Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:22 Czw 25 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1811, 1812, 1813 ... 2570, 2571, 2572  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHUDY

PostWysłany: 14:13 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droset dokupuje kurczaka na wolnym rynku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hybro3

PostWysłany: 13:43 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Stabilne 4.1 netto od wtorku do dzisiaj.Pozdrawiam
Powrót do góry
soland

PostWysłany: 13:33 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Cena kurczaka Odpowiedz z cytatem

Witam drobiarzy mam pytanie jaką cenę ustalacie na niedzielę wieczór na odbiór?.Dziekuję i życzę miłego weekendu a i łączę się z Wami w "bulu i nadzieji" Embarassed
Powrót do góry
2.70netto

PostWysłany: 13:04 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małopolska 3.85 - 4.10
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:57 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie kumam tylko jednego ubojnie w swietokrz płaca wszystkim 4,22net a kazdy tak mydli oczy porażka. Na nastepny tydzien zdecydowanie mniejsza podaz zywca potwierzona w 100%
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 11:37 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

japonia się otwiera ale nie dla nas oni byli samowystarczalni jeżeli chodzi o brojlera i wieprzowinę . te tereny rolnicze zalało . a dlaczego mówię nie dla nas.bo tam amerykańce wejdą i brazylia nam dadzą odetchnąć Very Happy
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 11:23 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś skąd masz takie informacje. prawdziwe. ale nie przyznaj się tutaj Exclamation
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:44 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie podnoscie ceny ubojnie które bily jeszcze cos swojego wybiły w tym tygodniu wszystko a imporcik im nie przyszedł .Na dzisiaj nie realizuja wszystkich zamówien i w dodatku cene podnosza
Powrót do góry
KOLO70

PostWysłany: 09:42 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w malopolsce zaczyna sie poszukiwanie kurczaka. placa jusz 4.3netto
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 09:38 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob - popieram Cię w pełni , nic dodać nic ująć ! ! !
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 09:34 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwaga hodowcy zaczynają się telefony pewnie panom ubojnistom zaczyna brakować towaru pt. wszystko za 4 zł. Są nieśmiałe propozycje po cichu oczywiście po 4.10, są przesłanki że po niedzieli cena zdecydowanie w góre
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:28 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolsko-lubuska cena oscyluje teraz w granicach 3,9 plus vat. To się tyczy bardzo dobrych ubojni - te kręcąco-niepłacące pewnie kuszą wyższą ceną.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:14 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa po pierwsze to pisalem o zdołowaniu cenowym nie o mojej psychice. Ta jest dośc mocna i ma sie dobrze Laughing
Proponowalem wziąć w łapkę ołówek i zapisać wszystko dokladnie!!!
Tak miesiącami - za co i ile placimy . Zdziwisz się!!!
Co do kosztów opału - mozesz sobie pisac , ze są duże to w takim razie ja chcę zobaczyć Twoje ptaki przy kosztach mniejszych . Rozumiem , że mniej palimy bo mniej wentylujemy . He,he ciekawe jak ze stężeniem tego czego powinno byc mało!! Tak sie sklada , że mam piece mialowe i dodatkowo gaz. Kurniki docieplone perfekt - strop 20 cm , ściany 10cm. Staram sie wszystko robic na prawdę jak najoszczędniej więc nie pisz mi , że koszty opalowe mam za duze. Koszty weta - świetnie jak masz zdrowa kurę .Ja wtedy na rzut wydaję około 3tys. i w tym są szczepienia na gumboro , IB oraz srodki dezynfekcyjne . A jak ptaszka trzeba przeleczyć w 4 tygodniu a z antybiogramu wychodzi np. tylko floron???Nie podasz??? Podasz bo za chwile bedziesz wywalać z hali setkami .A wiesz ile kosztuje leczenie floronem duzych ptakow? A 5-6 tysiecy idzie jak nic. A jak trafisz na ptaka na prawde kiepskiego i w zasadzie cały rzut wymaga leczenia?
Łapanie 1200PLN??????? Daj mi tych ludków . ty chcesz godziwie zarabiać , a ludziom placisz ochlapy? W moim terenie za lapanie placi sie od 12 do 14 groszy za sztukę . Za inne pieniądze nikt nie przyjdzie .
Tak słome kupuję bo nie ma pola , nie mam w okolicy rolnikow którzy za obornik dadzą mi slome .Niestety muszę więc ją kupic , zmagazynować , a obornik sam wywalić czyl izaplacić za to ludziom i oddać za darmo .
Podatek i ubezpieczenie 1000PLN? Sam podatek juz mam wyższy , KrUS ze zdrowotnym tez spory , inne ubezpieczenia w roku ładne kilka tysiecy . Pisze o kurnikach i sprzecie . Możesz tego nie ubezpieczać Twoj problem.
Przy kilku obiektach jeszcze zlokalizowanych w innych miejscach MUSISZ miec pracownika , pracownikow bo nie ma fizycznej mozliwości samemu wszystkiego przypilnowac . Ja codziennie jestem na kurnikach , robie obchody tak więc pracownik to w zasadzie taki stróż ,palacz , pilnowacz i sprzatacz . Dla Twojej wiadomosci za darmo nie chce pracowac - pensja , zus musi być zapłacone .
Obsługa bankowa: obrotowka oczywiscie w zaleznosci ile kto ma , ale teraz to juz chyba wszyscy . Im wieksza produkcja tym wieksza kasa . rachunek prosty- wystarczy zliczyć ile bank miesięcznie zabiera , ile placimy prowizji i wyjdzie co trzeba doliczyc do rzutu .
Bank to także rata np.za kurnik wybudowany na kredyt , wyremontowany na kredyt itd. Oczywiście nie kazdy to ma wiec i dalem spore widelki .
TEKEN ja uważam , że bardzo dobrze jest przedstawić nasze koszty . Niech ubojnie wiedza , że nie tylko one maja koszty i musza zarabiac . Każdy hodowca też ma koszty wiec i powinien dostać godziwą cene . Jeżeli uważasz , ze to jest smieszne to "gratuluje" poczucia humoru .
Tak więc jeszcze raz:
nie ma sensu bicie piany w temacie kosztów . Po prostu niech kazdy weźmie ołóweczek i sobie wszystko na karteczce wyszczególni i policzy.
Daniel a w aktualnje sytuacji bedziesz protestował przeciwko komu? Rządowi , ubojniom , hurtowniom , wytwórniom pasz?
Jeżeli przeciwko rządowi to troche za późno . Był dobry czas jak było niemieckie mięso . Jeżeli przeciwko innym to raczej trzeba jechać przed hurtownie , markety , duze ubojnie .
Może najpierw stwórzmy silna organizację drobiarską żebysmy liczyli sie jako branza , a później organizujmy strajki , manifestacje etc. Ja uważam , że silna organizacja byłby w stanie załatwic wiele z nurtujących nas problemow . I strajki nie byłby potrezbne .
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 23:54 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Ceny pójdą w górę bo zapowiadają się braki towaru (jest to już odczuwalne)
Życzę Wszystkim Dobrej ceny!!!
Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 22:42 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie ceny przewidujecie na przyszły tydzień (pytam drobiarzy) Cool
Powrót do góry
Łapacze

PostWysłany: 20:15 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łapanie kurczaków indyków szybko sprawnie młode chłopaki z okolic międzyrzeca podlaskiego do 150 km
tel 721 515 320
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 19:48 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniejsza z tymi kosztami ważniejsze jest

GDZIE TE PROTESTY MAJĄ BYĆ W POSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTWACH??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ossa

PostWysłany: 19:33 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daniel 7791 napisał:

Kup sobie liczydło, albo do podstawówki.

Pozdrawiam.

No tak, tak, od nowego roku. Ale to Ty płaczesz a nie ja. A te teksty o innych kosztach to zostawcie sobie dla waszych żon. I nie mazgaić się tutaj, bo zawodzicie jak stare murzynki na pogrzebie. Embarassed
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 19:21 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi wyliczeniami to jestesćie normalnie smieszni panowie z ubojni aż rwiom boki ze smiechu .Wiadomo że kazdy z nas ma inne koszty i niech to pozostanie w danym gospodarstwie nie obnażajcie sie w tak perfidny sposób .A panom ubojnistą by minka z rzedła to proponuje w dalszym ciągu ograniczać produkcję ,może by tak całe lato sobie odpóścić ,bo przy cenie ledwo pokrywajacej koszty po co ryzykować .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daniel 7791

PostWysłany: 19:15 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="PEACMAKER"][b]ZZR Samoobrona zapowiada protesty rolników w całym kraju. ....

Super , a gdzie ma być blokada w świętokrzyskim??
Bo jak w całym kraju to chętnie przyjadę w swoim województwie na taki protest!!

Do OSSA:

Nie wiem jak ty liczysz ossa że takie banialuki wypisujesz bo żeldrob się nie myli.
A tych łapaczy to nie wiem jak rozliczasz 1200pln to żenada bo mam 3 razy tyle w kosztach.
30 000 PLN i nie mniej dodatkowych kosztów (prąd, woda, paliwo, ubezpieczenia, podatki, opał, słoma, sprzątanie, łapanie, amortyzacja, i tylko 3000 z rzutu na życie) na produkcję 20000 sztuk.

Kup sobie liczydło, albo do podstawówki.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 18:57 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
blisko pół roku dokladania zdołowało mnie całkowicie.

To się daje wyczuć, ale uspokój się, proszę, i wytłumacz mi parę spraw. Chodzi mi o pkt 5 Twojej kalkulacji, czyli wydatki inne.
Prąd - o.k, powiedzmy 3000 - tak jak opał, wersja zimowa
Woda - o.k, powiedzmy u mnie 700
Łapanie - o.k 1200 max
Obsługa bankowa mała - nie wiem co masz na myśli, pewnie prowadzenie konta i nieduża obrotówka - 500? 1000?
Telefony i paliwo związane bezpośrednio z hodowlą - 500?
Podatki i ubezpieczenia - ciekawe jak u Ciebie, u mnie ok. 1000
Słoma i wywóz obornika - Ty kupujesz słomę i rozdajesz obornik z załadunkiem? U mnie 0,00
Wiele innych składowych - np?

Na razie ok. 7500 Możesz mi powiedzieć na co wydajesz pozostale 17500?
Nic nie napiszę o kosztach opału, ale masz wysokie. Koszty wet też niemałe, chyba dajesz coś "zapobiegawczo" czyli niepotrzebnie. Reszta mniej więcej się zgadza. Ale diabeł tkwi w szczegółach i pisanie takich kalkulacji jest niezdrowe. Ja się tylko zastanawiam co by bylo, jakby ci wszyscy z kontraktami po 3,60 pieprznęliby te kontrakty i weszli na wolny rynek, żeby się wreszcie dorobić. To by był u nas płacz dopiero! Laughing Laughing
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 18:56 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob ty się nie denerwuj znam tylu hodowców którzy nie wiedzą co to pracownik oni nie liczą kosztów tak jak ty niestety oni tego raczej nie przeczytają ponieważ cały czas wąchają tylko smród i jak zarobią parę groszy są wniebowzięci jak bank da następy kredyt to się cieszą ponieważ będzie więcej smrodu i roboty oni nie znają innego życia
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 18:52 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie my są biznesmeni a rolnik padnie. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 18:44 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LINK PONIŻEJ PRZEDSTAWIA PEŁNY ARTYKUŁL KTÓRY POKAZAŁEM NIŻEJ

http://www.agronews.com.pl/pl/12,56,9050,dosc_juz_sciemy_dosc_juz_rolowania_rolnicy_wychodza_na_drogi.html
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 18:37 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZZR Samoobrona zapowiada protesty rolników w całym kraju. Jak informują organizatorzy, protest odbędzie się we wszystkich województwach 21 marca o godzinie 12.00.

Pod hasłem DOŚĆ JUŻ ŚCIEMY! DOŚĆ JUŻ ROLOWANIA! rolnicy będą blokować drogi.

Rolnicy są zdesperowani
– Nie chcemy, aby nas, rolników, obarczano wysokimi cenami, przez co narasta wrogość pospolitego zjadacza chleba do chłopa. Chcemy udowodnić, iż tak niebotyczny wzrost cen jest spowodowany nieudolnością rządzenia obecnych elit. Wzrost cen to nic innego jak wprowadzenie podatku od konsumpcji – tłumaczy organizator Dariusz Krasnodębski.

Organizatorzy postulują o:
przywrócenie opłacalności produkcji rolniczej,
powstrzymanie spekulacji cenami żywności,
powstrzymanie wzrostu cen na środki do produkcji rolnej lub ustanowienia stosownych
rekompensat,
utrzymanie ubezpieczenia KRUS,
poprawę systemu opieki zdrowotnej,
rzetelne informacje o stanie państwa.
– Apeluję do mieszkańców miast, związkowców i rolników, którym polityka gospodarcza rządu PO-PSL uniemożliwia wykorzystanie potencjału swojego gospodarstwa. Stańmy do walki o naszą godność! Stańmy do walki w obronie poziomu życia i pomyślności naszych rodzin. Bądźmy razem! Pokażmy rządzącym swoją siłę i determinację! Zaprotestujmy przeciwko niesprawiedliwości, bezduszności i bezczynności władz. Spotkajmy się 21 marca o godzinie 12.00 w centrum Zbuczyna – nawołuje Dariusz Krasnodębski.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1811, 1812, 1813 ... 2570, 2571, 2572  Następny
Strona 1812 z 2572

Skocz do: