Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:04 Pon 30 Mar 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1756, 1757, 1758 ... 2295, 2296, 2297  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 10:41 Pią 21 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, dzisiaj tabela opanowana przez cenę 3,40 !

Zapraszam na www.mojekurczaki.pl

Pozdrawiam, Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:08 Pią 21 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojlerek napisał:
kol napisał:
B)

J co do dobrego okresu w drobiarstwie...to jeśli ktoś narzeka na zarobek w 2009 r. .

Czytaj uważnie to co napisałem: OSTATNIE PÓŁ ROKU !!! Pochwal się po ile sprzedawałeś od października do kwietnia???
A tak na marginesie to powiedz ubojni , że drobiarstwo to ruletka i pół roku sprzedają tuszkę po 5,20 przy cenie żywca 3,40 , a drugie pół po 4,80 p-rzy cenie żywca 2,70 .
Nie tylko ubojnia , ale każda inna obojętnie z jakiej branży firma stwierdzi , że za darmo albo na dokładkach pracować nie będzie . To tytko nas producentów mięska i zboża wszyscy j...bią aż miło . Pamiętaj , że kurnik i sprzet to ogromne zainwestowane pieniądze także w produkcję więc jakiś w miarę godziwy zysk powinien być .
Gdybym wiedział 15 latr temu , że w tej branży zrobi się taki syf nigdy bym nie zaczął hodować . Teraz mając sporą bazę produkcyjną jakoś trudno to wszystko zostawić . Zresztą komu i za jakie pieniądze?
Prosty przykład:
mam 2mln - czyli dwa kurniki z wyposażeniem .
Zamiast kurników lokata roczna 6% czyli 120000brutto dochodu . Bez dodatkowych inwestycji w postaci koszty produkcyjne . Robiąc po 5 rzutów wychodzi , że z każdego mam brutto po 120ooPLN . Leżąc jajami do góry , nie użerając się z wylęgarnią bo kiepski pisklak , z paszarnią bo pasza syf no i z ubojnią bo mało płaci , obcina na wadze i jeszcze trzyma kasę po 30-40 dni .
Kasa na lokacie nie choruje na gumboro , nie ma salmonelli ani gronkowca , nie wymaga dezynfekcji itp. rzeczy .
Po co to piszę? Ano po to żebyśmy sobie uzmysłowili , że inwestując ogromne pieniądze powinniśmy mieć godziwy zysk . A my często cieszymy się jak nie dołożymy . Ale często / znam takie sytuacje / hodowca sprzedaje ptaki i wyobraźcie sobie , że nie pyta o cenę? Jest szczęśliwy , że sprzedał . Jest szczęśliwy , że zapłacą po 40 dniach , ze w ogóle zapłacą . No bo mogą przecież nie zapłacić!!! Chcemy żeby po nas jechali no to jadą!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 10:03 Pią 21 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj cię kolego mamy! O to chodzi! Piszesz -"jak dla mnie wystarczy".Zadowolony jesteś kosmicznie bo miałeś jeden dobry rok od 15 lat.Zarobiłeś i wystarczy.Człowieku o takim podejściu właśnie min. piszę.Paszarnie,ubojnie ,hurtownie i wylęgarnie co dzień mają (dzięki temu że ty tyrasz za darmo) takie zarobki,a ty się cieszysz i mówisz ,że wystarczy bo po raz pierwszy od nie wiem ilu lat twój bilans roczny zamknął się pozytywnie i zarobiłeś kasę????Człowieku macie wyprane mózgi i absolutnie najmniejszego pojęcia ani przygotowania do robienia biznesu.Takie podejście świadczy o hobbistyczny hodowaniu kurek gdzie czasem jakieś pieniądze przy okazji się pojawią ,a nie o prowadzeniu biznesu.Dlatego jest tak jak jest i dlatego tak jesteśmy traktowani.Opamiętajcie się wreszcie.
Zarobiłeś kasę.Zarobiłeś ją bo pracowałeś ,inwestowałeś i ryzykowałeś w trakcie prowadzenia biznesu.I należała się jak psu micha.Tak jak ubojni ,paszarni czy wylęgarni.A teraz zrób nową elewację , kup nowe maszyny i zamów Mercedasa i wycieczkę na Bora-Bora bo ci się k.u.r.wa należy,jak wszystkim bo codzień pracujesz bo codzień ryzykujesz majątkiem życia,bo prowadzisz biznes nie stoisz pod budką z piwem albo pod pośredniakiem w oczekiwaniu,że ktoś coś ci da.Należy ci się tak jak ubojni ,paszarni czy wylęgarni
Powrót do góry
brojlerek

PostWysłany: 06:42 Pią 21 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Brojler kurzy----Wierzysz w utopię człowieku. Jesteś na kontrakcie to podpisujesz umowę ...czysta wtopa i stan zadłużenia swojego majątku i pa pa. komornik robi pukpuk , jesteś na wolnym...grasz w "rosyjską ruletkę". Albo---albo...........Ja wolę tę ruletkę. Na wczoraj było gorzej, dzisiaj -no powiedzmy "mało wiele", jutro? Ruletka :)

Ja też wolę ruletkę...A co do dobrego okresu w drobiarstwie...to jeśli ktoś narzeka na zarobek w 2009 r. to faktycznie musiał mieć pecha. Na 5 rzutów po 30 000 szt. brojlera raz dostałam 3,40, w pozostałych między 3,60 a 3,90 zł. Dziękuję...jak dla mnie wystarczy!
Raz górka raz dołek,w tym roku raczej dołek,ale nic w tym dziwnego....jednym słowem - drobiarstwo!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:47 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy----Wierzysz w utopię człowieku. Jesteś na kontrakcie to podpisujesz umowę ...czysta wtopa i stan zadłużenia swojego majątku i pa pa. komornik robi pukpuk , jesteś na wolnym...grasz w "rosyjską ruletkę". Albo---albo...........Ja wolę tę ruletkę. Na wczoraj było gorzej, dzisiaj -no powiedzmy "mało wiele", jutro? Ruletka Smile
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 22:20 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Obniżka cen żywca jest sztuczna, tuszka min 5,10 netto ,na ubojniach schodzi wszystko bardzo ładnie Cool Cool Cool

Powtarzam obniżka cen nie ma uzasadnienia walczyć o swoje!!!
Trochę pogody ruch w sklepach większy i żywca braknie!!!
Nie zwlekać ze zdawaniem tylko ciągnąć cenę!!!! Cool Cool Cool
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:34 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="leszczaczek"]
Brojler kurzy napisał:
sasza307 napisał:
!!!

No nie
ostatnie pól roku no moze więcej to byl bardzo dobry czas dla drobiarstwa
Dawno takiego nie bylo

Tak? Chyba żyjesz w innej rzeczywistości kolego.
Poniżej ceny transakcyjne/ tyle mam na fakturach / od października zeszłego roku:
X 2,80-2,90
XI 2,90
XII 3,20-3,30
I 2,80
II 3,20
III 3,10
IV 3,10

biorąc pod uwagę , że pasze są do d.upy i zuzycia około 2 , albo nawet ponad , do tego dłuuugą i mroźną zimę co skutkowało ogromnym kosztem opału to faktycznie ostatnie pół roku było "zajeb.iste" Evil or Very Mad Ty lepiej policz sobie swoją kasę bo widzę , że bujasz w obłokach .
Kaszuby 3,30 -3,40
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 20:48 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
sasza307 napisał:
witam lubuskie na jutro 3, 25 netto dobre i to.pozdrawiam negocjujacych
No ja Ci prosżę Evil or Very Mad Pasza brutto wychodzi po blisko 1000 , pisklak ze szczepieniami grubo ponad 1,40 , a Ty piszesz , że dobre i 3,25??? Na dodatek praktycznie na wszystkich wytwórniach zużycia zaj.ebiste czyli około 2kg Evil or Very Mad Nigdy wczesniej przez kilkanascie lat chowu nie miewalem takich zuzyć . Jak hodowcy zaczynają krzyczeć i próbują zmieniać to raptem poprawa na jeden rzut i znów kicha .
Karwasz mać wszyscy jak zawsze zarabiają , ale nie HODOWCA !!! Co jest? Juz tak nam naj.ebali w głowach , że cieszymy się jak nie dołozymy? Przeliczcie swoje finanse i zobaczycie jak przez ostatnie poł roku staliśmy sie biedakami . Kiedys jak widziało sie super brykę to wiadomo , że hodowca . Teraz najlepszymi autami na imprezy drobiarskie pzryjeżdżaja ubojnie , hurtownie . A hodowcy? Aż wstyd pisać!!!

No nie
ostatnie pól roku no moze więcej to byl bardzo dobry czas dla drobiarstwa
Dawno takiego nie bylo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
endriu950

PostWysłany: 15:46 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich sprzedających.
Na dzisiaj w Łódzkim wynegocjowane ceny to 3,4 3,45. Są to ceny transakcyjne i pewne. Telefon się urywa i wszyscy chcą jeszcze na niedzielny ubój więć jest jeszcze możliwość pociągnąć parę groszy.
Pozdrawiam i jadę zdawać
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:08 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojlerek napisał:
Panowie! Przestańcie skakać sobie do gardła. Każdy prowadzi fermę po swojemu i każdy ma swoje konkretne powody. Nie wiecie, kto ma jaką sytuację czy to finansową czy inną, dlatego nie oceniajmy się nawzajem. To nic nie da. Pozdrawiam z Warmińsko-Mazurskiego, gdzie chyba najniższa obecnie cena w kraju.

Najniższa, to znaczy jaka?
Powrót do góry
brojlerek

PostWysłany: 12:49 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie! Przestańcie skakać sobie do gardła. Każdy prowadzi fermę po swojemu i każdy ma swoje konkretne powody. Nie wiecie, kto ma jaką sytuację czy to finansową czy inną, dlatego nie oceniajmy się nawzajem. To nic nie da. Pozdrawiam z Warmińsko-Mazurskiego, gdzie chyba najniższa obecnie cena w kraju.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:41 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obniżka cen żywca jest sztuczna, tuszka min 5,10 netto ,na ubojniach schodzi wszystko bardzo ładnie Cool Cool Cool
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:10 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znacie ceny na Kaszubach? Czy jest wiecej niz 3,30 , czy dalej sie opieraja?
Powrót do góry
Miki Kurczak

PostWysłany: 06:42 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj sprzedalem do Boguslawskiego i do Wyrebskiego. do obu po 3.4 netto. Niestety nic wiecej nie dalo sie wywalczyc . jak myslicie utrzyma sie ta cena na przyszly tydzien?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
medox

PostWysłany: 22:29 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ppr.pl/artykul-amerykanski-drob-zaleje-rynek-ue-157552.php
Oby dolar nie zszedł do 1.90PLN bo trzeba będzie poznać się z komornikiem chyba.
Póki co dolar jest tak drogi ,że kit w oko,ale jak się okaże jak Stany są zadłużone i ile kasy bez pokrycia wpompowali w pseudo ratowanie ich gospodarki przed kryzysem i wybuchnie potężna inflacja to dolar raczej 3.30 nie będzie kosztował.Może połowę.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:20 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jestem tym dymanym Sad Ale sam z rynkiem nie wygram ,robię tyle ile mogę i ile się da.A przyczyny milion razy opisywałem ,już milion pierwszy mi się nie chce
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:03 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Cuda się nie zdarzają ,ktoś musi dymać a ktoś musi być dymany.Muszą być bezmózgi i idioci bo gdyby wszyscy byli mądrzy to nikt by nie zarobił.
Ktoś kiedyś powiedział - dziękuje idiotom,dzięki nim jestem bogaty.I takie motto pewnie wisi w gabinetach ubojni,paszarni,wylęgarni,hurtowni

Kim jesteś? Z innej planety? Jeżeli jesteś hodowcą to jesteś idiotą, bezmózgiem, dymanym...(sorki- Twoje słowa). Jeżeli jesteś z ubojni,paszarni,wylęgarni,hurtowni to jesteś na wierzchu. Jest jeszcze jedna opcja- jesteś bankrutem, Twoja znajomość rzeczy świadczy o znajomości tematu i siejesz zamęt, żeby podnieść wartość swojego "ja".
No dobra bez urazy i obrazy. Do pioruna powiedz mi jak można negocjować jeżeli trzeba sprzedać (oddać). Kurczak to nie świnia, że można ze trzy czy cztery tygodnie przetrzymać. Mądry jesteś to odpowiedz.
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 17:31 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

w łódzkim próba sił. zaczęli rano od 3,35 a skończyli na 3,45. mam jeszcze jakieś 12000 wiec już z górki ale nie mam zamiaru oddać taniej jak po 3,5. Koledzy z okolic Łodzi nie sprzedawajcie poniżej tej ceny bo słyszę że co niektórzy oddają po 3,3, Nie dajcie się dymać w D..... bo oni muszą coś ubić a na razie nie mają co więc niech płaczą i płacą.
Pozdrawiam wszystkich MĄDRYCH sprzedających.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:37 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wiele miejsc nie da się dojechać chwilowo.Więc może tak być.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 13:04 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierowca z paszarni przekazał mi iż jeden z hodowców dzisiaj w nocy sprzedaje po 3.7n ale czy to prawda to nie wiem. Rolling Eyes
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:37 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na południu bardzo mało kurczaka, cen na dziś to 3,5 netto.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:17 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cuda się nie zdarzają ,ktoś musi dymać a ktoś musi być dymany.Muszą być bezmózgi i idioci bo gdyby wszyscy byli mądrzy to nikt by nie zarobił.
Ktoś kiedyś powiedział - dziękuje idiotom,dzięki nim jestem bogaty.I takie motto pewnie wisi w gabinetach ubojni,paszarni,wylęgarni,hurtowni
Powrót do góry
Adam12035

PostWysłany: 21:37 Wto 18 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca zawsze byl i będzie w dupę kopany,wszyscy dostają swoje,ale hodowca jak doloży 30tyś, to nikt mu nie współczuje.(żeby nie było,że jestem nie wiarygodny,styczeń-2.7) zdzieram z ubojni ile sie da, jak na ten tydz.to max.3.4.a że mam trochę czasu to mogę ich podrażnić Mad
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:25 Wto 18 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BROJLER KURZY musze ci powiedziec i że u nas płacą jeszcze mniej bo 3 10 netto brychcy i kulus , ręce opadają
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:18 Wto 18 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler Kurzy masz rację, hodowcy się cieszą, że ktoś od nich odbiera żwywiec, i mówią no poczekam do tych 30 dni potem z 30 robi sie 60 alb 90 dni płatności i przez t cała branża traci, ach szkoda gadać, wylęgarnie łączą się, budują nowe kurniki, a hodowca nie ma na nowy wentylator, śmiechu warte, sytuacja się zmieni tak za ok 20 lat jak część odejdzie na emeryture i młdzoi wejdą z nowym rozumowaniem i umiejeętnością negocjowania.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1756, 1757, 1758 ... 2295, 2296, 2297  Następny
Strona 1757 z 2297

Skocz do: