Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wysokie ceny gruntów to jedyna pozytywna rzecz w interesie zwanym rolnictwo.

No , może bardziej w zwijaniu tego interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

men2face o takich typach ludzi właśnie mówię. Gdyby ich nie było na rynku ziemi myśle, że dla każdego kto by chciał tortu z ANR by starczyło i to po "rozsądnych cenach" bo zakładam, że co do jednego są wszyscy zgodni ceny powyżej 100 tys czy nawet znacznie niżej do rozsądnych nie należą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej dać na pierwszą dawkę RSM czy nawóz saletra lub mocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wysokie ceny gruntów to jedyna pozytywna rzecz w interesie zwanym rolnictwo.

No , może bardziej w zwijaniu tego interesu.

Ja o tym myślę zwłaszcza że chcą mi pod nosem wykopać dziurę na 100m bo znaleźli węgiel. Kusi mnie też alternatywa przeniesienia działalności w inne miejsce. Gdzieś słyszałem że najlepszym miejscem na dzień dzisiejszy są okolice od Kielc do Chełma. Tylko nikt nie wziął pewnie pod uwagę bliskości Ukrainy i całego tam zamieszania.

5 km ode mnie w sobotę poszli w pole. Owies posiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to faktycznie piaski mają, u mnie na cięższej glebie jeszcze za mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a jle mam czasu jeszcze na zastosowanie atributu przeciwko wyczyńcowi polnemu --czy wystarczy jak zmieszczę się w kwietniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! takie pytanko- do keidy można stosować w pszenżycie azot? wczesniej bylo sucho a wczoraj popadało i tak myśle czy by nie rzucić jeszcze ze 100kg saletry. Jest polowa czerwca a pszenżyto kwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze teraz lepiej podac azot dolistnie. ja np stosuje nitromag. (efekt zadowalajacy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuciłem te 100 kg saletry ją też szybko wciągnie, a dolistnie też dodam troche mocznika do oprysku bo bede jechał w przyszłym tygodniu z opryskiem na grzyba i robaki. Tylko tak się zastanawiam czy dawać też siarczan magnezu i mikro? czy nic się nie stanie od niego? i czy coś dadzą jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przesiałem pszenżyto ozime jarym. Jakim opryskiem mogę pozbyć się miotły? Oficjalnie nic nie ma rejestracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskaj tymi co na pszenżyto oz ale te co Ci zostały pszenzyta oz mogą zostac porażone

 

pszenżyto jare jak trochę wody bedzie sypie prawie jak oz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzuciłem te 100 kg saletry ją też szybko wciągnie, a dolistnie też dodam troche mocznika do oprysku bo bede jechał w przyszłym tygodniu z opryskiem na grzyba i robaki. Tylko tak się zastanawiam czy dawać też siarczan magnezu i mikro? czy nic się nie stanie od niego? i czy coś dadzą jeszcze?

 

a kolega mi kiedys nie odpowiedzial jak uzyskać dochód na swiniach

 

 

ale to na ten rok jak najbardziej dać mikro elementy na ostani oprysk

 

Nitromag fajny ale drogo wychodzi

 

mikro kopleks moze taniej komuś wyjdzie ale bez azotu jest 25 kg kolo 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miałem w tym roku grenado i pomimo suszy wydajność była na poziomie 5,5 tony z ha to jest lepsza nawet od fidelio które dotychczas plonowało u nas najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...