Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

idźmy dalej oparami absurdu

 

100% lub prawie 100 i mała ilością ciepła tylko opór toczenia na łożyskach maja silniki elektryczne

 

kupisz 1000m kabla i podłączysz pod ciągnik i jedziesz prawie za darmo 50gr za 1kwh dasz to 100 kwh masz za 50 zł 12 litrów paliwa cichy ekologiczny

 

ale wiem u Ciebie jeszcze pradu nie ma z słupów energetycznych

 

na dach 2 panele fotowoltaiczne

na maske jeden z 10kwh tez zrobisz taki do oprysków do nawózw ciagnik a jak do orki to na pług z 10 ogniw i tez 80 kwh bedzie

 

z emisja co2 nie bedzie problemu jak w TDI

 

ja nie mam autka w tdi

 

ale pali 48 na 1450km

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400

 

kiedys jak byłem w Twoim wieku Lans tez myslem o rusku ale mogło by mi wątrobę wyrwać

ale nawet z ruski danych wynika ze 20gr na 1kwh mniej to przy wrosie mocy o 10 daje sume lekko wiekszą czy sie myle

 

57 x 240 13 680

 

65 x229 14 300 i jeszcze nie jest to pełna moc bo obroty nizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

idźmy dalej oparami absurdu

 

100% lub prawie 100 i mała ilością ciepła tylko opór toczenia na łożyskach maja silniki elektryczne

 

kupisz 1000m kabla i podłączysz pod ciągnik i jedziesz prawie za darmo 50gr za 1kwh dasz to 100 kwh masz za 50 zł 12 litrów paliwa cichy ekologiczny

 

 

 

Niestety . mój szanowny adwersarzu ." kabel " , o którym wspominasz ważylł by więcej jak ciągnik , gdyż prąd który przez niego musiał by płynąć , sięgał by kilkudziesieciu amper na fazę.

1000 m długość wymagała by zwiekszenai przekroju i

 

Jeśli już jesteś przy wikipedi i SW 400 to zauwaz ile pali najmocniejsze rozwinięcie tego silnika .

209gr/kwh przy nieco ponad 200 km , w stosunku do zwykłego SW 400 , który ma lekko ponad sto koni i spala 235gr /kwh .

Jednak nie tylko o moc tu chodzi , cala zabawa tkwi w momencie obrotowym ktory jest ponad dwa razy większy.

Jedno z moich aut ma wlasnie silnik 1,9 tdi i jego moment obrotowy , jest równy temu , który posiada silnik kombajnu Bizon.

Nie muszę Ci tłumaczyć jak to jedzie.

Miałem też kiedyś 3 l wolnossącego MB 209 o mocy 88 km , sprzedalem go do Nigerii ,a w zamian kupiłem Sprintera z silnikiem 2,9 , ktory posiada sprężarkę .

Powiem Ci tylko jedno , porownując te dwa auta , to tak jakby porownać osła do ogiera , z tym ze osioł idzie tak jak idzie , a zre 30 % wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

idźmy dalej oparami absurdu

 

 

na dach 2 panele fotowoltaiczne

na maske jeden z 10kwh tez zrobisz taki do oprysków do nawózw ciagnik a jak do orki to na pług z 10 ogniw i tez 80 kwh bedzie

 

 

Fotowoltanika była moim hobby , a stało się to dlatego że trochę pływam na silniku elektrycznym i nie mialem pomysłu co zrobić z aku zelowymi , gdy nie pływam.

Wiec założyłem pięc paneli 80 w i jadę w nocy za darmo , to znaczy oswietlam otoczenie domu .

Tyle ze 1m2 energii słonecznej , jest w stanie dostarczyć 1KW energi , niestety sprawność najlepszych ogniw sięga 18 % w zwiazku z tym , by uzyskać 1 kw trzeba 6m2 panela .

Chcac uzyskać 80 kw , trzeba by 5 arów ogniw i robic tą prace w czerwcu w samo południe , tyle że ciągnik o mocy 80 kw , jest za słaby by uciągnąc akumulatory do tego potrzebne , a co tu mówic jeszcze o orce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z sprawnością ogniw przesadzasz z 2 ogniw 2 m kolo 500 wat teraz maja sprawności fakt jak piszesz 18% bo u mnie w nocy ciemno jak u murzyna w du.....pie

 

ja tylko królowa szosz jadzę 105 wersie rolniczej BOSTO

 

z tym momentem masz racje fajna sprawa szczególnie tarcze sprzęgłowe dwu masowe tanie jak zwykle sprzęgła

 

a jak będziesz miał Bizona i coś mu sie stanie z sercem poszukaj w PKS mu innego sw 400 oczywiście turbo z 14 szpilkami w głowicy ale wszystkimi a nie tylko kilkoma

 

daja Ci gwaracje ze 150 silnik jak zdrowy bedzie miał

 

a jak juz taki będziesz miał w Bizonku to 1,5 ha na godz z palcem w nosie zrobisz

 

Aluminiowy kabel pow 10 mm w kwadracie sie stosuje jest lekki mniejsze straty

 

 

A tak na zakończenie mądrej dyskusji zmień profesje zajmij sie handlem zbożami to Polscy rolnicy zauważa dobrobyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

z tym momentem masz racje fajna sprawa szczególnie tarcze sprzęgłowe dwu masowe tanie jak zwykle sprzęgłat

Nie zauważylem pedału sprzęgła w swoim pojezdzie , więc nie rozumiem o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sobotę pryskałem rzepak obok sąsiadującej z nim plantacji jęczmienia .

W dniu dzisiejszym postanowiłem opryskac owy jęczmien na chwasty i po przyjeżdzie na pole oczom ukazało się zżółknięte pole , na którym zielone rosliny jęczmienia to wyjątek.

Trochę mnie to (słowo zostało usunięte).

I coż , minęło 2 tyg , jęczmień jest idealnie zielony , jego kondycje ocenił bym na dużą 4 w skali 5-stopniowej.

Podejrzewam że przyczyna tkwiła w wykorzystaniu substancji odżywczych zawartych w bielmie , a jednoczesny brak odpowiedniej wilgotności ziemi uniemożliwił pobranie i uzupełnienie ich bezpośrednio z gleby.

Z biegiem czasu wilgotność się poprawiła, wschody się wyrównały , korzenie sięgają głebiej. , dostęp do niezbędnych pierwiastków stał się otwarty .

Pewno stąd metamorfoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich efektów można się spodziewać gdy by się pomylić i zamiast jarego na wiosnę jeczmienia posiać zimowy -wydał by plon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ziarna by z tego nie było.Musiał by przejść jaryzację a raczej taka możliwość jest wątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jęczmień ale pszenica się rozkrzewi i w tej fazie zostanie, będzie wyglądała jak piękna łąka.

w topagraże były kiedyś zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiele razy ten temat był wałkowany -wszystko zależy od odmiany jedne wydaja plon inne wydaja bardzo mokre ziarno w wrześniu a jeszcze inne daja prawie normalny plon

 

jak u was Wódki zostało po lanym poniedziałku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z żółknięciem jęczmienia jarego o tej porze? Szczególnie w miejscach gdzie jest gęstrzy. Morze trochę za gęsto posiałem. Czy powodem jest grzyb czy raczej brak składników pokarmowych? Sugestie naprawcze mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie załuj siarczynu magnezu przyjacielu dodaj mocznika nie za wiele 5% i fosfor i potas np w siarczanie potasu lub daj monopotas 54 Pi 34 potasu worek 25 kg na 10 ha starczy a kosztuje od 140 do 180 zł

 

 

a ja bym to widział ze moze za głęboko jakis piach orasz juz nie jeden jeczmień taki widziałem

 

ale Bida to tez owoc RAJU W ROLNICTWIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym obejrzeniu widzę że pojawia się tam już plamistość siatkowa. Trzeba będzie dodać pewnie jeszcze jakiś bumper lub tebu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego mimo ze ja kasy na jęczmieniu nigdy nie zrobilem

 

1 raz na browar sprzedawałem ale cena była licha

 

jeczmień jary bardzo lubie za kulturę i małe wymagania

 

 

stanowisko pod rzepak trochę gorsze niz po grochu czy ziemniakach ale od pszenicy zawsze o 10% rzepak lepiej plonuje

 

 

a te siatkowe choroby faktycznie występuja i to 2 razy pewnie masz juz 1 rzut to jest taki light

 

 

 

 

 

 

Tu prawie karzy środek da radę pewnie nawet karbedazyna by nie miała problemu i faktycznie azot tez ładnie z tym jedzie

nie napiepszaj sie Tebu ani Bampera ja lubie Topsin szczególnie z MANTRACIEM w gratisie

 

Najgorszy jest srodek którego nie dasz

 

saletrzak mogłeś dać w korzeń teraz bedą duże straty chyba ze w jakąś ulewe bedziesz siał

 

saletrę sypnij 100 do 150 bedzie git majonez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale mieszanina zamiast pomagać pogorszyła sprawę. Dałem mirage+siarczan+mocznik3%+mikroelementy i poparzyło jęczmień dość znacznie (zrobiło się brązowo). Chyba lepiej zostawię go w spokoju co będzie to będzie. Zastanawiam się tylko co mu zaszkodziło czy mógł to być mocznik (puławy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a ile stopni było u Ciebie w nocy ?

 

3% mocznika to nawet na kłos nie zaszkodzi

 

 

teraz mogłeś dać 10 do 15 %

 

teoretycznie mogłeś dać dużo żelaza ale zakładam ze nie dałeś wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było ciepło, także warunki były dobre. Jeszcze takiej sytuacji nie miałem bo na drugi dzień po oprysku było już brązowo. Teraz trochę się poprawił, zobaczymy co z niego będzie. Najgorsze jest to że trzeba już jechać na chwasty i boję się że mu jeszcze doprawię. Poszukam może jakiegoś środka który będzie delikatniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a co sądzicie o stosowaniu oprysku wapnem 1,5 kg /ha - Ca - teraz w jęczmieniu jarym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj 1,5 kg wapna i napisz co zmieniło w Twoim życiu

 

a przyjacielu darko

 

nie boj sie tylko pryskaj na chwasty ja swoja pszenice pryskałem poprawki na miotłe i dwuliścienne trochę wyłaziły dzis pszenica nic sie nie rózni od tej za drogą co nie była oparzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że takiej sytuacji jeszcze nie miałem. Jeszcze dwa tygodnie temu wszyscy się śmiali i pytali czym tak pięknie spaliłem jęczmień, a dzisiaj każdy pyta co zrobiłem że u mnie jest najładniejszy jęczmień w okolicy :D . To naprawdę dobrze teraz wygląda. Jednak mieszanina dała super efekt, choć na drugi dzień po oprysku wyglądało to tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę przyznać że takiej sytuacji jeszcze nie miałem. Jeszcze dwa tygodnie temu wszyscy się śmiali i pytali czym tak pięknie spaliłem jęczmień, a dzisiaj każdy pyta co zrobiłem że u mnie jest najładniejszy jęczmień w okolicy . To naprawdę dobrze teraz wygląda. Jednak mieszanina dała super efekt, choć na drugi dzień po oprysku wyglądało to tragiczne.

 

napisz jakie dałeś mikro elementy i ile

 

chyba zrobileś jaka inter akcje 2 miko elementów które sie wzajemnie wykluczaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...