Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ale cisza na forum.... Czyżby cisza prze burzą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na forum cisza a tym czasem.....

 

dziś pogoniłem: L-12

M-9

S-8

Za tydzień likwidacja stad w 80% przynajmniej u mnie.

Ubojnie płacą 55-60gr i kolejka do końca maja.

 

Życzę optymizmu....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnie w większości biją obcego kuraka (80%) nas mają daleko w d.., dopiero się za naszego wezmą w czerwcu jak obcego darmego im zabraknie.

Co do jaj to wielkie dno, nawet nie warto o niej pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10gr dokładki do jaja to nie są już żarty, ale bądźmy dobrej myśli, na moje oko nie wcześniej jak za 6m-cy ta sytuacja powinna sie poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawi się może w czerwcu i lipcu ale sierpień i wrzesień znów małego sypnie i może być nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co z tego ze my bijemy jak z Ukrainy M-ka po 0,10 gr w kartoniku krązy

Bo to "dobra zmiana". Być może nowy rząd w ramach miłości Polsko-Ukraińskiej zezwolił na wjazd do naszego kraju pewnej ilości towaru z Ukrainy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co z tego ze my bijemy jak z Ukrainy M-ka po 0,10 gr w kartoniku krązy

Bo to "dobra zmiana". Być może nowy rząd w ramach miłości Polsko-Ukraińskiej zezwolił na wjazd do naszego kraju pewnej ilości towaru z Ukrainy....

 

Z tego co mi wiadomo to Ukraina (podmioty tam zarejestrowane) ma pozwolenie na export jaj do UE do celów przetwórczych... chyba że coś się zmieniło.

http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/drob-i-jaja/ukrainska-firma-planuje-wzrost-eksportu-jaj.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Jajczarek pisał jeszcze niedawno "IM WIĘKSZA PRODUKCJA TYM NIZSZE KOSZTY BUDOWAĆ BUDOWAŁ" a teraz pisze ze dokłada 0,10 gr

Ja rozwożąc po sklepach i cukierniach nie dokładam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10gr dokładki do jaja to nie są już żarty, ale bądźmy dobrej myśli, na moje oko nie wcześniej jak za 6m-cy ta sytuacja powinna sie poprawić

Jak no moje oko to żeś za mało kurników postawił. Gdybyś miał większą produkcję, to byś zszedł z kosztami do zera i byś nie dokładał. Musimy wszyscy postawić jeszcze więcej kurników, wtedy na pewno będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10gr dokładki do jaja to nie są już żarty, ale bądźmy dobrej myśli, na moje oko nie wcześniej jak za 6m-cy ta sytuacja powinna sie poprawić

Jak no moje oko to żeś za mało kurników postawił. Gdybyś miał większą produkcję, to byś zszedł z kosztami do zera i byś nie dokładał. Musimy wszyscy postawić jeszcze więcej kurników, wtedy na pewno będzie lepiej.

 

Nie pisz takich rzeczy bo znam takich co gotowi Ci uwierzyć i zaczną budować kolejne obiekty. Inna sprawa, że są tacy którzy mogą dokładać b długo, więc problem się nie rozwiąże w najbliższym czasie... niestety

Ceny:

L-0,09

M-0,07

S-0,05

I to pewnie jeszcze nie koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10gr dokładki do jaja to nie są już żarty, ale bądźmy dobrej myśli, na moje oko nie wcześniej jak za 6m-cy ta sytuacja powinna sie poprawić

Jak no moje oko to żeś za mało kurników postawił. Gdybyś miał większą produkcję, to byś zszedł z kosztami do zera i byś nie dokładał. Musimy wszyscy postawić jeszcze więcej kurników, wtedy na pewno będzie lepiej.

 

Nie pisz takich rzeczy bo znam takich co gotowi Ci uwierzyć i zaczną budować kolejne obiekty. Inna sprawa, że są tacy którzy mogą dokładać b długo, więc problem się nie rozwiąże w najbliższym czasie... niestety

Ceny:

L-0,09

M-0,07

S-0,05

I to pewnie jeszcze nie koniec...

Proponował bym dopisać że za wywiezienie jajek trzeba zapłacić 2 gr od sztuki.A tak poważnie to już sami nie wiecie na czym wam (słowo zostało usunięte) jeździ.Takich cen ja piszesz to nie ma ,ja wiem że niektórzy by chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kogucik to ja tak ci odpisze

Ceny:

L-0,29

M-0,27

S-0,25

I to pewnie jeszcze nie koniec...

Mówcie co chcecie, ale po za dużym hurtem są właśnie takie ceny. Zresztą duże pakownie, które z ferm wywożą jajko po 10 gr. też w takich cenach sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bredzisław, przestań bredzć, lepiej idż do kurnika i sprawdź jak ci się kury przepierzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać kosy i cepy w dłoń i ruszać na warszawe strajkować

rozkładać brony do góry kolcami i drogi blokować

weźcie się zmobilizujcie Panowie a nie tylko narzekacie

inni strajkowali i walczyli coś tam im pomogli a wy co ?

\tylko pisać potraficie i użalać się nad sobą >!?!?!?!!?!\

 

a propos ceny musiały tak (słowo zostało usunięte) bo zobaczcie ile produkcja się zwiększyła

wszędzie do okoła nawalone kurników(3pl) i kurniczków (1pl 2pl)

a teraz bujają się z tymi wynalazkami bo nie mogą bidaki sprzedać

dzięki takim co wczoraj buty na rynku sprzedawali a dziś biorą się za jajko dziś mamy to co mamy.

 

kto pierwszy powycina ten mniej dołoży

wiecie jak tam sytuacja u tych największych ?

podobno za 1 tira płacisz a 2 w gratisie dostajesz ?

żartowałem

pozdro i mniej nerwów bo to i tak ni9e pomoże

pomyślcie lepiej gdzie na majówkę ruszyć )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bredzisław, przestań bredzć, lepiej idż do kurnika i sprawdź jak ci się kury przepierzają

Moje się nie przepierzają... Póki co, jedzą dobrze. A jak tam Twoje ?

Widać nie bardzo wiesz, co na rynku się dzieje poza dużym hurtem i ile naprawdę warty jest towar z Twojej fermy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow Hodowcow. Jak ceny ? Podobno od przyszlego tyg w gore ?... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w górę ale euro idzie co nie ma przełożenia na jaja....

może jak dojdzie do 4,5 to wtedy cena ruszy na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno cena idzie w gore od poniedziałku 9.05.16 wybijanie ruszyły i proszkownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...