Skocz do zawartości
tekmie

Dopłaty 2015 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak z ciekawości zapytam czy już ktoś otrzymał wnioski na dopłaty 2015 r.Przeglądając tą stronę http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2015.html widzę że szykuje się sporo zmian. Np http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/cbo/a/Aktywny__rolnik.pdf

To jeżeli w tym roku mi potrącili kilka złoty w związku przekroczeniem równowartości 5000 euro to teraz będę musiał udowodnić że utrzymuję się tylko z rolnictwa? A najlepszy ( według mnie) " kwiatek" to dopłat do bydła

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/cbo/Platnosci_w_ramach_dobrowolnego_wsparcia_zwiazanego_z_produkcja_13_02_2015.pdf

Czyli utrzymanie bydła w gospodarstwie przez okres od chwili złożenia wniosku o dopłatę do 30 czerwca.Dla rolnika nie będę rozwijał tego tematu . ale ustawodawca powinien się nad tym poważnie zastanowić.Być może że gdzieś w przepisach wykonawczych jest napisane inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem juz z miesiac temu ale dokladnie nie przestudiowalem-po co sie denerwowac przedwczesnie , ale co do bydla wydaje mi sie ze chodzi o stan na 15 V -ale nie czytalem zbyt dokladnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby za dużo się nie rozpisywać. Zrzut ekranu danego fragmentu

 

trlqxu8hnbuo_t.jpg

 

Ale być może już na wnioskach jest inaczej napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem dokladnie -jest tylko jedna data 15 V i urzedniczy slang-rolnik posiada zwierzeta przez okres przetrzymywania okreslony w przepisach o platnosciach w ramach systemu wsparcia bezposredniego itd

czyli moze byc i 30 VI ale gdzie to jest jasno napisane-na razie nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wczoraj dostałem wnioski do wypełnienia.Jest tak jak Piszesz.Moje pierwsze wrażenie mniejsze dopłaty , jakieś 5% "zazielenianie" i kolejne pięcioletnie zobowiązania.Aby w przyszłości nie mieć problemów to chyba trzeba zatrudnić jakiegoś prawnika , lub nie występować o dopłaty.Jeżeli ARiMR ma moje dane o posiadanym bydle to dlaczego do wniosku muszę dołączyć oświadczeni o posiadaniu bydła? Nie może to być załatwione jakoś z urzędu? Rolnik posiada bydło=agencja nalicza należne dopłaty.Ale życie byłoby zbyt piękne gdyby nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w malopolsce byla pare lat doplata do krow mlecznych wiec z wlasnego doswiadczenia wiem ze w ewidencji to jest burdel jakich malo, gora nie wie nic o dole, na gorze sprawdzaja wnioski a na dole jest rejestracja bydla ,ja sam mam pare sztuk na stanie ktore dawno sa zjedzone i czekam jak spadna z ewidencji, mimo tego nigdy nie zakwestionowali ilosci krow ktore podawalem na doplaty.

nastapil powrot do ugorowania gruntow, jakie bylo kilka lat temu w starej unii tyle ze teraz nazywa sie to zazielenieniem-walcza z nadprodukcja zywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej samej strukturze zasiewów jak w 2014 dostane po spełnieniu wszystkich wymogów dla gospodarstw 15-30ha o ponad 1/4 mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po kontroli gruntów rolnych w tabelkach mam takie info: kod DR13+, czyli zadeklarowana powierzchnia działki rolnej jest większa od powierzchni stwierdzonej oraz w uwagach - działka niespójna.

W związku z tym mam pytanko czy to wiąże się z jakimiś konsekwencjami typu kary, czy nieotrzymanie dopłat?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za to mam odwrotnie- za duzo uprawiam

zalezy o ile zawyzylesz powierzchnie -jesli do 3 % to nic wielkiego , jesli wiecej no to odpowiednie kary pieniezne- zakres obnizenia doplat znajdziesz w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...