Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:56 Pią 17 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1784, 1785, 1786 ... 2662, 2663, 2664  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radas

PostWysłany: 19:23 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alcapone napisał:
Radas widze że ty też jesteś jednym ztych co utrzymują wylęgarnie, mieszalnie, ubojnie i hurtownie. Wszyscy trąbią od pół roku że wrzesień i cała jesień bedzie kicha, bo zawsze jest kicha ...

Utrzymuję wszystkich bo produkuję non-stop, od kilkunastu a nawet ponad 20 lat. Co do strat, to w moim przypadku zatrzymanie fermy na 1 cykl to koszt prawie 20 tyś. zł. Lubię ryzyko i dlatego robię to co robię i tak jak robię. Współpracuję tylko z określonymi wylęgarniami bez skoków w bok. Mieszalnia też ma pewność dostaw paszy przez cały rok. Dlatego chętnie czytam lamenty, jak to źle się dzieje w naszej branży i działam dalej.... do upadku mojego lub konkurencji. Mamy taki wolny rynek na jaki sobie zasłużyliśmy i korzystajmy z jego dobrodziejstw i okrucieństw, przyjmując wszystko dzielnie i po męsku na klatę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Coco

PostWysłany: 19:13 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No hybro3, jeśli tu jest 50 ludzi ,czyta następne 50 z czego 10% mnie posłuchało to szczerze wątpię by to miało jakikolwiek wpływ na cenę,nawet jakby te wartości podwoić,ja raczej traktuję to jako zaproponowanie temu wąskiemu gronu ludzi (bardzo dużą sympatię mam do tego miejsca bo jestem tu od początku),że czasem można coś zrobić inaczej,nad czymś się zastanowić

coś ci się nie zgadza w tych obliczeniach chwilowo jak ciebie nie było jest cena .
Powrót do góry
to_i_ovo

PostWysłany: 17:51 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj, jak co tydzień, dzwoniło Zalewo, jak zwykle z tekstem "cena spada", proponowali na dzisiaj 4,2 netto (na moichkurczakach dają 3,8 - ciekawe ile dają na swoim terenie). U nas cena wyższa (4,4n) więc nie pohandlowaliśmy.

Co do wylęgów piskląt kurzych brojlerów, to w Polskim Drobiarstwie publikowane są tabele wylęgów, z których wynika, iż wstawienia w 2011r., są większe niż w 2010r. (kwiecień 2010r - 62,2 mln szt., kwiecień 2011r - 66,2 mln szt., maj 2010r - 62,1 mln szt., maj 2011 - 68,6 mln szt.).
Nie dziwcie się potem, że nie ma ceny.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teken

PostWysłany: 17:42 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tam listopad lepiej napiszcie co w styczniu będzie Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
medox

PostWysłany: 17:37 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leon 330 napisał:
kalinowski podobno nie ma co bić na poczatku listopada

I wszystko się zgadza.Na początku pażdziernika ogrom bo na ten termin będą mieć wszyscy ,a na początek listopada nikogo i wzrost ceny o złotówkę
Powrót do góry
501

PostWysłany: 17:04 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adros już dawno sobie jaja robi z kontraktujących z nimi hodowców. Twisted Evil
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 16:41 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
I do tego wszystkiego podobno eksport siada, bo w Unii mają tańszego kurczaka. Za chwilę okaże się, że wszystko musimy u siebie przerobić i ceny prawdopodobnie pi.g.ą w dół i raczej nie pozbierają się do końca zimy. Mam nadzieję, że wtedy już będzie po hodowcach, tych utrzymywanych sztucznie przy życiu przez sprytne kontraktacje dużych zakładów ubojowych oraz mieszalnie pasz. W końcu przez rok mają ciągły ruch w interesie dzięki naiwności takich hodowców. Wszystko klapnie i będą tanie kurniki do kupienia, które i tak do niczego się nie nadają jeśli funkcjonują tylko dzieki sponsoringowi dużych. Jeszcze niecały rok dokładek i powinno być lepiej Laughing
Wylęgarnia przesunęła mnie o 2 dni na 26 sierpnia, bo nie ma odpowiedniej ilości jajek, mimo, że harmonogram na ten rok mają od października 2010. Ładne jaja się szykują na przełom wrzesień/październik
Dziwne. Do mnie wydzwaniaja z animeksu i kalinowski z adrosu zeby tylko do nich pojsć na umowe, kalinowski podobno nie ma co bić na poczatku listopada, a z tego co mówi eksport idzie pelną parą do czego po cześci przyczynił sie kurs euro...w tej chwili na rynku cena dochodzi do 4.4 a adros płaci 3.65, mojego kurczaka to raczej w tym roku nie zobacza i radziłbym z tymi zdziercami odmówić współpracy...
Powrót do góry
alcapone

PostWysłany: 16:40 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas widze że ty też jesteś jednym ztych co utrzymują wylęgarnie, mieszalnie, ubojnie i hurtownie. Wszyscy trąbią od pół roku że wrzesień i cała jesień bedzie kicha, bo zawsze jest kicha na jesień a dotego wybory i promocja CEDROBU. A ty naco liczyłeś, pewnie że tylko 20 tyś. dołożysz do jednej hali.
Ale naszczęście niemoje zmartwienie, na wiosne będzie lużniutko, pasza po 1100, piskle 0.95, żywiec po 4.4 i tak aż do kolejnej jesieni...................
Powrót do góry
alcapone

PostWysłany: 16:25 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alcapone napisał:
medox napisał:
Kto przyjmuje zakład
przełom czerwiec/lipiec - 5zł
przełom lipiec sierpień - 3zł
Przyjmuje. Czerwiec 3.7-4, lipiec 3-3.7, sierpień 4-4.4
Powrót do góry
w40

PostWysłany: 16:00 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Wylęgarnia przesunęła mnie o 2 dni na 26 sierpnia, bo nie ma odpowiedniej ilości jajek, mimo, że harmonogram na ten rok mają od października 2010. Ładne jaja się szykują na przełom wrzesień/październik

Dziwne. Jakoś do mnie odzywają się wylęgarnie o których nigdy nie słyszałem, nie wspominając o jakiejś współpracy z nimi. W mojej wsi jest pięciu hodowców brojlera kurzego i trzech z nich cały czas odpuszcza wstawy.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:15 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I do tego wszystkiego podobno eksport siada, bo w Unii mają tańszego kurczaka. Za chwilę okaże się, że wszystko musimy u siebie przerobić i ceny prawdopodobnie pi.g.ą w dół i raczej nie pozbierają się do końca zimy. Mam nadzieję, że wtedy już będzie po hodowcach, tych utrzymywanych sztucznie przy życiu przez sprytne kontraktacje dużych zakładów ubojowych oraz mieszalnie pasz. W końcu przez rok mają ciągły ruch w interesie dzięki naiwności takich hodowców. Wszystko klapnie i będą tanie kurniki do kupienia, które i tak do niczego się nie nadają jeśli funkcjonują tylko dzieki sponsoringowi dużych. Jeszcze niecały rok dokładek i powinno być lepiej Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:02 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.Już o takim scenario pisałem wcześniej:cena w górę a zasiedlenia w dół.Cała jesień zapowiada się znakomicie cenowo.Pozdrawiam.

Hybro3 jest tylko jeden maleńki kłopot Laughing Niestety nie tylko ty tak sądzisz,ale prawie wszyscy ,słyszę już w każdej ubojni, jak hodowcy się odgrażają ,że w tym roku obsady mogą być mniejsze na jesień i może być cena,oczywiście w związku z tym samemu pchając 120% osady Laughing Skoro tak myślą wszyscy,to jak sądzisz ,jaki będzie finał? Laughing Jajka jechały u niektórych wylęgarni z importu takie ssanie na drugą połowę sierpnia na obsady było.Oczywiście nie mam przeglądu całego rynku ,ale statystycznie dużo ,więc coś można wnioskować
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 14:01 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
Racja wstawienia są ograniczone co przekłada się na cenę i ten trend sie utrzyma do polowy wrzesnia .Pszenica tanieje wiec jest szansa na tańszą pasze Łódzkie na dziś 4,30 i mało sprzedających

Teken ten trend się utrzyma do połowy wrześnie ale jest jeden warunek do tego czasu nie będzie większego importu tylko tyle. Tak wiele mądrych głów pisze o nadprodukcji!!! do cholery jeszcze raz pytam o jakiej nadprodukcji piszecie duże zakłady eksportują 60-70% resztę wchłania na bieżąco rynek i to wszystko.
Nadprodukcję robią politycy pośrednicy i cała szomowina która ściąga to badziewie robiąc przy tym milionowe zyski. Moja kula mówi mi że za chwilę niestety będzie taka dostawa inaczej powiem ogromny import zaleje znów rynek za długo było cicho. Nie pomoże tanie zboże bo znów nikt nie będzie chciał naszego kurczaka od 15 września zacznie się jazda w dół.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:44 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Już o takim scenario pisałem wcześniej:cena w górę a zasiedlenia w dół.Cała jesień zapowiada się znakomicie cenowo.Pozdrawiam.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 13:28 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja wstawienia są ograniczone co przekłada się na cenę i ten trend sie utrzyma do polowy wrzesnia .Pszenica tanieje wiec jest szansa na tańszą pasze Łódzkie na dziś 4,30 i mało sprzedających
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LUSZYN

PostWysłany: 13:14 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM . W ŁÓDZKIM BEZ PROBLEMU 4.3n BYLE IM ZOSTAWIĆ NA ŚRODE,CZWARTEK. POWODZNIA Cool
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:49 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam słowa filusia. Nie ma oblegania wylęgarni, kierowcy z paszarni narzekają na mało wyjazdów. Medox- resztę dopowiedz sobie sam Wink
Powrót do góry
mateusz1
Gość

PostWysłany: 12:48 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

02-08-2011 Rynek drobiu w Polsce.

http://www.cenyrolnicze.pl/news/651
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:23 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie bez emocji metoks chyba tylko ty dzwonisz i mówisz ze bys chciał juz . Mase farmerów ogranicza nadal wsady pewne inffo z wylegarni ,zniwa sie opózniaja ceny pasz zostaja dalej na obecnym poziomie a cena chwilowa o niczym nie swiadczy , choc z sygnałow z ubojni cena na poziomie 4,1-4,4 net ma byc do konca wrzesnia co potem maja pokazac żniwa i chec do wstawien . Hodowcy mówia ze po co wstawiac na 5 bud jak można wstawic na 2-wie i miec wiecej z tego. A widac to własnie teraz duze fermy wychodza i same mówia ze w koncu im cos zostanie a jak miały full obsady do juz powoli ledwo koniec z koncem zaczynały wiazac i ciagle stres a teraz luz i co bys wybrał Question . Mieszalnie mimo pożnych zniw nie nazekaja na brak ziarna a to swiadczy tylko o tym jak wielkie jest zainteresowanie hodowlą . Ci co robia swoja pasze przesuwają wstawienia ze wzgl na pogode na po 20 sierp
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:56 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już trochę za póżno ,bo kury w aparatach ,ale jak ktoś ma możliwość niech przemyśli najbliższe wstawienie.Pisało o tym co najmniej kilka osób na tym forum z różnych regionów ,żeby nie było ,że tylko ja.
Co innego jest teraz, bo były letnie obsady ,a część (bardzo niewielka,pojedyńcze przypadki) odpuściła, bo był poprzedni rzut po 3zl i nikt nie chciał kur kupić.A zupełnie co innego będzie w tej chwili, bo oprócz wszystkich innych cała rzesza podnieciła się chwilową ceną (za chwilkę więcej żywca) i telefony czerwone na wylęgarniach
NIe bierzcie pod uwagę obecnej ceny ,bo nie ma ona nic kompletnie wspólnego z ceną za 2 miesiące ,znowu jak zawsze będzie góra w pazdzierniku i rozwalony rynek na dwa miechy
I tak bardzo dużo kurników obsadzilo,że jest ledwie 4.10 ,czy tam miejscami więcej jak komu braknie.Przecież to obsady zdecydowanie mniejsze.Gdyby rzeczywiście wielu nie obsadzilo, to część zakładów by stała, a cena by była 5netto i telefon gorący(mogła być 2.80 to i 5.0 może być)tym bardziej ,że to chwila ,bo żywca zaraz więcej.Nie podniecajcie się chwilową ceną bo zawsze zle to się konczy.
Rozciągnąć trochę te wstawienia i zrobić taką obsadę jak teraz była i może udałoby się uniknąć 2.80 znowu na pazdziernik.A wtedy może i ogólnie ceny byłyby wyższe pózniej.Najgorzej ,jak rynek przyjmuje 2.80 ,bo potem cena 4 zł która ledwie pokrywa koszt wydaje się kosmicznie wysoka.Dodatkowa korzyść jest taka ,że pózniej mogą spaść ceny paszy,bo póki co nie ma żniw
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 11:43 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kondratowicze chcą znaleźć głupich na 3,9 Nie dajcie się. Niech dojdą do cen oferowanych przez inne ubojnie.
Powrót do góry
asdos

PostWysłany: 11:16 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

[quote="robert1966"]Dziś resztę zapakowałem po 4.05zł/kg. Jak u Was koledzy hodowcy?[/quote]

Kto cię puknął na taką niską cenę?
Powrót do góry
asdos

PostWysłany: 11:16 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

[quote="robert1966"]Dziś resztę zapakowałem po 4.05zł/kg. Jak u Was koledzy hodowcy?[/quote]

Kto cię puknął na taką niską cenę?
Powrót do góry
asdos

PostWysłany: 11:12 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: CENA BROJLERA Odpowiedz z cytatem

Łódzkie bez problemu 4,3 zł do 4,4 zł. Gomak próbuje znaleźć naiwnych po 4,10 zł ale bez targów daje 4,20. Trzymajcie ceny w łódzkim w tym tygodniu mało kurczaka.
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 10:45 Pon 1 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże zakłady również podkupują z wolnego bez problemu cena do góry aktualne ceny transakcji wahają się 4.10- 4.40 netto
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1784, 1785, 1786 ... 2662, 2663, 2664  Następny
Strona 1785 z 2664

Skocz do: