Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:07 Wto 2 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1802, 1803, 1804 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 14:47 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alcapone-już za chwileczkę,już za momencik zaraz się zacznie piątek z Pankracym.
moree - jak odczytałem była sobota wieczór.A potem jak wiesz nie dało się już tu zalogować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebik

PostWysłany: 13:44 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Witam Rolling Eyes

Poniedziałek mazowieckie 4,08
Wtorek Lubuskie 4,05
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 12:49 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczeko ciągle marudzimy jak zarabiamy taką kase??????
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 12:46 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryzys daje zarobić rolnikom
Wirtualna Polska / Rzeczpospolita | 04.04.2011 | 07:19

(fot. cc/wikipedia / jlastras)
Rosną ceny żywności, a wraz z nimi zyski rolników. Właściciele gospodarstw ogrodniczych zarobili w zeszłym roku o 77 proc. więcej niż w 2009. Ale to wciąż mało w porównaniu z konkurencją z Zachodu - donosi "Rzeczpospolita".

Tylko w zeszłym roku średni zysk polskiego gospodarstwa wzrósł o 11 proc. do 17 tys. zł na osobę. Takie dane są wynikiem badań 750 tys. gospodarstw w ramach FADN (Europejski System Zbierania Danych Rachunkowych z gospodarstw rolnych).

Najwięcej wzrosły dochody producentów owoców i warzyw. W gospodarstwach ogrodniczych rolnicy zarobili średnio 77 proc. więcej. Najwyższy średni zysk na osobę wyniósł 145 tys. zł. Tak dużo zarobili np. producenci truskawek.
Rekordowy dochód 423 tys. zł na osobę mają właściciele ferm drobiarskich. Rekordowy dochód 423 tys. zł na osobę mają właściciele ferm drobiarskich.

REKLAMA Czytaj dalej

Jak podkreśla "Rz" tak wysokie zyski to wyjątki. Producenci mleka w 2010 zarobili tylko 25 proc. więcej niż w 2009, a właściciele upraw polowych już tylko 9 proc. Rolnicy siejący zboże nie zdążyli zarobić na zwyżce cen na rynkach światowych, bo ceny zaczęły gwałtownie wzrastać długo po zbiorach. Zyskali więc pośrednicy.

Pomimo tych wzrostów polski rolnik cały czas jest biedny jak mysz kościelna, w szczególności w porównaniu do zachodnich konkurentów. Jak podaje "Rz" w Danii rolnicy zarabiają aż dziewięć razy więcej, w Niemczech i Francji średnio pięć razy więcej. Nawet w Czechach i na Węgrzech dochody są dwukrotnie większe niż w Polsce. Biedniejsi są tylko w Rumunii i Bułgarii.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 12:15 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak Cię kocham Medox Very Happy
Powrót do góry
501

PostWysłany: 12:13 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież teoria 20 to ściema jakich mało.Okazuje się że to naljepszy chyba moment na wstawienie. Very Happy A z zauważalnych nerwów naszego proroka widać że wstawiał wręcz odwrotnie Sad
Powrót do góry
alcapone

PostWysłany: 12:03 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medoxy i inne mądre głowy, kiedy będzie ten wysyp żywca spowodowny niby mega wstawieniami około 20 lutego????? Chyba że karmicie ptaki paszą z DOSSCHE to ten wysyp będzie na wielkanoc!!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:30 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
informacja - dot. zmian w opodatkowaniu działów specjalnych produkcji rolnej
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci/72-04-04-2011r-informacja-ze-spotkania-w-mrirw-w-sprawie-zmian-w-opodatkowaniu-dzialow-specjalnych-produkcji-rolnej.html

-Jola a pytaliście czym się różni np świnia od kury.Bo wielkie fermy świńskie będą bez mian a fermy kurze przejdą na księgowość.Dlaczego?I czy to równe traktowanie obywateli wobec prawa ,czyli jeden z fundamentów konstytucji??
-Dlaczego 150tys EUR a nie 300tys albo 100tys.
-Gdyby kiedyś mimo wszystko(jak sądzę po wielu bataliach ,sądach i tym podobnych) taka decyzja zapadła ,wymagany jest dłuższy czas na przejście na nowe zasady,nie od roku następnego po decyzji.Jest to zbyt poważna zmiana i po raz pierwszy pojawiająca się w życiu rolników ,stąd czas na dostosowanie się musi być dłuższy.

Przy okazji chciałbym zapytać wszystkich którzy krytykują ten związek czy poczynili jakieś ruchy np w powyższej sprawie.
Do pozostałych - zwracajcie uwagę co się dzieje trochę powyżej poziomu gnoju w budzie bo dowalili salomonellę,vaty po 8 % na paszę i pisklę,podatki na reklamę,normy,obsady ,mączki,ilości poidełek ,karmidełek , stęzenia gazów itp itd a za chwilę księgowość.A w to miejsce wprowadzają bez przeszkód syf nie wiadomego pochodzenia.Za chwilę nie będziecie musieli czytać wątku cena brojlera i skupiać się na jedynej ważnej prócz gnoju rzeczy czyli trzech cyfrach z przecinkiem po pierwszej ,bo koszty tak wzrosną ,że w końcu naprawdę zbankrutujecie.Nie ma wspólnej siły,która może się temu przeciwstawić i robią z nami co chcą a wy dalej k.u.rwa jedyne co robicie to pytacie po ile kury.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:25 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuszki 6,10 6,30 netto mało żywca poszukiwany mocno Cool Cool Cool
Powrót do góry
Klaudia

PostWysłany: 09:56 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszuby na jutro 4,3 netto
Powrót do góry
koko.x

PostWysłany: 09:45 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak tam cena na południu kto ile płaci z góry dzięki za info Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Savik!

PostWysłany: 09:21 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Wipasz proponował 4,35n. Mam za małe kury więc szkoda....
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:13 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

informacja - dot. zmian w opodatkowaniu działów specjalnych produkcji rolnej
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci/72-04-04-2011r-informacja-ze-spotkania-w-mrirw-w-sprawie-zmian-w-opodatkowaniu-dzialow-specjalnych-produkcji-rolnej.html
Powrót do góry
intarsjator

PostWysłany: 09:11 Sro 6 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tam wymiotlo was? Jak zaczal sie tydzien na naszym rynku? Jakie tendencje i ceny? Pozdro
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:24 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
Radas napisał:
Dziś załadowałem jeden zestaw małego kurczaka. Sytuacja wymuszona przez ubojnię i cena 4,20 netto. W Wielkopolsce aktualnie niedobór kurcząt i cena 4 zł nie jest żadnym problemem....no chyba że ktoś oddaje, a nie sprzedaje.

Chłopie nie czaruj koziegłowy 3 70 netto stortebom 3 75 netto reszte musisz sobie sam dołozyc do 4 zł

Piszę o cenach negocjowanych z ubojniami na zasadach wolnorynkowych. Już od dawna nie interesują mnie (i chyba większości tutaj) ceny ustalane przez takie zakłady jak wymieniłeś. Na przełomie listopada i grudnia kiedy sprzedawałem po 2,80 tam była cena 2,90-3,00. Jeszcze wcześniej, latem sprzedawałem po 3,80-3,90 a oni dawali na kontraktach 3,40-3,55. Teraz dają to co piszesz (zakładam, że to prawda), a ceny na wolnym rynku są takie jak podałem. Nie gorączkuj się na kwoty jakie podaje, bo niczego nie zmienisz. Jedni są na kontraktach i mają święty spokój z ustalaniem odbiorów i negocjowaniem cen, inni muszą sobie rwać włosy z głowy, żeby cokolwiek sensownego wynegocjować dla kilku groszy więcej na przestrzeni roku. Każdy dobiera sobie opcję najwygodniejszą dla siebie.
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 14:21 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox ja ci napisałem na priv
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 14:20 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox ja ci napisałem na priv
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 12:37 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Medox jaki to rejon?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:54 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem chętnego na parę tysięcy.Dalby 4.20netto ,może 4.25.Chciał już na niedzielę,czemu nikt z was się nie odezwał?
Powrót do góry
soland

PostWysłany: 11:33 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu zauważylem, że na tym portalu zawyzacie cene skupu kurczaka nie wiem w jakim celu, ale nie podoba mi się to, ponieważ powoduje to niepotrzebne kontrowersje w negocjacjach.Cena jest zawyżana moim zdaniem ok 0,15 do 0,20 zł. Nie wiem komu ma to slużyc, ale napewno nie hodowcy i prosze mi nie pisać, że jestem jakimś ubojnistą itp.Tak naprawdę my jako hodowcy nie mamy zadnego wpływu na cenę, no chyba, że totalnie braknie towaru wtedy ja w słuchwce słyszę to ile pan proponuje.Też nie jest prawdą to, że jeżeli ma się do wyboru kilka lub no kilkanascie ubojni to mozna cenę wynegocjowac.Moim zdaniem nie mozna z jednego prostego wględu ubojnie jestem tego pewiem tydzień do przodu umawiają się z ceną wszyscy i nikt się nie wychyla absolutnie nikt jest to powiedzialbym strefa zamknieta.Tylko w momecie braku żywca jest mozliwe podniesienie ceny.A nawet jeżeli już udalo ci się sprzedac do innej ubojni wtenczas dzwoni kolego ubojnista do drugiego kolegi z zapytaniem dlaczego nie chcesz kupić kuraka od swojego hodowcy po np.3,85zl.Sytuacja jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje, ktora prawdopodobnie będzie wymagala interwencji na szczeblu ministra.Wtedy będzie dobrze, kiedy zadzwoni ubojnia z zapytaniem do hodowcy i zapyta się, ile pan hodowca sobie na dziś wyliczl koszty i marże bo dzwonią do mnie z hurtowni i sie pytają o cenę.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 11:11 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saszka jedż na ukrainę albo do rosji tam jest lepiej przynajmniej po mordzie wyleją jak masz głupie poglądy albo Wink
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 11:06 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Dziś załadowałem jeden zestaw małego kurczaka. Sytuacja wymuszona przez ubojnię i cena 4,20 netto. W Wielkopolsce aktualnie niedobór kurcząt i cena 4 zł nie jest żadnym problemem....no chyba że ktoś oddaje, a nie sprzedaje.

Chłopie nie czaruj koziegłowy 3 70 netto stortebom 3 75 netto reszte musisz sobie sam dołozyc do 4 zł
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 09:38 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszcie ile wam proponują na poniedziałek w małopolsce, ja mam obiecane 4,05
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 07:00 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 06:09 Sob 2 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

info bieżące - podatki
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1802, 1803, 1804 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 1803 z 2576

Skocz do: