Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jakie wyniki produkcyjne osiągacie na indyczce w cargillu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto hoduje indyka na paszy z Cargila ? Osobiście takich hodowców nie znam. Nie jest to pasza z górnej półki - oczywiście w przypadku indyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś się orientuje coś o rynku indyka.Jak cena się kształtuje bo doszły mnie słuchy że za indyczkę 4.5 netto płacą.Macie problemy z terminowymi przelewami na konto bo u mnie ok.tyg.poślizgu a nawet do 2.Co to się dzieje z Polską wsią:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega przeszedł z kurczaka na indyczke i teraz sobie pluje w brode,nie dosc ze ubojnie nie odbieraja to jeszcze ceny niema.Chłop załamany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zanosi się optymistycznie. Po 2-3 latach eldorado wygląda na to, że pora na dołek.

Wystarczy rozejrzeć się dookoła ile ferm powstało.

 

Kto jest teraz bez umowy na odbiór to możliwe, że 4,5 proponują. Na umowach nieco ponad 5zł ze wszystkimi dodatkami (bo golizna to koło 4,8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak bez kontraktacji to 4.5 dają bo żywaca jest od cholery a i tak oddadzą. niech więcej brojlerarzy wstawia indyki a bedzie na pewno lepiej.Nie było ceny na kurczaka to poszli w indyka a tu zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 zł netto i spada.Niemcy wstrzymali import.ubojnie ograniczają uboje a hodowcy budują więcej kurników!!! BRAWO!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dopiero 15 lipca, a Ty pytasz się o sierpień ! Cena ustalana jest zawsze z dnia na dzień a nie na miesiąc do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4 tygodnie bede powoli oddawal i boje sie zeby tylko gorzej nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcent jak na razie ceny nie ma i tak szybko nie wróci.sasiad ma problem ze zdaniem indyczki.chłodnie pełne mrożonek i nie ma zainteresowania indyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gratulować udanego kontraktu. Niezłym musisz być negocjatorem bo mam cenniki ze wszystkich niemieckich ubojni i jakoś w tych cennikach do końca sierpnia figuruje cena 1,25 - 1,27 EURO/kg indyczki.

Pozdrawiam i udanego handlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kontrakty na czas nie określony. Nie wiem ile jesteś czasu w branży ale w ubojni niemieckiej na dzień dzisiejszy to tyle kosztuje indor a nie indyczka więc proszę nie dodawaj sobie tych paru eurocentów i oprócz ceny napisz jak wygląda ważenie indyków (czyli ile masz różnicy wagowej pomiędzy Twoją wagą a wagą na ubojni) konfiskaty WIS i inne, bo dla osób będących kilkadziesiąt lat na tym rynku i znających handel z ubojniami niemieckimi wcale to tak słodko nie wygląda.

pozdrawiam

Jaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Nie chodzi o to kto jest najmądrzejszy, bo pewnie taki się jeszcze nie urodził ale chodzi o fakty:

Ahlhorn: 1,25 - 1,27 EURO/kg

Steinfeld: 1,25 - 1,27

Visbeck: 1,25 - 1,27

Masterkreis: 1,2635 - 1,2835

Basisliste: 1,24 - 1,26

Brenz: 1,2650 - 1,2750

 

Mam jeszcze z 5 ubojni ceny ale wszystko są podobne, najdroższa: Sprehe Rheinland: 1,2650 - 1,2900

Przedział cenowy zależy oczywiście od wagi indyczki od 9,00 kg do 10.40 kg w przypadku tej najdroższej ceny.

Poza tymi faktami nie jestem w posiadaniu innych danych aby za indyczkę niemieckie ubojnie płaciły powyżej 1,2900 EURO/kg

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.65 pojechaly indyczki kto nie jest na umowie nawet nie chca odbierac wylegarnie tez sprzedaja towar nawet o 35%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wstawien nie byłbym taki pewny .Wstawienia idą na maxa...a skąd wiem?to juz moja tajennica.Duzo krwi musi jescze upłynąc zeby wtawienia sie zniejszyly.

Kolega ladował w niedziele indyczkę po 4,7 ubojnia na połnocy polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były 3 lata tłuste,teraz przyszedł czas na lata chude Niby cena ma trochę się ruszyć ale 5 zł szybko nie przekroczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pestek skąd masz informację, że cena pójdzie w górę. Do mnie docierają informacje z ubojni, że kontrakty na mięso we wrześniu są gorsze jak w sierpniu i raczej należy spodziewać się kolejnej korekty cen ale w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...