Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:56 Czw 15 Kwi 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1796, 1797, 1798 ... 2598, 2599, 2600  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sajrus

PostWysłany: 11:33 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ma wspólnego koszt produkcji z ceną żywca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:51 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutna prawda z tym , że takich mamy większość .
Sajrus to kolejny przykład hodowcy , który ma wiele rzeczy za darmo - nic tylko pogratulować "operatywności" i.............
Może nowe podatki nauczą wszystkich liczyć tego wszystkego co składa się na koszt wyprodukowania ptaka . Szkoda tylko , że wielu te podatki "zabiją" .
A może i nie szkoda??? Confused
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:46 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy to jednak są puści ,aż żal
Powrót do góry
sajrus

PostWysłany: 10:44 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Brojler-jeśli masz takie koszty, to jedź lepiej do Włoch na truskawki, a nie przeszkadzaj innym pisać coś sensownego. Przez takich jak Ty , mamy to co mamy, bo każdy myśli że kurczak będzie ponad 4zł ,a jakie są koszty to każdy wie, i dalej hodować i budować !!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:02 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coco napisał:
A tak na marginesie jaką szkodę ma przynieś nam fakt że koszt 3,80 a i tak cena nie idzie w parze z urzeczywistniającymi realiami .
Anoi taką , że wielokrotnie słyszałem , że nie mamy co się dobijać o wyższe ceny bo przecież są hodowcy , którzy sprzedają po 3,60 i ZARABIAJĄ więc co ja chcę?
Przez takich , którzy nie umieją liczyć swoich kosztów są włąsnie kontrakty ze śmiesznymi cenami skupu no bo przecież hodowcy wystarczy!
Skąd wobec tego ogromne długi w bankach , potężne zaległości w wytwórniach pasz i wylęgarniach ???
Kolego jeżeli przy świetnym wyniku ktoś zamknie się w 4 złotych to jest mistrzem świata lub w ogóle nie korzysta z kredytów bankowych i nie zatrudnia ludzi . Tylko przy kilku obiektach jak kogoś nie zatrudnić?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:57 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coco przepraszam , ale może wobec tego powstrzymaj się w ogóle od pisania o kosztach . Piszesz o kosztach ZEROWYCH na poziomie około 3,70 i za chwile dodajesz do tego weta i energię elektryczną . I co ? To wszystko?
A gdzie dziesiątki innych rzeczy ? Opał , paliwo , słoma , telefony , woda , szambo , ubezpieczenia , podatki , bank , pracownicy , zusy , krusy ........................................................ i jeszcze mnóstwo innych drobnych od żarówki począwszy , a np. na silniku od wentylatora czy rurze paszociągu skończywszy .
Widzę , że nie masz pojęcia o swoich kosztach związanych z wyprodukowaniem 1 kg. żywego kurczaka więc jeszcze raz proszę nie wypisuj bzdur.
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 09:55 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie jaką szkodę ma przynieś nam fakt że koszt 3,80 a i tak cena nie idzie w parze z urzeczywistniającymi realiami .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Coco

PostWysłany: 09:52 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koszt jaki przedstawiłem to pasza , pisklak , opał, nie liczone energia elektryczna obsługa weterynaryjna tak wiec rzeczywisty koszt to będzie na granicy 3,80 .Zaznaczam że to koszt a gdzie zysk ? Mam pytanie jaki jest sens podpisywania umowy na cenę 3,70 , przy podpisaniu umowy wiemy że na pewno dołożymy ?????????. . może mi to ktoś wyjaśnić ?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:42 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coco napisał:
.Koszt wyprodukowania kilograma żywca zamknąłem na granic 3.68 . .

Proponuję kolego przedstawić swoją kalkulację bo myslę , że wielu kosztów nie liczysz , a takie pisanie tylko przynosi nam szkodę .
Wg moich wyliczeń wielokrotnie tu przedstawianych nie ma opcji zerowej przy cenie 3,70 więc jeżeli chcesz być wiarygodny i poważnie traktowany to proszę zamieścić szczegółową kalkulację .
Powrót do góry
skora540

PostWysłany: 09:36 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do tej niby umowy rekinów że zmniejszą produkcję o 30% , inwestuja kasę w nowe obiekty i już to widzę jak to zrobią .zmniejszą ale naszą do minimum
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 09:33 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tvp.info/agrobiznes/wideo/18052011-1210/4426240 .
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 09:31 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli i teraz nie zarobimy to czy ktoś odpowie mi kiedy ? Jaki jest sens inwestowania ogromnych pieniędzy w tak niepewny interes jeśli ktoś buduje 10 albo więcej kurników.Koszt wyprodukowania kilograma żywca zamknąłem na granic 3.68 . a po nowym roku będzie jeszcze gorzej na rynek wchodzi Ukraina .
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 09:24 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skora540 napisał:
my wrzucimy po 5tyś mniej a pan poseł kończy budowę 10 kurników [plany następne 30]w sumie kur będzie tyle samo czyli tzw kiszka
I tu macie potwierdzenie mojego poglądu , że kluczem do sukcesu jest zapewniony zbyt.
Wszyscy jęczą a on buduje. 10 kurników bez biznes planu?
Ci wielcy myślą innaczej. Są w innej lidze biznesu dlatego są i właśnie oni będą.
Wy zmniejszycie obsady a w to miejsce zwiększy ktoś inny.
Bo wolny rynek nie zna pustki.
Zakumajcie to!
Powrót do góry
skora540

PostWysłany: 08:52 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my wrzucimy po 5tyś mniej a pan poseł kończy budowę 10 kurników [plany następne 30]w sumie kur będzie tyle samo czyli tzw kiszka
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 08:47 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszczaczek napisał:
medox napisał:
Zmniejszcie barany produkcję o MINIMUM , MINIMUM 30% BO UTONIEMY WSZYSCY !!!!!!!!!!!!!!!
Pisałem tyle razy zimą i poszły mniejsze wstawienia (oczywiście nie dlatego ,że pisałem tylko dlatego ,bo sytuacja baranów zmusiła) i było 4.30 netto k.u.r.w.a czy nie było ??????????Kiedy to pojmiecie???????????????????????
NIech zarobi każdy,dlatego nie musicie odmawiać wstawień,ale zmniejszcie radykalnie ,zamiast 20 tys MAKS 15 do budy.MAKS 15!!!!!!!!!!!!!!!!!! ANI SZTUKI WIĘCEJ.Super urośnie na bardzo dobrym spożyciu i ogolicie po 4.30 czy 4.50 netto.Inaczej pójdziecie na dno.
I do wylęgarni mówić - nie chce ani sztuki więcej ,nie k.u.r.w.a przytulić 2tys więcej bo opuścili z ceny albo za darmo dali.NIE.Biorę 15 i ani sztuki ponad to.Przecież to ja decyduje o ilości potrzebnego mi towaru ,tak czy nie?Czy o tym też decyduje u was kto inny?Bo chce jezdzić ferrari ?Każdy chce

Sam jesteś BARAN!!!!!!!!!!!

Nie opowiadaj ze to twoje zaslugi
"zaraz poświetach itp"
Ktoś steruje ceną nie my.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
leszczaczek

PostWysłany: 08:45 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Zmniejszcie barany produkcję o MINIMUM , MINIMUM 30% BO UTONIEMY WSZYSCY !!!!!!!!!!!!!!!
Pisałem tyle razy zimą i poszły mniejsze wstawienia (oczywiście nie dlatego ,że pisałem tylko dlatego ,bo sytuacja baranów zmusiła) i było 4.30 netto k.u.r.w.a czy nie było ??????????Kiedy to pojmiecie???????????????????????
NIech zarobi każdy,dlatego nie musicie odmawiać wstawień,ale zmniejszcie radykalnie ,zamiast 20 tys MAKS 15 do budy.MAKS 15!!!!!!!!!!!!!!!!!! ANI SZTUKI WIĘCEJ.Super urośnie na bardzo dobrym spożyciu i ogolicie po 4.30 czy 4.50 netto.Inaczej pójdziecie na dno.
I do wylęgarni mówić - nie chce ani sztuki więcej ,nie k.u.r.w.a przytulić 2tys więcej bo opuścili z ceny albo za darmo dali.NIE.Biorę 15 i ani sztuki ponad to.Przecież to ja decyduje o ilości potrzebnego mi towaru ,tak czy nie?Czy o tym też decyduje u was kto inny?Bo chce jezdzić ferrari ?Każdy chce

Sam jesteś BARAN!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Coco

PostWysłany: 08:45 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam zapraszam do obejrzenia Agrobiznes - 18.05.2011,i sami wyciągnijcie wnioski http://tvp.info/agrobiznes/wideo/18052011-1210/4426240 .
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 08:24 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do przytulania 2 tys bo się w klujnikach ostało to się akurat z medoxem zgadzam
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 08:18 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox jest już po wstępnych rozmowach z Cedrobem i Konspolem, Wipasz tez zgodził się ograniczyć produkcje podobnie jak Drobimex, Animex i Indykpol. Wszyscy zgodnie twierdzą ze od jutra wstawiają mniej o 30 %. Teraz kolej na nas. .... Obudź się człowieku to jest rynek. Rekiny zjadają płotki.

Szkoda tylko ze te giga inwestycje potentatów idą za unijne czyli moje pieniądze :(
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:57 Pią 20 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Lary

PostWysłany: 21:43 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś bzdury pisze,a jeżeli tak jest to mają z czego dokładać i tak kilka razy i komornik zapuka do drzwi i co i CH** po hodowli .
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 21:24 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak to dzis zdają jutro nowe piskleta a kiedy posprzątają itd. Question Question Question Question A podobno nie czyni na pewno Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
baca60

PostWysłany: 21:08 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w małopolsce spec hodowcy chcą oddać kury za darmo byle się tylko pozbyć bo jutro pisklęta przyjeżdżają a na Jędrzejowie podobno dopłacają ubojniom 20 gr do 1 kg a oni i tak nie chcą.
Powrót do góry
dfarmer

PostWysłany: 17:52 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wipasz rozbudowuje ubojnię ma być gotowa do końca 2013 roku wyposaży ją firma Meyn - Ishida, ćwierkają o tym nawet w USA.

Poland animal feed supplier diversifies into poultry processing
Wipasz partners with Meyn-Ishida to construct processing facility
Release Date: 17 maj 2011
Polish animal feed supplier Wipasz has partnered with poultry processing solution provider Meyn-Ishida to construct a poultry processing facility set for completion in 2013, according to Wipasz.
The facility will be set next to an existing structure, which already processes 5,000 birds per hour. The existing live bird arrival system will be replaced and the current bulk pack operation will be upgraded with advanced weighing and tray packing capabilities to enable it to produce a more sophisticated range of products. “Our commitment to the poultry processing industry is demonstrated by our choice of state-of-the-art technology that will put Wipasz on a level with Europe’s top producers” said Józef Wisniewski, CEO of Wipasz.
Powrót do góry
dfarmer

PostWysłany: 17:47 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest szansa że pasza będzie tańsza ze względu na przewidywane rekordowe zbiory soi w Argentynie. Ceny futures na giełdzie w Chicago od kwietnia spadły o 7%.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1796, 1797, 1798 ... 2598, 2599, 2600  Następny
Strona 1797 z 2600

Skocz do: