Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:03 Sro 20 Sty 2021


Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1822, 1823, 1824 ... 2540, 2541, 2542  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aks_scDołączył: 15 Lis 2006
Posty: 42
Skąd: Opolskie

PostWysłany: 10:44 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: [size=18]A to czytaliście?[/size] Odpowiedz z cytatem

Podobno ma być utworzona Unia Polskiego Drobiarstwa.

Nowy urząd ? Branżowa kasa zapomogowo-pożyczkowa pod nazwą Unia Drobiarstwa Polskiego ? Towarzystwo ubezpieczeniowe ? A może „społeczny” hamulec rozwoju polskiego drobiarstwa?

Media poinformowały pod koniec stycznia:
" Na kłopoty Unia" - Ruszyły prace nad powołaniem Unii Drobiarstwa Polskiego. Ma być to ważny krok w stronę tak oczekiwanej konsolidacji branży i stabilizacji rynku. W skład Unii wchodziliby nie tylko hodowcy czy przetwórcy, ale także inne firmy działające na rzecz branży. I choć pomysł takiej konsolidacji nie jest niczym nowym, dziś nabiera nowego znaczenia. Miniony rok pokazał bowiem, jak bardzo niestabilny jest rynek drobiu w Polsce."

(źródło informacji: aktualności ppr.pl w dniu 20.01.2011 r. http://www.ppr.pl/artykul-na-klopoty-unia-160256.php na podstawie na podstawie felietonu TVP Redakcja Rolna - AGROBIZNES w dniu 19.01.2011 r. http://tvp.info/agrobiznes/wideo/19012011-1210/3704180)

A już kilka dni później w jednym z zagranicznych portali branżowych ukazała się wiadomość, że w Polsce ruszyła społeczna akcja na rzecz samoograniczania produkcji drobiarskiej.
Podobno wiadomość o takich zamiarach bardzo ucieszyła konkurencyjne podmioty z innych krajów członkowskich oraz z krajów trzecich, zwłaszcza w świetle najnowszego raportu Komisji Europejskiej z grudnia 2010 r. i zawartych w nim prognoz o wzroście konsumpcji mięsa drobiu w UE oraz danych na temat pogorszenia pozycji Wspólnoty jako eksportera mięsa drobiu.

Pod inicjatywą powołania UDP oficjalnie podpisali się działacze Krajowej Rady Drobiarstwa –IG – Rajmund Paczkowski oraz Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu - Andrzej Danielak. Z ich wyliczeń, przekazanych mediom, wynika, że „ rocznie do dyspozycji tych branżowych organizacji byłoby nawet 100 mln złotych co w porównaniu do powstałych właśnie funduszy promocji są to gigantyczne kwoty.”

Z wywiadu z Prezesami tych organizacji dowiadujemy się że : „Fundusze mają być przeznaczone na „ustabilizowanie rynku” . Unia Drobiarstwa Polskiego miałaby zmniejszyć negatywne skutki nadmiaru lub niedoboru żywca.” Ich wypowiedzi kamera TVP zarejestrowała w gmachu sejmu. "Hodowcy” drobiu mogą się spodziewać, że niebawem ustawodawca nałoży na nich kolejne obowiązkowe opłaty.
Obecnie płacą 0,1% wartości sprzedanego żywca, co w skali roku daje możliwość zebrania w ramach obowiązkowych funduszy promocji „zaledwie” ok. 5 mln zł.
Z prostych szacunków wynika, że do kasy Unii Drobiarstwa Polskiego producenci drobiu będą musieli płacić ok. 20–krotnie więcej niż do tej pory.

Na podstawie wcześniejszych opinii, można spodziewać się, że resort rolnictwa poprze pomysł powołania UDP. Podsekretarz Stanu w MRiRW - Tadeusz Nalewajk, występując w 2009 r. w sejmie w obronie nadzoru hodowlanego nad drobiem, wyraził następujące poglądy:
"Tam gdzie są uregulowania i nadzoruje je jeden związek, można sprawnie działać. U nas jest rozrzucona hodowla i jeśli zrezygnujemy z proponowanego zapisu, to stracimy dorobek w bardzo ważnej dziedzinie, jaką jest produkcja drobiu."
Wypowiedź ta odnotowana jest w Biuletynie nr 2855/VI (posiedzenie sejmowej Komisji RiRW z dnia 21.10.2009 r. ):
http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/07B9915DA4C75E7CC125765C004E2B24?OpenDocument

Wzorcem dla statutowej działalności „UDP” ma być system duński, który zachwala Prezes Andrzej Danielak : „ Unia dysponowałaby też pieniędzmi ze składek. Mogliby z nich korzystać poszkodowani właściciele stad dotkniętych przez choroby lub kataklizmy. Taki system działa w Danii. Posługujemy się tym malutkim krajem, w którym środki i na promocję i na zabezpieczenie branży są pozyskiwane z kilku źródeł i Izb Rolniczych.”

Z kolei działaczom KRD-IG marzy się model holenderskiej Rady Produktu ds. Drobiu i Jaj. Na tym samym posiedzeniu sejmowej Komisji RiRW w dniu 21 października 2009 r.: Leszek Kawski opisał działalność tej Rady:
„ reprezentuje wszystkie przedsiębiorstwa, w tym zootechniczne, m .innymi nakładające na hodowców drobiu, zakłady wylęgowe obowiązek uzyskania stosownego zezwolenia na prowadzenie działalności i ponoszenia opłat adekwatnych do wielkości zadeklarowanej produkcji jaj lub piskląt drobiu. Niezależności zintegrowanej holenderskiej organizacji drobiarskiej zajmującej się między innymi tymi zagadnieniami strzeże i gwarantuje Król, który wyznacza niezależnego Prezesa”
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczak581Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 203
Skąd: słupsk

PostWysłany: 10:41 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIUNIA-----czemu każesz trzymać cenę 3,7???????robisz wszystko żeby nie zaołacić hodowcy po 4,0zł?????????????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GigantDołączył: 08 Sty 2007
Posty: 83
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: 10:38 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
mal nie podniecaj sie tak jesteś na forum 5 min i juz rzadzić chcesz!


Weteranka forum odezwała się. Confused Confused Confused

Co jest, że ostatnio nastąpił wysyp "dzieci neo" na tym forum ??? Promocja komputerów była, że Rodzice pokupowali im pod choinkę ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KlaudiaDołączył: 23 Lis 2007
Posty: 259
Skąd: Wielkopolskie

PostWysłany: 10:27 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
Krzyczeć mogą, tel od koleżanki jednej z hurtowni ""... słuchaj ten tydzień to oszalał nie wyrabiamy jest tyle zamówień, przed wczoraj zabrakło towaru..."
zabierają wszystko na bieżąco..."
i kto tu robi hodowców w wała.. ubojnie mówią ze nie ma zejścia nie wierzmy im w to i trzymajcie cene 3,70 netto

potwierdzam !! rozmawialam z jedna ubojnia nie z kaszub. powiedzieli mi, ze zejscie jezt bardzo dobre z leciutkim zachwianiem wczoraj. zywca dostaja bez problemu bo daja 10 - 15 gr wiecej niz duze ubojnie z kaszub. poprpstu sprzataja im spod nosa bo hodowca cyt:" pi er do li współprace na takich zasadach" i woli oddac tam gdzie dadza chocby 5 gr wiecej.
woli zarobic 10 gr mniej i miec co bic, bo za jakis czas hodowca przyjdzie do niego z zywcem i nawet nie zglosi duzym ubojniom ze wstawil. po co sluchac, ze nie moga dac wiecej niz 3,60 bo ubojnia doklada. a czy ubojnia pomyslala, ze hodowca tez doklada?? w zasadzie nie doklada, tylko nie placi za cala pasze czy pisklaka. ale takich to juz tylko na palcach policzyc, bo wiekszosc nie wstawila z wiadomych przyczyn. powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziuniaDołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1324

PostWysłany: 10:15 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyczeć mogą, tel od koleżanki jednej z hurtowni ""... słuchaj ten tydzień to oszalał nie wyrabiamy jest tyle zamówień, przed wczoraj zabrakło towaru..."
zabierają wszystko na bieżąco..."
i kto tu robi hodowców w wała.. ubojnie mówią ze nie ma zejścia nie wierzmy im w to i trzymajcie cene 3,70 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
CHUDYDołączył: 07 Lut 2011
Posty: 74

PostWysłany: 09:25 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś jest umówiony na sprzedaż? w świętokrzyskim ubojcy krzyczą że 3,6 nie więcej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczak_slaskiDołączył: 03 Sty 2011
Posty: 11

PostWysłany: 09:01 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wieść gminna niesie, że ktoś wypuszcza tuszki po 5.10 i psuje. Podejrzewam resztki niemieckiego towaru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziuniaDołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1324

PostWysłany: 08:45 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mal nie podniecaj sie tak jesteś na forum 5 min i juz rzadzić chcesz!

ubojnie badają ile mają na przyszły tydzień i nie jest ciekawie więc cena pojdzie do góry dziś oscyluje na pograniczu 3,7- 3,75 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
s69
Moderator


Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 1121
Skąd: Lubuskie & Wlkp.

PostWysłany: 08:38 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I CO Z TEGO WSZYSTKIEGO BĘDZIE MOŻE JEST TU JAKIŚ MĄDRY I NAM TO POWIE !!!!!!!


4PLN z przodu jest w dłuższej perspektywie nieunikniona. Indyka raczej naprodukują ty;le co zwykle. Ale świń to faktycznie w zoo można się spodziewać. Kaczki to jak cielęcina - Polaków na to nie stać.

Czy wiecie ze Brazylia jest jednym z większych na świecie producentem świń - narobią tyle co trzeba, tylko łopatą sterydów dorzucą i mięso urośnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malDołączył: 26 Sty 2011
Posty: 197
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: 08:30 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: wstyd!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
dziunia napisał:
CINDUSIA napisał:
dziunia napisał:
CINDUSIA piłaś coś widzę że działasz jak stronka z mojekurczaki, koledzy nie czujecie od niej tego smrodku?


Dziunia chyba ci spier...olił jeden dzień bo nie jesteś w temacie może to ty popijasz bimberek !!!!!
Aj kolega z ciebie sam popijasz a my tu wszyscy zdesperowani utopili by my smutki razem z tobąCINDUSIA PILNUJ SWOJEGO CZASU JEST JUŻ POLICZONYCINDUSIA Z RACJI ŻE JESTEŚ FAŁSZYWĄ UBOJNISTKĄ NIE ZAPROSIMY CIĘ NA BIMBERKOWĄ IMPREZE

Czy nie pomyliłeś jeden i drugi portali spadać!!!! zobaczcie na tytuł kto tu powinien być i o czym pisać. wielkopolska 3.60-3.70
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziuniaDołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1324

PostWysłany: 08:04 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CINDUSIA to nas czeka
http://www.youtube.com/watch?v=5sEMHrU-UM0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dziuniaDołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1324

PostWysłany: 07:43 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
CINDUSIA napisał:
dziunia napisał:
CINDUSIA piłaś coś widzę że działasz jak stronka z mojekurczaki, koledzy nie czujecie od niej tego smrodku?


Dziunia chyba ci spier...olił jeden dzień bo nie jesteś w temacie może to ty popijasz bimberek !!!!!
Aj kolega z ciebie sam popijasz a my tu wszyscy zdesperowani utopili by my smutki razem z tobąCINDUSIA PILNUJ SWOJEGO CZASU JEST JUŻ POLICZONYCINDUSIA Z RACJI ŻE JESTEŚ FAŁSZYWĄ UBOJNISTKĄ NIE ZAPROSIMY CIĘ NA BIMBERKOWĄ IMPREZE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dziuniaDołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1324

PostWysłany: 07:37 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CINDUSIA napisał:
dziunia napisał:
CINDUSIA piłaś coś widzę że działasz jak stronka z mojekurczaki, koledzy nie czujecie od niej tego smrodku?


Dziunia chyba ci spier...olił jeden dzień bo nie jesteś w temacie może to ty popijasz bimberek !!!!!
Aj kolega z ciebie sam popijasz a my tu wszyscy zdesperowani utopili by my smutki razem z tobąCINDUSIA PILNUJ SWOJEGO CZASU JEST JUŻ POLICZONY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mario centrumDołączył: 09 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: łódzkie

PostWysłany: 23:32 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy nie patrzcie na te ceny z " moich pieprzonych kurczaków" jak cena tam staneęa w miejscu to nagle wszyscy się zesrali i zaczęli dzwonić do ubojni że chcą zdawać więc ubojnie mogły lekko obniżyć cenę. Z tego co się dowiedziałem od jednej pani z ubojni to na przyszły tydzień ma mało zapisanych hodowców i może cenka znowu iść lekko w górę, żaliła się też że to hurtownicy są wszystkiemu winni i to oni psują rynek.
W łódzkim na dzień dzisiejszy z moich pięciu kolegów tylko jeden ma na sprzedaż, dobrej nocy wszystkim...jes
t ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janek1Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 85

PostWysłany: 22:38 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena dziś spada a jutro wzrośnie, kto ma kurczaka? Telefony od rana jak tam na następny tydzień, może jakaś "przebióreczka,", a ile , a jak nam oddacie wszystko to przedpłata. a może...., nie ma kurczaka, nie siejcie zamętu, kto ze znajomych ma - jakieś 60 tyś co wiem i nie słyszałem nic więcej. Jak się słucha ubojni to się pisze głupoty, trzeba dzwonić do hodowców i pytać to jest obraz..Małopolska 3.6 i pytaja.. Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CINDUSIADołączył: 27 Gru 2010
Posty: 178
Skąd: OPOLSKIE

PostWysłany: 22:19 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak narazie pszenica staniała u nas 880 była 920
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WicherekDołączył: 28 Gru 2010
Posty: 219
Skąd: okolice Lublina

PostWysłany: 22:08 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9082168,Chiny_przygotowuja_sie_na__powazna__dluga_susze__.htm kupujcie pszenicę bo ta susza wszystko zmieni!l
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KlaudiaDołączył: 23 Lis 2007
Posty: 259
Skąd: Wielkopolskie

PostWysłany: 22:06 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

G Ó W N O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CINDUSIADołączył: 27 Gru 2010
Posty: 178
Skąd: OPOLSKIE

PostWysłany: 21:56 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INDYKA nie ma i nie bedzie do maja

ŚWINIA JESZCZE TROCHE i będzie tylko w zoo

Gęsi brak i nikt nie chce wstawiać a umowy na zachód podpisane !!!
zapowiada się zajeb..isty problem

Kurczaków coraz mniej i coraz mniej wstawień

I CO Z TEGO WSZYSTKIEGO BĘDZIE MOŻE JEST TU JAKIŚ MĄDRY I NAM TO POWIE !!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CINDUSIADołączył: 27 Gru 2010
Posty: 178
Skąd: OPOLSKIE

PostWysłany: 21:50 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
CINDUSIA piłaś coś widzę że działasz jak stronka z mojekurczaki, koledzy nie czujecie od niej tego smrodku?


Dziunia chyba ci spier...olił jeden dzień bo nie jesteś w temacie może to ty popijasz bimberek !!!!!
Aj kolega z ciebie sam popijasz a my tu wszyscy zdesperowani utopili by my smutki razem z tobą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baca60Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 543

PostWysłany: 21:37 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroslaw1 napisał:
jeszcze nie spada ale ten który zawsze życzy nam żle odezwał się


Nigdy nie życzyłem hodowcom żle, to chyba ci się coś pomyliło a oddzywam się często jak jest dobrze i jak jest żle bo mi nikt tego nie zabroni.Ty nie rozumisz że oni mają w dupi-e nasze kury ,ja to zrozumiałem w grudniu.Dla ciebie jutro 4,00 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koko.xDołączył: 06 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Opolskie

PostWysłany: 21:33 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a poza tym to, że CINDUSIA napisała, że spadek cen na południu to nie znaczy, że jest z ubojni bo tak się składa, że to prawda, sam się o tym dzisiaj przekonałem. Kto nie wierzy niech jutro zadzwoni do system drób, tomice, animexu i pare innych ubojni to się każdy przekona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KlaudiaDołączył: 23 Lis 2007
Posty: 259
Skąd: Wielkopolskie

PostWysłany: 21:33 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj rozmawialam z jedna z ubojni. na jutro placic bedzie o 10 gr mniej tj 3,50. chyba macie racje z tymi obnizkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PEACMAKERDołączył: 19 Sty 2011
Posty: 187
Skąd: łódzkie

PostWysłany: 21:31 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorian1 napisał:
cena 3.6 na kaszubach i robią wielką łaskę że to przecież lepiej niż 3zlote. oni nie rozumieją że to jeszcze konkretna dokładka, albo chcą nas dodatkowo podkurwić. właśnie zdaję kury waga dzisiaj 3.3 kg. zarobil na tym tylko mój pracownik bo pensje dostal. mi też wysłali kartke z życzeniami świątecznymi życząc zdrowia,przeciez jak padniemy to kto na nich będzie robił. pamiętajcie ubojnie jak nie będzie nas to nie będzie was Sad to tyle moich wypocin.
PANOWIE UBOJNISCI! NAJWYZSZY CZAS ABYSCIE SIĘ OPAMIETALI, ZJEDNOCZYLI I UREGULOWALI RYNEK SPRZEDAZY PO UBOJOWEJ. NIE PORA ABYSCIE ROZSZARPYWALI TYCH, KTÓRZY DAJA WAM SUROWIEC. W INNYM PRZYPADKU BĘDZIECIE PATRZEC NA TE PIEKNE UNIJNE UBOJNIE, KTÓRE STAWIACIE ZE ŁZĄ W OKU, ZE TO ONE DOPROWADZILY WAS DO RUINY I BANKRUCTWA. WIEMY ZE NIE JEDNA Z NICH, ABY ISTNIEC OBCIAŻONA JEST KREDYTAMI, GDY WIDZE NA WASZYCH STRONACH OFERTE SPRZEDAZY TUSZKI DO NEGOCJACJI CENOWEJ TO NÓŻ MI SIĘ W KIESZENIE OTWIERA BO WIEM, ŻE TE NEGOCJACJE ODBEDĄ SIĘ KOSZTEM HODOWCY, KTÓREMU Z GARDŁA WYRWIECIE KOLEJNY GROSZ. GDY PRZESTANIECIE KONKUROWAC MIEDZY SOBA, KTÓRY SPRZEDA TANIEJ TUSZKE, TYLKO DOGADACIE SIĘ CO DO JEDNEJ CENY OPŁACALNEJ, WTEDY HURTOWNICY NIE BĘDĄ SKAKAĆ JAK PCHŁY PO PSIM GRZBIECIE. NIE TLUMACZCIE, ŻE PÓJDĄ DO MOLOCHÓW NA ZAKUPY. ONI OD DUŻYCH KURCZAKA NIE CHCĄ Z JEDNEJ PROSTEJ PRZYCZYNY. BRAKUJE IM TOWARU W POJEMNIKACH A KURCZAK JEST MAŁY Z KTÓREGO UDKO PO PODZIELENIU WYGLADA JAK MYSI OGONEK I FILECIK JAK MYSIA SKÓRKA. TO NIE JEST TOWAR DO HANDLU NA NASZYM RYNKU. JEDNOCZAC SIĘ POWINNISCIE WYWRZEC PRESJE NA GŁÓWNYM LEKARZU WETERYNARI ABY KONTROLI JAKOSCI PODDAWANY BYŁ DRÓB DO NASZYCH PRZETWÓRNI I NA RYNEK Z ZEWNATRZ, TO ONI POWINNI TWORZYC BARIERY DLA MIESA NIEDOPUSZCZALNEGO DO HANDLU, ZA ICH PRZYZWOLENIEM PAKUJEMY W SIEBIE DIOKSYNY I MĄCZKI MIĘSNO-KOSNTE I INNY TYFUS KUPUJĄC KIEŁBASKI I TANIE NIE PRZETWORZONE MIĘSIWO. PANOWIE OD SAMOUNICESTWIENIA! POMYŚLCIE...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LaryDołączył: 12 Lip 2007
Posty: 52
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: 21:29 Sro 9 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kilkudniowa delikatna podwyżka cen była spowodowana kontrolą w Cedrobie, gdy drzwi za kontrolerami się zamknęły zaczyna się sprzedaż sprowadzonego syfu. Zdawajcie póki czas, bo będzie powtórka sprzed dwóch tygodni i przestańcie się oszukiwać, że na cenę kurczaka na rynku ma jakikolwiek wpływ ilość żywca w kraju. Cenę dyktuje ten kto sprowadzi jak najwięcej w jak najniższej cenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1822, 1823, 1824 ... 2540, 2541, 2542  Następny
Strona 1823 z 2542

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach