Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U nas likwidują ludziska masowo rzepaki nie rokują nadzieji sam. Likwiduje 2 ha pójdzie pod pług , chemirol po 1600. Płaci towaru szukają....😳

 

zrób zdjecia i wrzuć na forum Lans ,,cwaniakuje'' bo u nas rzepaki dośc ładnie sie rozwinęły w październiku a nawet w połowie września był jakiś deszcz to sie brały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja talerzówkę Pruszcz ę. I zlikwiduje rzepaczek zero chemii wiec orac nie musze...na wiosne cos posieje mysle o jarej pszenicy i wsiewke koniczyne do tego....u nas w tym roku koniczyna rewelacja plony po 600 kg cena bajka....kosztów żadnych.....jest jeden problem wszyscy jak na tą uprawe sie rzucą to cena w dół😳oby nie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczacie rzepaki jakie stawki u was gdzie najlepiej ? Myślicie że warto jeszcze z azotem śmignąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ubezpieczacie rzepaki jakie stawki u was gdzie najlepiej ? Myślicie że warto jeszcze z azotem śmignąć ?

pzu - pakiet jesienny rzepak 3,5 t cena 1400 zł =101 zł ha

obniżenie franszyzy do 8% i wykupienie udziału własnego 15 zł z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się tebukonazol razem antywylegacz a z niczym innym nie chcę eksperymentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie --- a pryskając wiosną galerą na dwuliścienne , co mogę zmieszać z galerą na jednoliścienne --bo mam problem z wyczyńcem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile dajesz?

Dałem 1l CCC + 0,5 l tebukonazolu + bor i inne potrzebne "witaminy".

Efekt naprawdę jest widoczny. (oprysk na 4 liście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką miałeś wtedy wielkość liści? Łycha od zupy czy większe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-ry liście to przeważnie wielkość "łychy". wyczytałem że zabieg skracania w takim stadium rozwoju rzepaku działa najlepiej. No i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że kiedyś w takiej fazie i o tym czasie starczyło dać 100 na każdy liść tebu i fajnie działało. Od jakiegoś czasu 0,75l/ha słabo działała a teraz to jeszcze ccc trzeba by dodać. Coś mi się zdaje że walą nas na tych środkach. No mój w tym roku bezorkowo słabo się zapowiadał z jesieni ale teraz powiedziałbym książkowa obsada i pokrój. Zobaczymy ile z tego zostanie po zimie. Jak się sprawdzi to kupuję vaderstada do siewu na przyszły rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłem że kiedyś w takiej fazie i o tym czasie starczyło dać 100 na każdy liść tebu i fajnie działało. Od jakiegoś czasu 0,75l/ha słabo działała a teraz to jeszcze ccc trzeba by dodać. Coś mi się zdaje że walą nas na tych środkach. No mój w tym roku bezorkowo słabo się zapowiadał z jesieni ale teraz powiedziałbym książkowa obsada i pokrój. Zobaczymy ile z tego zostanie po zimie. Jak się sprawdzi to kupuję vaderstada do siewu na przyszły rok.

jaki model vaderstada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt rzepaki siane markowymi agregatami na ten rok wyglądają książkowo,a siane tradycyjnymi siewnikami poszły pod pług,lub obsadę mają szczątkową.

Ale jak to w rolnictwie rok do roku nie równy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok mnie jest ok 200 ha rzepaku zasiane uslugowo markowym sprzętem .

Jest duzo slabszy od mojej plantacji zasianej Poznaniakeim zagregatowanym z Agro-maszem , wartym 1/10 ceny tych super markowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pod mój rzepak poszła 2x talerzówka i cyklotirer+poznaniak. Uratowały go szczątkowe deszcze. Rósł ciągle na rezerwie. Inne rzepaki w okolicy po pługu znacznie ładniejsze ale mało kto je hamował i mocno wybujały. U mnie był tylko problem z samosiewami zbóż za kombajnem. Przydałby się rozrzutnik plew. Marzy mi się vaderstad rapid z wysiewem nawozu tylko cena kosmos nawet za używkę którą używasz może tydzień w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłem że kiedyś w takiej fazie i o tym czasie starczyło dać 100 na każdy liść tebu i fajnie działało. Od jakiegoś czasu 0,75l/ha słabo działała a teraz to jeszcze ccc trzeba by dodać. Coś mi się zdaje że walą nas na tych środkach. No mój w tym roku bezorkowo słabo się zapowiadał z jesieni ale teraz powiedziałbym książkowa obsada i pokrój. Zobaczymy ile z tego zostanie po zimie. Jak się sprawdzi to kupuję vaderstada do siewu na przyszły rok.

jaki model vaderstada?

 

nasz przyjaciel to potentat który juz nie jedna maszyne miał szybciej niz niemcy

 

ale panie Antoni P napisz pan co pan zaobserwował z siewnika np vaderstada ,amazona , a moze i agro masza . w uprawie rzepaku

 

 

Sam pan widzi jedni widzą kolosalne róznice inni wogóle

 

 

a tak swoja drogą ile rzepak bez okrywy lub z 1 cm wytrzymuje -20?

 

Ja mogę tylko tyle od siebie napisać ze jak rzepak moj super wygladał jesienia to wiosna miał problem z ruszeniem

 

taki jak mam sredni na jesieni to wiosna nie ma problemu ale zawsze staram sie tak pedzić bym nie miał przebarwień cyjanowanego koloru

 

 

Ja mogę tylko tyle o siewnikach powiedzieć ze mi Amazon sie zawsze podobał prosta mocna konstrukcja

 

a co do Poznaników na które moj znajomy ma alergie od 30 lat i twiedził ze poniezej 5 kg sie nie wykreci bo nie równo sieje poniżej

 

 

To miedzy bajki jego twiedzenie mozna wsadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy strasznie dużo nasiali rzepaku pasowo w ścierniska (głównie mzuri) i strasznie na niego narzekali (ze względu na mizerne zachowanie głębokości wysiewy przy suchej glebie), ale śmiem przypuszczać, że dzięki mrozom nie będzie to ich ostatnia przygoda z tą technologią uprawy rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu , sąsiad pryskał ścierniska Roundupem naprzeciw mojej plantacji rzepaku (przez drogę)

Zawracał na okrętkę i wiatr zniósł nieco preparatu na moje pole , uszkadzając ledwo wzeszly rzepak.

Dosialem te miejsca ok 10 wrzesnia.

Rzepak był tam duzo mniejszy ale jakoś udało mu się przetrwac zimę.

Wiosna te miejsca były zawsze spóznione , rzepak ktory porastał te miejsca kwitł praltycznie do zbioru .

Jednym slowem nic z tego nie było , poza smieciami w zbiorniku kombajna.

W zwiazku z tym nie wierzę w rzepaki mające 2-3 liscie o wielkosci monety 1-złotowej.

Choćby nawet udało im się przetrwać zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz co za ironia losu

 

ja pytałem o mieszanke comndu z randpapem bo taka zrobilem na 1 m kwadratowym

 

ludzie na forum pisali ze tak robia i swietnie to działa

 

a u Ciebie taka katastrofa

 

rzepak jak jest łagodna zima nawet zasiany kolo 20 wrzesnia potrafi był ładny w zniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamtej zimy przetrwały rzepaki siane 1 października jako poplony.

ja też mam poplon z rzepaku posiany około 20 września to zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro ide wykopać kilka roślin mam nadzieje ze korzenia 100cm nie maja i do domu zobaczyć czy zyje

 

bo bylem wczoraj sie odchamić i w moich okolicach rzepak w 90% to porażka wszystko żółte sie robi i ginie

 

tylko taki największy żyje i ma sie dobrze jak wykopie to napisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...