Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:38 Sob 16 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1790, 1791, 1792 ... 2535, 2536, 2537  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miko

PostWysłany: 20:52 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

graża napisał:
Właśnie oddałam po 4,25 netto, podlaskie

graża co z Tobą-- podajesz cenę z niedzieli ,a tu mamy środę .Dziś negocjowałam cenę 4.5 ale stanęło na 4.4 chyba dlatego,że mamy więcej takich hodowców jak Ty, którzy nie cenią swojej pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s69
Moderator

PostWysłany: 20:49 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wipasz ma zamiar coś zmienić w górę a inni?

Nikt Normalny nie kupuje paszy z Wipaszu. - Odradzam to kolegom co chcą jeszcze parę lat w branży poprawczak. Oni budują wam konkurencję pod nosem a wy ich wspieracie. Jak was przekonać?
Powrót do góry
sebawet

PostWysłany: 20:38 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Koziegłowy Odpowiedz z cytatem

A teraz coś na poprawienie humoru.

Koziegłowy na kontraktacji płacą 3,40.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
filuś

PostWysłany: 19:30 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ross 309 a inni w dól to od kogo wtedy kupisz pasze. Czy ty napewno jestes z wielkop ze znasz tak sytuacje na czechach bo te ubojnie wspólpracujace z poludnia o czyms takim nie słyszaly a jest ich tu sporo. A moze ty wiesz co sie kroi, ze za zywiec cza bedzie jeszcze zapłacic drozej bo go coraz mniej,,ach te tuszki takie chudzziutkie " a tuszke czeba bedzie golic po tyle co jest dzis.
Powrót do góry
kurka

PostWysłany: 18:03 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marti-wlkp"]
ross308 napisał:
graża napisał:

Brawo, powiedz jeszcze do kogo, też jestem z tego rejonu.[/quo

Słyszałem że w czechach po 5,7 hurt i ponoć mały zastój się robi na koniec tygodnia więc zobaczymy co dalej, mogą go kupić i popsuć handel;
Co słychać o paszach? Wipasz ma zamiar coś zmienić w górę a inni?

To źle słyszałeś. Ubojnie dzwonią, rezerwują kurczaka na koniec następnego tygodnia. Śląsk, Małopolska cena 4.30-4.40 netto, przez najbliższe 3 tygodnie duże braki kurczaka, co potwierdzają same ubojnie.
Powrót do góry
marti-wlkp

PostWysłany: 17:36 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="ross308"]
graża napisał:

Brawo, powiedz jeszcze do kogo, też jestem z tego rejonu.[/quo

Słyszałem że w czechach po 5,7 hurt i ponoć mały zastój się robi na koniec tygodnia więc zobaczymy co dalej, mogą go kupić i popsuć handel;
Co słychać o paszach? Wipasz ma zamiar coś zmienić w górę a inni?
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:18 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówi sie o jakichsik podwyzkach w surowcu miesnym wie ktos cos na ten temat
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 17:13 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze ta sutuacja w konu nauczy ubojnistow ze to my hodowcy nakrecamy ten caly interes i ze trzeba nas godnie traktowac
Powrót do góry
Kikal

PostWysłany: 16:42 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Re: racja Odpowiedz z cytatem

Janek R. napisał:
Chikara napisał:
Kikal napisał:
kurka napisał:
Zmień kalkulator !!!

Jak mam swoje budynki tzn. nie postawione przez bank no to koszty sa mniejsze. To jest koszt orientacyjny. Każdy ma swój własny. Zależy od wytwórni pasz , wylęgarni, pracowników , rodzaju ogrzewania... . Jak wyjdzie FCR ok. 2.2( a takie też słyszałem od sąsiadów) to d...pa nawet przy 4.2 zł

Pięknie Panowie i Panie .. tak to my Polski nie zbudujemy ...
Jeśli budynki dostałeś od Tatusia, lub jeśli już spłaciłeś kredyt, i są Twoje to znaczy że nic nie kosztowały i nie wliczasz ich do kosztu ??? !!! ???
a amortyzacja, a remonty, a podatki,
jeśli taksówkarz ma swój samochód to kasuje cię za benzynę ? czy 4-5 zł za kilometr ??? przecież jego auto spala 8litrów na 100 czyli 8x4,8 tj 39 zł za 100 km czyli 39gr za kilometr. Czy tyle płacisz w taksówce ??? !!! ??!
czy taksiarz dolicza amortyzację i naprawy auta, ubezpieczenie, ewentualne kredyty na auto, robocizne i itd ????????????????? a ryzyko ? wypadek? pożar ? złąmana noga i niemożność podjęcia pracy ? (u nas choroby, salmonella, agregat nie odpalił ... !! niska cena sprzedaży ... )
Ludzie doliczajcie koszt obiektów, wyposażenia, robocizny, ubezpieczeń, podatków, samochodów, telefonów do kosztów !!!!!!!!!!
kurnik i ziemia i wyposażenie wartość np: 1.000.000 to na jakieś 25 lat wychodzi 40.000 rocznie, to jest w zależności od ilości rzutów np.: podzielić na 5 rzutów daje 8.000 zł na rzut uproszczonej "amortyzacji"
a przecież wyposażenie hali się psuje i na pewno nie wytrzyma 25 lat tylko 10lat i to z remontami które kosztują, także to i tak za mało. Praca Wasza, ludzi (minimalnie 2.200 zł za miesiąc daje 4.400 zł na rzut dla pracownika), Twój samochód, telefon .. kolejne 5-6 tys zł. Razem każdy z NAs powinien doliczać minimum 13-14 tys zł do rzutu do kosztów. Jeśli wtedy coś Ci zostanie na plus to znaczy żę to jest Twoja robota - czyli Twój zysk.
To w DUŻYM UOGÓLNIENIU ale może czytelnie mam nadzieję...

brawo, brawo, brawo

Pisałem że wyszło kurczaki sprzedałem dawno teraz urlop, nie wiem jak jest na dziś jeżeli ktoś wstawia. Stąd te małe rozbieżności cenowe. Jeżeli komuś ciśnienie podniosłem to wybaczcie wpadke
Powrót do góry
ross308

PostWysłany: 15:59 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

graża napisał:

Brawo, powiedz jeszcze do kogo, też jestem z tego rejonu.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 13:36 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W łodzkim duze ubojnie dzwonia i rozpytuja o kurczaka Exclamation Popieram koszty liczcie rzeczywiste a nie pasza * pisklak* bo doprowadzi was to do ślepego zaułka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Janek R.

PostWysłany: 11:42 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: racja Odpowiedz z cytatem

Chikara napisał:
Kikal napisał:
kurka napisał:
Zmień kalkulator !!!

Jak mam swoje budynki tzn. nie postawione przez bank no to koszty sa mniejsze. To jest koszt orientacyjny. Każdy ma swój własny. Zależy od wytwórni pasz , wylęgarni, pracowników , rodzaju ogrzewania... . Jak wyjdzie FCR ok. 2.2( a takie też słyszałem od sąsiadów) to d...pa nawet przy 4.2 zł

Jeśli budynki dostałeś od Tatusia, lub jeśli już spłaciłeś kredyt, i są Twoje to znaczy że nic nie kosztowały i nie wliczasz ich do kosztu ??? !!! ???
jeśli taksówkarz ma swój samochód to kasuje cię za benzynę ? czy 4-5 zł za kilometr ??? przecież jego auto spala 8litrów na 100 czyli 8x4,8 tj 39 zł za 100 km czyli 39gr za kilometr. Czy tyle płacisz w taksówce ??? !!! ??!
czy taksiarz dolicza amortyzację i naprawy auta, ubezpieczenie, ewentualne kredyty na auto, robocizne i itd ????????????????? a ryzyko ? wypadek? pożar ? złąmana noga i niemożność podjęcia pracy ? (u nas choroby, salmonella, agregat nie odpalił ... !! niska cena sprzedaży ... )
Ludzie doliczajcie koszt obiektów, wyposażenia, robocizny, ubezpieczeń, podatków, samochodów, telefonów do kosztów !!!!!!!!!!
kurnik i ziemia i wyposażenie wartość np: 1.000.000 to na jakieś 25 lat wychodzi 40.000 rocznie, to jest w zależności od ilości rzutów np.: podzielić na 5 rzutów daje 8.000 zł na rzut uproszczonej "amortyzacji"
a przecież wyposażenie hali się psuje i na pewno nie wytrzyma 25 lat tylko 10lat i to z remontami które kosztują, także to i tak za mało. Praca Wasza, ludzi (minimalnie 2.200 zł za miesiąc daje 4.400 zł na rzut dla pracownika), Twój samochód, telefon .. kolejne 5-6 tys zł. Razem każdy z NAs powinien doliczać minimum 13-14 tys zł do rzutu do kosztów. Jeśli wtedy coś Ci zostanie na plus to znaczy żę to jest Twoja robota - czyli Twój zysk.

brawo, brawo, brawo
Powrót do góry
Chikara

PostWysłany: 11:12 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kikal napisał:
kurka napisał:
Zmień kalkulator !!!

Powrót do góry
teken

PostWysłany: 11:03 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacus krążą ale z paszą do świń i krów ha ha a kurki dopiero są w inkubatorach Wink
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 11:00 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paszowozy firmy trojga imion zaczynaja gesto krazyc[ostatnio to trudno bylo jakiekolwiek spotkac]. medox[niestety, jak zwykle] ma racje, niedlugo 2 z przodu.
Powrót do góry
graża

PostWysłany: 10:11 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kurka złotopiórka

PostWysłany: 10:07 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka dziś cena w lubuskim i w wielkopolsce Question
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 09:10 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy zdaje się ze kura jest ale w inkubatorze . Wink
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 09:08 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZY KTOŚ ORIENTUJE SIĘ ILE PŁACI FRANKOWSKI I BRYCHCY???
Powrót do góry
koko.x

PostWysłany: 08:09 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile dzisiaj na południu? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenest

PostWysłany: 07:50 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję tylko ,że ta dzisiejsza cena na stałe zagości u nas, żeby się nie skończyło jak zwykle . Sad
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 01:01 Sro 2 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"01.03.2011 PPR
Rolnicy blokowali drogę krajową numer osiem w Polichnie koło Piotrkowa Trybunalskiego. Miał to być protest przeciwko niekorzystnym - ich zdaniem - cenom skupu żywca.
Od 11 uczestnicy blokady chodzili z transparentami po przejściu dla pieszych. Co kilkanaście minut jednak schodzili z drogi, aby umożliwić samochodom przejazd."

Pomoże, na bank, od jutra widzę 5 z przodu...a w trzodzie 6. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:23 Wto 1 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zawsze lubili puscic tuszke po 3,99 i mniej a tu taka promocja po 6 cos z nimi nie tak liczydła im chyba cos szwankuja. Zły moment wybieraja na promocje bo i tak zywca tym sposobem nie pozyskaja bo nimaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa za dwa dni znów wroca na swój tor. jak tak myslicie! . ale rzeczywistosc jest inna jak tylko usłysza ze gdzies ktos ma to by nawet w południe jechali
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:29 Wto 1 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka napisał:
Stachu napisał:
ubojnie nie maja co bić dzwonią po kuraka nawet z odległych województw, mniejsze ubojnie ledwo jadą większe zakłady cedrob itp wprowadzają tanią tuszkę i to w dużych ilościach, przez ostatni tydz mega wydatki na ogrzewanie.
Pozdrawiam

Ciekawe skąd wprowadzają? Jak wszędzie braki.

Z kontraktacji.... żeby po raz kolejny udowodnić że na kontrakcie bezpieczniej i mieć jeleni którzy podpiszą na 3,65 a wiosną i latem zakłady będą golić tuszkę po 7,0 netto aż miło!!! Lepiej teraz puścić kilkaset ton po 6,0 dla schłodzenia rynku a później zrealizować zyski Cool Cool Cool Przecież zakłady stać na strategię, nam szkoda parę złotych na składki w związkach na prawnika a oni mają budżet na menagerów i planistów. Myślą tam chłopaki nie???Cool Cool Cool
Powrót do góry
Kikal

PostWysłany: 20:59 Wto 1 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka napisał:
Zmień kalkulator !!!

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1790, 1791, 1792 ... 2535, 2536, 2537  Następny
Strona 1791 z 2537

Skocz do: