Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

do 4 dni po siewie spokojnie i 7 dni przerwy i znowu przyjacielu poczytaj post w pszenicy o nawożeniu sodem buraków to sie zdziwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -- w ile dni po siewie buraków , zastosowali byście pierwszy oprysk powertwinem ? Ale chodzi mi gdy buraki już wschodzą np. czy w 14 dni po zasianiu buraków, można zastosować powertwin w dawce 1l/ha - czy to nie zaszkodzi burakom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam jest substancja czynną ?

 

jak to jest podobne do betanalu progresa to 14 dni od siewu to spokojnie można pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powertwin 400 SC ----

Zawortość substancji aktywnych:

Fenmedifam (związek z grupy pochodnych kwasu karbaminowego)- 200 g w 1 litrze środka;

Etofumesat meteanosulfonian (związek z grupy pochodnych benzofuranu)-200 g w 1 litrze środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz chwasty ? to jest najważniesze a nie mozesz dać na 1 zabieg btanlu progres bez wzgledu na rozwój buraka mozesz go dac a to daj na 2 i 3 zabieg to koncentat starego betanalu AM o ile dobrze pamietam

 

ten tez mozesz dac to sa bardzo małe dawki przy takiej koncentracji

 

zawsze dziel dawki tu nawet ktoś nie zle to opisał np OSA jak dzielił safari to inny srodek ale zasada dawek dzielonych jest ta sama łacznie dajesz pełna dawke lub trochę mniej ale w 3 a nawet 6 dawkach to powoduje ze burak ma mniejszy stres daj zdjecie zachwaszczenia napewno ktos Ci doradzi co najlepiej dac i najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie -- w ile dni po siewie buraków , zastosowali byście pierwszy oprysk powertwinem ? Ale chodzi mi gdy buraki już wschodzą np. czy w 14 dni po zasianiu buraków, można zastosować powertwin w dawce 1l/ha - czy to nie zaszkodzi burakom ?

http://www.liz-herbizid.de/?lang=pl&herbconf=pl

pobaw się. Ja stosuję 70% zalecanych przez nich dawek i co 7 dni. Nie daję venzaru do 1 i 2 dawki. Do ostatniej dawki daję venzar na komosę bo dłużej trzyma porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widziś Grześ jest w branży to sie zna betanal juz nie jest of ale Elit

 

 

ja Ci kolego mogę doradzić ze zawsze przed zabiegiem herbicydowym albo po dawaj nawozy dolistnie na buraki pomaga mu to bardzo w stresie po herbicydzie nigdy nie mieszaj nawozu z herbicydem

 

Tyle pamietam z uprawy buraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dni odstepu dali byście miedzy zabiegami na chwasty dwuliścienne i jednoliścienne , zakładając wersję zabiegów dzielonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu nie bój sie dawek dzielonych to 20 lat temu przerabiałem

 

i 1 raz moj senior to zobaczył zjebał mnie jak psa

 

ze pryskanie samą wodą nic nie da

 

ja sie dowiedziałem o tym od znajomego ze oni takie cos próbowali i było dobrze

 

ja tylko na 3 dawki środek podzieliłem i było to tak w przeliczeniu na Twój srodek

 

0,4 l 1 zabieg

0.8 l II zabieg

0.8 l III zabieg

 

to Twoje dawki na 6 pewnie muszą byc podzielone na poł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musisz dodać Kemiron bo przytulie i inne chwasty ten Twój nie weżmie ale z tym ostrożnie w małych burakach jak beda mieć 4 liscie to juz mozesz byc spokojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uprawiał buraki po mieszance lumaxu i ikanosa w kukurydzy. Bo róznie piszą a specjaliści z syngenty też mają różne zdania co do bezpieczeństwa uprawy buraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam propozycje ceny za buraki 70 zł tona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pany u nas buraków nie skolko

 

ale w kujawsko pomoskim od zaje....bania

w dolnośloskiem sa ale tyle chwstnicy to ja jeszcze nie widziałem

 

i co ciekawe juz wykopki sie rozpoczeły

Ja chyba na buraki tak jak kiedyś planowałem ale wyszło mi ze mam za mało pola by płodozmian był na 25% buraków bo ja juz w pierwszym roku miałem 60%

 

 

Ale uprawa jest nadal opłacalna tylko pod pewnymi warunkami

 

pzdr farmerów i ładne farmerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ratujcie...szarek komosnik niszczy plantacje no i susza....na to drugie nie ma wplywu a czym zwalczać tego robaka...proteus jest zawodny....macie sprawdzony inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...