Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:13 Pon 21 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1759, 1760, 1761 ... 2429, 2430, 2431  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid100

PostWysłany: 20:21 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HODOWCY Z MAŁOPOLSKI WPISUJCIE SIĘ KTO CHĘTNY DO WSPÓLNEGO DZIAŁANIA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PEACMAKER

PostWysłany: 20:10 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli macie problemy ze spotkaniami w swojej grupie tzn ze musicie sie spotkac konkretnie usiac i powiedziec! słuchajcie traktujmy siebie powaznie i nasze spotkania... spotykajcie sie wtedy kiedy macie cos waznego do przedyskutowania! musicie sobie ufac i wybierac takie godziny spotkan np poranne na ktore wszyscy przyjedziecie bezwarunkowo i koniec kropka! ZACZNIJMY OD MAŁYCH GRUP NAJPIERW KAZDY U SIEBIE A POTEM SPOTKAMY SIE W SKALI KRAJOWEJ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Savik!

PostWysłany: 20:04 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrzeszanie ok. Mały problem: sam jestem w grupie producentów drobiu. Jest nas kilku. Zawsze jest problem kiedy się spotkać, bo to ktoś zdaje, wstawia. Nie mamy kierowników ferm, jak pewnie większość z was.
W związku z powyższym proponuję szybko zacząć wspólną współpracę regionalną lub ogólnokrajową od wybrania spośród lokalnych hodowców drobiu lidera, który by reprezentował określoną grupę hodowców.
I osobiście uważam, że jeżeli już ludzie dojrzeli do tego, aby wspólną działalność rozpocząć od podstaw dalej tuż pójdzie z górki. Ja wiem, że każdy chce sam, to jest niestety nasza polska przypadłość (kompletny brak zaufania, zamordyzm i zazdrość), której ciężko się przeciwstawić.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 20:04 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PEACMAKER napisał:
Jeśli kto kolwiek będzie zainteresowany konkretami i przede wszystkim jakimi kolwiek spotkaniami macie mojego maila w moimi poscie wiec prosze do mnie pisać..utworzę grupę kontaktów producentów drobiu i będziemy na bierząco z różnego rodzaju informacjami..aż przyjdzie taki dzień, że to my będziemy dyktować ceny na rynku, bo my jesteśmy producentami!

ubojnie nie potrafią sprzedać naszego towaru. Chcą sprzedawać poniżej naszych kosztów i to o 0,8 zł /kg. Myślę że każdy się z tym zgodzi ?Nie twierdzę że to źli ludzie bo niczym się nie różnią od nas(a o sobie myślę dobrze) tylko stwierdzam prosty fakt. Jestem przekonany że nie tylko "zjednoczenie się " ale i włączenie się ubojni w nasze szeregi jest konieczne .Jak widać- to że nie ma kurczaka (u nas bardzo mało od dłuższego czasu) nie powoduje ceny minimalnej (koszt)3,7netto. widzimy wszyscy co nam zgotował Cedrob. mamy kurniki warte miliony a nie możemy zbudować sobie razem ubojnię -pominąć tych co z nami nie graja czyli HURTOWNIE.
Kaszubi spotykają się w piątek w Żukowie (info w ubojniach)
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 20:01 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniu jutrzejszym o godzinie 11 w miejscowości Kepice k/Słupska Regionalne Zrzeszenie Hodowców Drobiu Słupsk organizuje spotkanie z hodowcami z terenu Słupska , Sławna , Miastka ,Kępic i....... Kazdy hodowca pożądany!!!
Temat znany .
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 19:50 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kto kolwiek będzie zainteresowany konkretami i przede wszystkim jakimi kolwiek spotkaniami macie mojego maila w moimi poscie wiec prosze do mnie pisać..utworzę grupę kontaktów producentów drobiu i będziemy na bierząco z różnego rodzaju informacjami..aż przyjdzie taki dzień, że to my będziemy dyktować ceny na rynku, bo my jesteśmy producentami!
Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 19:40 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni się zgadzam z kolegom , forum śledzę od paru lat i jest to pierwsza tak wyważony i konkretny post. proponuje aby z małopolski zrobić nieformalne zebranie i zastanowic się jak można by coś w tej sytułacji zadziałać ZGŁASZAJCIE SIĘ
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 19:24 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: ODNOSNIE WASZYCH WYPOWIEDZI Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.. Ja również jestem hodowcą drobiu z woj. łódzkiego i napisze kilka zdań na temat tego co myśle o tym o czym piszecie...to jest moje zdanie i nie zamierzam nikogo przekonywać do swoich przemyśleń..po prostu:)
Mieliśmy teraz w łódzkim spotkanie na którym było około 40 drobiarzy z terenu i rozmawialiśmy na różne tematy, ale głównym tematem było wystosowanie najważniejszych postulatów, które będą na dniach omawiane z członkiem Izby Rolniczej a nastepnie będą dalej przekazane do Ministerstwa..
Spójrzcie na kilka pytań, które zaraz zadam..
po pierwsze: kto psuje rynek drobiu w Polsce?otóż takie molochy, jak firma CEDROB, która produkuje od A do Z czyli mają swoją wylęgarnię, mają swoje kurniki, mają swoją wytwórnie pasz, mają swoją ubojnie, mają swoje sklepy, hurtownie itd...i kółko sie zamyka! Wiec jeśli ktoś czyta moją informacje juz wie teraz ze odpowiedz na pytanie PIKO wyglada wlasnie tak jak wyzej..czyli jest to molzliwe, mało tego oni jeszcze na tym zarabiaja!!!!!
PO DRUGIE: czy mięso które jest importowane z innych krajów takich jak holandia, która jest w tym potentatem, brazylia, argentyna czy to mięso jest odpowiednio przebadane..bo jak stwierdzilismy na spotkaniu ze raczej NIE! mało tego produkowane jest na mączkach, które w Polsce jak i krajach UE są zakazane wiec takie mięso nie powinno trafic do Kraju!!!kto za to bierze pieniadze???!!
Te dwa punkty które wymieniłem są kluczowymi postulatami, które chcemy aby trafiły wyżej...a czy ktoś wyżej cos z tym zrobi dalej nie mamy pewności, ale nie siedzimy z założonymi rękoma, po prostu działamy.
Również bardzo istotną rzeczą jest fakt taki, zresztą padało to stwierdzeni juz tu na forum...aby tworzyc małe producenckie grupy, łączyć sie, bo tylko w KUPIE siła...ja obecnie jestem w grupie od kilku lat oczywiscie nieformalnie i naprawde duzo udało nam sie wspolnie wywalczyc chociażby jeśli chodzi o cene pasz. Teraz mamy zamiar sformalizować grupę..ale nie o nas chce pisac! tylko podaje przykład na samym sobie i potym co widze w łódzkim, jak drobiarze sie ze sobą łączą, że po prostu warto!!!! i nikt mi nie powie ze to nie ma sensu!!! bo to zupełna nieprawda!jeśli nie bedziemy razem nic z tego nie wyjdzie...chce aby moje słowa jeśli uzna ktoś z was za stosowne były przekazane dalej...BO DO CHOLE*** od czegos trzeba zacząć..wielu z hodowców tego nie pojmuje! a dopiero potem jak zobaczą jakie mogą być korzyści zaczynają zmieniać zdanie! tylko pamietajmy ze grupę tworzyć powinni ludzie którzy sobie ufają i mają wspólny interes czyli wyhodować najwyższej jakości mięso i na tym zarobić!
wracając do tego spotkanie na którym byłem, to powiem tylko tyle ze była równiez na nim osoba z Zrzeszenia Producentów i Hodowców Drobiu Środkowej Polski, rozmawialiśmy, prowadziliśmy dialog i wspólnie tworzyliśmy postulaty które bedą przekazane wyżej..Więc warto łączyć sie i kontaktować z Zrzeszeniami. naprawde mi uwierzcie..!Jeśli, ktoś z was bedzie w sposób kulturalny chciał porozmawiac ze mna lub uzyskac kontakt do zrzeszenia w środkowej Polsce lub bedzie chciał wymienic sie swoimi przemyśleniami lub uwagami jestem do dyspozycji...tylko naprawde prosze o kulture...oto moj e-mail : mikosz84@gmail.com
Co do ceny żywca na terenie u nas w łódzkim to waha sie ona zależnie od ubojni na progu 2,95 do 3,30 netto...Mam informacje że przyszły tydzien prawdopodobnie cenowo ruszy w góre, choć nie jest to pewne! serdecznie pozdrawiam...I NAPRAWDE BADZMY RAZEM I ZRÓBMY COS W KIERUNKU ABY BYŁO LEPIEJ!Wink
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 17:47 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
JAK TRWOGA TO DO BOGA dziś wszyscy szukają związków ,zrzeszeń i różnych organizacji a prawda jest taka że jak było trochę lepiej to wszyscy wszystko mają w dup!e.Puki co to na dziś 2,90 3,00 3,10netto i sterta nie zaplaconych rachunków.

wyszło na to że Medox z twierdzeniem że nadprodukcja jest powodem niskich cen nie ma racji. Ubojnie nie mają co bić a cena leci dużo poniżej kosztów i to już 3 rzut raz po raz.Od teraz Medox powinien zmienić pogląd.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 16:43 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAK TRWOGA TO DO BOGA dziś wszyscy szukają związków ,zrzeszeń i różnych organizacji a prawda jest taka że jak było trochę lepiej to wszyscy wszystko mają w dup!e.Puki co to na dziś 2,90 3,00 3,10netto i sterta nie zaplaconych rachunków.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 16:27 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie Brychcy bardzo słabe zejscie tuszka 4,3 zł,żywiec 3,1zł. Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 16:17 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Witam alojz !Tak jak państwo jest gwarantem pensji dla budrzetówki , tak jest też gwarantem dbania o los swoich producentów ,tymbardziej jeśli chodzi o dużą i ważną grupę.Na PO i PSL liczyć nie mozemy ich prominentni działacze zasiadają w R.N wielkich zakładaów rolno-przetwórczych (w 90proc kapit zagr) i nasza sytuacja ich nie interesuje bo jest nam nie po drodze.Moja propozycja ! Przy pomocy naszych przedstawicieli paszowych ,którzy krążą po kurnikach ,zbierzmy listy z podpisami ,niech się podpisują całe rodziny hodowców ,ubojni wylęgarni łącznie z pracownikami ,w końcu to wspólna sprawa. Myślę ,że podpisów będzie kilka tysięcy. Mając 0,5 mln głosów spotakajmy się z przedstawicielami PIS ,SLD czy nawet Leppera .Wybory za 10 mscy ,a poparcie takiej grupy to jest coś.Mają dużo czasu ,żeby zdobyć nasze głosy .Niech w ramach parlamentu wyjaśnią dlaczego dużyma zakładom wydaje się zezwolenia na budowę wielkich ferm (w całej Europie ,nikt im na to nie pozwoli ).Kto ,skąd i co sprowadza psując rynek na długi okres. Dlaczego monopoliści na tym rynku ,doprowadzają hodowców jednostronnie niekorzystnymi umowami do upadku wielu z nich.Obsady to nie jest głowny problem .Latem wstawiamy 2 razy tyle ,i jakoś wszystko schodzi. Dziś połowa hal jest pustych ,żywca mało ale nasze ubojnie nie podskoczą , bo molochy cały czas robią promocje ,sprzedając tuszkę prawie po tyle co nasz koszt prod żywca .Chodż jestem na wolnym rynku ,to uważam że to DUŻE ZAKŁADY mnie wykończą . Ps . Spójrzcie jeszcze na skład zarządu KRAJOWEJ RADY DROBIARSKIEJ. Na nich i na ZWIĄZKI HODOWCÓW liczyć nie możemy ,bo nasze interesy są całkowicie różne .
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 15:49 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

ok
Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 15:13 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam , tylko się jednoczyć sam byłem pod sejmem na protestach walczyło się jak mogło może trochę desperacko ale zawsze MAM ZAPYTANIE CZY W MAŁOPOLSCE JEST ZWIĄZEK DROBIARSKI PROSZĘ O EWENTUŁALNĄ ODPOWIEDZ.
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 15:10 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
czytam to forum i nie mogę pojąć jak ludzie niby jak sądzę trochę myślący nie mogą zrozumieć że w jedności siła a nie w jednorazowych zrywach jak nóż na gardle . Od lat istnieje Związek Hodowców Drobiu , są regionalne związki wystarczy ruszyć przepraszam za wyrażenie t..ek i nawiązać kontakt z przedstawicielami na danym terenie. Dziś jak "bieda" to wszyscy by się skrzykiwali a jak dobrze to nikt i nic nikomu nie potrzebny bo mu dobrze . Jest jedna zasada dobre warunki współpracy buduje się w hossie a nie w dołku co nie znaczy że nie trzeba "krzyczeć "że jest żle ale sam krzyk nic nie pomoże ,muszą być oficjalne pisma od reprezanatantów danej grupy społecznej(czytaj -związek branżowy) w innym przypadku to głos wołającego na puszczy i rzucaniem grochem o ścianę. Problem w tym że dziś każdy mówi że trzeba zafinansować działania o których mówicie i to jest prawda ale to nie działa jak za dotknięcie czarodziejską różdżką i powie się "niech się stanie" bo dziś dałem na ten cel określoną kwotę , na to trzeba czasu aby wypracować mądre stanowisko podparte dokumentem a nie tylko pokrzyczeć. Żal wam było parę złoty na składkę na związek a dziś krzyczycie róbmy COŚ. Kiedy wreszcie dotrze do hodowców że trzeba myśleć wcześniej a nie działać w myśl zasady "jakoś to będzie" i dlatego mamy to co mamy na rynku- stawianie hodowców pod ścianą do odstrzału ekonomicznego -ale powiem gorzką prawdę - to w części na własne życzenie. pozdrawiam i mam nadzieję że każdy choć chwilę się zastanowi czy nie mam choć trochę racji choć obawiam się że zostanę zmieszana z błotem zgodnie z tradycją obowiązującą od czasu do czasu na tym forum jeśli ktoś ośmieli się powiedzieć trochę gorzkiej prawdy

Jola..jesli tweirdzisz ze od lat istnieja zwiazki hodowcow drobiu.....to do cholery na co oni czekaja...!!!!????az 50%hodowcow przestanie istniec...????dlaczego wlasnie nie zadzialaja wczesniej aby nie doprowadzic do takiej sytuacji jak mamy teraz..????
teraz dokladnie widac jakie to sa Zwiazki ...i dla kogo...jedna WIELKA FIKCJA
i oni sie dziwią ze do takich zwiazkow normalny hodowca nie przystapi....
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:09 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwoływanie się teraz to jak kopanie studni gdy jest pożar dzwonić do starych zarejestrowanych struktur i wykorzystać ich możliwości to najkrótsza droga jeszcze żeby kasa z promocji drobiu trafiła na tego typu działania byłoby ok.
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 14:03 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj mazowieckie 3.25
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 13:40 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Federacja Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
czytam to forum i nie mogę pojąć jak ludzie niby jak sądzę trochę myślący nie mogą zrozumieć że w jedności siła a nie w jednorazowych zrywach jak nóż na gardle . Od lat istnieje Związek Hodowców Drobiu , są regionalne związki wystarczy ruszyć przepraszam za wyrażenie t..ek i nawiązać kontakt z przedstawicielami na danym terenie. Dziś jak "bieda" to wszyscy by się skrzykiwali a jak dobrze to nikt i nic nikomu nie potrzebny bo mu dobrze . Jest jedna zasada dobre warunki współpracy buduje się w hossie a nie w dołku co nie znaczy że nie trzeba "krzyczeć "że jest żle ale sam krzyk nic nie pomoże ,muszą być oficjalne pisma od reprezanatantów danej grupy społecznej(czytaj -związek branżowy) w innym przypadku to głos wołającego na puszczy i rzucaniem grochem o ścianę. Problem w tym że dziś każdy mówi że trzeba zafinansować działania o których mówicie i to jest prawda ale to nie działa jak za dotknięcie czarodziejską różdżką i powie się "niech się stanie" bo dziś dałem na ten cel określoną kwotę , na to trzeba czasu aby wypracować mądre stanowisko podparte dokumentem a nie tylko pokrzyczeć. Żal wam było parę złoty na składkę na związek a dziś krzyczycie róbmy COŚ. Kiedy wreszcie dotrze do hodowców że trzeba myśleć wcześniej a nie działać w myśl zasady "jakoś to będzie" i dlatego mamy to co mamy na rynku- stawianie hodowców pod ścianą do odstrzału ekonomicznego -ale powiem gorzką prawdę - to w części na własne życzenie. pozdrawiam i mam nadzieję że każdy choć chwilę się zastanowi czy nie mam choć trochę racji choć obawiam się że zostanę zmieszana z błotem zgodnie z tradycją obowiązującą od czasu do czasu na tym forum jeśli ktoś ośmieli się powiedzieć trochę gorzkiej prawdy

Witam,
oświadczam, 20-11-2010 odbyło się zebranie przedstawicieli Wojewódzkiego Związku Hodowców Drobiu w Opolu oraz Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Hodowców Drobiu i Producentów Jaj postanawiając przystąpić do tworzenia Krajowej Federacji Producentów Drobiu i Hodowców Jaj jako krajowego Zrzeszenia regionalnych zrzeszeń w tej branży. Decyzja zapadła w związku z koniecznością zapewnienia prawidłowej reprezentacji tej branży wobec władz rządowych i uwzględniania jej interesów w krajowei polityce rlnej i gospodarce zywnościowej.
Przystąpił do nas Związek Wielkopolski i Lubuski.
Zapraszamy wszystkich do wspólpracy.
Mamy kancelarię adwokacko - radcowską na potrzeby członków Zrzeszenia.
Szczególy proszę kontaktowac się na adres: zrzeszenie7@wp.pl lub tel. 056 6742135 biuro czynne od 8-13.
Powrót do góry
Smigolek

PostWysłany: 13:01 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Cena!! Odpowiedz z cytatem

czy ktoś wie coś o cenie na dzisiejszy dzień??? Shocked
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 12:59 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W żadnym biznesie nie ma gwarancji sukcesu!A już na pewno jego gwarantem nie może być państwo,bo takiej sytuacji nie znajdziecie nigdzie na świecie.Biznes jest w naszych rękach i sami musimy sobie z nim radzić nawet w sytuacji krytycznej.NIE MA SZANS na jakiekolwiek porozumienie drobiarzy.To jest tylko bicie piany i upust frustracji.Wiele dziedzin polskiej gospodarki jest w podobnej sytuacji i nie ma co liczyć na czyjąkolwiek pomoc jeśli nie poradzimy sobie z tymi problemami sami.
Kontraktacja,lokalne grupy kapitałowo-producenckie,zamknięty obieg (pasza,piskle,ferma,ubojnia,hurtownia,sieć dystrybucyjna)od surowca do produktu i jakieś inne formy działań których nie znam ale trzeba ich szukać.
Te wasze pomysły spotkania w jakimś zajeździe skończą się tyko stratą czasu a w najlepszym wypadku kacem.
Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 12:58 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
co do Grójeckiej to prawda że kontakt jest utrudniony ale nie niemożliwy ze względu na brak środków finansowych,ale struktury buduje się od dołu , jeśli nie ma silnych fundamentów trudno oczekiwać aby było inaczej . Podstawa to zebranie hodowców na swoich terenach , spróbujcie to zrobić a zobaczycie że to nielatwe to będzie test na ile ten krzyk i lament jest poparty chęcią do dzialania a nie do wrzasku , zrzucania winy na drugiego(czytaj związek)bo mi nic nie dał- a co miał dać ? -żeby zarobić trzeba zainwestować żeby zebrać owoce trzeba długo czekać a nie ot tak i to już i teraz i natychmiast bo jak nie to nie zapłacę składki i wypnę się na resztę bo mam to gdzieś bo ja chcę tu i teraz i to już natychmiast bo mi żle ,żeby było dobrze to trzeba trochę pomyśleć i ruszyć się, wykazać trochę dzialania a nie tylko marudzić.pozdrawiam
Jola 1, zgadzam się z tym co piszesz..... wiem ze poskładać to od początku jest bardzo trudno..... Czas by to zacząć....jak sami się nie weżniemy za to , to nas potopią......Może masz jakiś pomysł i chęci by to zacząć....... Napisz jaki jesteś teren Kraju, Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Piko

PostWysłany: 12:54 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cedrob kurczak 4,3zł, informacja pewna w 99%!!!!!!! Wiecie skąd teraz tani kurczak jest, pytanie jak oni to zrobili to nie mam pojęcia.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 12:22 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do Grójeckiej to prawda że kontakt jest utrudniony ale nie niemożliwy ze względu na brak środków finansowych,ale struktury buduje się od dołu , jeśli nie ma silnych fundamentów trudno oczekiwać aby było inaczej . Podstawa to zebranie hodowców na swoich terenach , spróbujcie to zrobić a zobaczycie że to nielatwe to będzie test na ile ten krzyk i lament jest poparty chęcią do dzialania a nie do wrzasku , zrzucania winy na drugiego(czytaj związek)bo mi nic nie dał- a co miał dać ? -żeby zarobić trzeba zainwestować żeby zebrać owoce trzeba długo czekać a nie ot tak i to już i teraz i natychmiast bo jak nie to nie zapłacę składki i wypnę się na resztę bo mam to gdzieś bo ja chcę tu i teraz i to już natychmiast bo mi żle ,żeby było dobrze to trzeba trochę pomyśleć i ruszyć się, wykazać trochę dzialania a nie tylko marudzić.pozdrawiam
Powrót do góry
piotrek16

PostWysłany: 11:58 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Re: Ponawiamy prośbę Odpowiedz z cytatem

KOLEDZY JAK PŁACĄ W LUBUSKIM?
Powrót do góry
merc

PostWysłany: 11:52 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odezwal sie duren z ubojni
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1759, 1760, 1761 ... 2429, 2430, 2431  Następny
Strona 1760 z 2431

Skocz do: