Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:28 Pon 25 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1822, 1823, 1824 ... 2545, 2546, 2547  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
puzon brojlerowski

PostWysłany: 18:12 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Jolu zawsze tak było że działacze związków czerpali najwięcej korzyści jak za dużo działali zatykano im buzię lepszymi warunkami współpracy a nam płatnikom składek zostawały ich puste obietnice, myślę że to stąd zwątpienie u hodowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
puzon brojlerowski

PostWysłany: 17:59 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żebyś wiedział że rozbój RES-DRÓB Rzeszów co tu ukrywać najlepiej po imieniu temat nazywać.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 17:58 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Re: Federacja Odpowiedz z cytatem

kaziona5 napisał:
Brojler kurzy tak trzymaj takich głosów więcej a może wreszcie powstanie federacja związków ,którą tworzą koledzy z Opola i Torunia i kilku innych regionów. Dość jakiejś paplaniny czas na merytoryczne ogólnokrajowe działanie takie jakie koledzy zaprezentowali na spotkaniu w Polichnie . Doputy nie będziemy na tyle mocni aby być poważnie traktowani przez samorządy i administrację, doputy nie będziemy uczestniczyć w tworzeniu obowiązującego nas prawa będziemy skazani na obskubywanie przez wszystkich . Jola1 pisze o działaniach PZZHiPD to żałosne , bo jak myślicie jak jesteśmy odbierani przez adresatów naszych postulatów i żądań jeśli reprezentuje nas organizacja o której większość hodowców nie pamięta a ci którzy pamiętają woleliby zapomnieć.

Drogi kolego bo wydaje się że jesteś hodowcą do tej pory nie oceniałam waszych działań bo uważam że każdy sposób na wspólne działanie zasługuje na uznanie ,ale myślę że budowanie "nowego" wprowadzając ferment wśród hodowców na zasadzie przeciwników i zwolenników istniejącego Związku to błąd strategiczny- w ten sposób niczego trwałego nie zbudujecie- wprowadzacie zamęt zamiast pomagać. To że hodowcy o nim nie pamiętają bo żal im grosza składki - to nie jest wina samej organizacji lecz ludzi którzy ją tworzą czytaj:hodowców w terenie CZYLI WAS -zawsze powtarzam że związek silny jest ludźmi którzy są w nim zrzeszenie .Z natury nie oceniam ludzi ale staram się rozmawiać i potrafię doceniać najdrobniejsze wysiłki - nie mam postawy roszczeniowej ale nie podoba mi się jak widzę na jakich fundamentach próbujecie zbudować "nowe" dlatego jeśli chcecie zapomnieć o PZZHiPD to jest Wasz wybór - zastanawiam się czy aby nie chodzi o zaspokojenie ambicji -obym nie miała racji . Jestem ciekawa czy jak uda wam się stworzyć "nowe" jak trwała będzie o nim pamięć hodowców . Jeśli chcecie pozytywnie tworzyć to nie zaczynajcie od rewolucji bo po niej zostaną tylko zgliszcza.pozdrawiam
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 17:56 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

75 dni to ja bym takiej ubojni po prostu nie oddawał bo to rozbój w bialy dzien,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
puzon brojlerowski

PostWysłany: 17:50 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="teken"]Chciałbym poruszyć problem płatnośći ,bowiem dlaczego mamy czekać 35 dni za gotówką powinniśmy postawić ultimatum ubojnią albo płacisz w ciągu 1 tygodnia albo dajesz 20gr więcej .Mechanizm jest prosty tak działaja wylęgarnie ,paszarnie masz gotówke masz taniej ,nie masz kupujesz drożej ,tego zdaje sie że nikt nie może nam zabronić wystarczy to wdrożyć w życie solidarnie każdy bez wyjątku.Taka platność szybka pozwoliła by choć trochę obniżyć koszty ,jestem ciekaw waszych komentarzy .[/quote]

Temat całkiem słuszny ale 35 dni jak piszesz to jeszcze spoko pomyśl jak np płaci jedna z ubojni z Rzeszowa tam hodowcy mają problem na pienądze czekają nawet 75 dni i co ty na to ?
To jest temat do dyskusji bo jak dobrze piszesz wylęgarnia coraz cześciej wymaga pieniedzy w ciągu 2 tyg., wytwórnie pasz za gotówke taniej a my czekamy i aby dlaczego ?
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 17:34 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym poruszyć problem płatnośći ,bowiem dlaczego mamy czekać 35 dni za gotówką powinniśmy postawić ultimatum ubojnią albo płacisz w ciągu 1 tygodnia albo dajesz 20gr więcej .Mechanizm jest prosty tak działaja wylęgarnie ,paszarnie masz gotówke masz taniej ,nie masz kupujesz drożej ,tego zdaje sie że nikt nie może nam zabronić wystarczy to wdrożyć w życie solidarnie każdy bez wyjątku.Taka platność szybka pozwoliła by choć trochę obniżyć koszty ,jestem ciekaw waszych komentarzy .
Powrót do góry
kaziona5

PostWysłany: 17:11 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Federacja Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy tak trzymaj takich głosów więcej a może wreszcie powstanie federacja związków ,którą tworzą koledzy z Opola i Torunia i kilku innych regionów. Dość jakiejś paplaniny czas na merytoryczne ogólnokrajowe działanie takie jakie koledzy zaprezentowali na spotkaniu w Polichnie . Doputy nie będziemy na tyle mocni aby być poważnie traktowani przez samorządy i administrację, doputy nie będziemy uczestniczyć w tworzeniu obowiązującego nas prawa będziemy skazani na obskubywanie przez wszystkich . Jola1 pisze o działaniach PZZHiPD to żałosne , bo jak myślicie jak jesteśmy odbierani przez adresatów naszych postulatów i żądań jeśli reprezentuje nas organizacja o której większość hodowców nie pamięta a ci którzy pamiętają woleliby zapomnieć.
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 17:02 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="inez"][quote="mal"]
żeldrob napisał:
dziunia napisał:
żeldrob napisał:
Kuźwa mać! Dziunia czy Tobie wali już na cala sytuacja na dekiel? Te idiotyczne , glupie pogawędki uskuteczniajcie sobie na priva . Wychodzicie na głupkow , którym sie wydaje , że są tacy dowcipni , a tymczasem jestescie tak na prawdę żałośni . jak dzieci! Strefy intymne ogolic i do przedszkola!!
Nie macie nic do powiedzenia w temacie to zamknijcie sie , albo jak napisalem spadać na priva .

Żałosna to jest nasza sytuacja to co mam zrobić płakać razem z Tobą ?

Po pierwsze to nie płaczę , a po drugie jakieś dyrdymały o "kogutach" czy inne bzdety wypisywane na publicznym forum przez , zdawać by się mogło osoby dorosłe jest po prostu żałosne.
Jak nie wiesz co zrobić z czasem to proponuję wsadzić dupę w samochód i zrobić objazd hodowców . Pogadacie o sytuacji i być może we wspolnym gronie dojdziecie do wnioskow o integracji , planowaniu , przeciwstawianiu się ALE W GRUPIE bo indywidualnie Was oplują i kopną w zad , temu wszystkiemu co nas boli .
Siedzenie przed kompem i pisanie dyrdymałów sytuacji nie polepszy .[

POPIERAM!!!!!!co dziunia ty nie masz nic innego do roboty tylko o piciu i perdoleniu pisać ? idż do gnoju!

Jeśli już to kto tu pierdoli większość z Was podaje się zupełnie za kogoś innego
niż w rzeczywistości jest.... sami ubojniści i pszenica na tym forum, ja choć przyznaje się że piję a WY ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
leon330

PostWysłany: 16:46 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 nie chce sie wdawać z tobą w dyskusje slowne bo nie o to tu chodzi ale sex to ty chyba juz tylko w telewizji widzisz. jarosław1 rzeczywiście masz racje bo ja przy 50 tysiecznym obiekcie nie potrzebuje brygady pracowników, nie musze sie obawiać tego, że strace pracowników jak nie wstawie, bo wiadomo że w dzisiejszych czasach nie stać nikogo na wypłty postojowe dla pracowników, ale chodzi mi przede wszystkim o to, aby zwrócić uwage na to, że bez takiego ogniwa jakim jestesmy my, producenci drobiu nie mają prawa bytu inne ogniwa jakim są wylęgarnie czy ubojnie, mi nie chodzi o rewolucje, chciałbym zeby paszalnie czy ubojnie traktowali nas jako partnerów biznesowych a nie tanią siłe roboczą. ktoś sie może śmiać i oburzać tak jak hybro, kiedy usłyszy kilka słów prawdy, bo twoj post, twoje oburzenie przyznało mi tylko racje, wiem że jako młody hodowca nie moge za wiele, ale przynajmniej próbuje, ktoś może z tego kpić ale siedze przed kompem pisze maile o naszej sytuacji i wysyłam gdzie sie da, czy do maile do szefów klubów parlamentarnych, czy to do kancelarii premiera do ministerstwa rolnictwa, do rady gospodarczej gdzie sie da, trzeba naświetlać wszystkim nasza sytuacje, może pisze tylko do ściany a może ktoś w koncu przeczyta mojego maila i jakoś zareaguje
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:22 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawid100 napisał:
witam ja też jestem relatywnie młodym chodowcą chociaż w biznesie siedzę od 12 lat i jak słucham żebysmy sami się ograniczyli do 4 rzutów to mnie jasna krew zalewa a możę jeszcze do tego coś dodać np. dobre zachowanie i żebysmy byli lepsi acha najlepsze chasło nie sprzedawać np. niżej niż 3.8 zł. a potem się samemu k....... wali po 6 rzutów asprzedaje z usmiechem na ustach po 3.6 zł. tytko protest i parę uchwał na naszą korzyść np.ograniczenie importu , znakowanie tuszek ,limit ODGÓRNY wstawien np. na 1000m 80000 piskląt pod karą grzywny bo inaczej to g....... z tego i szkoda gadania.

Spokojnie kolego bo zaczynasz robić błędy .
Gwoli wyjasnienia :
jestesmy w UE więc o jakim imporcie chcesz porozmawiac? Nie ma czegoś takiego jak import z UE . Jak statek wplywa do Amsterdamu z towarem wyprodukowanym w Brazylii , ale na fermach holenderskich czyli państwa będącego członkiem UE to z chwilą rozładunku znajdujac się na terytorium Unii mozna nim swobodnie obracać czyli zawozić do kogo się chce .Oczywiście pisze o krajach członkowskich . Holenderski lekarz wydaje glejt i w calej Europie jest on honorowany czyli wszędzie towar jest dopuszczany do obrotu jako spełniajacy wymogi do spozycia wg przepisow unijnych .Śmieszne? No jasne bo cholera wie co to faktycznie jest za towar , jak wyprodukowany , czy uzywano tego co używamy w Europie itd.itd.
Problem polega na tym , że rzady państw starej unii potrafią skutecznie sie bronić przed takim tanim towarem w postaci czy to doplat pośrednich czy też innych . Natomiast my jako śmieciarze swiata zawsze przyjmowalismy i dalej przyjmujemy ten caly "import" skutecznie niszczac naszą rodzima produkcję i doprowadzajac polskich rolnikow do bankructwa. Państwo czyli rzad uwaza , ze mamy wolny rynek i powinnismy się dostosować . Tylko jak mamy konkurować np. z bogatymi Niemcami , gdzie o rolnikow swoich się dba podczas gdy nam się ciągle wmawia , że mamy nadprodukcje .Produkujemy rzeczywiscie baaardzo duzo / wg prognoz na ten rok samego brojlera kurzego będzie ok.1mln500tys. ton!!! / i pora zastanowić sie nad sensem budowy nowych obiektow , ale tu raczej aRiMR i jej kredyty z doplatami brane także przez
molochy , ktore poxniej przymuszając do ceny np. 3,20 świetnie sobie radza z ich splata . To znaczy , że najprawdopodobniej My , Hodowcy ponosimy tego koszty czyli takim cedrobom i innym sluzymy za "mięso armatnie' .
Nie da się w ochronie swojego rynku uniknąć interwencjonizmu państwa i tylko szkoda , ze urzednicy tego nie rozumieja . Dlatego powinnismy o tym glosno mowić , pisac , ale nie jaki przyslowiowy Kowalski tylko silny zwiazek .
Tak , tylko ustawowe okreslenie zasad produkcji drobiarskiej czyli taki przepisowy kaganiec jest lekarstwem na nasze problemy .
Oczywiście takich "kagańcow" należy mieć więcej choćby ustawa o terminach platnosci bo tak na prawdę to problem z przeplywem pieniadza bierze się z bezczelnosci i cwaniactwa handlu- hurtownicy , sieci detaliczne .
terminy adekwatne do specyfiki produkcji - czyli handel maks 14 dni pod rygorem takich kar finansowych , że poszliby juz po pierwszym przekrecie nie tylko na zielona trawke , ale także daliby zajecie slużbom penitencjarnym .
materia jest bardzo zlożona i krzyczenie o wstawieniach czy innych rzeczach bez prwnych uwarunkowań to w rzeczywistości wolanie na puszczy .
na razie tyle!
Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 15:39 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin siedlce napisał:
mam pytanie do kolegów - koleżanek z okolic Zielonej Góry - słyszeliście coś o firmie BEST FARM z miejscowości Rajewo bo widziałem dziś w Kauflandzie ich tuszkę po 4,99. Jak ma ktoś możliwość to niech się zaorientuje co to za firma i może byśmy im tam sanepid podesłali
i to jest konkretne działanie Wink
Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 15:38 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja też jestem relatywnie młodym chodowcą chociaż w biznesie siedzę od 12 lat i jak słucham żebysmy sami się ograniczyli do 4 rzutów to mnie jasna krew zalewa a możę jeszcze do tego coś dodać np. dobre zachowanie i żebysmy byli lepsi acha najlepsze chasło nie sprzedawać np. niżej niż 3.8 zł. a potem się samemu k....... wali po 6 rzutów asprzedaje z usmiechem na ustach po 3.6 zł. tytko protest i parę uchwał na naszą korzyść np.ograniczenie importu , znakowanie tuszek ,limit ODGÓRNY wstawien np. na 1000m 80000 piskląt pod karą grzywny bo inaczej to g....... z tego i szkoda gadania.
Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 15:31 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie do kolegów - koleżanek z okolic Zielonej Góry - słyszeliście coś o firmie BEST FARM z miejscowości Rajewo bo widziałem dziś w Kauflandzie ich tuszkę po 4,99. Jak ma ktoś możliwość to niech się zaorientuje co to za firma i może byśmy im tam sanepid podesłali
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 14:25 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warm -maz 3,6 n mazowie -3.6NETTO
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 14:23 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leon jestś młody roznosi cię energia jak masz 1kurnik nie masz pracowników to możesz zejść na 4rzuty
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 14:17 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale burdel tu się robi na forum, nie wiem czy połowa uzytkowników z przed lat zmieniła swoje ksywy, gdzie rozmowy na poziomie ? czy spekulanci wchodzą z butami?
pisanie na forum o cenach też ma dwie strony im mniej wiesz tym lepiej kimś sterowac tak samo jest na runku pszenicy powiesz sąsiadowi że sprzedałeś po 1010zł to on jedzie na drugi dzień i też chce tyle bo sąsiad dostał a skup się smieje i daje 950:D potem ty jedziesz po paru dniach i co już cena leci o 10zł w dół jeden z drugim powie, że każdy ma po full w magazynie po 300ton aha to co cena w dół surowca mamy tak samo jest z ceną żywca, tylko, że kuraka nie przetrzymasz 2 miechy:)
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 14:08 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Ale powiało młodością!To idzie młodość,młodość,młodość a w pierwszym szeregu bieży chorąży leon a sztandar łopocze mu nad głową.To nic,że pampers go uwiera że pasze drogie że ceny niskie- młoda kadra równa krok.Ech proszę państwa co za widok,brakuje tylko kroniki.Czuję,że oni napewno się zjednoczą i będą pomagali jeden drugiemu i będą ciągnęli cztery rzuty do roku.O głupi co ja piszę,trzy rzuty a może nawet dwa i będą pomagali sobie wzajem.Przyrzekam,że żeby to zobaczyć postaram się żyć jak najdłużej.Od dziś rzucam palenie i zdrowo się odżywiam.Leon czy 20 lat ci starczy na realizację twoich celów bo nie wiem czy ograniczyć również sex?Pozdrawiam.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 14:07 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
na nowo utworzonym temacie "Informacja PZZHiPD " jest info na temat ostatnich działań Związku Hodowców zapraszam chętnych do przeczytania.
pozdrawiam
Powrót do góry
inez

PostWysłany: 13:48 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="mal"][quote="żeldrob"]
dziunia napisał:
żeldrob napisał:
Kuźwa mać! Dziunia czy Tobie wali już na cala sytuacja na dekiel? Te idiotyczne , glupie pogawędki uskuteczniajcie sobie na priva . Wychodzicie na głupkow , którym sie wydaje , że są tacy dowcipni , a tymczasem jestescie tak na prawdę żałośni . jak dzieci! Strefy intymne ogolic i do przedszkola!!
Nie macie nic do powiedzenia w temacie to zamknijcie sie , albo jak napisalem spadać na priva .

Żałosna to jest nasza sytuacja to co mam zrobić płakać razem z Tobą ?

Po pierwsze to nie płaczę , a po drugie jakieś dyrdymały o "kogutach" czy inne bzdety wypisywane na publicznym forum przez , zdawać by się mogło osoby dorosłe jest po prostu żałosne.
Jak nie wiesz co zrobić z czasem to proponuję wsadzić dupę w samochód i zrobić objazd hodowców . Pogadacie o sytuacji i być może we wspolnym gronie dojdziecie do wnioskow o integracji , planowaniu , przeciwstawianiu się ALE W GRUPIE bo indywidualnie Was oplują i kopną w zad , temu wszystkiemu co nas boli .
Siedzenie przed kompem i pisanie dyrdymałów sytuacji nie polepszy .[

POPIERAM!!!!!!co dziunia ty nie masz nic innego do roboty tylko o piciu i perdoleniu pisać ? idż do gnoju!
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 13:47 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leon o 4 wsadach pisałem wielokrotnie ,ale każdy smieje sie prosto w twarz i niech sie smieją ,ja mam opracowany plan na 4 rzuty w tym roku i zobaczymy kto sie bedzie smial ostatni Exclamation
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 13:44 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POPIERAM W 100 PROCENTACH LEONA 330 Exclamation
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 12:53 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam! sledze to forum od jakiegoś czasu, jakos do tej pory nie widziałem potrzeby rejestracji, jestem młodym hodowcą bo 23 letnim, dziś sie zalogowałem bo chce tylko powiedzieć, że ci którzy gadaja o takich piepszotach pierwsi wylecą z tego rynku i ja sie z tego bardzo ciesze bo mam nadzieje że w koncu młoda kadra bedzie mogła wdrażać swoje pomysły na poprawe sytuacji, a te wasze bezsensowne gadaniny są swiadectwem na poddanie sie sytuacji, są dowodem na wasza bezradność, dlatego zamykajcie swoje obiekty a ja licze na poprawe sytuacji. Wy starzy hodowcy nie potraficie sie nawet zjednoczyć, nawet nie potraficie normalnie porozmawiać a rozwiązanie sytuacji jest bardzo proste ale w waszym wypadku nie wykonalne a mianowicie wystarczyłoby aby cała populacja polskich hodowców wstawiała 4 rzuty do roku, nie mówie że zawsze ale przynajmniej w tym okresie kryzysu, a chodzi mi dokładnie o okres wiosenny letni i jesienny z pominięciem zimy, szybko by to postawiło na nogi wylęgarnie, paszalnie i ubojnie, jakby w zimie gołębie z drutów bili, prawda jest taka że wystarczyły by dwa dni przestoju w wytrówni pasz i oni leżą i kwiczą, bo hodowla to cały łancuch logistyczny, gdzie każde ogniwo powinno ze sobą wspołpracować i sobie wzajemnie pomagać.
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 12:46 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOBRANOC Idea
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 12:43 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no zdechło Arrow
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 12:41 Pią 11 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forum zdechło został tylko spam GDZIE JEST MODERATOR
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1822, 1823, 1824 ... 2545, 2546, 2547  Następny
Strona 1823 z 2547

Skocz do: