Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:54 Pią 14 Gru 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1828, 1829, 1830 ... 2119, 2120, 2121  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
2Pac

PostWysłany: 20:18 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
2Pac sorry ale głupi jesteś!!!!!ja mam problem a (słowo zostało usunięte) o jakichś dwoch niciach.A Ty po ile sprzedajesz?

jeżeli masz wielki problem podaj mi numer telefonu to ci powiem kto płaci 3,3brutto ,oczywiście stacjonarny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Barbara

PostWysłany: 19:43 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ubojnie sie nie martwcie , bo jak pisalam tydzien temu one juz inwestuja w inna dzialalnosc gospodarcza podpierajac sie naszymi pieniedzmi , pieciotygodniowe terminy platnosci dla nas , a jak nas nie bedzie dowiedzialam sie z jednej ubojni i to zarobia na rozbiorze kupionego gotowego kurczaka , czy my jestesmy az takimi idiotami , aby sie tak dac rypac , co z nami , przestanmy sie klocic i klamac , martwmy sie o siebie i o nasze miejsca pracy , po tyl latach ciezkiej stresujacej pracy , maja nas tak wykonczyc , kto sie poddaje idzie do niewoli.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 19:34 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 3,0.Miala byc cena 3,6 bedzie 2,9,paszarnie ceny wyciagnely na maksa,wylegarnie tez, inwestycje za nasze pieniadze piskleta najdrosze w europie i jak miec zysk.......Kupic tanio =zysk [/code]
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 19:30 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na pewno gdzies jutro podzwonie , nawt Francja z sarkozim zaczyna sie buntowac przeciwko kontyngentom z Ameryki i Brazyli , chce chronic wlasne rynki i skandalem nazwal Sarkozii uzaleznienie sie europy od Stanow Zjednoczonych w dostawach zboza 40 procnt swiatowej produkcji zboz to Ameryka , a nasz mn ronictwa mowi , ze nasza zywnosc jest nie knkurencyjna , bo zamalo wnie chemii , wiec trzeba ja wstrzyknac do naszych wyrobow i sama kasa do rolnikow poplynie , ta mysl ma przyszlosc na papierze w ministerstwie i zeby udawac ze cos sie robi nie robiac nic , jedyna dochodowa produkcja w rolnictwie w obecnej sytuacji wedlug wiadomosci rolnych to uprawa zboz jezeli idzie o polske.
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 19:27 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD do jakiej ubojni oddawałeś po 3.15,3.20?
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 19:19 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest dobrze,nie jest nawet na zero ale dzisiaj płacili 3,15 do 3,2 br.Idzie weekend i z pewnością zapotrzebowanie wzrośnie,zaczynają się grile,komunie,może nie będzie do przodu ale trzeba być dobrej myśli.Jedno jest pewne nie można wiecznie dokładać albo wychodzić na zero,coś musi pęknąć.wiem że w takiej sytuacji jak ja jest wielu, wielu tego nie przetrzyma ale wiem też że wraz z nami na dno prędzej czy póżniej pójdą ubojnie.Kiedy hodowcy się wykruszą, a to jest nieuniknione, ubojnie nie będą miały co bić,zostaną te większe, Shocked które będą współpracować z molochami.Upadek tego sektora dla jedno czy dwu kurnikowców i małych ubojni jest nieunikniony.TAKA JEST POLITYKA,tam gdzie są ogromne pieniądze,są też podejmowane decyzje POLITYCZNE.Gdzie tu sens i logika GMO a z drugiej strony import mięsa którego nawet psy nie powinny jadać.To wszystko pada na pysk.Wiem jedno ten rzut jest moim ostatnim,nie mam więcej zamiaru oddawać swoich pieniędzy obcym ludziom.Pozdrawiam wytrwałych i tych którzy dalej chcą pracować na innych.
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 19:15 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2Pac sorry ale głupi jesteś!!!!!ja mam problem a (słowo zostało usunięte) o jakichś dwoch niciach.A Ty po ile sprzedajesz?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:12 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc niech każdy na własną rękę ruszy d.u.p.e i zadzwoni gdzie mu przyjdzie na myśl - do prasy ,radia ,telewizji , ministerstwa rolnictwa itp.Samo biadolenie tutaj niczego,ale to kompletnie niczego nie zmieni, a tak może uda się komuś w coś trafić
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 19:09 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga kolezanko

ja tez odchowalam 2 stada , moi koledzy i kolezanki ograniczyli wstawienia na maxa , jedni odchowali od zimy po jednym rzucie i dalej stoja , pisklat brak podobno w calej europie , daja wszystko co sie wylegnie , wiec piskleta marnej jakosci , pasza tez slabsza , rozmawialam zwieloma hodowcami i to sie potwierdza prawie u wszystkich , duza upadkowosc dluzsze chowanie coraz drozsze leczenie , za duze przewartosciowania paszy , no i co te ograniczenia daja , jezeli cena ciagle po nizej kosztow produkcji , jezeli ceny nie ma teraz to kiedy bedzie , nie skonczyli nas ptasia grypa , to skoncza nas nadmiernym importem, bo to tylko moze byc przyczyna tak taniego udka , bo nawet duze ubojnie nie sa wstanie wpuszczac na ryne tak taniego kurczaka , jezeli na mowach maja ceny duzo wyzsze niz wolny rynek.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:08 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Amerykanie , biora swoje jedzenie i kucharzy na olimpiade , bo jak zbadali chinskie jedzenie , a w szczegolnosci kurczaka to byl tak napakowany sterydami , ze stwierdzili wysoka jego szkodliwosc dla ludzi , to co my mamy chowac ekologicznie , wedlug wszystkich norm unijnych , a gdzie normy na kurczaka chinskiego , bazylijskiego , amerykankiego , jakimi pawami sie o rzadzi , teraz nie robi ie alarmu z niby salmonelli , fimu sensacyjnego w tvn 24 p.t.ptasia grypa , tylko truja konsumento po cichu , a nas chca wykonczyc MAFIA.

I tu Basiu zgoda 1000%.A próbował ktoś kiedyś zainteresować prasę takim tematem?Dlaczego my musimy spełniać normy unijne a w statkach szczury z.a.p.i.e.r.d.a.l.a.j.a po chińskim kurczaku hodowanym na nikt ,ale to kompletnie nikt nie wie na czym???Kto mógłby odpowiedzieć na takie pytanie.Może Departament Bezpieczeństwa Żywności.Kiedyś tam dzwoniłem z takim pytaniem ,ale nie było osoby odpowiedzialnej a potem jakoś cenka ruszyła i wyszło z głowy Embarassed
Powrót do góry
2Pac

PostWysłany: 19:01 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
Popieram Misia.Jeśli rzeczywiście ktoś z was sprzedaje po 3.4 to napiszcie gdzie.A skoro mam cały kurnik zapchany kurczakami to jak mogłabym odkładać słuchawkę kiedy dzwoni ubojnia.Nie mam zamiaru się buntować bo zadzwonią do kogoś innego a mi kurczaki się poduszą.To bujdy,że w Małopolsce płacą 3.4.Obdzwoniłam prawie wszystkie ubojnie.

misio jedziesz na dwa nici dzisiaj sie zalogowałeś
Powrót do góry
2Pac

PostWysłany: 18:57 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio napisał:
piekna jazda sie zaczyna cena jest odlot i nie chca brac nawet opole z kontraktacji a na wolnym rynku 2,9 - 3,0 netto cza s.p.i.e.r.d.a.l.a.c. z kurczakiem ale gdzie chyba do piwnicy.to forum podobno ma nam pomagac wzajemnie to jak piszecie ze ktos placi 3,4 to podajcie nazwe ubojni bo oplaci sie najac transport i na wlasny koszt im zawiesc.ale nikt nie poda bo po co a z drugiej strony sprzedaje jeden po 3,0 a na forum napisz ze po3,4 bo on jest gosc a reszta nie umie negocjowac tylko budowac i h......

misio nas nie interesuje po ile ty chcesz kupować żywiec, nawet w piwnicy chłodnie zrobiłeś, no tak tanio kupić
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 18:48 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Misia.Jeśli rzeczywiście ktoś z was sprzedaje po 3.4 to napiszcie gdzie.A skoro mam cały kurnik zapchany kurczakami to jak mogłabym odkładać słuchawkę kiedy dzwoni ubojnia.Nie mam zamiaru się buntować bo zadzwonią do kogoś innego a mi kurczaki się poduszą.To bujdy,że w Małopolsce płacą 3.4.Obdzwoniłam prawie wszystkie ubojnie.
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 18:46 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieistotne, faktycznie kłotnie nic nam nie dadzą... walczcie i ograniczjcie wstawienia... ja w tym roku tylko 4 rzuty zrobie, kończe we wrześniu, nie ma co sobie flaków wypruwać i nabijać kieszenie ubojni. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
2Pac

PostWysłany: 18:45 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
macie rację że z pomorza płynie tani kurczak na całą polskę,bo właśnie wpłyneły staki z mrożonym kurczakiem z chin i jest wywozony na południe(pewna wiadomość z portu) a od 1 maja podatek vat 7% na pasę,i chyba po nas

vat wzrasta na żywiec 6% pasza zostaje bez zmian 3%
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 18:32 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos aby nie celowo sieje panike?
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 18:28 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wczoraj opolskie zakłady zdejmowały na umowach zgodnie z harmonogramem. Chyba, że masz jakieś nowe informacje !?
Cena 3,25 plus vat. Z wolnego też coś kupują ale w niższej cenie.

misio napisał:
piekna jazda sie zaczyna cena jest odlot i nie chca brac nawet opole z kontraktacji a na wolnym rynku 2,9 - 3,0 netto cza s.p.i.e.r.d.a.l.a.c. z kurczakiem ale gdzie chyba do piwnicy.to forum podobno ma nam pomagac wzajemnie to jak piszecie ze ktos placi 3,4 to podajcie nazwe ubojni bo oplaci sie najac transport i na wlasny koszt im zawiesc.ale nikt nie poda bo po co a z drugiej strony sprzedaje jeden po 3,0 a na forum napisz ze po3,4 bo on jest gosc a reszta nie umie negocjowac tylko budowac i h......
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 18:23 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 18:18 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przestancie sie klocic , pomyslmy jak powstrzymac sprzedaz tego chinskiego kurczaka jezeli jet to prawda , bo ubojnie tez celowo nas dezorientuja.
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 18:14 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moree napisał:
ja wczoraj sprzedałem wszystko po 3,40 brutto, a jak Tobie mówią że jest 3,00 netto to wniosek prosty - FRAJER!!!!!

a Ty jesteś De....l,cena tuszki 4-4,10 a Tobie płacą 3,40 Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 17:54 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amerykanie , biora swoje jedzenie i kucharzy na olimpiade , bo jak zbadali chinskie jedzenie , a w szczegolnosci kurczaka to byl tak napakowany sterydami , ze stwierdzili wysoka jego szkodliwosc dla ludzi , to co my mamy chowac ekologicznie , wedlug wszystkich norm unijnych , a gdzie normy na kurczaka chinskiego , bazylijskiego , amerykankiego , jakimi pawami sie o rzadzi , teraz nie robi ie alarmu z niby salmonelli , fimu sensacyjnego w tvn 24 p.t.ptasia grypa , tylko truja konsumento po cichu , a nas chca wykonczyc MAFIA.
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 17:45 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macie rację że z pomorza płynie tani kurczak na całą polskę,bo właśnie wpłyneły staki z mrożonym kurczakiem z chin i jest wywozony na południe(pewna wiadomość z portu) a od 1 maja podatek vat 7% na pasę,i chyba po nas
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 17:09 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stare spiewki ubojni , tani kurczak z polnocy , ale chyba nie z ferm , ale ze statku , rozmrazaja i mieszaja z naszym swiezym, dalej twierdze kurczaka w Malopolsce nie za duzo , polnoc produkuje po ile za kilogram ,ze na poludnie dociera w tak niskich cenach i nie tylko bo chyba na caly kraj dostarczaja , to chyba na umowach placa im 2.80 brutto .
Powrót do góry
gęsia skórka

PostWysłany: 16:37 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aks_sc napisał:
http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=776&TabOrgID=886&LangId=0&AnnouncementId=9698&ModulePositionId=964
To jest adres strony Zintegrowanego Systemu rolniczej informacji rynkowej biuletynu rynku drobiu Polecam wszystkim szczególnie wykres średnich cen.......
Jeszcze raz apeluję odkładajcie słuchawkę (np przepraszam jestem zajęty) przy cenie poniżej 3,50zł może zmusimy ubojnie do prawdziwej SPRZEDAŻY a nie sprzedaży naszym kosztem.Odnoszę wrażenie, że ubojnie zamiast włożyć wysiłek w zjednoczenie się i mówienie jednym słowem wszystkim nabywcom nie ma tuszki poniżej 5.50 zł prześcigają się w tym kto sprzeda taniej no a później co zostaje ? Ciąć cenę żywca Dlatego my musimy powiedzieć wszędzie i wszystkim nie ma żywca poniżej 3,50

bardzo podoba mi sie ta wypowiedź. Masz rację NIESTETY ubojnie maja nas gdzieś......trzeba sie postawić i zjednoczyć w tzw grupy i wtedy jest szansa coś wynegocjować
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 16:14 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wczoraj sprzedałem wszystko po 3,40 brutto, a jak Tobie mówią że jest 3,00 netto to wniosek prosty - FRAJER!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1828, 1829, 1830 ... 2119, 2120, 2121  Następny
Strona 1829 z 2121

Skocz do: