Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:05 Wto 23 Sty 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1782, 1783, 1784 ... 2061, 2062, 2063  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krulik

PostWysłany: 21:55 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może robi kros pasze z spomisu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goky

PostWysłany: 21:08 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko.
Hodował może ktoś z tu obecnych Rossa 708.
Warto w to wchodzić? Słyszałem niezbyt ciekawe opinie.
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 21:04 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K59 napisał:
Budujcie bambry kurniki budujcie jak wam mało ,a tylko patrzec jak będziecie parobkami we własnych obiektach jeszcze jeden i jeszcze raz.....
Lubelskie 3,4 netto

... a ty to niby z rękawa tą swoją fermę wytrzepaleś Shocked
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 20:58 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sahara napisał:
An napisał:
Do Brojlera.
Ostatnio usłyszałem pewną teorię na temat niskiej (nieopłacalnej) ceny skupu na kontraktach. Wygląda to mniej więcej tak: cała produkcja (pasza,pisklęta) jest sponsorowana przez zakład ubojowy. Hodowca,który nie ma już innej możliwości prowadzenia produkcji z uwagi na zadłużenie podpisuje taką "wspaniałą" umowę i cichcem wstawia ok. 3-4 tysięcy piskląt z innej wylęgarni. Zakład karmi wszystkie ptaki i potem trochę się"dziwi" uzyskiwanym wynikom np. 2,20/2,20. Dług hodowcy w ubojni rośnie wiążąc go coraz bardziej z "dobroczyńcą". Swoje 3 tysiące bez upadków sprzedaje na wolnym i ..... rozpisuje się na forum jak to opłaca mu się hodować przy 3,20 netto.
Według mnie brzmi bardzo prawdopodobnie i wyjaśnia "ciemnotę" arytmetyczną kontraktowców. Niestety, licho wróży wolnemu rynkowi na przyszłość.
Aha, temat jest na tyle wiarygodny, że usłyszany od przedstawicieli wytwórni paszowych , do których po "takich" wynikach ubojnie miały ogromne zastrzeżenia i pretensje za jakość dostarczanej paszy. Pozdrowienia.

inny sposób by zarobić na kontrakcie z życia wzięty : wynik dla ubojni 2,20/2,20 , a oficjalny 1,75-1.80 paszy/2,20 kg żywca , 0,40 kg paszy na 1kg żywca zostaje , 40t żywca x 0,40 =16 ton x 1tys.dla kolegi wolnorynkowca okazyjnie =16tys zł do kieszeni Laughing z jednego obiektu!!!!

Sahara. Czegoś nie kumam. Jeżeli nawet opchnie tą paszę , to i tak jest w plecy przy cenie na kontrakcie.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:31 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T30 napisał:
kol napisał:
U Kondratowiczów 3,4 netto ale coś zaczyna się pierdzielć Sad

Nowe Miasto 3,45

Nowe Miasto mocno kwalifikuje a Zalewo szwabi na wadze. Cóż mam powiedzieć o Ilczaku? Termin płatności to załamka.
Powrót do góry
K59

PostWysłany: 19:22 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budujcie bambry kurniki budujcie jak wam mało ,a tylko patrzec jak będziecie parobkami we własnych obiektach jeszcze jeden i jeszcze raz.....
Lubelskie 3,4 netto
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 18:47 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:

Nowe Miasto 3,45
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:26 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I będzie się pierdzielić jeszcze długo, przy tej ilości nabudowanych kurników trudno by było inaczej.
Jak żniwa będą kiepskie w tym roku i nie spadną ceny pasz to zobaczycie co będzie od września
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:57 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:54 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="T30"]
Brojler kurzy napisał:
T30 napisał:
:

To jest temat cena brojlera a nie komentarze brojlera, więc pisz na temat
No właśnie mądralo!!! Poniżej kilka Twoich postów "na temat"!!

!CZY BYŁ Z WAS KTOŚ WCZORAJ W KALSKU??? I CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLICIE??? POZDRAWIAM A o so chodziiii???Chodzi mi o tematy ,które były poruszane i o propozycjach proponowanych.
napisz coś więc
...

FITZCARRALDO ... " to cudowne uczucie kiedy przegrywa się pieniądze"
a co masz ich za dużo

a co powiecie na temat hama bisu ? Bo ja już mam ich serdecznie dość w ...

Mówiłem i pisałem, nikt nie chciał słuchać noi cóż...
Walcie dalej kurniki i uzależniajcie cale swoje życie od kur, to tak jakby nosić odbezpieczony granat na jajach, może nie wybuchnie....Zawsze coś ...

To są posty na temat " cena brojlera" !!!
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 10:41 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Brojler kurzy"]
T30 napisał:
Piszcie ceny!!!A ty co? Może sam złapiesz za telefonik i podasz nam jakie są ceny tam gdzie mieszkasz i sprzedajesz!!! Wiecznie ktoś pyta : jakie ceny , jakie ceny, a sam ich nigdy nie podaje! Wystarczy cofnąć się do postów osób tu piszących . Chcą wiedzieć co i jak , ale od siebie nigdy żadnej informacji z ceną . Ewentualnie jakiś głupi komentarz jezeli nie piszemy o cenach tylko czasami się spieramy i po prostu "pierduszymy" . To jest własnie "spójność" branży Evil or Very Mad

To jest temat cena brojlera a nie komentarze brojlera, więc pisz na temat
Powrót do góry
An

PostWysłany: 10:38 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doktor napisał:
Kompletne bzdury to co wypisujecie na temat kontraktacji.pozdrawiam i zycze wielu sukcesów.

Jest takie przysłowie:"uderz w stół ,a nożyce się odezwą", albo "na złodzieju czapka gore". Bez urazy, ale dopóki nie przedstawicie swojej kalkulacji, tak jak sugeruje Brojler,dopóty nie zmienię zdania, że musicie kręcić jakieś lody. Ekonomia jest nauką, której nie da się oszukać. Dwa plus dwa musi dać cztery i kropka. Całkowicie popieram kalkulację przedstawioną przez Brojlera. Jest rzetelna i realistyczna, przystosowana do warunków terenowych w jakich hodujemy. Co więcej, uważam , że nie zawsze takie wyniki są możliwe. Mam pewne zastrzeżenia do wysokości kosztów opału. Podane 5.000 zł wystarcza jedynie przy ogrzewaniu miałem węglowym. Wszystkie rozwiązania typu gaz czy olej opałowy są znacząco wyższe i to niezależnie od stopnia ocieplenia budynku,chociażby ze względu na konieczność wentylowania.(im lepsza wentylacja, tym lepszy wynik).
Konkludując: opłacalność produkcji przy cenie 3,05 do 3,20 netto jest po prostu NIEMOŻLIWA.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:48 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T30 napisał:
Piszcie ceny!!![/b][/i][/u]
[/code][/list][/list][/url][/quote]A ty co? Może sam złapiesz za telefonik i podasz nam jakie są ceny tam gdzie mieszkasz i sprzedajesz!!! Wiecznie ktoś pyta : jakie ceny , jakie ceny, a sam ich nigdy nie podaje! Wystarczy cofnąć się do postów osób tu piszących . Chcą wiedzieć co i jak , ale od siebie nigdy żadnej informacji z ceną . Ewentualnie jakiś głupi komentarz jezeli nie piszemy o cenach tylko czasami się spieramy i po prostu "pierduszymy" . To jest własnie "spójność" branży Evil or Very Mad
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 08:39 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszcie ceny!!![/b][/i][/u][/quote][/code][/list][/list][/url]
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:09 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin ! Ja zrobiłem kalkulację i pokazałem jakia jest zero produkcyjne . Oczywiście zakładam , ze może być drobna korekta . Ponieważ w swoich postach twierdzisz , że nawet przy 3,05 zarabiasz to mam prośbę: zrób swoją kalkulację , która uwzględni wszystkie koszty ! Bezpośrednie i pośrednie! Pozwoli nam to uniknać sporów , że jeden zarabia przy 3,15 , a drugi ma zero przy 3,50 .
Oczekuję , że zachowasz się jak "chłop z jajami" / sorry Very Happy / , a nie jak wystraszone blondynka .
Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 23:24 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robi kturys pasze z mieszanek uzupełniających
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:42 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ograniczajcie produkcję bo gorzko będziecie płakać.
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 21:31 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Do Brojlera.
Ostatnio usłyszałem pewną teorię na temat niskiej (nieopłacalnej) ceny skupu na kontraktach. Wygląda to mniej więcej tak: cała produkcja (pasza,pisklęta) jest sponsorowana przez zakład ubojowy. Hodowca,który nie ma już innej możliwości prowadzenia produkcji z uwagi na zadłużenie podpisuje taką "wspaniałą" umowę i cichcem wstawia ok. 3-4 tysięcy piskląt z innej wylęgarni. Zakład karmi wszystkie ptaki i potem trochę się"dziwi" uzyskiwanym wynikom np. 2,20/2,20. Dług hodowcy w ubojni rośnie wiążąc go coraz bardziej z "dobroczyńcą". Swoje 3 tysiące bez upadków sprzedaje na wolnym i ..... rozpisuje się na forum jak to opłaca mu się hodować przy 3,20 netto.
Według mnie brzmi bardzo prawdopodobnie i wyjaśnia "ciemnotę" arytmetyczną kontraktowców. Niestety, licho wróży wolnemu rynkowi na przyszłość.
Aha, temat jest na tyle wiarygodny, że usłyszany od przedstawicieli wytwórni paszowych , do których po "takich" wynikach ubojnie miały ogromne zastrzeżenia i pretensje za jakość dostarczanej paszy. Pozdrowienia.

inny sposób by zarobić na kontrakcie z życia wzięty : wynik dla ubojni 2,20/2,20 , a oficjalny 1,75-1.80 paszy/2,20 kg żywca , 0,40 kg paszy na 1kg żywca zostaje , 40t żywca x 0,40 =16 ton x 1tys.dla kolegi wolnorynkowca okazyjnie =16tys zł do kieszeni Laughing z jednego obiektu!!!!
Powrót do góry
doktor

PostWysłany: 21:07 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompletne bzdury to co wypisujecie na temat kontraktacji.pozdrawiam i zycze wielu sukcesów.
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 21:06 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
jakie są ceny w okolicach Poznania?

Wolny rynek "wyjściowa cena" 3.40 netto , po negocji max. 3.50 netto
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 18:57 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie są ceny w okolicach Poznania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tasin

PostWysłany: 18:35 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Do Brojlera.

Tak robi bardzo niewielki odsetek hodowców kontraktowych i zazwyczaj nie trwa to długo, bo zawsze znajdzie się "miły" sąsiad który doniesie o tym ubojni i paszarni...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
StaśStaś

PostWysłany: 17:46 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm! To co napisał An trzyma się kupy i dużo wyjaśnia, np. kit i "ruską ekonomię" jaką wciskaja nam tu niektórzy forumowicze. Pokrywa się też z moimi doświadczeniami z rozmów w wylęgarni. Niestety podzielam też wnioski do jakich doszedł. Startując w zawodach na takich warunkach, my wolnorynkowcy jesteśmy przegrani już w blokach startowych. I kto tu wychodzi na buraka ....... Embarassed
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:54 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An! Czemu mnie nie dziwi to co napisałeś??? Kiedyś kontraktowicze wykazywali bardzo duże upadki , ale jak ubojnie zaostrzyły "opiekę" weterynaryjną dzisiaj już ten numer nie przechodzi . Jeżeli jest tak jak piszesz to za chwilę też skończy się numer z dobieraniem pisklaka . W ubojniach nie siedzą głupcy , a i w interesie wytwórni pasz będzie wyjasnienie ogromnego spożycia .
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 12:51 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

chowanex napisał:
uwaga szukają nie dać się wydymać szczególnie kaszuby

A ile płacą na kaszubach ???
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1782, 1783, 1784 ... 2061, 2062, 2063  Następny
Strona 1783 z 2063

Skocz do: