Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:28 Wto 21 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1760, 1761, 1762 ... 2246, 2247, 2248  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 14:16 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekajcie na pierwszy wyskok ceny i już temat umilknie calkowicie.Ludzie, który to już raz??????????
A na razie nadal trwa konkurs "Kto sprzeda taniej"Jeszcze nie ma 15.00 ,dzwoncie z nowymi propozycjami ceny na ubojnie Laughing Pamiętajcie - do wygrania projekt nowego kurnika Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:54 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
s Mam do ciebie pytanie czy kiedykolwiek cokolwiek próbowałeś zrobić w kwestii "zjawisk"o których piszesz czy czekasz aż KTOŚ to za ciebie zrobi ? W całej Unii nie ma gwarantowanych cen na drób i włóż to między bajki , wpływ na ceny mają silne związki branżowe gdzie członkami jest 99% hodowców którzy są zdyscyplinowani bo wiedzą że to jedyna droga by nie dać się wpuścić w kanał

Jak sobie wyobrażasz zdyscyplinować hodowców do racjonalnego / czyt. planowanego pod potrzeby ubojowe i konsumpcyjne / chowu??? Ta "elita" branzy rolnej jest NIEREFORMOWALNA w normalnej , bezbolesnej procedurze restrukturyzacyjnej .
ZAMORDYZM!!!! To jedyne co może zapewnić opłacalność produkcji rolnej .
I tu rola silnego związku drobiarzy , który zawalczy o odpowiednie ustawy . Wbrew pozorom dla większości byłby to ogromny cios baaaaaa , zamach na ich wolność produkcyjną i wg nich pewnie na tzw. wolny rynek . Docelowo usystematyzowanie produkcji , okreslenie wielkości produkcyjnych , określenie terminów chowu poszczególnych rzutów , weryfikacja sanitarna obiektów , obowiązek umów kontraktacyjnych bez których nie ma zakupu pisklaka , paszy , doprowadzi w końcu do ustalenia w miarę stabilnych , OPŁACALNYCH cen żywca .
Nie spełniasz wymogów ustawowych - nie produkujesz . A jak produkujesz na dziko to taka kara finansowa , że wnuki ją będą jeszcze spłacać .

To przecież takie proste!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:40 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten rynek nie jest i nie był regulowany i i nigdy nie będzie.Ludzie myślcie.Komu na tym zależy?????Kto na takiej regulacji może zarobić??????Kto zrobi dobrze hodowcom bo chcą mieć po 10 kurników i 4zł??????????Nic z tego nie będzie bo nikt poza hodowcami nie ma w tym interesu.Jeśli wszyscy się zbierzecie i uda się wam to wszystko przeprowadzić to wtedy.Ale to jest sami wiecie nierealne.
Więc póki co ruszcie resztami mózgu i wsadzcie do budy 25 % mniej bo będziecie płynąć dotąd ,aż wszystkim wyczerpie się to co zarobili i pojawi się nowy dług w paszarni czy wylęgarni czy gdzie indziej,wtedy dopiero to się zatrzyma.Jak wszyscy się wykrwawią i ani jednego dnia wcześniej!!!
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 13:20 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szanowny p.mmx ! zgadzam się z tezą że podatki muszą płacić wszyscy tylko dlaczego tak generalizujesz temat? Działasz tylko na tym forum i nie wiesz chyba że drobiarze są działami specjalnymi a trzodziarze nie więc wcale nie płacą podatków - póki co nie pozwoliliśmy przykręcić śruby tylko wybranym z szerokiej grupy producentów rolnych właśnie także z powodu huśtawek w koniunkturze, dalej tego tematu nie będę rozwijać bo to nie jest miejsce na takie wywody. Mam do ciebie pytanie czy kiedykolwiek cokolwiek próbowałeś zrobić w kwestii "zjawisk"o których piszesz czy czekasz aż KTOŚ to za ciebie zrobi ? W całej Unii nie ma gwarantowanych cen na drób i włóż to między bajki , wpływ na ceny mają silne związki branżowe gdzie członkami jest 99% hodowców którzy są zdyscyplinowani bo wiedzą że to jedyna droga by nie dać się wpuścić w kanał?Jeśli uważasz że w zamian za tą ustawę podatkową dostałbyś to o czym piszesz jesteś naiwny - to tak nie działa bądź realistą bo ja jestem, takie tematy w Polsce "wydziera się " z ogromnym trudem a nie dostaje na tacy w ofierze - to jest dżungla i pora ją ucywilizować na wzór unijny.Pan P.mmx myślę że tego nie poprze ale nadzieja umiera ostatnia i myślę że niektórzy rozumieją co chcę powiedzieć .Na tym kończę czczą dyskusję z p.mmx! Poza tym niczym się nie chwalę tylko podałem przykład i tylko tyle. POZDRAWIAM
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:01 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Beato , skąd taka chęć dodatkowej pracy.Ja jeśli już rozreklamowałbym swój portal i usłyszał głosy ,że taka tabelka zbędna to bym ją zlikwidował ,po co mam sobie robić co rano dodatkową pracę.W filantropię to ja przestałem wierzyć jak skończyłem 18lat (i tak póżno chyba).Ale dopisek ,że to ceny wywoławcze ,faktyczne mogą się różnic o 5-15gr to dobry pomysł ,bo taka jest rzeczywistość.
mmx - chcesz placić 50% podatku , płać,ja nie chce.Chęć płacenia jak najniższych podatków to normalna sprawa ,nie kompromitacja.Każdy chce płacić jak najmniejsze podatki, i każdy mając normalną działalność robi wszystko ,żeby płacić jak najmniej.W większych biznesach zakłada się spółki w rajach podatkowych, zatrudnia wyspecjalizowane osoby które doradzają jak płacić jak najmniej,to kompromitacja?Bzdury piszesz.
A podatek na promocję - oczywiście to bzdura.Kilku znajomych królika dostało ciepłe posady za dużą (naszą ) kasę.Ale wszystkiego naraz slaby związek może nie być w stanie załatwić.Najprościej pytać jaka cena jak jest po 4zł i nad niczym się nie zastanawiać tylko gdzie tu jeszcze upchnąć kury a potem prowadzić dyskusję i obwiniać wszystkich ,że nic nie zrobili bo jest poniżej kosztów nagle.
Było k.u.r.wa wsadzić 15tys zamiast 20 jak mówiłem i byłoby 3.50 brutto.Ale nie, wy myśleliście ,że kurczaczków brakuje i będzie brakować nawsadzacie ,kolanem upchniecie najwyżej wcześniej się przebierze i po 4zł ogoli 1.90kg kurkę- to i tak dobrze a reszta "se dojdzie".A tu zonk.A zonk dopiero w styczniu zobaczycie prawdziwy.A teraz żale ,nowe fora, związki. Kopa w d.u.p.e i tyle
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 12:08 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Widzę, że nagonka na tabelkę trwa Wink

Piszecie, że skoro "większość" jest za zdjęciem powinnam tabelkę usunąć? Hmmm, tylko że te kilka głosów na forum to naprawdę nie jest większość. Zajrzałam sobie dzisiaj specjalnie w statystyki i wyszło mi, że średnia oglądalności tabeli za ostatni miesiąc to 637 osób dziennie. Jak mi spłynie 300 maili, że mam zdjąć - to będę skłonna to poważnie rozważyć.

Nie myślcie jednak, że mam Wasze głosy w poważaniu. Tak nie jest. Wychodząc na przeciw Waszym obawom, nad tabelą umieściłam dzisiaj notatkę, że "Prezentowane wartości to wywoławcza cena deklarowana przez ubojnie. Cena transakcyjna często jest o 0,05-0,15 zł wyższa." Co Wy na to? Może zbije to argumenty ubojni, o których piszecie? Notatkę zdejmę, jak trend cen się zmieni.

Dodatkowo zaczęliśmy prace nad uruchomieniem drugiej tabelki przeznaczonej dla cen hodowców, czyli dla Was. Zanim projekt nowego forum przyjmie realny kształt, w ten sposób możemy znaleźć równowagę dla cen deklarowanych przez ubojnie. Każdego dnia będę wstawiała ceny, jakie piszecie na ppr oraz dodatkowo można do mnie wysyłać maila na biuro@mojekurczaki.pl lub przez to forum (PW). Tylko, żeby miało to sens musicie się zmobilizować i podawać swoje ceny.

Nadal wierzę, ze z tabeli może wyniknąć więcej dobrego niż złego. Poczekajmy na ruch cen do góry to się sami przekonacie Smile Wbrew temu, co niektórzy na mój temat wypisują, ja naprawdę jestem z Wami i życzę Wam jak najlepiej.

Ciepło pozdrawiam

Beata
www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mmx

PostWysłany: 11:56 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
nie lubię obrzucania się błotem ale odpowiem ci mmx- po pierwsze nie wstydzę się że jestem w związku bo wiem że to jedyna droga do walki z władzą i UE w naszych sprawach ,co ty osobiście zrobiłeś np. w sprawie podatku -NIC bo myślisz sobie jakoś to będzie a to jakoś to załatwił związek póki co i jest super myślisz sobie jakoś przeszło na 2010rok , załatwiło się samo ale prawda jest taka że projekt zmiany ustawy zaopiniował związek a nie "mmx" to związek jest czynnikiem społecznym dla rządu i wysłał szereg pism w tej sprawie i odbył kilka spotkań aby wyhamować zakusy p. ministra finansów bo prawnicy ministra projekt zaopiniowali pozytywnie i nie znależli żadnych przeciwskazań aby wprowadzić proponowane zmiany a nie jeśli uważasz że uratowane pieniądze dla hodowców to nic to twoja sprawa.Jestem hodowcą i nie grzeję fotela w biurze związku jeżdżę do W-wy za swoje pieniądze więc nie zarzucaj mi osobistych korzyści z tego tytułu , hoduję i staram się jeszcze zrobić coś więcej dla wszystkich drobiarzy . Jeśli uważasz że nasze poczynania są beznadziejne pochwal się swoimi może nas wszystkich zaskoczysz swoimi osiągnięciami na skalę krajową .Porównanie nas do PZPN jest obrzydliwe i zostawiam cię z tym. POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Wszystko fajnie ,tylko w zasadniczej sprawie tj. "zjawisk" mających wpływ na cenę ,która na dziś to 2,7 netto bo taką mi zaproponowano co związek robi? ...podatki powinien płacić każdy a nie kombinować jak ich nie płacić- problemem nie są podatki problemem jest opłacalność produkcji. Mogę płacić nawet 50% gdy będę miał zagwarantowaną dochodowość , gdzie był związek gdy weszła ustawa o pobieraniu opłat na promocję produktów? zabieracie głos w tej sprawie? jak promowany jest nasz kurczak? na co idą te pieniądze? Chwalisz się ,że zablokowaliście zakusy posłów w sprawie podatków i na razie jest super...widać jak jest super wy chyba nie macie pojęcia na czym polega polityka. Bo politycznie uzasadnione było by zgodzenie się na zmiany w opodatkowaniu skoro tak posłom zależało w zamian za ustawę ,która uporządkowała by opłacalność produkcji np. kontroli importu ,jego legalności, limitach sprowadzanego mięsa przynajmniej spoza unii, kontroli wydawanych pozwoleń w zakresie nowych inwestycji powiększających produkcję itd. Ale skoro dla ciebie sukcesem jest wykombinowanie jak nie płacić podatków to wielkie brawo, typowo Polskie-KOMPROMITACJA.
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 11:51 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utworzenie zamkniętego forum nie wyklucza przecież działania lecz właśnie przeciwnie.
Ale na ten temat to na razie jest "Nowe forum".
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 11:41 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tworzenie silnego związku to nie jest takie trudne , wystarczy tylko chcieć się trochę zaangażować , istnieją wojewódzkie i regionalne oddziały związku - dolnośląskie, łódzkie, gdańskie, podlaskie,lubelskie itd. , potrzeba jest pospolitego ruszenia a nie tylko biadolenia i narzekania na wszystkich i na wszystko - stara zasada " nic o nas bez nas" to tylko się sprawdzi , a mamrotanie i kłótnia niczego pozytywnego nie wnosi tylko działa destrukcujnie i zniehcęca ludzi którzy chcieliby wreszcie coś konstruktywnego stworzyć bo jak zderzają się przepraszam za wyrażenie z przysłowiowym "ciemnogrodem" i myśleniem srzed epoki kamienia łupanego to skrzydła im opadają - trzeba perspektywicznego myślenia a nie tylko na dziś i może na jutro rano - przed pomysłami UE ,rządu i niewidzialną ręką rynku musimy bronić się sami ale razem a nie każdy z osobna bo " wytłuką nas jak dzikie kaczki" pojedyńczo ale do skutku a w nasze miejsce biznes sprowadzi bardzo szybko i bardzo chętnie i zrobi duże pieniądze a po nas nikt nie zapłacze i wiele rodzin zostanie z przysłowiową ręką w ....... ale wtedy będzie za póżno na lament wtedy tylko pogasimy światła. Może ktoś z was nad tym chwilę pomyśli i zacznie cokolwiek robić abyśmy jako polskie drobiarstwo nie zostali skutecznie zaorani. Cieszę się że chociaż kilka osób rozumie o czym piszę i dziękuję ."Starter" jest to pomysł ale skuteczne działanie to silna organizacja - zamknięte forum może działać wspomagająco ale nie w zamian ,bo" Władza" nie czyta tego i ma to w nosie a oni muszą mieć dokument na papierze wtedy wie że ktoś ma odmienne zdanie niż oni, a na spotkanie trzeba pojechać jako osoba z krwi i kości w naszym drobiarzy imieniu.POZDRAWIAM
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 11:34 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puzon brojlerowski napisał:
Tak czytam te wypowiedzi i dochodze do wniosku ze od godz 7 do 15 to sa posty Panow pod krawatem ktorzy organizuja sobie czas pracy - siedza i sieja zamet, pisza brednie, podpuszczaja, szczuja i robia to co trzeba- balagan.
Tak wiec Panowie i Panie pracujacy w ubojni, wytworni czy gdzie tam jeszcze wezcie sie do roboty a nie caly dzien p.i.e.p.r.z.y.c.i.e. farmazony.
Kazdy wie ze na forum znajda sie i szuje...

Ja też tak myślę!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:32 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starter napisał:
Nie do Ciebie było to pytanie.
Twoje zdanie to wszyscy już znają;
-przeszkadza Ci aby hodowcy kontaktowali się ze sobą!
Robiłeś pewnie to wszystko dla siebie ale nie było poparcia.
Oj głupiś Ty głupiś!!! Jeszcze nie raz dostaniesz po grzbiecie od kolegi-hodowcy . Jak tylko zobaczy , że sprzedałeś 10 groszy drożej to już nie masz kolegi . I nie daj Boże zebyś osiągnął lepszy wynik i miał niższą cenę paszy . Hipokryzja to drugie imię wieeeeeelllllllllluuuuuuuuuuuuu hodowców .
A co niby miałoby mi przeszkadzać w kontaktach hodowców? Zanim coś napiszesz POMYŚL!!! bo widzę , że z tym u Ciebie nie za bardzo . Zastanów się tylko co Ci da ten kontakt! Niby prawdziwą cenę? Niby informacje o wynikach , cenach jakie masz płacąc za paszę , pisklaka? Śmieszny , niedoświadczony idealista!!!
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:25 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam te wypowiedzi i dochodze do wniosku ze od godz 7 do 15 to sa posty Panow pod krawatem ktorzy organizuja sobie czas pracy - siedza i sieja zamet, pisza brednie, podpuszczaja, szczuja i robia to co trzeba- balagan.
Tak wiec Panowie i Panie pracujacy w ubojni, wytworni czy gdzie tam jeszcze wezcie sie do roboty a nie caly dzien p.i.e.p.r.z.y.c.i.e. farmazony.
Kazdy wie ze na forum znajda sie i szuje...
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 11:17 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do Ciebie było to pytanie.
Twoje zdanie to wszyscy już znają;
-przeszkadza Ci aby hodowcy kontaktowali się ze sobą!
Robiłeś pewnie to wszystko dla siebie ale nie było poparcia.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:59 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starter napisał:

Jest taki temat "Nowe forum"!
No to co tutaj robisz???? Agituj tam mądralo . A może "nowe forum" wystąpi z obywatelski, wnioskiem w sprawie podjęcia działań przez Rząd celem zapewnienia opłacalności produkcji drobiarskiej? Jak związek nic nie robi / ponoć! - bo kiedyś też jeździłem do W-wy , wykłócałem się , ponosiłem prywatne koszty i zostałem obrzucony błotem . Że niby jeździłem za pieniądze hodowców , jadałem na trasie obiadki itd,itd. / to może takie mądrale jak Ty coś zaczną? Ale do tego trzeba "jaj" prawda???
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:52 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starter napisał:
Brojler kurzy napisał:
starter napisał:

a"

W Very Happy

Oj, widzę że tego tematu nie udało ci się pojąć!Czy czytałeś go po kolei(od dołu strony)?
...Podobnie teraz masz doży wpływ na rozwój tego forum i właśnie dlatego jest ono takie beznadziejne!!!
Co do tabelki to przecież są to tylko deklaracje ubojni.
Nie wiedziałeś tego???.
Ile powiedzą to im sprzedajesz???

Chłopcze o pojęciu tego tematu to Ty nie masz zielonego pojęcia . Demagogia , którą uprawiasz jest dobra ,ale na podwórku albo w grupie drobiarzy o poglądach zbliżonych do Twoich .
Kaszuby na dzisiaj 2,70-2,80 netto i tendencja spadkowa .
Trzymać się bo jazda jest ostra Very Happy

Aa.................. zwracaj uwagę na ortografię Very Happy
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 10:52 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działacze używają ogólnodostępnego anonimowego forum?
Jola1,Tadek nie popieracie utworzenia forum jawnego i zamkniętego?
Jest taki temat "Nowe forum"!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:22 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola ma rację.Związek silny to absolutna konieczność.Jak do ministra napisze sam mmx to co najwyżej użyją tego do podtarcia i to jeśli przypadkiem braknie papieru-nikt tego nawet nie przeczyta.Inna sprawa jak zrobić aby związek był silny.
Powrót do góry
sertec

PostWysłany: 10:18 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarius napisał:
świetokrzyskie 3.1b płaca ciagnac ile sie da!!

podaj mi te ubojnie ktore tak placa bo przed chwila dzwonilem i powiedzieli mi ze 2.9 brutto
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 10:05 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---klaidia napisala ze Gosz i Mielewczyk już STEKAJA .Mogłaś im powiedzieć zeby wzieli się za handel i przestali rozdawać naszego kurczaka za darmo
Powrót do góry
gawor333

PostWysłany: 09:51 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podurnieli tu wszyscy z tą tabelką!

To od nas zależy za ile sprzedajemy.
Mi tabelka pomaga negocjować cenę i jestem za tym aby została.

A jak ktoś się daje przekonywać ubojni takim argumentem to powinien nad sobą się zastanowić, a nie nad tabelką.

Cyrk tu z siebie drodzy koledzy robicie. Bo tak powiedzieli o cenie to ja tak muszę sprzedać, śmiechu warte!!!
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:15 Pon 23 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie lubię obrzucania się błotem ale odpowiem ci mmx- po pierwsze nie wstydzę się że jestem w związku bo wiem że to jedyna droga do walki z władzą i UE w naszych sprawach ,co ty osobiście zrobiłeś np. w sprawie podatku -NIC bo myślisz sobie jakoś to będzie a to jakoś to załatwił związek póki co i jest super myślisz sobie jakoś przeszło na 2010rok , załatwiło się samo ale prawda jest taka że projekt zmiany ustawy zaopiniował związek a nie "mmx" to związek jest czynnikiem społecznym dla rządu i wysłał szereg pism w tej sprawie i odbył kilka spotkań aby wyhamować zakusy p. ministra finansów bo prawnicy ministra projekt zaopiniowali pozytywnie i nie znależli żadnych przeciwskazań aby wprowadzić proponowane zmiany a nie jeśli uważasz że uratowane pieniądze dla hodowców to nic to twoja sprawa.Jestem hodowcą i nie grzeję fotela w biurze związku jeżdżę do W-wy za swoje pieniądze więc nie zarzucaj mi osobistych korzyści z tego tytułu , hoduję i staram się jeszcze zrobić coś więcej dla wszystkich drobiarzy . Jeśli uważasz że nasze poczynania są beznadziejne pochwal się swoimi może nas wszystkich zaskoczysz swoimi osiągnięciami na skalę krajową .Porównanie nas do PZPN jest obrzydliwe i zostawiam cię z tym. POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 23:08 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

20 listopada 2009
WTO rozpatrzy unijny zakaz importu drobiu z USA
Trwający od 12 lat spór dotyczy stosowania przez Amerykanów zabronionych na unijnym rynku metod produkcji, polegających na poddawaniu mięsa drobiu działaniu substancji chemicznych o działaniu antybakteryjnym (w tym chloru).

USA złożyły do WTO wniosek o rozpatrzenie sprawy w dn. 8 października br. Komisja Europejska początkowo zablokowała wniosek Amerykanów, lecz w listopadzie wpłynął on do WTO ponownie.

Portal Spożywczy, 20 listopada 2009
Powrót do góry
hobbysta 2

PostWysłany: 22:11 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zalewo 3,1
Kondratowicz 3,0
Piórkowscy 3,0
POZDRAWIAM
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 21:40 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetokrzyskie 3.1b płaca ciagnac ile sie da!!
Powrót do góry
sebawet

PostWysłany: 20:37 Nie 22 Lis 2009    Temat postu: Adros Odpowiedz z cytatem

Może ktoś na tym forum handluje tez z firma Adros? Jaką macie o niej opinie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1760, 1761, 1762 ... 2246, 2247, 2248  Następny
Strona 1761 z 2248

Skocz do: