Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:11 Sob 28 Mar 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1777, 1778, 1779 ... 2293, 2294, 2295  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
puzon brojlerowski

PostWysłany: 15:02 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koles smierdzisz ubojnia dzis nikt nie sprzedaje ponizej 3.10-3.20 netto nie ma kurczaka i jest spore zapotrzebowanie 2.7 moze bedzie ale za kilka dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adik o/s

PostWysłany: 15:00 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robin Hood napisał:
Chyba z księżyca macie te ceny, bo na Dolnym Śląsku proponują 2,70 netto i mówią że te ceny są takie same w całej Polsce.Ubojnie biją tyle co biły czyli zbyt się nie zmniejszył co usiłują nam wmówić podając jako powód obniżki cen . Tj. wbrew logice, ale taka jest prawda.

To raczej Tobie proponują cenę z księżyca. Zajrzyj chociażby na tabelke na mojekurczaki.pl, wynika z niej ze w dolnoslaskim palca 2.95 (+ 5 - 15 gr).

Ja wczoraj dostałem po 2.9 a dziś mam umówione po 3.10 netto. Choc nie powiedziałbym, że dali taka cenę chętnie i od razu. Ale z drugiej strony miałem telefony o kurczaka i też mowili, ze leci po 3.10 i tyle chcieli dać, ale musialem odmówić.
Powrót do góry
Robin Hood

PostWysłany: 14:38 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba z księżyca macie te ceny, bo na Dolnym Śląsku proponują 2,70 netto i mówią że te ceny są takie same w całej Polsce.Ubojnie biją tyle co biły czyli zbyt się nie zmniejszył co usiłują nam wmówić podając jako powód obniżki cen . Tj. wbrew logice, ale taka jest prawda.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 12:31 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
Co byście mówili o hodowcach na kontrakcie to prawda jest taka:
1. moja ubojnia na kontrakcie od 15.02 do 22. 02. ma tylko 2 dni ubojowe (więcej kurczaka nikt nie wstawił w święta), druga ubojnia ma przerwę technologiczną (podobno) cały tydzień
2. po 22.02 o połowę więcej ubojów niż zwykle
3. u nas cena na kontrakcie nieprzerwanie przez cały styczeń , luty 3,00netto.

Wnioski to se sami wyciągnijcie Wink

czyli cały czas dokładka Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 12:23 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co byście mówili o hodowcach na kontrakcie to prawda jest taka:
1. moja ubojnia na kontrakcie od 15.02 do 22. 02. ma tylko 2 dni ubojowe (więcej kurczaka nikt nie wstawił w święta), druga ubojnia ma przerwę technologiczną (podobno) cały tydzień
2. po 22.02 o połowę więcej ubojów niż zwykle
3. u nas cena na kontrakcie nieprzerwanie przez cały styczeń , luty 3,00netto.

Wnioski to se sami wyciągnijcie Wink
Powrót do góry
Adik o/s

PostWysłany: 12:14 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na południu woj. śląskiego dziś 3.10 netto, dużo telefonów i brak kurczaka.

ps witam wszystkich forumowiczów
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 12:07 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszczaczek napisał:
Jaka cena w wielkopolsce?

Od poniedziałku 3,00 , ale jesli nie masz sentymentu do lokalnych ubojni to dostaniesz więcej. Potrzebujesz pomocy... - kontaktuj się!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 10:01 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum o gęsiach koledzy mają podobne problemy do naszych widzę.Pozwolę sobie wkleic dośc długi post jednego z użytkowników:

Sezon 2010 już przed nami a sytuacja na rynku gęsiarskim jest niezwykle nerwowa. W takich warunkach każda decyzja może mieć niewyobrażalne skutki i brak rozwagi i umiaru może tragicznie zakończyć się dla wielu hodowców.

Muszę odwołać się do zdrowego rozsądku hodowców, choć po ostatnim sezonie trudno stwierdzić, że takowy w ogóle istnieje. Jednak zwracam się o rozsądek, rozwagę, przemyślane decyzje.

Oto kilka podstawowych zasad, aby uchronić się od największych błędów ostatnich lat:

1. Nie podpisujcie umów, w których nie ma określonej ceny minimalnej

2. Wykreślajcie z umów zapisy:
- "cena zostanie podana w trakcie sezonu"
- "cena będzie ceną rynkową"
- "cena zostanie ustalona jako średnia wybranych ZD"

Takie zapisy stawiają hodowców w sytuacji przegranej już w chwili podpisania umowy, ponieważ złudzeniem jest tylko, że mając gęsi, ponosząc koszty, ktokolwiek będzie proponował nam wysoką cenę. Będą to ceny "lichwiarskie" !

3. Najpierw ustalamy cenę za kg. Pewną, stabilną i nieodwołalną, a dopiero po tym wstawiamy gęsi.

4. Korzystajmy ze sporządzonych kalkulacji. W tym z bardzo dobrze zrobionej kalkulacji na stronie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5863-gesi/page__st__200?s=2eb73629b1d9e35a8611aeda65852818 , kilka postów wcześniej również sporządziłem kalkulacje i przedstawiłem, co należy w nich zawierać.

5. Walczmy o swoje i bądźmy w tym konsekwentni. Nie dajmy się znów wykorzystać. Musimy ustalić wspólne stanowisko, oparte na realnych kosztach i nie ustępujmy. Cena minimalna musi być w granicach tej z kalkulacji!

Doszły mnie słuchy, że już znaleźli się bezmyślni hodowcy, którzy podpisali wstępne umowy w Iławie z ceną 5 zł, a w Ostrowie bez podania ceny. Hodowcy czy to wola popełnienia samobójstwa i kompletna bezmyślność sprawia, że podejmujecie takie decyzje? Zwróćcie te umowy dopóki nie wstawiliście piskląt, bo z takimi zapisami już w połowie produkcji zaczniecie ponosić straty, a jednocześnie sprawiacie, że ośmieszacie nas wszystkich. Używajcie mózgu, zastanówcie się!!!

Takie zachowanie i takie decyzje wołają o pomstę do nieba. Ci ludzie to nie hodowcy, to chłopi pańszczyźniani, niewolnicy ZD, pośmiewisko wolnego rynku, kajdaniarze!

Mało tego, jak to możliwe, że grupy producenckie zgromadzone wokół Iławy dopuszczają taką możliwość, jeszcze gorsze jeżeli w tym uczestniczą. Gdzie tu biznes plan, gdzie tu rozsądek, gdzie myślenie biznesowe? W jaki sposób na to zareagował Ogólnopolski Związek Hodowców i Producentów Gęsi? Opamiętajcie się!

Przypomnijcie sobie po co istnieją te organizacje! Może najwyższy czas na zmianę składu osobowego w tych związkach i organizacjach, skoro osoby tam siedzące nie potrafią zapanować nad takimi sytuacjami i dopuszczają do stopniowego wyniszczania rynku gęsi w Polsce.

Co do hodowców to mam nadzieję, że tych analfabetów biznesowych i pachołków ZD będzie coraz mniej i wszyscy zaczną używać rozumu.
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 08:34 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: ceny brojlera Odpowiedz z cytatem

Nie dajcie się zwieść Piurkowskim w swoim rejonie proponują 3.2 3.3.3 a jadą w rejon Żuromina i płacą nawet o 20 groszy więcej żeby tu na własnym rynku nie zdiąć i zrobić sztuczną górkę. Stara metoda
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 22:57 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga Małopolska ! - zaczynamy jazdę !!! - tym razem w górę !
Laughing Oj biedne te ubojnie terza będą, a jakie potulne - Tak Panie hodowco, oczywiście Panska waga płatne gotówką na wadze itp. - aż chce się żyć!!!!
Powrót do góry
123

PostWysłany: 21:05 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak trzymać koleżanki i koledzy,zachodnim kapitalistom i brazylijskiemu kurczakowi MÓWIMY STANOWCZE NIE Very Happy
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 19:48 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: cens drobiu Odpowiedz z cytatem

Dziś od południa w Łódzkim ubojnie mocno szukają kurczaka nawet Piurkowscy wydzwaniają. proponują na razie 3,2 ale to chuba troszkę mało a z rozmów dzisiejszych z kolegami a także z ubojniami w łódzkim całkowity brak towaru i niezły zbyt
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 16:24 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiedziałem 3,50 usłyszałem śmiech ale taki jakby słabnący "zobaczymy w czwartek " odpowiedział głos po drugiej stronie , zobaczymy odpowiedziałem w czwartek Laughing Laughing Laughing W zeszłym tygodniu ubojnie stały bo nie miały komu bić , może teraz nie będą biły bo nie będą miały co bić Wink Wink
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 15:17 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można już dostać 3.05 netto.Zaczyna się panika całkowity brak kuraka.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 14:34 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idę na całość kupiłem już plastikową siatkę rozciągam na 1m wysokości od podłogi, na dole dam jakieś 18 zt /m2 a na górze 14szt/m2 żeby wentylacja była dobra. Albo wiem grzędy powstawiam!!! Albo żeby 1/3 stada utrzymywać w locie tuż pod sufitem i już jest zwiększenie produkcji!!!
Brazylia nie ma szans wygramy wygray wygraaaamyyy Laughing Laughing Laughing
Medox niektórzy uwieżyli Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:40 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na krytykę odpowiem nowym zobowiązaniem:dam 26 szt na metr i skrócę czas do 7 tyg.Damy odpór zachodnim kapitalistom. Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:20 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx dziś możesz już po 3netto chyba sprzedac?
hybro termin zasiedlenia dobry (co 7.5tyg) ale obsada słaba daj 25 na metr.Zawalimy rynek naszym towarem.A co ,stac nas żeby tracic nawet przez rok.Zrobimy cenę 2zł plus vat i żaden import nie wejdzie,niech se nie myślą.
Dobrze mówię? Laughing
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 12:36 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie poznaję kolegi Medoxa i bardzo mi się podoba jego nowy styl. Prawda jest taka ,że my nie jesteśmy w stanie do końca poznać praw rządzących tym rynkiem pewne jest jednak to ,że kontraktacje to totalna pomyłka. Czemu cena ma być wyższa niż 3,-zł jeżeli duże zakłady mają stada jeleni zakontraktowanych na 2,8. My będziemy ograniczać wstawienia a oni będą wpuszczać import na którym zarobią kupę kasy za ,którą będą stawiać nowe kurniki i nim się połapiemy będziemy bezużyteczni. Róbmy coś ludzie póki nasza produkcja jeszcze coś znaczy.
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 12:17 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cena w wielkopolsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:58 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totalny brak kurczaka srodkowa Polska 3.2 netto.
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 11:34 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i zapraszam do oglądania cen na www.mojekurczaki.pl

W tabeli zielono, ale kwoty chyba jednak poniżej Waszych oczekiwań.

Pozdrawiam

Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 10:43 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JanekR to co piszesz to prawda,tylko żeby spadły ceny komponentów do produkcji musiałby się ograniczyc na nie popyt (czyli zmniejszyc wstawienia)innej możliwości nie ma.Jeśli bez przerwy jest popyt w tak potężnej ilości na pisklę i paszę to jak chcesz żeby ceny spadły.
Ponieważ nikt nigdy nie dał się namwówic do ograniczenia wstawien i przekonywali mnie wszyscy ,że nie po to inwestowali i pracują teraz ,żeby się ograniczac , to ok.Przy okazji zauważyłem,że wtedy gdy nie ma kurczaka jakimś dziwnym cudem siada zbyt zupełnie (czytaj hurtownie kupują taniego kurczaka u dużych zakladow) i spada mocno cena.Czyli może duzi gracze, wiedząc dobrze jaka jest podaż na rynku w danym momencie, sprowadzają tani syf ,żeby zarobic górę kasy,bo przecież idiotyzmem byloby sprowadzenie tego wtedy kiedy od groma naszej kury.Ktoś widzi inne wytłumaczenie drastycznego,nagłego spadku ceny w sytuacji gdy nie ma naszej kury??
Skoro tak nie dajmy im okazji i wstawiajmy na maksa ile się da i gdzie się da i jak najczęściej.Oczywiście szkopuł jest taki ,że doprowadzimy do mocnego spadku ceny i paru z nas będzie musiało odpaśc z tej gry i nie ma pewności czy i na jak długo możemy przychamowac import i czy po tamtej stronie ktoś odpadnie z gry.A może przeczeka i w korzystnym momencie znowu sprowadzi syfa? Kto wie.Czyli co , to też nie recepta?
A może to orżnąc póki czas , kasę na konto i wyjechac za np na budowę np do niemiec jak mój znajomy.Pensja 2600EuR/miesiąc.Za mieszkanie nie trza płacic.Pełne ubezpieczenie.Chyba jeszcze mają dwa miejsca.... :lol: :lol:
Wszak to tyle,że na kontraktacji z piec kurników trza miec ,żeby tyle na miesiąc wyjśc
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:33 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Medox ja już nic więcej nie mogę zrobić.Zasiedlam co 7.5tyg. i to 20szt na metr i atakuję import z byka aż mi czasami gały wyskakują i nic.Pozdrawiam.
Powrót do góry
123

PostWysłany: 10:17 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w imieniu wszystkich wolnorynkowców proszę kontraktowych Exclamation zastanówcie się 2 razy zanim podpiszecie taki cyrograf,przecież to nawet wam kosztów nie zwróci (chyba że macie pisklaka gratis,albo część paszy).Chcecie pracować za darmo Question
Powrót do góry
Stachu 123

PostWysłany: 10:10 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie dziwię tej huśtawce cen,gdyż dużo hodowców kontraktuje kurczaka po 2,8 ,2,9 i 3,0 zł.Duże ubijnie dławją wzrost cen na wolnym rynku. Towaru mają dość.Piszecie tu na forum że wybudowane są nowe kurniki , które , wszystko kontraktują ,by zapewnić sobie zbyt.I to jest powód ,że nie ma wzrostu cen na wolnym rynku.Wszystko jest w rękach w dużych zakładow, które mają kurzcaka prawie za darmo nic dodać nic ująć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1777, 1778, 1779 ... 2293, 2294, 2295  Następny
Strona 1778 z 2295

Skocz do: