Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. Yoyo ryzyko zaczyna się już od planowania wstawienia stada , takie mamy czasy to nie to co kiedyś stabilne ceny , teraz to za tydzień człowiek nie wie co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol. Yoyo ryzyko zaczyna się już od planowania wstawienia stada , takie mamy czasy to nie to co kiedyś stabilne ceny , teraz to za tydzień człowiek nie wie co będzie

 

 

No mi się wydaje ze ty akurat wiesz co będzie za tydzień .Cena do góry:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

jak tam cenki u kolegów bo słyszę że jest duże zróżnicowanie.

ci co maja dobry towar i stałych klientów sprzedają wyżej ....

L 0,28-29

M 0,23-24

S 0,19

 

ale słyszałem też o takich :

L 0,26 gr

póki co do świąt wszystko sprzedane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie zmian cena po świętach i po nowym roku. A jeżeli już to kosmetyczna. Mam zamówienia na olbrzymi export. I nie tylko Europa kupuje.

Na teraz L 0.32 M 0.26 S duże braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KrólJaj

PostWysłany: 07:43 Czw 17 Gru 2015 Temat postu:

 

 

Nie będzie zmian cena po świętach i po nowym roku. A jeżeli już to kosmetyczna. Mam zamówienia na olbrzymi export. I nie tylko Europa kupuje.

Na teraz L 0.32 M 0.26 S duże braki.

 

to zapraszam po S do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Jak cena jajka spadnie do 20 groszy, lub jak cena paszy podskoczy do 1100 zł to żaden z Was nie straci, a my ryzykujemy nierzadko całym swoim majątkiem.

Pozdrawiam [...]

 

 

I tu właśnie nigdy nie będzie zgody między produkującym a sprzedającym. Bo gdyby każdy robił swoje to cena byłaby o wiele stabilniejsza i każdy by zarobił. Ale my Polacy na ogół lubimy robić wszystko za wszystkich i przez to pracujemy po 25 godzin na dobę a kasy na koncie tyle, jakbyśmy zaczęli pracować dopiero od wczoraj. Pracujemy już chyba tylko dla własnej satysfakcji. A widać to przecież po terminach płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już produkowaliśmy i mieliśmy dyktowane warunki , tyle ci mogę zapłacić !

Od kiedy '' sam '' sprzedaje wreszcie zarabiam , bo kiedy bym wszystko oddawał pośrednikowi to już by było po mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie byłeś atrakcyjnym producentem. Z natury nikt nie przyjmuje krytyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam takiego kozaka co sam wszystko sprzedaje . Ma 5000 na ściółce i czesze hajs jak zły. Z kolei następny ma już 25000 w klatce i już nie jest w stanie sam wszystkiego sprzedać . Ale handlarzyny to raczej nie mają czego szukać u takich rzemieślników , co to nawet paleciaka nie mają. Więc się jeździ na troszeczkę większe fermy a tam też z kolei inne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem atrakcyjnym i nie oddawałem handlarzom za pół darmo , to masz na myśli , teraz to my hodowcy budujemy duże pakownie i handel dla pośredników się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Cena to chyba smarkaty jesteś bo za bardzo nie wiesz co z czym i do czego. Dopytaj tatusia że zbudowanie tzw"pakowni" jest po to aby obracać zewnętrznym towarem. A to oznacza że stajesz się handlarzem - więc określ się w poglądach , bo się motasz.

A druga sprawa to że skoro myślisz że postawienie pakowni(cokolwiek to znaczy) gwarantuje sukces sprzedaży to pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie byłem atrakcyjnym i nie oddawałem handlarzom za pół darmo , to masz na myśli , teraz to my hodowcy budujemy duże pakownie i handel dla pośredników się kończy.

 

Poczekamy jak przyjdzie pierwsza rata za pakownię, co wówczas będziesz pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty Cena to chyba smarkaty jesteś bo za bardzo nie wiesz co z czym i do czego. Dopytaj tatusia że zbudowanie tzw"pakowni" jest po to aby obracać zewnętrznym towarem. A to oznacza że stajesz się handlarzem - więc określ się w poglądach , bo się motasz.

A druga sprawa to że skoro myślisz że postawienie pakowni(cokolwiek to znaczy) gwarantuje sukces sprzedaży to pogratulować.

.... i tu się mylisz. Widać, to Ty nie bardzo wiesz co do czego. Jeśli chcesz wstawiać swój własny towar bezpośrednio na sklepy, to też musisz mieć pakownie. Bez pakowni nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YOYO zacytuj proszę przepis na podstawię którego producent ma posiadać zakład pakowania jaj( który jest w myśl przepisów zakładem przetwórczym) aby mógł sprzedawać swój towar w opakowaniach detalicznych.

 

To że weterynarie i iharstry sobie wymyśliły że nadają tak zwany numer pakowni na infrastrukturę która itak musi być na fermie do codziennego funkcjonowania - to już inna sprawa. Powiedz co chcesz jeszzce więcej budować u siebie żeby mieć pakownię. Jeszce jedną sortownice wstawisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
YOYO zacytuj proszę przepis na podstawię którego producent ma posiadać zakład pakowania jaj( który jest w myśl przepisów zakładem przetwórczym) aby mógł sprzedawać swój towar w opakowaniach detalicznych.

 

[...]

 

To może ja zacytuję.

 

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008

Artykuł 5

Zakłady pakowania

1. Jedynie zakłady pakowania klasyfikują i pakują jaja oraz etykietują ich opakowania.

Jedynie przedsiębiorstwa spełniające warunki określone w niniejszym artykule są zatwierdzone jako zakłady pakowania [...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo. A teraz podaj polskie przepisy wykonawcze do tego rozporządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo. A teraz podaj polskie przepisy wykonawcze do tego rozporządzenia.

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 r.

ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj

 

Rozdział 5

Warunki weterynaryjne wymagane przy pozyskiwaniu jaj konsumpcyjnych

§ 23.Gospodarstwo zajmujące się pozyskiwaniem jaj może je dostarczać do:

 

1)punktu odbioru jaj;

2)zakładów pakowania;

3)zakładów przemysłu spożywczego lub do zakładów przemysłu innego niż spożywczy.

 

 

Wynika z tego jasno, że jeśli chcesz wstawiać na sklepy jajko MUSI przejść przez pakownię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errata do mojego poniższego wpisu. Źle wkleiłem. Miało być:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 20 lutego 2003 r.

w sprawie szczegółowych warunków weterynaryjnych wymaganych przy pozyskiwaniu i przetwórstwie jaj (Dz. U. z dnia 28 marca 2003 r.)

 

a nie ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 r.

ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...