Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:48 Sro 25 Kwi 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1828, 1829, 1830 ... 2078, 2079, 2080  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barbara

PostWysłany: 12:54 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 tylko nie zapomnij nas powiadomic ,kiedy otwarcie moze tam przyjedziemy wszyscy z tego forum i dogadamy sie wreszcie , ze wszyscy walczymy o prace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
501

PostWysłany: 12:50 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierdziele taki biznes.Nie wstawiam.Niech palanty powieszą na lini swoje baby.Robie dyskotekę z kurnika Evil or Very Mad
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 12:47 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak maly jezeli idzie ,o inwestowanie w sztabki zlota ,to nie jest komunistyczne myslenie , bo jak wszystkie analizy rynku wykazaly za ostatni rok najlepiej zarobili ci co inwestowali w zloto , ja pisze na forum prawde ,czy sie to moje czarnowidztwo komus podoba ,czy nie,podobno nadzieja umiera ostatnia , za pocieszjace slowa moge podziekowac , ale pocieszeniem sie nie wyzywie.
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 12:32 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jest tu ktoś z pomorskiego?Ktoś tam kupił potężne chlewnie 24 czy 26 obiektów (chyba agencyjne dotychczas) po 2000m każdy i przerabia wszystko na brojlera Shocked

A wypłata pracowników elektrowni ok.5tys fakty.Bez ryzyka (no chyba żeby prąd którego pi.e.r.d.o.lnął) bez angażowania swojego kapitału , bez budowy i dbania o obiekt i maszyny itp . Murarz byle jaki zarabia 4tys na miesiąc.Zobaczcie teraz ile warta jest nasza praca i jak robią nas w wała jak debili, chłopków małorolnych.Ale cóż, jak się buduje po 10 obiektów a potem biegnie po kontraktację poniżej kosztów to samemu robi się z siebie debila.Już widze jak branża ubojowców spotka się na popijawie to niezły ubaw tam z hodowców muszą mieć.
A zyski ubojni? Po pijaku już jeden się wygadał, bije ok 10-15tys na dobę , zysk na czysto miesięcznie ok 100tys zł

Dlaczego ktoś pisze ,że 3% zarobku od obcego kapitału?Jak weżmiesz obcy kapitał czyli paszę w kredyt i pisklę i gaz itp to będziesz miał minus 3%.
Wielokrotnie pisałem ,że zamiast walić nowy obiekt lepiej wpłacić na lokatę.A są dużo korzystniejsze formy inwestowania

Medox...potwierdzam ta inwestycje..to byl kiedys najwiekszy doswiadczalny zaklad hodowli trzody chlewnej w Polsce..milion wsadu jednorazowo..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rufus

PostWysłany: 12:23 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak mały napisał:
Barbara napisał:
jestes mlody podyskutujemy o kurzym biznesie za troche lat

Młode to są moje dzieci a nie ja:) Barbara, jak to mówią uderz w stół a nożyce sie odezwą.... więc rozumie Towje rozdrażnienie. Nie czepiam sie Ciebie tylko pisze tak samo jak Ty jakie jest moje zdanie na tematy tu poruszane. Krytyki sie nie boje bo wpływa na mnie konstruktywnie, więc dziekuje za kazde słowo dobre i zle pod moim adresem. Co do sztabek złota to wprawdzie poszło troche w góre ale właśnie na tym przykladzie widać podstawowy problem wielu ludzi z naszego środowiska - i w tym akurat zgadzałem się z W11 - świat idzie do przodu a umysły niektórych zatrzymały sie w katach 70 ubiegłego wieku. Inwestowanie w złoto było dobre za komuny. Dziś gospodarka wolnorynkowa niesie ze sobą szeroki wachlarz możliwości. Też trace na tym, że nic nie wstawiłem. Ale czy to jest powod żeby tworzyć teorie spiskowe o mafi, rządach, wypisywać o tym, że inni mają "pałace i wielką kase" ??? Dla mnie to jest powód żeby sie zabrać do roboty, jak nie w takiej to w innej dziedzinie. To forum spełnia wiele zadan, miezy innymi pozwala wymieniać się poglądami ale wystarczy popatrzyac o jakich godzinach, jak czesto i kto tu pisze, żeby wiedziec kto stara się coś zrobić żeby poprawić swoja sytuacje a kto siedzi i tylko narzeka. Basiu, nie czepiam sie Ciebie tylko jak już ktoś wczesniej zauważył - "Twoje posty krążą jak sępy ...." więc staram sie czasami dodać Ci optymizmu, żeby sie innym Twój zgorzkniały nastrój nie udzielił. Więcej wiary, mniej smutku - w naszym kraju nie brakuje ludzi, którym jest ciężko więc jeśli lubisz porównywać się z innymi to może pokrzepi Cie myśl, że nie tylko nasza branża ma takie problemy. A tak wogóle to kiedy wstawiasz?

rozważam dołączenie mojego obiektu do grona niewolników dużych zakładów - kontraktacja .Tym samym dołączę do reszty ,która wcześniej straciła rozum a potem majątki. Mam żywiec a skupować nie chcą ,przeciągają tygodniami!!!!!! . 3,6 średnia to już chyba nikt nie kupi. Prosisz a oni i tak nie chcą mimo że dopłacasz 30gr /kg.
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 11:51 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
jestes mlody podyskutujemy o kurzym biznesie za troche lat

Młode to są moje dzieci a nie ja:) Barbara, jak to mówią uderz w stół a nożyce sie odezwą.... więc rozumie Towje rozdrażnienie. Nie czepiam sie Ciebie tylko pisze tak samo jak Ty jakie jest moje zdanie na tematy tu poruszane. Krytyki sie nie boje bo wpływa na mnie konstruktywnie, więc dziekuje za kazde słowo dobre i zle pod moim adresem. Co do sztabek złota to wprawdzie poszło troche w góre ale właśnie na tym przykladzie widać podstawowy problem wielu ludzi z naszego środowiska - i w tym akurat zgadzałem się z W11 - świat idzie do przodu a umysły niektórych zatrzymały sie w katach 70 ubiegłego wieku. Inwestowanie w złoto było dobre za komuny. Dziś gospodarka wolnorynkowa niesie ze sobą szeroki wachlarz możliwości. Też trace na tym, że nic nie wstawiłem. Ale czy to jest powod żeby tworzyć teorie spiskowe o mafi, rządach, wypisywać o tym, że inni mają "pałace i wielką kase" ??? Dla mnie to jest powód żeby sie zabrać do roboty, jak nie w takiej to w innej dziedzinie. To forum spełnia wiele zadan, miezy innymi pozwala wymieniać się poglądami ale wystarczy popatrzyac o jakich godzinach, jak czesto i kto tu pisze, żeby wiedziec kto stara się coś zrobić żeby poprawić swoja sytuacje a kto siedzi i tylko narzeka. Basiu, nie czepiam sie Ciebie tylko jak już ktoś wczesniej zauważył - "Twoje posty krążą jak sępy ...." więc staram sie czasami dodać Ci optymizmu, żeby sie innym Twój zgorzkniały nastrój nie udzielił. Więcej wiary, mniej smutku - w naszym kraju nie brakuje ludzi, którym jest ciężko więc jeśli lubisz porównywać się z innymi to może pokrzepi Cie myśl, że nie tylko nasza branża ma takie problemy. A tak wogóle to kiedy wstawiasz?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:20 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tu ktoś z pomorskiego?Ktoś tam kupił potężne chlewnie 24 czy 26 obiektów (chyba agencyjne dotychczas) po 2000m każdy i przerabia wszystko na brojlera :shock:

A wypłata pracowników elektrowni ok.5tys fakty.Bez ryzyka (no chyba żeby prąd którego pi.e.r.d.o.lnął) bez angażowania swojego kapitału , bez budowy i dbania o obiekt i maszyny itp . Murarz byle jaki zarabia 4tys na miesiąc.Zobaczcie teraz ile warta jest nasza praca i jak robią nas w wała jak debili, chłopków małorolnych.Ale cóż, jak się buduje po 10 obiektów a potem biegnie po kontraktację poniżej kosztów to samemu robi się z siebie debila.Już widze jak branża ubojowców spotka się na popijawie to niezły ubaw tam z hodowców muszą mieć.
A zyski ubojni? Po pijaku już jeden się wygadał, bije ok 10-15tys na dobę , zysk na czysto miesięcznie ok 100tys zł

Dlaczego ktoś pisze ,że 3% zarobku od obcego kapitału?Jak weżmiesz obcy kapitał czyli paszę w kredyt i pisklę i gaz itp to będziesz miał minus 3%.
Wielokrotnie pisałem ,że zamiast walić nowy obiekt lepiej wpłacić na lokatę.A są dużo korzystniejsze formy inwestowania
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 11:17 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak maly , ja nikomu zle nie zycze , wiec przesta sie czepiac , bo to jest wypowiedz pracownika elektrowni na postach internetowych odnosnie artykolu o podwyzkach pradu ,broniles wypowiedzi W 11 , tez mi sie czepiales , aq wszyscy cie pozniej objechali , pytales sie hodowcow co robic z nadwyzkami kasy , taki jestes madry nie wiesz ,ze teraz nadwyzki kasy lokuje sie w sztabkach zlota , wiec przestan pisac bzdury i zainteresuj sie tym, my tu piszemy o realiach , ciezkiej pracy, porazkach , a ty zabierasz glos i chcesz cos wymyslic , a na kazdy post z odpowiedzia do Ciebie na zarzuty skierowane pod moim adresem nie odpisales, ja tylko chcialam dac do zrozumienia , ze my tak ciezko pracujemy ,a w imie czego musimy dokladac , czy ktos sie juz uwzial na nasza branze i z przyzwoleniem pozwala niszczyc tak ludzi , jestes mlody podyskutujemy o kurzym biznesie za troche lat
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 11:15 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kol"][quote="wama"]Ludzie ! Wlaśnie zadzwonili z ubojni w sprawie łapanki....LEPIEJ NIE PYTAJCIE O CENĘ ....NIC TYLKO SIĘ UPIĆ Evil or Very Mad[/quote]
No pisz ile Ci zaproponowali. Nikt nie będzie się śmiał bo nikomu do śmiechu Sad[/quote]

2,90 netto
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 10:54 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli udka z kurczaka i podudzia w promocji w makrogazetce po 6,17, to oznacza ze cena skupu spadac bedzie czy ktoś kogoś robi w konia????
pytanie: czy możliwe jest w tym kraju ugadać sie z dużą grupą hodowców, że np. w tym tygodniu nie sprzedajemy lub nie poniżej np 3, 5??? mamy przecież media, znamy się z danego powitu nawzajem????
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 10:46 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
pracownicy elektrowni sie ciesza z podwyzek ,bo jak pisza zarabiaja juz na reke po 5000 zl miesiecznie i wszystko maja w gospodarstwach na prad i za to placi elektrownia ,plus dewidendy, wczasy pod grusza i czym ryzykuja , pracownicy w byle jakiej firmie zarabiaja po 2000zl netto i przychodza do domow i maja wolne , o pracy nie mysla, a my co ?

Barbara dzis nie ma takiej pracy, o ktorej nie myslisz po godzinie 16. CZASY SIE ZMIENILY, no chyba ze ktos kopie rowy to wtedy moze spokojnie pic piwo gdy ma wolne. Mnie osobiscie nie obchodzi jak maja pracownicy elektrowni (a tak wogole to o która elekrtownie Ci chodzi ???). Ja wszystkim życze dobrze, zarówno pracownik elektrowni jak i zakładu energetycznego, jak kierowca autobusu, czy lekarz, policjant itp powinni zarabiac dobrze i godnie. To samo dotyczny nas. Każdy ma swoje problemy, ale jak myślisz że tak miło być czyimś pracownikiem - że to same podwyżki, wczasy darmowe itp, to bardzo sie mylisz. Zmien branże, zatrudnij sie u kogoś, to jeszcze zatęsknisz za aktualnymi kłopotami. Pensja kierownika ZE to około 6 000 brutto więc watpie żeby pracownik niższego stopniał brał 5000 na rękę. Dywidendy - owszem wypłacają ale tym, którzy nie sprzedali swoich akcji a większość narwanych już dawno to zrobiła. Wiec nie piszmy tu bajek bo za niedlugo zaczniemy opowiadać, że wszędzie dobrze gdzie nas niema. Granice otwarte, pracy w Polsce też jest sporo, jesli jest tak źle to czekanie na to aż będzie jeszcze gorzej nie jest mądre. Z drugiej strony mam nadzieje, że moj optymizm Was troche zarazi i uwierzycie że bedzie lepiej, czego Wam, pracownikom elektrowni i sobie życze Smile
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 10:13 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
Tadek napisał:
Właśnie rozważam zakończenie produkcji ( a przynajmnie na pare miesięcy) nie ma sensu dalej dokładać. Prop. przemyśleć jak najszybciej i ten wariant.
Pozdrawiam -tadek

ja nie wrzucam do wiosny min.

Gdyby nie kredyt MR to już dawno nie, nie robił bym za murzyna i pastucha. Ale teraz to już szczyt. Najprawdopodobniej spróbuję się zwodować z tej bajki.
Pozdrawiam -tadzik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
rufus

PostWysłany: 09:58 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
Właśnie rozważam zakończenie produkcji ( a przynajmnie na pare miesięcy) nie ma sensu dalej dokładać. Prop. przemyśleć jak najszybciej i ten wariant.
Pozdrawiam -tadek

ja nie wrzucam do wiosny min.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 09:53 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisklat jest duzo , znowu kity wpuszcaja , zeby brac , bo za moment zabraknie i wszyscy zarobimy duza kase , czyli wytwornie , wylegarnie itp,a hodowca jako wielki filantrop da wszystkim zarobic, dobrze przecedzajmy takie informacje ,przeciez wszyscy mysleli ,ze juz rynek wschodni nasz , a tu co? jeszcze imorciki i wszystkozostaje w kraju.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:44 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Jizin z bazin napisał:
A co z pisklakiem? podobno wołają 1,15 brutto i jest zejście?

Wylęgarnia z której ja biorę ma zejście piskląt normalne po 1.15 brutto.

Ale fakt faktem jest mniej pisklaka bo tłuką kury. Podobno salmonella.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:42 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin z bazin napisał:

Wylęgarnia z której ja biorę ma zejście piskląt normalne po 1.15 brutto.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 09:40 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:37 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wama napisał:
Ludzie ! Wlaśnie zadzwonili z ubojni w sprawie łapanki....LEPIEJ NIE PYTAJCIE O CENĘ ....NIC TYLKO SIĘ UPIĆ Evil or Very Mad

No pisz ile Ci zaproponowali. Nikt nie będzie się śmiał bo nikomu do śmiechu Sad
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 09:37 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj oddajesz 25 % raczej !
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 09:30 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chikara napisał:
Kochani Hodowcy
nawołuję do refleksji i chwili przerwy w pogoni za pieniądzem, pogonii, którą przegrywamy.
proszę niech każdy skrupulatnie przeliczy ile teraz to minimum... (nie chwalcie się tym na forum bo sami tu nie jesteśmy)
mnie się udało większą część sprzedawać po 3,30 i wiecie co ?? lipa..
opał, pisklaki, leki, robocizna wszystko zdrożało okropnie !!!
to że pasza poszła o 350 zł (kiedyś 850 a dziś??) w górę to około 30.000 więcej kosztów a reszta??
cena minimalna prezesunęła się gdzieś o 0,8 - do 1,00 zł w górę...
ZMIEŃMY TOK MYŚLENIA I ŻĄDAŃ WOBEC UBOJNI, RYNKU !!!
dziś 3,30 to nie minimum przyzwoitości. To dalej mniej niż koszty.
ceną normalną powinno być 4 zł a optymalną 4,50 by choć w części odrobiś straty.
3,50 to ochłapy lub 0 !!!!!!!.
mówmy o tym na rynku, ubojniom. bo nie przetrwamy do wiosny, lata. a oni nie będą mieli co być, lub będą ściągać drogiego kurczaka z niewiadomo skąd.
co to za interes, gdzie przy pół milionowym rocznym obrocie pieniężnym zarabiasz 3% ?? to mniej niż na lokacie !!!
pozdrawiam

mialbys z ta lokata racje, z ta roznica ze na lokate musisz wylozyc wlasna kase, a tu zarabiasz 3% na obrocie ocego kapitalu(wylegarnie,paszarnie itd)
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 09:15 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie ! Wlaśnie zadzwonili z ubojni w sprawie łapanki....LEPIEJ NIE PYTAJCIE O CENĘ ....NIC TYLKO SIĘ UPIĆ Evil or Very Mad
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 09:10 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek, ja tez rozważam zawiesić hodowlę na parę miesięcy bo juz nie ma z czego dokładać ....
Barbara ma racje, pracownicy elektrowni żyja jak pączki w maśle--znam jednego ,który jest cały haapy ze swojej pracy. Fajnie ma ...
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 09:06 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadeuszu zanim gruby zchudnie , to chudy zdechnie znasz to przyslowie i smiesza mnie te informacje ,ze ubojnie tez cieko przeda , wlasciciele smieja sie z nas buduja palace ,maja zapewniony byt na kilka pokolen, jezeli by wytwornie pasz , czy ubojnie mialy klopoty to by dawno wytworcy dobijali sie do ministerstwa , naglasniali sprawe , a tu cisza jestesmy sami i jak sami nie zaczniemy robic rewolty , to wszyscy popadamy jak muchy , oni dawna wiedza co sie swieci i maja juz inne perspektywy zarobkowania.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 08:54 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
pracownicy elektrowni sie ciesza z podwyzek ,bo jak pisza zarabiaja juz na reke po 5000 zl miesiecznie i wszystko maja w gospodarstwach na prad i za to placi elektrownia ,plus dewidendy, wczasy pod grusza i czym ryzykuja , pracownicy w byle jakiej firmie zarabiaja po 2000zl netto i przychodza do domow i maja wolne , o pracy nie mysla, a my co ?

Kto ma jakiś pomysł na nowe zarobkowanie niech nie zastanawia się ani chwil , a handel niech bije muchy w kiblu. To jest interes , tylko hodowcy zakończą bilans na wielkim minusie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Barbara

PostWysłany: 08:54 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my chyba jako branza powinnismy zalozyc fundacje charytatywna.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1828, 1829, 1830 ... 2078, 2079, 2080  Następny
Strona 1829 z 2080

Skocz do: