Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:59 Sob 5 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1784, 1785, 1786 ... 2500, 2501, 2502  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziunia

PostWysłany: 14:54 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj się będzie działo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mario centrum

PostWysłany: 14:29 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest na dziś cena w łódzkim ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
starter

PostWysłany: 13:53 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej od razu wysłać anonim! Wink
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 13:45 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox jak załatwimy sprawę importu to można myśleć o ograniczeniach. W przeciwnym razie po prostu handlarze zastąpią zmniejszoną produkcję naszego importowanym syfem z Brazylii. Najpierw zahamujmy ten nasterowanym chłam a potem ograniczajmy produkcję.
Powrót do góry
tolek

PostWysłany: 13:33 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam - jak można zrobić coś pożytecznego w branży drobiarskiej jeżeli ciągle wszyscy się kłócą,jeżeli jedni są za protestem lub nowym związkiem brojlerowców to już odzywa się druga grupa którzy są przeciw nie wiem dlaczego ,jest takie powiedzenie "jeśli sam nic nie robisz to nie przeszkadzaj innym". ZASTANÓWCIE SIĘ PANOWIE...
Powrót do góry
koko.x

PostWysłany: 12:48 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie martw się dziunia przytrzymałem ale dzisiaj już zdaję...
Powrót do góry
mario centrum

PostWysłany: 12:38 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox ma racje hurtownie biorą syf z zagranicy i mieszają z naszym kurczakiem, jakby ludzie wiedzieli ,że to na przykład kurczak z Brazylii to myślę ,ze woleli by dołożyć parę groszy i kupić Polskiego zdrowego kurczaka, przynajmniej powinni mieć taki wybór
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 12:36 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, czytać się tego nie chce, takimi postami , do działania nikogo nie zachęcasz .A protestować trzeba ,choćby przeciw syfowi z Brazylii. Co do dużej prod., to kury jak na lekarstwo ,a cena do dupy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:25 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
PEACMAKER już ktoś wcześniej to napisał że trzeba sprawę importowanego syfu nagłośnić w programie pani Jaworowicz

Tu tak,tu można i trzeba protestować i zadać pytanie DLACZEGO nam nie wolno miliona rzeczy,przez co nasz kurczak jest droższy od syfu ,który wchodzi w nieograniczonych ilościach i ludzie to żreją setkami ton.CZY O TYM WIEDZĄ?????Pewnie nie.A powinni???No raczej na pewno by chcieli.A jak to zrobić?Na pewno na początek OZNAKOWAĆ.Potem wziąć pod lupę cały import i HURTOWNIE
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 12:22 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
PEACMAKER już ktoś wcześniej to napisał że trzeba sprawę importowanego syfu nagłośnić w programie pani Jaworowicz

Chyba bedzie konieczne zrobienie takiego spotkania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 12:19 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz przeciw czemu chcesz protestować?Że za dużo naprodukowaliśmy świń i drobiu??I co ma rząd zrobić??Zjeść to za nas??Czy może sprawić by żołądki konsumentów się rozciągnęły.Ani jednego ani drugiego nie zrobi,za to powinien załadować gumowych kul i pierdolną.ć paru w dupę.Może by jakaś klapka blokująca logiczne myślenie się odblokowała.
Chyba ,że masz inne postulaty tego protestu ,to ok
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 12:14 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 11:53 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chwilowa jest tylko ta podwyzka wiec sie nie podpalajcie.. nasz kolega przesłał ponizej link do strony agronews w ktorej napisane jest ze Hodowcy trzody chlewnej w Holandii już protestują przeciwko niskim cenom skupu wieprzowiny. U nas to dopiero ostrzeżenia... bedzie trzeba jednak przyłaczyc sie do naszych producentów trzody chlewnej i zrobic jeden wielki strajk...RZĄD MA NAS POPROSTU GŁĘBOKO W DUPIE! TAK TO NAJPROŚCIEJ SKWITUJE! NIECH KAZDY ZACZNIE POPROSTU PISAC DO WSZYSTKICH MOZLIWYCH MEDIÓW MAILE...TO NAPEWNO TEZ COS RUSZY....PRZYNAJMNIEJ PORUSZY WIECEJ LUDZI...JA JUZ TEZ NAPISAŁEM KOLEJNY ARTYKUŁ Z PODOBNĄ TRESCIĄ DO AGRONEWS.....ZOBACZYMY....
Powrót do góry
ryś

PostWysłany: 11:46 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: protest a cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Cena brojlera poszła w górę, więc nikt już nie chce się zjednoczyć ani protestować. Chętnych do zjednoczenia, którzy odpisali na mój apel można policzyć na palcach jednej ręki.

Nikt nie bierze pod uwagę, że "dobra" cena utrzyma się krótko, a sytuacja drobiarzy na rynku nie ulegnie zmianie.
Powrót do góry
mario centrum

PostWysłany: 11:36 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich, śledzę to forum już od kilku miesięcy ale dopiero dzisiaj się zalogowałem ponieważ chciałem czasami wyrazić swoje zdanie. Według mnie madox ma rację, że nie mamy żadnego lobby w sejmie tak jak np. producenci wędlin którzy maja się całkiem dobrze bo maja swoich przedstawicieli którzy im pomagają, w naszej branży nie ma się tym kto zająć .Jednak madox musisz zrozumieć tez hodowców którzy teraz sprzedaję towar, jeśli ktoś dołożył do dwóch poprzednich rzutów to teraz cieszy się ze chociaż częściowo może odrobić straty. wiem ,że to jest nie normalne ale taka jest rzeczywistość. Ja również zdaje w tym tygodniu w łódzkim, wczoraj sprzedałem po 3,6 netto
Powrót do góry
koks

PostWysłany: 11:07 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram medoxa w 200 %
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:41 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox wiesz dlaczego tak jest bo większość hodowców chodzi całe życie na melanżu .....

http://www.youtube.com/watch?v=5eLYBjRX7wc
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:26 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chłopaki ja nie wstawiam słucham medoxa mnie nie bijcie
http://www.youtube.com/watch?v=amFLt3TFnWg
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 10:24 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to racja i fakt nas trzeba pier.dolnąć chyba bejzbolem
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:14 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Pierdoln.ąć tym wszystkim ,żadnych związków Federacji ,niczego,niech ta banda debili sama się wykończy.Przyszły tydzień ,pasza kolejne plus 50zł.Wstawień od drugiej połowy lutego tyle,że większość wylęgarni odmawiała części hodowcom bo brak miejsca w aparatach.A następny rzut pasza po 1500zł będzie i koszt zerowy 4zl.Co zrobiliście ,że w ogóle zabieracie głos i dyskutujecie i pytacie kto i co zrobił w jakimś związku.Nawet prawa pytać nie macie co Danielak czy nie Danielak ,czy ktokolwiek inny zrobił ,czego nie zrobił a co mógłby zrobić.A gdzie k.urwa wy byliście?Zastanawialiście się gdzie kolejną budę postawić i pytaliście na forum czy jest 4 czy 4.10 cena.A jakakolwiek dyskusja nawet na forum ,powodowała obelgi bo to temat "cena brojlera"Kopa w dupę.Cena 3.20netto?Apeluję do wszystkich ,którzy mają wpływ na cenę.Od jutra 2.50brutto przez minimum pół roku.Non-stop.Tak ,żeby od 1zl do 1.5zł było bez przerwy w plecy.Bo inaczej nic nigdy tego tałatajstwa nie nauczy.Byle jak najwięcej,nawet dziś w dobie takiego kryzysu,ZERO myślenia ,pełna buda bo inni na pewno przy tych cenach nie wstawili to ja zarobię ,zaraz się odwróci i będzie kasa.NIE BĘDZIE.Napisałem w okolicach przełomu lipca i sierpnia - oddacie co do grosza wszystko co zarobiliśćie i jeszcze braknie.Już oddaliście ,teraz pojedziecie w przepaść poniżej kreski i dobrze,niech butni cwaniacy ,kurzy businessmani mądrzejsi od wszystkich, nie potrzebujący rozmów ,własnego lobby ,związku mają nauczkę.Gdyby wszystkie zasady ekonomii i zdrowego rozsądku odwrócił do góry nogami to ukazałby się obraz kurzego businessmana ledwie wystającego z gnoju.Normalnych ludzi jest tu 5%
Żegnam ,więcej nie piszę.Nie pozdrawiam.

Tym ,którzy mnie wywołują wyjaśniam ,że jakiś czas temu napisałem to co wyżej oraz zadeklarowałem ,że przestaję korzystać z forum i wiele się w tym zakresie nie zmieniło ,a wręcz przeciwnie - 3dni wyższej ceny,ledwie pokrywającej koszty (tylko dlatego pokrywającej koszty ,że to jeszcze kury bez vat 8% na pisklę ,pasza bez pełnych podwyżek,część bez vat-u 8% bo kupiona wcześniej itp)tak więc 3 dni takiej ledwie ceny i super nastrój,już nie ma potrzeby strajku,zrzeszania się,związków,spotkań,rozmów już jest fajnie.95% tej branży jest niereformowalna ,stąd nic i nigdy się tu nie zmieni.Myślą wszyscy ,że problemy już się rozwiązują?One się dopiero zaczynają!Wstawicie zaraz pisklęta ,spróbujcie policzyć koszt.Bo będzie z 3.6-3.7netto minimum.Myślicie ,że będzie kurka po 4.50-5zł? Problem w tym,że wszyscy tak myślicie.Wiecie co się stanie jak wszyscy tak myślą?Spróbujcie zgadnąć.
Słowo o sytuacji bieżącej - mówiłem ,że było masę wstawień końcem grudnia i było.Tak jak będzie za tydzień masę wstawień.Cena poszła jednak do góry.Zobaczmy na jak długo.Możemy starać się wyciągać jakieś wnioski pod koniec przyszłego tygodnia ,czy to przez szum przyjechało trochę mniej mięska do nas ,do tego hodowcy wstrzymali trochę sprzedaż i reakcja jest od razu.Czy też ,co słyszałem niedawno ,paru jednak się wstrzymało,odpuścili jeden cykl (niestety wstawiają za tydzień,dwa) a pisklę pojechało na Wschód.Może po trochu wszystkiego.Ktoś mógłby napisać-pisałeś ,że tyle wstawień ,ja nie wstawiłem teraz bym zarobił.Tak się nie da.Jakbyś wstawił Ty i jeszcze ktoś ,to pewnie byłoby 3zł.Trzeba to rozluznić,uregulować trochę rynek niedoborem, przyzwyczaić go do cen,wyjść ponad chore poziomy 2.80 netto i wtedy delikatnie,bardzo delikatnie z głową wstawiać, cały czas pamiętając o stosowaniu letnich obsad ,bo tylko spory niedobór może wynieść cenę powyżej 4zl ,żeby choć parę złotych zarobić.Tu nawet delikatny brak nie wystarczy ,delikatny brak to będzie maks 3.50netto co nie pokryje kosztów następnego rzutu.
Ale wszyscy już zobaczyli 3.60 i olali sprawę,zaglądają tylko zobaczyć czy już jest 3.70 i czy już następną budę szykować do wstawienia.Stąd pozbywszy się wszelkich złudzeń co do celowości uczestniczenia w tym wątku zdecydowałem,że mój udział ograniczy się do rzucenia od czasu do czasu okiem na ceny w innych rejonach kraju ,bo w swoim zawsze dobrze je znam
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:02 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak widzę to już kilka dni trzymasz te 20 tys. oj koko ściemniasz hodowców
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:00 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skarbie nie zabiorę Ci tej przyjemności sam negocjuj cene
Powrót do góry
koko.x

PostWysłany: 09:50 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia a do jakich ubojni sprzedasz po 3,8? to ja zaraz im oddam 20 tys, u nas ciężko na 3,7 wyciągnąć
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 09:44 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rupek piszesz jakby dziś już się skończyło!
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 09:34 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świętokrzyskie coś słabo ciągniecie...wykonałam dwa tel. i dziś zapłacą bez rozmowy 3,80 ale nie mają dobrego towaru same maluszki
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1784, 1785, 1786 ... 2500, 2501, 2502  Następny
Strona 1785 z 2502

Skocz do: