Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:03 Czw 25 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1812, 1813, 1814 ... 2570, 2571, 2572  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chickenfree

PostWysłany: 18:27 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="soland"]Zmowa cenowa w łódzkiem po po wielkim hałasie uzyskałem z wielką łaską 4,05 zł za kg.

Widocznie cała Polska się umówiła bo w mazowieckim i mazurach też 4,05 maksymalnie 4,10zł/kg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leśiu

PostWysłany: 18:22 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowcy czas się łęczyć w grupy a zyski ubojni hurtowni i rozbieralni będą NASZE Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 18:12 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
właśnie wieprzowina a tu ktoś napisał że co go świnie nie obchodzą on produkuje brojlera. ze świniną musimy się trzymać.
brakowało nie sorki
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 18:08 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie wieprzowina a tu ktoś napisał że co go świnie obchodzą on produkuje brojlera. ze świniną musimy się trzymać.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 18:02 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo22 napisał:
żeldrob napisał:
Kolego przy takich kosztach i takim sporzyciu zrób miejsce dla innych

Tak,tak właśnie przez takich jak Ty cala branża jest postrzegana jako banda analfabetów . Banda ludzi nie umiejących ani pisać poprawnie po polsku , ani liczyć .
Widzę , że jak"poprawnie piszesz" tak i zapewne liczysz.
A jakei Ty masz spożycia przy 2,80? Zdradź tą tajemnice bo myślę , że cała drobiarska Polska jest tego ciekawa . No i zdradź gdzie można kupić tanią paszę , tani prąd , tani opal , ludzi do pracy za darmo , wet oczywiście tez charytatywnie świadczy usługi , woda darmowa etc,etc. Kurnik spadł z nieba wiec też nic nie kosztował , jeździsz pewnie na wodzie , wody ptaki nie pijają bo maja ją w paszy . A bank też daje kasę za darmo , ale,ale... ty przecież masz maszynę do kasy więc nie korzystasz z banków . Ja niestety nie mam i blisko pół roku dokladania zdołowało mnie całkowicie.
Ale jasne masz rację! Zrobie miejsce dla takich jak ty to szybciej rynek was pożre i może wreszcie zrobi się normalnie.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:57 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ubojnie biją połową mocy i nie mogą sprzedać to znaczy że jest ich o połowę za dużo i koszty uboju przeżucają na cenę żywca czyli hodowcę również tak jest z inwestycjami które jaszybciej pokryje zniżka ceny żywca a nie wypracowany zysk operacyjny.Zobaczcie ile ubojni zwiększyło moce ubojowe bez gwarancji zbytu i możliwości zagospodarowania nadwyżek, zapewnienia sobie stabilnego zaplecza żywca. Połowa z nich bankrutuje jeśli musiałaby spłacić natychmiast wszystkich hodowców, leżą na łopatkach a za nimi reszta niespłaconych dostawców żywca!!!!!! Nie ma co krzyczeć na hodowców podpisujących umowy na 3,60 to ich ostatnie chwile, te fermy zbankrutują niestety robiąc miejsce dla ferm cedrobu i innych dużych zakładów!!! Rynek jest totalnie rozpierdol..y a koszty pasz powodują że wstawienia są nadal bardzo ryzykowne !!! Policzcie ile musieliśmy mieć kasy aby wyprodukować kurnik w zeszłym roku ile z tego zniknęło po wtopach i ile potrzeba kasy do obrotu dzisiaj!!!! Znam hodowców zwiększających limity kredytowe aby tylko ciągnąć produkcję , produkcję która wciąż generuje straty !!! Opadają ręce jak się słyszy od niezorientowanych że teraz to chyba nieźle zarabiasz bo ceny w sklepie są wysokie. Jak odpowiedzieć baranowi że stratę półroczną trzeba odrabiać rok a później zaczynać od nowa!!!! Uratować nas może tylko wzrost cen wieprzowiny która pociągnie drób ponownie w górę. Na większe ilości żywca w kwietniu już wszyscy sobie ostrzą zęby i planują zwałki cen oby się pomylili i na tyle ruszył popyt że wchłonie naszą produkcję w cenach gwarantujących rentowność. W tej chwili wciąż pracujemy na zyski ubojni hurtowni i rozbieralni a nie nasze. Pasze niestety nie stanieją popyt z rynku surowców energetycznych nie pozwoli na to. Cool Cool Cool
Powrót do góry
merc

PostWysłany: 17:54 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koko jestes debilem to nie zasluguje nawet na komentarz
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 17:53 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo 23 jak ty masz (sporzycie) 3.5 to się tylko ciesz a nie obnoś się z tym publicznie Idea
Powrót do góry
kolo22

PostWysłany: 17:44 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Kalkulacja kosztów dla nie umiejących liczyć:
stado 20 tys. upadki 4% , średnia waga 2,80 , zuzycie paszy 1,90 , cena paszy 1450 brutto .
1. pisklak 20 tys .- około 1,45 ze szczepieniami czyli 29tys.
2. pasza około 155tys.
3.opal-wersja zimowa minimum 10tys.
4.doktor wersja średnia okolo 6tys.
5.inne: prąd , woda , słoma , ubezpieczenia , telefony , paliwo , podatki , praca najemna - lapanie , wywoz obornika + wiele innych skladowych +mala obsluga bankowa - to jakieś od 20 do 30 tys. do kazdego rzutu w zalezności kto jakie ma obciążenia . średnio25tys. I nie piszcie mi , że tak nie jest bo wystarczy wziąć sobie do reki ołówek i to wszystko policzyć . Dodajcie sobie jeszcze do tego amortyzację / 10mln. koszt obiektu na 110 rzutow / to okolo 9 tys.
tak jeszcze delikatnie moj zarobek miesiecznie niech bedzie 3tys. czyli rzut 6tys.
rzaem koszty 240 tys , a żywca mamy 54 tony - to co w transporcie i na tasmie = 53tony
Koszt z minimalnym zyskiem i amortyzacja = 4,52 , a bez tego czyli na ZERO 4,24!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak więc mozna podpisac umowę na niżej???
Kolego przy takich kosztach i takim sporzyciu zrób miejsce dla innych
Powrót do góry
soland

PostWysłany: 17:01 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokładnie tak jest a tu mi pisze jakiś terminator kużwa, że koszty ma poniżej 4 zeta idiota.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 16:51 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszt obiektu to oczywiście nie 10 mln. tylko 1 mln. !!!
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 16:49 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalkulacja kosztów dla nie umiejących liczyć:
stado 20 tys. upadki 4% , średnia waga 2,80 , zuzycie paszy 1,90 , cena paszy 1450 brutto .
1. pisklak 20 tys .- około 1,45 ze szczepieniami czyli 29tys.
2. pasza około 155tys.
3.opal-wersja zimowa minimum 10tys.
4.doktor wersja średnia okolo 6tys.
5.inne: prąd , woda , słoma , ubezpieczenia , telefony , paliwo , podatki , praca najemna - lapanie , wywoz obornika + wiele innych skladowych +mala obsluga bankowa - to jakieś od 20 do 30 tys. do kazdego rzutu w zalezności kto jakie ma obciążenia . średnio25tys. I nie piszcie mi , że tak nie jest bo wystarczy wziąć sobie do reki ołówek i to wszystko policzyć . Dodajcie sobie jeszcze do tego amortyzację / 10mln. koszt obiektu na 110 rzutow / to okolo 9 tys.
tak jeszcze delikatnie moj zarobek miesiecznie niech bedzie 3tys. czyli rzut 6tys.
rzaem koszty 240 tys , a żywca mamy 54 tony - to co w transporcie i na tasmie = 53tony
Koszt z minimalnym zyskiem i amortyzacja = 4,52 , a bez tego czyli na ZERO 4,24!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak więc mozna podpisac umowę na niżej???
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 16:33 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorian1 napisał:
cena w dół na kaszubach, mówią,że dużo nie poleci ale jednak. może znowu zaczniemy sie spotykać na zebraniach i walczyć o swoje,o cenę minimalną????? czy zachłysnęlismy sie "wysoką" ceną. co z petycjami i wyjazdami pod rząd? odezwijcie się Ci,którzy to organizowali i pochwalcie się na jakim jesteście etapie ?!

Normalnie minie czlowieku rozbawiasz , a z drugiej strony wk...sz /
Po pierwsze to nie chodzi o to zeby organizować co tydzień spotkanie . W jakim celu? Ponarzekać? Czy myslisz , że już natychmiast nastapia zmiany , a drobiarstwo stanie się branżą super opłacalną? No bez przesady . Zjednoczenie się to jest proces czasowy i nic z dnia na dzień rewolucji cenowej nie uczyni .
nawet nie masz pojecia ile czasu jest poświęcane na to żeby zorganizować sie w pełnym tego słowa znaczeniu . Także od strony przepisow , rejestracji etc.
To , że tego nie widać nie znaczy , że siedzimy z dupskiem na wyrku jak Ty , piszemy glupie posty i czekamy aż nam "manna " spadnie z nieba poprzez załatwienie naszych problemow przez innych .Bo ja nie mam czasu na działanie tak??? Ileż to już razy slyszalem . Nawet teraz jak cena ledwo pokrywała koszty juz zainteresowanie osłablo a bo to trzeba przyjechać , składkę zaplacic , a po co mi to .
Czlowieku jesteś z Kaszub więc rusz d.upę i zgloś się do ludiz , ktorzy w twoim terenie robia fajną robote poprzez probe skonsolidowania was i waszych wybujalych EGO .!!! Pokaż się , ze też co znaczysz i możesz byc przydatny .
Postawa , ktora teraz prezentujesz zasluguje na totalne olanie . I tyle!!!
Powrót do góry
soland

PostWysłany: 16:31 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox nie jestem przekonany, że kury jest wiecej.Ubojnia powiedziała mi dziś, że biją połowe tego co normalnie ponieważ nie ma zejscia jest poprostu zmowa cenowa w sposób chamski wymuszają na hodowcy obnizkę ceny.Oni mając kontrahentmow płacą 3.6 lub 3,7zł.dzisiaj mi to wytłumaczyli po co mi mają placic więcej skoro tamtym placa taką cene i morda w kubeł.To jak tak bedziemy robic to ja pierdziele tę hodowle,żebym robił na wylegarnie paszarnie i ubojnie po co mi to te upokorzenia i jeszcze musze wysłuchiwac to wszystko, że niewiadomo już ilebyście chcieli zarobić k...rwa mać.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:06 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko troszkę więcej kury (a i tak ze 30-40% mniej niż zwykle!) i cena w dół.Zaraz poniżej kosztu.Co będzie jak ruszy wszystko i będzie normalna produkcja.NIech ktoś powie jak wie.Traktują wszystkich jak ostatnich szmaciarzy,małorolnych debili.Wstrzymałbym tą produkcję naszą w pzi.du na pół roku minimum,niech te ubojnie z wysokimi kredytami i kosztami stałymi staną na 3 miechy.Ciekawe co by zrobili.Takie moje marzenie ,w innym sposób się nie nauczą nigdy.Nikt u o normalnym poważnym biznesie nie ma pojęcia.Z jednej strony naiwne chłopki z drugiej byli cinkciarze i tym podobni i tak to się kręci w totalnie powalony sposób
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 16:04 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Kolego Ryś i Koko.x też jestem z Małopolski i zadałam sobie dzisiaj mały trud podzwonić po różnych ubojniach z Małopolski i Śląska i znalazłam tylko jedną ubojnię, która płaciła 4,1 netto, pozostałe oferowały 4,15 - 4,2 netto. W przyszłym tygodniu dalej nie ma zbyt dużo żywca, ubojnie sztucznie zaniżają cenę mówiąc, że zbyt siada, co jest bzdurą ( wystarczy podzwonic po hurtowniach i się samemu przekonać). Życzę pomyślnych i owocnych negocjacji.
Powrót do góry
dorian1

PostWysłany: 15:34 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena w dół na kaszubach, mówią,że dużo nie poleci ale jednak. może znowu zaczniemy sie spotykać na zebraniach i walczyć o swoje,o cenę minimalną????? czy zachłysnęlismy sie "wysoką" ceną. co z petycjami i wyjazdami pod rząd? odezwijcie się Ci,którzy to organizowali i pochwalcie się na jakim jesteście etapie ?!
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 15:33 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co poniedzieli wejda znow tematy zwiazkow organizacji i zebran jak tak dalej pojdzie.
Powrót do góry
soland

PostWysłany: 15:13 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

terminator hehe a na ile masz kontrakt podpisany????.Kto tu komu psuje rynek pytam sie.
Powrót do góry
terminator

PostWysłany: 15:08 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soland, jeśli masz koszty powyżej 4,05 to zamykaj budę. Bez sensu zwiększasz podaż kury, nic z tego nie masz (nawet dokładasz) i psujesz rynek innym.
Powrót do góry
soland

PostWysłany: 14:54 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmowa cenowa w łódzkiem po po wielkim hałasie uzyskałem z wielką łaską 4,05 zł za kg.Powiedział mi, że mam się cieszyc, że taką cenę mi daje bo kontraktowi dostają dużo mniej i nie narzekają no ręce opadają.Skończylo się kłótnią.Panowie ubojniści, którzy zmówiliście się z ceną posluchajcie jeszcze po raz nie wiem który tu piszę,zmowę cenową ukierunkowujcie w stosunku do hurtowni.Ustalcie ceny tak, że żadna hurtownia ponizej tej ceny nie kupi towaru wszystko w tym temacie, zamiast nas poniżać i wyliczać ile nam zostaje z rzutu.Ostrzegam, że zarżniecie kure, która znosi złote jaja bo teraz żarty sie kończą przy tych kosztach jakie są obecnie.A do hodowców, którzy podpisują kontraktacje grubo poniżej kosztów powiem tylko tyle dlaczego jesteś biedny boś głupi dlaczego jesteś głupi boś biedny,dziekuje Wam za to, że mimo braku kury musze sprzedać poniżej kosztów to dzieki WAM!!!!!!!
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 13:24 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Kolego Zybin zadzwoń do Tadzia i Jarka to się dowiesz jaka jest cena. :!: :!: :!:

Ja nie kwestionuję ceny kurczaka, tylko uważam że jesteś Tadziu, Jarek ,albo jesteś ich pracownikiem, który bardzo się podlizuje swoim szefom i włazi im w d..pe bez smalcu - może za mało Ci płacą ? Ps. Uważaj bo się zatrzesz !
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 13:18 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy hodowcy nie pozostaje nam nic innego jak zadzwonić do wylegarni i przesunac wstawienie o dwa tygodnie niz to było planowane info dla tych co zaraz beda zaczynac zdawać ,dzieki temu zabiegowi kurczaka w czerwcu bedzie malutko .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sebik

PostWysłany: 13:05 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Małopolskie 4.1 dziś wieczór.
Powrót do góry
koko.x

PostWysłany: 13:00 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rysiu ma rację na południu jakaś zmowa cenowa i nie chcę dać więcej niż 4.

poczytajcie sobie wszystkie posty od LESIA i każdy dojdzie do wniosku że to ubojnista. zwracam się do admina o usunięcie tego forumowicza!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1812, 1813, 1814 ... 2570, 2571, 2572  Następny
Strona 1813 z 2572

Skocz do: