Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:18 Sob 4 Kwi 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1796, 1797, 1798 ... 2302, 2303, 2304  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz111

PostWysłany: 04:26 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Sorry bo mi polskie litery sie popsuly

Popsuły ci sie polskie litery??????Ojejku a gdzie to sie naprawia????????

Medox baranie wszyscy wiedzą że nikt przy zdrowych zmysłach nie wstawi 30szt na m2.Po co robisz z siebie pacana?Pacanie dobrze wiesz że jak wstawisz za dużo to stracisz,bo kurczak będzie miał za ciasno,nie będzie przyrastał tak jak powinien,co za tym idzie wzrośnie spożycie paszy itp.itd.To są oczywiste rzeczy,a ty myślisz że odkryłeś "ameryke". Każdy dobrze wie ile może u siebie wstawić i kropka.
Dlaczego ty prosty smrodzie chcesz uczyć innych hodowli drobiu. Zrób chociaż raz tak jak napisałeś - "co mi do tego jak kto hoduje" i sie nie wymądrzaj RUDY ryjku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jizin z bazin

PostWysłany: 22:39 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pięknie CEDROB rozwala rynek , to cios w plecy kolegów z KRD !!! chyba że jakas zmowa wielkich !!! to sie nadaje do TVN 24 jak afera z mięsem szwedzkim !!!
Powrót do góry
k1005

PostWysłany: 22:10 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox chopie nie pij dzisiaj więcej.Bo ci się wszystko popier... .Daj ludziom odpocząć od stresu.Wszyscy wiedzą 10szt na metr , zima narty lato ograniczenia itp itd
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 22:09 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że zwiększenie produkcji jest jeszcze gorszym rozwiązaniem w tej sytuacji. No ale jeszcze trochę pokombinujcie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:23 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny niepełnosprawny - gdzie ja pisze ,że mam pretensje,że ktoś da 30szt/metr do odchowalni a potem rozniesie po innych halach?To normalna praktyka i co mi do tego jak kto hoduje.
Co wyście się tak uczepili tych 30 szt na metr ,użyłem tego przykładu jako przejaskrawienia ,bo tyle to chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wsadzi.Czy wam trzeba naprawde drukowanymi i z ilustracjami zebyscie skumali sens?
Dobra,hodujcie se i budujcie ile chcecie i gdzie chcecie wstawiajcie na swieta,styczen,weekend a potem oddajcie na kolanach za 2.50.Zobaczymy jak dlugo to potrwa.NARA
P.S Czy ktos z was madrale zrobil cos dla uzytkonikow tego malego forum?Bo jesli ktos mnie kilka razy posluchal zarobil wymierne pieniadze.
Tak jak Ty mmx zarobisz,choc chyba mnie nie sluchales ,tylko tak ci akurat wyszlo (3.2netto mysle).Jest tylko szkopul, bo wszyscy opozniaja sprzedaz w nadziei ze wzrosnie, a potem sie wysypia za darmo przy 3kg
Sorry bo mi polskie litery sie popsuly
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 18:08 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I dlatego będą mieli zaraz tyle swoich kurników ,że wyginiemy jak mamuty.A to wszystko dzięki wam,dzięki waszym pieniądzom,dzięki waszej pracy,dzięki waszym pokoleniowym inwestycjom ,dzięki waszemu trudowi,ryzyku noi przede wszystkim dzięki waszej bezdennej głupocie.
Jak ktoś kiedyś powiedział- dwie rzeczy są pewne -że wszechświat i ludzka głupota nie mają granic, z tym ,że wszechświat nie na pewno

Ty Medox od siedzenia na tej własnej ubojni sobie nieźle pscyhę zryłeś.
Nie słuchajcie frajera Medoxa , my będziemy ograniczać a tacy jak cedrob będą powiększać produkcję (wiosną w okolicy Brzeska budują 30 nowych kurników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)przestań agitować tempaku -Medoxie bo za chwilę co powiesz ,że trzeba wstawiać 5 szt. na metr a tacy jak cedrob dobudują następne. Nie po to ludzie stworzyli piękne obiekty, zainwestowali pieniądze żeby teraz ograniczać produkcję. Propaganda medoxa polega na tym ,że działa na rzecz jakiejś ubojni i jego naciski zmierzają do tego żebyśmy w efekcie niczego nie produkowali.
A teraz nie o Medoxie . Największym problemem jest nieunormowane prawodastwo w zakresie hodowli (30 szt/m2-nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić) i wydawanie pozwoleń na budowę nowych obiektów. Gdzie jest ta pani ze Związku ,która się rozpisywała ile to nie robią na rzecz drobiarstwa. Niech zrobią tylko jedno unormują prawnie wielkości obsady i powiększanie produkcji.
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 17:29 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I dlatego będą mieli zaraz tyle swoich kurników ,że wyginiemy jak mamuty.A to wszystko dzięki wam,dzięki waszym pieniądzom,dzięki waszej pracy,dzięki waszym pokoleniowym inwestycjom ,dzięki waszemu trudowi,ryzyku noi przede wszystkim dzięki waszej bezdennej głupocie.
Jak ktoś kiedyś powiedział- dwie rzeczy są pewne -że wszechświat i ludzka głupota nie mają granic, z tym ,że wszechświat nie na pewno

Q.w.a medox co Ty masz za misję do spelnienia?
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 16:57 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego wynika ,że ograniczenie obsady w dłuższej perspektywie też nam nie służy jak władza jest przeciwko nam.
Jak nie zadbamy wspólnie o własny interes to i tak większość z nas zdecyduje się wstawiać co najwyżej na własne potrzeby a pozostali będą się jeszcze zastanawiać.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:59 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
123

PostWysłany: 14:49 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Można temu zaradzic podpisując umowy kontraktacyjne gdzie wy z kurnika zarabiacie 2 tys a oni 20tys.To pomoże im wybudowac więcej obiektów co napewno bardzo pozytywnie wpłynie na rynek i stabilizację ceny Laughing Laughing

Wyjątkowo sie zgadzam oprócz kwoty 2tys. tyle przy kontraktacji zostaje jak dobrze pójdzie z kilku kurników razem,a nie z jednego,oni za to mają 50 tys. na każdym kurniku.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:27 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyliłem liczby na klawiaturze- oczywiście miało byc- gdzie wy z kurnika zarabiacie 2 tys a oni 50 tys
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:26 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można temu zaradzic podpisując umowy kontraktacyjne gdzie wy z kurnika zarabiacie 2 tys a oni 20tys.To pomoże im wybudowac więcej obiektów co napewno bardzo pozytywnie wpłynie na rynek i stabilizację ceny Laughing Laughing
Powrót do góry
hobbysta 2

PostWysłany: 13:56 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czemu się boisz podać nazwy zakładu o którym piszesz?
Podejrzewam że większość wie że chodzi o CEDROB
Kolejnym zagrożeniem tej firmy dla naszej branży jest to co oni wyprawiają budując nowe obiekty. I nie są to obiekty jakie większość z nas ma na 20 tyś ptaków tylko 2-3 krotnie większe. Już niektórzy z zarządu mają ponad 100 obiektów. Są i będą budowane nowe. Także obserwując ich rozwój można spodziewać się przejęcia przez nich połowę polskiego rynku brojlerów jak nie więcej. A wtedy niestety część z nas będzie musiała paść - oby tak nie było!!!!!
Pozdrawiam wszystkich normalnych hodowców
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 13:04 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebawet napisał:
słyszałem ze jena z ubojni sprowadziła kurczaka z Brazylii, w przeliczeniu na kury to około 14 milionów sztuk. Odrazu sie wyjaśnia czemu ubojnie pracują na pól gwistka a cena na kury spada już nawet poniżej opłacalności. Nie będę mówił co to za ubojnia ale powiem ze właściciel jest senatorem. Nie paczcie na nadwyżke produkcyjną bo są w Polsce dosyć duże ubojnie eksportujące, które maja przetarte stabilne szlaki i już nie puszcza się eksportu.
Pewnie jest to walka nie tylko o kasę ale też i o rynek.
Pomyślcie na jakiej pozycji jesteśmy w takiej sytuacji.
Powrót do góry
sebawet

PostWysłany: 09:33 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słyszałem ze jena z ubojni sprowadziła kurczaka z Brazylii, w przeliczeniu na kury to około 14 milionów sztuk. Odrazu sie wyjaśnia czemu ubojnie pracują na pól gwistka a cena na kury spada już nawet poniżej opłacalności. Nie będę mówił co to za ubojnia ale powiem ze właściciel jest senatorem. Nie paczcie na nadwyżke produkcyjną bo są w Polsce dosyć duże ubojnie eksportujące, które maja przetarte stabilne szlaki i już nie puszcza się eksportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:41 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby miał czym myśleć , ale niestety . Shocked Dlatego tylko czyta Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 00:26 Sob 16 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no ja naprawdę się nie dziwię czemu tak jest w tej branży-
2020 - "wkładamy po 30szt na metr" (i inne po kolei przeze mnie przytoczone) definiowały sposób myślenia hodowców co do których wyrażam się "wy"
Mam ci to narysować czy jak? Masakra normalnie.Myśl chłopie co czytasz
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 22:39 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na slasku znam co najmniej dziewieciu co wstawia 30 na metr kwadratowy.
Powrót do góry
2020

PostWysłany: 22:26 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
2020 potrafisz czytać po Polsku ,czy nie dokończyłeś nawet podstawówki-czy ja napisałem ,że daję po 30na metr??

Tak pierdoło- piszesz że wstawiamy po 30 na metr. Masz mózg zlasowany. Martwi cię cena??
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:43 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkie firmy produkujące swój towar dyktują cene a my co wielkiuego (słowo zostało usunięte) za swój towar dostajemy tyle ile nam dają. ,masakra
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:52 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2020 potrafisz czytać po Polsku ,czy nie dokończyłeś nawet podstawówki-czy ja napisałem ,że daję po 30na metr??
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 19:41 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakty:

1. W Polsce produkujemy rocznie ok 1,2 mln ton mięsa drobiowego
2. Produkcja rokrocznie rośnie o 4-6%, po ostatnim dobrym roku pewnie więcej
3. Zjadamy ok 24 kg/ osobę tj: 24 kg x 38 mln osób = 912 tys. ton; osób pewnie jest o jakiś 1 mln mniej bo nikt nie zna skali emigracji
4. Mamy nadprodukcję rzędu 300 tys. ton
5. W roku 2009 wyeksportowaliśmy ok 300 tys. ton, import wyniósł ok 50 tys. ton

Niech każdy sam wyciągnie wnioski.

pzdr,
Powrót do góry
2020

PostWysłany: 16:40 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
kol ,sto razy tłumaczyłem, "wy" to znaczy (między innymi oczywiście)
-wkładamy po 30 na metr bo było 4zł
-wkładamy na święta,styczeń,weekend bo raz czy dwa do tej pory była cena
-budujemy następną budę bo jest 4zł
-budujemy i budujemy bo nic innego nie umiemy, a tak czy tak ktoś to zje bo przecież chłonność rynku jest nieograniczona, a ludzie mają żoładki z gumy i nieograniczony apetyt na kurki
-kurek jest niedobór
-chowalimy indyka(gęś czy co tam) ,ale kurki droższe -przechodzimy na kurki
itp, itd
To w/g mnie "wy".Problem w tym ,że to "wy" to 99procent Laughing

To ty masz nieźle nasrane w głowie jak dajesz po 30 na metr.
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 12:14 Pią 15 Sty 2010    Temat postu: ceny drobiu Odpowiedz z cytatem

wczoraj jeszcze zdawałem po 2.55 dzisiaj nie chcą gadać po 2.5 ale zaczynają normalnie już zdejmować bo sami dzwonią .Może się przewali
Powrót do góry
Adam12035

PostWysłany: 23:24 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cenka opada bo pośrednicy zrobili wszystko ,żeby nie powtórzyla się sytuacja jak co roku w styczniu, od 3 lat, że są braki i jeden drugiego przebija na leb i szyję,więc sobie zradzili Twisted Evil . tak jak pisalem wcześniej miał być brak po 10, ubojnie też tak twierdzą, ale zasypało nas obce świństwo Twisted Evil i problem z brakiem sie rozwiązał.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1796, 1797, 1798 ... 2302, 2303, 2304  Następny
Strona 1797 z 2304

Skocz do: