Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:12 Sob 26 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1774, 1775, 1776 ... 2433, 2434, 2435  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 15:38 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:
byczo napisał:
Cytat:
Kupując paszę od takich firm jak Cedrob hodujemy węża na własnej piersi. Za nasze pieniądze budują rocznie po 100 kurników, to samo Wipasz - wiecie, że pod Pasłękiem wybudują fermę na 1 mln sztuk? Niedługo nie będziemy im potrzebni. Przynajmniej im w tym nie pomagajmy. Każda kupiona tona to cegiełka do nowych ferm Wipaszu/ Cedrobu.

to wnet będziemy obserwować piękne katastrofy dwóch Titaniców Razz

Obawiam się, że wcześniej zatoną wszyscy inni
oprócz tytaników
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agrrik

PostWysłany: 15:31 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byczo napisał:
Cytat:
Kupując paszę od takich firm jak Cedrob hodujemy węża na własnej piersi. Za nasze pieniądze budują rocznie po 100 kurników, to samo Wipasz - wiecie, że pod Pasłękiem wybudują fermę na 1 mln sztuk? Niedługo nie będziemy im potrzebni. Przynajmniej im w tym nie pomagajmy. Każda kupiona tona to cegiełka do nowych ferm Wipaszu/ Cedrobu.

Obawiam się, że wcześniej zatoną wszyscy inni
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 15:25 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
I jeden problem techniczny. To jest jedyne forum na którym się loguję z brakiem możliwości edycji (zmiany po napisaniu) swojego posta. Na początku istnienia forum była taka możliwość. Może napiszmy wszyscy wiadomość do moda o zmianę tej opcji jest przydatna np do poprawy podstawowych błędów ortograficznych. Ja już wysłałem i niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi, przecież nie jest to żaden problem techniczny, możliwość edycji może być czasowa np 2 godziny. Jedyna ingerencja moda to usuwanie słów typu h.uj d.pa c.pa.Moderatorze Panie nasz możemy prosić o więcej możliwości????

Dla jasności kto to jest moderator:
Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym.
dzięki Miodek nic obrażliwego Very Happy
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 15:21 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeden problem techniczny. To jest jedyne forum na którym się loguję z brakiem możliwości edycji (zmiany po napisaniu) swojego posta. Na początku istnienia forum była taka możliwość. Może napiszmy wszyscy wiadomość do moda o zmianę tej opcji jest przydatna np do poprawy podstawowych błędów ortograficznych. Ja już wysłałem i niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi, przecież nie jest to żaden problem techniczny, możliwość edycji może być czasowa np 2 godziny. Jedyna ingerencja moda to usuwanie słów typu h.uj d.pa c.pa.Moderatorze Panie nasz możemy prosić o więcej możliwości????

Dla jasności kto to jest moderator:
Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 15:13 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KONTRAKTACJA TO SAMOBÓJSTWO Arrow A CO TYLKO KASZUBY HANDLUJĄ GDZIE INDZIEJ NIEMA KURCZAKA Question TO SIĘ POROBIŁO Very Happy JAKOŚ MAŁO ADEKWATNIE DO DZISIEJSZEJ CENY Exclamation Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
R2

PostWysłany: 15:05 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak nazwać tę sytuację z jednej strony ubojnie zbijają cenę na żywcu a z drugiej hurtownie składają zamówienia i akceptują tuszkę po 5,60 netto na poniedziałek z radością że troszkę staniała choć sprzedaje się bardzo dobrze. Wg mnie to ZMOWA i próba utrzymania rynku w ryzach Miejmy nadzieję że to krótka korekta po niezwykle gwałtownym wzroście po czym nastąpi równie gwałtowny powrót do wzrostów, na pewno jest to próba poskromienia kontraktowiczów i pokazania kto tu jest panem i z kim lepiej trzymać.
Jak pisałem przed nowym rokiem hodowcy podpisywali umowy na 3,10 netto na ten rok!!!!!! Myślę ze przemyśleli swoje decyzje o samounicestwieniu i dotrzymają słowa Laughing Laughing Laughing Cool Cool Cool A może ktoś odważy się podać na forum szczegóły takiej umowy czy są odważni , a może taka umowa nadaje się do UOKiK tak jak ten kurczak w polo????
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 14:58 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 3,40 , ale jakoś tak czuję , że będą musieli podnieść. Żywca mało i jak jeszcze wczoraj wiało pesymizmem tak dzisiaj raczej to wszystko się stonowało . Wg mnie to oznacza , że to dołowanie ceny raczej jest chwilowe.
Też jestem z Kaszub i mam wiarę na 90% że własnie tak bedzie jak piszesz , musi iść do góry
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:46 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak teraz nie zarobimy to kiedy Question
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:33 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
CZY KTOŚ SPRZEDAJE JUTRO I PO ILE Question Question Question Question

Kaszuby 3,40 , ale jakoś tak czuję , że będą musieli podnieść. Żywca mało i jak jeszcze wczoraj wiało pesymizmem tak dzisiaj raczej to wszystko się stonowało . Wg mnie to oznacza , że to dołowanie ceny raczej jest chwilowe.
Zastanawiam się tylko jakim to cudownym sposobem przy duzych brakach kurczaka raptem w Polsce w przeciągu 2-3 dni żywiec w przedziwny sposób się rozmnozył?
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 14:22 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZY KTOŚ SPRZEDAJE JUTRO I PO ILE Question Question Question Question
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 14:03 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="filuś"]panie kurak dzis mówiono ze wczoraj podono chcieli po 3,45-3,5net płacic a na poniedz ze sie po cichu umawiaja po 3,55-3,6net tylko po cichu zeby sie hodowcy nie rozkrecili i nie blokowali kurczaka zejscie super w sklepach schodzi nawet na tak wysoka cene chyba cos do ludzi dotarło niezła reklama a ubojnie tak fajnie w podstepny sposób zanizały a juz chetnie podobno zaczynaja dzwonic . nostra po co maja przepłacac 8 za obślizgłego jak w polo moga miec za pół ceny z małymi oczkami w srodku gratis[/quote]

Dzięki za konkret .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filuś

PostWysłany: 13:56 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panie kurak dzis mówiono ze wczoraj podono chcieli po 3,45-3,5net płacic a na poniedz ze sie po cichu umawiaja po 3,55-3,6net tylko po cichu zeby sie hodowcy nie rozkrecili i nie blokowali kurczaka zejscie super w sklepach schodzi nawet na tak wysoka cene chyba cos do ludzi dotarło niezła reklama a ubojnie tak fajnie w podstepny sposób zanizały a juz chetnie podobno zaczynaja dzwonic . nostra po co maja przepłacac 8 za obślizgłego jak w polo moga miec za pół ceny z małymi oczkami w srodku gratis
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 13:41 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo jest z wylęgarniami budują kurniki pod repro, i maja gdzieś negocjacje z hodowcą, w każdej chwili tez mogą wstawić tam brojlera wiec powiem krótko branża jest chora, i nie ma w niej perspektyw. Jeszcze trochę i daje sobie z tym spokój.
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 13:28 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do cedrobu to święta racja jak już nabudują swoich kurników to kopną was w 4litery zwłaszcza były prezes a obecny poseł dlatego każda pasza kupiona od nich to gwóżdż do naszej trumny niektórzy tego nie rozumieją ale do czasu myślę że podobnie jest z wipaszem jako pierwszy zaczął sobie straty na uboini podwyżkamy pasz
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 13:17 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mu tam było ma ten film czy tak pier-doli Idea
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 13:13 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam dzisiaj filet w sieci real 18 pln i tylko tyle, tuszek 0 na tackach te obślizłe 8 pln . podajcie mi forum na którym ględzili ubojniści że hodowcy się spikneli i żądają 4 zeta a my musimy dokładać Rolling Eyes
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 12:35 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mogę kogoś prosić o cenę na jutro jak jest umówiony w Małopolsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
teken

PostWysłany: 12:14 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tyle innych firm co dowiozą pasze że od tych co za naszą kabze budują kurniki można z nich zrezygnować zawsze to pare gwozdzi mniej w naszej trumience Exclamation
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 12:05 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:58 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co nie idzie ten kurczak co kupili go po 4,1 i teraz ciezko go sprzedac i wielki zal spóscic z 30gr a od was by chcieli juz po 60 gr mniej wyrwac zeby sobie straty zrekompensowac. w sklepach idzie tylko drobiowe moze byc problem z tuszka za niedługo trzymajcie jak maccie a nie sprzedacie gorzej jak ci co na poczatku tygodnia.
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 11:52 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Koledzy jeśli chcemy sobie jakoś pomóc to tylko w taki sposób jak robią to ubojnie - a mianowicie POTRZEBNE SĄ SPOTKANIA PRZY FLASZCE!
Mam na myśli duże ubojnie i większych hodowców nie obrażając nikogo.
Trzeba się podzielić na województwa, jeden czy trzech hodowców którzy sie lepiej znają dzwonią do np. orbisu rezerwują salęna na godz. 16, wikt i opierunek we własnym zakresie. Staszek dzwoni do Miecia, Miecio do Zosi, a Zosia do Henia i tak informujemy się o spotkaniu w sprawie cen żywca.
Kto będzie zainteresowany przyjedzie, myślę że mamy w branży kreatywnych i myślących hodowców.
Przestańmy narzekać i weźmy dupę do góry i zróbmy coś, przecież ubojnie tak własnie negocjują ceny przy wódce z panienkami!
Nie wkór....wia Was FAKT ŻE JEŻDZĄ FURAMY ZA PIENIĄDZE KTÓRE NAM UKRADLI!!!!

cz jest ktoś zainteresowany?

Ja, jak najbardziej! Nie ważne, czy jest czas hossy, czy bessy, zawsze warto się spotykać i próbować sie jednoczyć.
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 11:49 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:
medox napisał:
Ktoś tu wcześniej coś pisał o Cedrobie.Dziwnym jest fakt ,że od paru lat w momencie dziwnego spadku ceny słyszę często od ubojników - "bo Cedrob wypuścił tanią tuszkę" .Było to już kilka razy ,słyszałem to od różnych ubojników i czytałem na tym forum od różnych osób.Nie związani ,nie znający się ludzie mowią często o tej firmie wlaśnie.Ciekawe

Czyli że co? razem z paszą dodawają po gwożdziu do twojej trumny tak to można rozumieć Sad
Powrót do góry
koks

PostWysłany: 11:09 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,ja chciałem się spytać was czy przechodzicie na VAT czy zostajecie na RR..?
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 11:02 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ktoś tu wcześniej coś pisał o Cedrobie.Dziwnym jest fakt ,że od paru lat w momencie dziwnego spadku ceny słyszę często od ubojników - "bo Cedrob wypuścił tanią tuszkę" .Było to już kilka razy ,słyszałem to od różnych ubojników i czytałem na tym forum od różnych osób.Nie związani ,nie znający się ludzie mowią często o tej firmie wlaśnie.Ciekawe

Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 10:58 Sob 15 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z,, brojlerem kurzym,, a co do terminu płatność nie zgadzać się na terminy 40 dniowe......nam za pasze czy pisklęta naliczają cenę wyższą jak chcemy na termin......to dlaczego nie wprowadzić tego na Ubojniach......terminu 7 dniowego .... Ubojnia płaci jak chce i kiedy chce.....Kaszubi dziś 3,4 cena..... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1774, 1775, 1776 ... 2433, 2434, 2435  Następny
Strona 1775 z 2435

Skocz do: