo wstrzymać aż cennik nie znormalnieje. Potem następna ubojnia i następna, po koleji i systematycznie. Ale hodowcy w danym regionie musieli by być bardzo dobrze zorganizowani - to by się dało zrobić.

I to właśnie można zrobić nawet od jutra.Tłumaczenie-powstaje związek ,który w drodze głosowania wyłonił waszą ubojnię, jako najbardziej gnębiącą hodowców w związku z tym odmawiamy dostaw.Przykro mi ,ale w obecnej sytuacji musimy stworzyć silny związek aby nie zbankrutować,a ja nie mogę wyłamywać się z postanowień tegoż związku, bo zostanę z niego wykluczony.Ewentualnie można też dołożyć do ceny płaconej przez tą ubojnie 50gr i grzecznie podziękować ,twierdząc ,że właśnie mamy odbiorców w o tyle wyższej cenie.Rewolucja w jeden dzień ,która z prędkością światła obiegłaby rynek.[/list]

Ubojnie też trzymają ze sobą a jak inna ubojnia będzie biła tej wybranej usługowo bo będą sobie pomagać żeby nie być tą następną wybraną
Powrót do góry
501

PostWysłany: 22:35 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są bardzo fajne pomysły tylko jak do cholery potrząsnąć wszystkimi hodowcami naraz? Nie wiem jak u was ale w moim środowisku w promieniu paru kilometrów jeden drugiego by w łyżce wody utopił.Co się dużo dziwić jak w naszym sejmie dają przykład jak postępować mamy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:22 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Kurczak w sklepie po 7,50 a nam po 2,8 chcą płacić? Żeby się wszyscy w tym łańcuszku Antoniego nie posrali z radości że nas tak gnębią. O cenie kurczaka w sklepie w Irlandii wam nie napisze bo się popłaczecie wszyscy z żalu.

Ja już parę lat temu myślałem jak można temat zaniżania cen załatwić, i jest bardzo prosta metoda.

Wstrzymać z zaskoczenia dostawy do jednej tylko ubojni na 1, 2 miesiące. I wystarczy. To jest fizycznie osiągalne przy odpowiednim zgraniu hodowców. Tak długo wstrzymać aż cennik nie znormalnieje. Potem następna ubojnia i następna, po koleji i systematycznie. Ale hodowcy w danym regionie musieli by być bardzo dobrze zorganizowani - to by się dało zrobić.

I to właśnie można zrobić nawet od jutra.Tłumaczenie-powstaje związek ,który w drodze głosowania wyłonił waszą ubojnię, jako najbardziej gnębiącą hodowców w związku z tym odmawiamy dostaw.Przykro mi ,ale w obecnej sytuacji musimy stworzyć silny związek aby nie zbankrutować,a ja nie mogę wyłamywać się z postanowień tegoż związku, bo zostanę z niego wykluczony.Ewentualnie można też dołożyć do ceny płaconej przez tą ubojnie 50gr i grzecznie podziękować ,twierdząc ,że właśnie mamy odbiorców w o tyle wyższej cenie.Rewolucja w jeden dzień ,która z prędkością światła obiegłaby rynek.[/list]
Powrót do góry
501

PostWysłany: 22:04 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PSL odda mózg do przeszczepu za ciepłą posadkę w sejmie Evil or Very Mad
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:00 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu napisał:
Z całym poszanowanie ta branża jest chora i pewnie nie powróci taka rentowność jak w latach 70 i 80 jak to ojciec opowiadałSmile
Ale co narzekac trzeba walczyc i szukac kolejnego źródła dochodu albo etat:)
komuno wróć bo PO to tylko się przed Pisem broni Rolling Eyes a gdzie PSL ciepłe posadki roole od siedmiu boleści Exclamation
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 21:56 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIĘTKI napisał:
Cindusia dopiero będzie brak kurczaka a w tej chwili schodzą wstawienia
z początku grudnia kiedy była masa wielka

Nie było wstawień od połowy listopada i początkiem grudnia wszyscy na tym forum byli tego zdania i było to potwierdzone przez niektórych hodowców
ja wstawiałam w połowie grudnia i kupowałam jajka bezpośrednio z reprodukcji . Gdyby było ssanie na pisklaka to możesz zapomnieć o kupieniu jajka.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:55 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całym poszanowanie ta branża jest chora i pewnie nie powróci taka rentowność jak w latach 70 i 80 jak to ojciec opowiadałSmile
Ale co narzekac trzeba walczyc i szukac kolejnego źródła dochodu albo etat:)
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:46 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu napisał:
w sklepie pewnie tak:) a żywiec po 3;(

Uśmiechnij się.Jutro będzie lepiej.

September. Very Happy
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:38 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sklepie pewnie tak:) a żywiec po 3;(
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:36 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CINDUSIA napisał:
WIECIE ILE SIĘ CZEKA ŻEBY W TEJ CHWILI ODDAĆ DO UBOJU NIOSKE
OD JAJ KONSUMPCYJNYCH ????

MIESIĄC KOLEJKI I PROSZENIA !!!!
im wcale nie idzie lepiej niż nam to samo gów..o już od roku sprzedawają jajko poniżej kosztów
A reprodukcja lekka jajka wędrują na mase jajeczną

jedynie stada rodzicielskie w tej chwili zarabiają bo mają takich (słowo zostało usunięte)ów i roboli jak my

Suma summarum będą jaja jak berety.Zakładam się ( tylko już nie mam za co ) że kurczak jeszcze w tym roku w sklepie będzie po dyszkę jak nic.Przypomnę wam to.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:32 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reprodukcja może zarobi jak ma dużo kurników i do tego wylęgarnie, bo na jednym obiekcie to jest tylko przerzucanie pieniędzy z faktury na fakturę;(
szczepienia drogie i wszystko nieadekwatne do ceny jaja.
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 21:31 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIĘTKI napisał:
jaka masa bo ubojnie nie mają co ubijać Idea
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:30 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

producent drobiu napisał:
pióro napisał:
coś jest nie tak , kondratowicz nie bije bo nie ma co , kierowca z paszarni mówi że jeżdzi raz w tygodniu z paszą że nie zarobi a cena kurczaka spada . to co juz braki żywca też nie pomagają?

Witam !Kondratowicz bije codziennie (tylko mniej) a mówi innym,że nie bije.Łatwiej wtedy zbić cenę i podtrzymywać panikę.
Pozdrawiam.

Witamy,witamy.Podoba mi się że nie wytrzymujecie w milczeniu i dorzucacie nam potrzebnych informacji.Nic tak nie jednoczy ludzi jak kataklizm.
Powrót do góry
MIĘTKI

PostWysłany: 21:29 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 21:22 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIECIE ILE SIĘ CZEKA ŻEBY W TEJ CHWILI ODDAĆ DO UBOJU NIOSKE
OD JAJ KONSUMPCYJNYCH ????

MIESIĄC KOLEJKI I PROSZENIA !!!!
im wcale nie idzie lepiej niż nam to samo gów..o już od roku sprzedawają jajko poniżej kosztów
A reprodukcja lekka jajka wędrują na mase jajeczną

jedynie stada rodzicielskie w tej chwili zarabiają bo mają takich (słowo zostało usunięte)ów i roboli jak my
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 21:14 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/w-hipermarkecie-na-slasku-sprzedano-1-5-tony-skazonej-wieprzowiny,44015.html

I już.Dostać za darmo i sprzedać tanio w Polsce.To jest deal.Ciekawe ile kurek przeznaczonych do utylizacji jedzie do Polski...
jakoś głupio się składa że masz racje
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 21:09 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox wylęgarnia gdzie byłam wczoraj stoi pusta 80 % aparatów wyłączone
wcześniej lęgnoł tam studer , drobiarstwo opolskie ,ijeszcze jeden nie pamiętam nazwiska nie przywieżli od dwóch tygodni ani jednego jajka więc nie wiem dlaczego na innych terenach jest inaczej

Tasomix wywozi dużo mniej paszy z tego dużo na indyka Deheus tylko grower 2 i finiszer
to w takim razie gdzie są te pisklaki które się lęgną . Ja wczoraj przesunełam o tydzień wstawienie na jednej fermie bez jakiegokolwiek problemu . Gdyby tak było to by mi powiedzieli że nie ma szans bo nie mają jajek . Mogłabym
nazwiskami pisać którzy hodowcy stoją z pustymi halami !!! To gdzie ta nadprodukcja .?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:58 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/w-hipermarkecie-na-slasku-sprzedano-1-5-tony-skazonej-wieprzowiny,44015.html

I już.Dostać za darmo i sprzedać tanio w Polsce.To jest deal.Ciekawe ile kurek przeznaczonych do utylizacji jedzie do Polski...
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:50 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1756, 1757, 1758 ... 2430, 2431, 2432  Następny
Strona 1757 z 2432

Skocz do: