Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:34 Czw 15 Lis 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2104, 2105, 2106  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
METAN

PostWysłany: 15:58 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gęsia skórka napisał:
Wiesz KOL jestem hodowca od b. niedawna, gdy była cena 2,5 postanowiłam sie postawić, jedyne co ubojnia z wielką łaską mi zaproponowała to 0,20 gr do kg które mam im oddać jak cena będzie wyższa Sad
przetrzymywanie to tez nie zawsze rozwiazanie, szczególnie jak stado choruje..

ale jednak mogli 20gr dołożyć/więc jednak warto się postawić,jeżeli zrobi to większość to nie będzie mowy o oddawaniu/
nawet jeśli trzeba je póżniej oddać , to powinno to być łatwiejsze niż teraz mieć większą dokładkę
max okres tuczu to 45 dni , przetrzymanie ma sens tylko wtedy , gdy stado ma dobre przyrosty i cena jest min.10% wyższa niż koszty całkowite/ tylko wtedy rekompensuje wzrost spożycia przez zwiększenie masy ubojowej/
przy większej różnicy zasadność przetrzymania wzrasta , jednocześnie wzrasta ryzyko związane z ruchem cen / w dół/ i zachwianiem zdrowotnośći stada/upadki , spadek przyrostów/

ale to jest chyba dla wszystkich oczywiste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gęsia skórka

PostWysłany: 15:05 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz KOL jestem hodowca od b. niedawna, gdy była cena 2,5 postanowiłam sie postawić, jedyne co ubojnia z wielką łaską mi zaproponowała to 0,20 gr do kg które mam im oddać jak cena będzie wyższa Sad
przetrzymywanie to tez nie zawsze rozwiazanie, szczególnie jak stado choruje..
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:40 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gęsia skórka napisał:
ja nie jastem na umowie z ubojnią i cenę sprzedaży poznaję w dniu zdania a nie dwa tyg przed!!!
ktoś pisał aby nie wstawiać jeśli cena jest niska, Shocked ale ona sie waha z dnia na dzień więc jak przewidzieć cenę na końcu cyklu????

Dokładnie.
Czytam posty hodowców z kontraktacji i nie potrafię zrozumieć.
Podają ceny na kontrakcie, ubytki, klasyfikacje, ceny pasz, piskląt.
Umiem liczyć i potrafię wyliczyć koszty.
Tasin- przykro mi to pisać ale powiedz jak to będzie. Zjadasz swój majątek. Przyjdzie emerytura w wysokości 600 zł z KRUS i co powiesz wnukowi gdy będzie chciał lizaka? Babcia powie, że kupi jak pan listowy przyniesie emeryturkę? Wątpię żeby przy tych kwotach Wam płaconych przez molochy zostało Wam na odłożenie.
Jesteście przy dużych ubojniach. Znacie się hodowcy i nie potraficie się postawić jakiejś tam Pani czy panu, że w takiej cenie nie sprzedacie?
Mam szczęście być na wolnym i mam szczęście, że najniższa cena jaką dostałem nie była niższa o Waszych cen a jak jest wyższa to jeszcze lepiej.
Pomyślcie koledzy i koleżanki z kontraktacji.
Powrót do góry
gęsia skórka

PostWysłany: 13:58 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie jastem na umowie z ubojnią i cenę sprzedaży poznaję w dniu zdania a nie dwa tyg przed!!!
ktoś pisał aby nie wstawiać jeśli cena jest niska, Shocked ale ona sie waha z dnia na dzień więc jak przewidzieć cenę na końcu cyklu????
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 12:22 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym po jakiej cenie sprzedasz ptaki dowiadujesz się najwcześniej 14 dni przed odstawą, bo co 2 tygodnie ustalają ceny. Oczywiście nie trzeba oddawać poniżej kosztów, to już chyba każdy wie, ale najczęściej cena na wolnym rynku jest podobna i trudno jest wtedy sprzedać cokolwiek. A jeśli nawet wolny rynek daje 0,10-0,20 zł więcej, a oni z tego nie korzystają to widocznie stać ich na to, albo są zbyt leniwi żeby dzwonić i uzgadniać terminy, ceny i ludzi, bo wolnorynkowi nie podstawią ładowarki i kontenerów do ptaków.....trzeba sie narobić żeby zarobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tasin

PostWysłany: 12:01 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Re: stortebom Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
DROBIARZ 150 napisał:
Kochani Hodowcy porozmawiajcie z waszymi ubojniami prawdopodobnie winą za ceny należy obarczyć stoortebom bo to oni cały czas wyrzucają na rynek bardzo tanie elementy najprawdopodobniej jest to import,a o żywiec nie muszą się martwić bo kontrakty podpisane na cały rok ,należy za to podziękować tym którzy te umowy podpisali , bo pozwoliło to holendrom uruchomić drugą zmianę ,nie podpisujcie tych kretyńskich umów bo będziemy produkować cały rok poniżej kosztów,a do tych co te umowy podpisali mam pytanie jakim cudem produkują,po3,1 ile zarobili przez tą zimę pieniędzy , przypominam ,że wcześniej było 2,7...po co to robić

dokladnie jak na umowie nie bedzie conajmniej 3.3-3.4 netto to katastrofa bo taki zaklad wyrzuci o 40 groszy tansze elementy i wolny rynek jest nie do przebicia i tu sie pojawia problem....

Do wszystkich niewtajemniczonych.
W kontraktach z ubojniami NIE MA!!! wpisanych żadnych cen minimalnych. Ja nie wiem skąd wam to przychodzi do głowy?? No powiedzcie mi proszę skąd. A Stortebomm faktycznie partyzantkę odprawia. A informacja dla tych co te umowy z nimi podpisali jest taka.
Jeżeli oferują wam ceny poniżej kosztów to nie wstawiajcie, bo żaden sąd nie zmusi was do dokładania do interesu. Ubojnia nie może was za to ukarać, że nie wyprodukujecie.
Drobimex już o tym doskonale wie, trzeba teraz nauczyć tego Holendrów.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:19 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od jesieni pisze o nadmiernym imporcie i nikt w to nie wierzyl , podpisywanie takich umow , to jakis przekret , to stoswanie dampingu , bo kto przy zdrowych zmyslach ,jak policzy koszty moze produkowa , chyba ze jest to jakas zmowa i tamci hodowcy od pozostalych maja tansza pasze i piskle, na jakis czas zeby wykonczyc konkurencje.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 09:09 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: Re: stortebom Odpowiedz z cytatem

DROBIARZ 150 napisał:
Kochani Hodowcy porozmawiajcie z waszymi ubojniami prawdopodobnie winą za ceny należy obarczyć stoortebom bo to oni cały czas wyrzucają na rynek bardzo tanie elementy najprawdopodobniej jest to import,a o żywiec nie muszą się martwić bo kontrakty podpisane na cały rok ,należy za to podziękować tym którzy te umowy podpisali , bo pozwoliło to holendrom uruchomić drugą zmianę ,nie podpisujcie tych kretyńskich umów bo będziemy produkować cały rok poniżej kosztów,a do tych co te umowy podpisali mam pytanie jakim cudem produkują,po3,1 ile zarobili przez tą zimę pieniędzy , przypominam ,że wcześniej było 2,7...po co to robić

dokladnie jak na umowie nie bedzie conajmniej 3.3-3.4 netto to katastrofa bo taki zaklad wyrzuci o 40 groszy tansze elementy i wolny rynek jest nie do przebicia i tu sie pojawia problem....
Powrót do góry
DROBIARZ 150

PostWysłany: 08:25 Sro 27 Lut 2008    Temat postu: stortebom Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
marekgawor

PostWysłany: 23:54 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Re: oddaje ktos do piurkowskiego Odpowiedz z cytatem

[quote="miko"]
marekgawor napisał:
METAN napisał:
gęsia skórka napisał:
Ja oddaje,wczoraj3.35draństwo Evil or Very Mad

czyżby Piórkowscy lub Kolonia Zawada??
Gomak-3,5 i szuka , oczywiście próbuje od niższej
Zalewo , Ilczak , Uniszki -3,5 , Urban szuka "łosi" na niższą , ale ze słabym skutkiem
Siniarzewo próbuje od 3,3 ale hodowcy się burzą i nie chcą oddawać
ogólnie kurczaka niewiele
niektóre ubojnie podobno jutro nie biją/ bo nie mają co /-oficjalnie"nie schodzi"-/np.Konkol ,Kolonia Zawada -jeśli taka informacja do hodowcy nie miała na celu jego zmiękczenia i zdopingowania do szybszego zdawania/
coś się dzieje w Wlkp.-Adros przyśpiesza zdjęcia/cena podobno 3,6/
zapraszam kolegów z tamtych rejonów na forum , bo mało informacji stamtąd i niewiarygodne

Witam wszystkich! Włśnie przed chwilą się zalogowałem.Kolego, masz złe informacje co do ceny w Adrosie . Od tego poniedziałku płacą 3,15 netto.
Właśnie dzisiaj ubierałem dwa samochody. Cena w mniejszych ubojniach to około 3,3 netto. Informację podaję z okolic Kalisza.
Pozdrawiam

Marekgawor - dlaczego handlujesz z Adrosem tak tanio, jeśli sami proponowali dzisiaj 3,60 netto i szukają towaru na wolnym rynku? Może wcale nie jesteś hodowcą, ale ubojnikiem i celowo próbujesz wprowadzić nas w błąd na swoją korzyść? Pozdrawiam

Jutro to sprawdzę obyś miał rację.Nie jestem ubojnikiem, jak sugerujesz. Dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 23:07 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Re: oddaje ktos do piurkowskiego Odpowiedz z cytatem

[quote="marekgawor"]
METAN napisał:
gęsia skórka napisał:

Zalewo , Ilczak , Uniszki -3,5 , Urban szuka "łosi" na niższą , ale ze słabym skutkiem
niektóre ubojnie podobno jutro nie biją/ bo nie mają co /-oficjalnie"nie schodzi"-/np.Konkol ,Kolonia Zawada -jeśli taka informacja do hodowcy nie miała na celu jego zmiękczenia i zdopingowania do szybszego zdawania/
zapraszam kolegów z tamtych rejonów na forum , bo mało informacji stamtąd i niewiarygodne

Witam wszystkich! Włśnie przed chwilą się zalogowałem.Kolego, masz złe informacje co do ceny w Adrosie . Od tego poniedziałku płacą 3,15 netto.
Właśnie dzisiaj ubierałem dwa samochody. Cena w mniejszych ubojniach to około 3,3 netto. Informację podaję z okolic Kalisza.
Pozdrawiam

Marekgawor - dlaczego handlujesz z Adrosem tak tanio, jeśli sami proponowali dzisiaj 3,60 netto i szukają towaru na wolnym rynku? Może wcale nie jesteś hodowcą, ale ubojnikiem i celowo próbujesz wprowadzić nas w błąd na swoją korzyść? Pozdrawiam
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 23:06 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:
bamber napisał:
Agrrik napisał:
donciu napisał:
Proszę podać o jakich cenach piszecie netto czy brutto bo jestem zdezorientowany i ile płaci Brychcy i Chlebowski.

netto oczywiście

to co slyszalem to max 3,15 ale mowia o obnizce bo sprzedaz stoi

bamber z jakiego regionu jesteś? Kupię od Ciebie po 3,3 ile dasz radę załatwić. Ty będziesz 15 gr do przodu a ja jak znajdzie się więcej takich "samarytan" rzucam hodowlę i żyję jak pączek w maśle!

a pieniadze masz albo zaplacisz 80 dni....do zniw i nowego zboza nie wstawiam wogole...
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 21:58 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamber napisał:
Agrrik napisał:
donciu napisał:
Proszę podać o jakich cenach piszecie netto czy brutto bo jestem zdezorientowany i ile płaci Brychcy i Chlebowski.

netto oczywiście

bamber z jakiego regionu jesteś? Kupię od Ciebie po 3,3 ile dasz radę załatwić. Ty będziesz 15 gr do przodu a ja jak znajdzie się więcej takich "samarytan" rzucam hodowlę i żyję jak pączek w maśle!
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 21:47 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
jakieś lekkie poszukiwanie kurczaka , ruch słaby ale żywca mało , na wekend zawsze dobre zejście i cena wyższa , czuć wiosnę może troszkę wzrośnie ?
wieprzowina podobno zaczyna wychodzić z dołka ,od marca rusza export do rosji, na zachodzie podwyżki żywca wieprzowego i elementów , może przełozy się to na kurczaka?
...A piskląt brak, cena pasz do góry ...i nikt sie nie pyta czy się hodowca zgadza.

o jakich podwyzkach mowisz? jezeli np.firma ze Slawy co tydzien sprowadza z Niemiec po 3-4 tiry miesa z kurczaka, bo w Polsce za drogo.
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 21:38 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:
donciu napisał:

netto oczywiście

Powrót do góry
marekgawor

PostWysłany: 21:18 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Re: oddaje ktos do piurkowskiego Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
gęsia skórka napisał:

Pozdrawiam
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 21:17 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donciu napisał:

netto oczywiście
Powrót do góry
jarema

PostWysłany: 20:21 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: CENA BROJLERA Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie w po jakiej cenie ubojnia Langner ? Dziekuje.
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 20:05 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 19:50 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkol jutro bije cho na pół gwizdka. Kupił po 3,5 oczywiście zaczął od 3,4.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:45 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Re: oddaje ktos do piurkowskiego Odpowiedz z cytatem

gęsia skórka napisał:

Powrót do góry
alan

PostWysłany: 18:38 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w świętokrzyskim słychać cenę 3.7 br dziś i zaczynają powoli szukać kurczaka.
ciągnąć cene do góry kto ma kuraka na handel bo za dużo żywca niema.-

znam jednego ubojowca co w tym roku już drugi samochód sobie kupił hamstwo hamstwo hamstwo
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:11 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
No właśnie- Kaszuby 3,50 , ale są próby / p.Gosz Evil or Very Mad / obniżenia na 3,40 . Wszystkie nadwyżki zeszły , a nawet niektórzy sprzedali trochę wcześniej więc nie ma podstaw do obniżania cen . Od wczoraj HaGe podniosła znów cenę paszy więc 3,50 to wielkie g--no!!!

HaGe podnosi o 20-25 zł od czwartku Wiem bo od nich kupuję. To będzie 3 podwyżka w tym roku. W sumie 90 zł. Szok.
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 18:05 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie 3,1 :evjavascript:emoticon(':evil:')il: javascript:emoticon(':evil:')

Kto tylko tyle placi.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:55 Wto 26 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakieś lekkie poszukiwanie kurczaka , ruch słaby ale żywca mało , na wekend zawsze dobre zejście i cena wyższa , czuć wiosnę może troszkę wzrośnie ?
wieprzowina podobno zaczyna wychodzić z dołka ,od marca rusza export do rosji, na zachodzie podwyżki żywca wieprzowego i elementów , może przełozy się to na kurczaka?
...A piskląt brak, cena pasz do góry ...i nikt sie nie pyta czy się hodowca zgadza.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2104, 2105, 2106  Następny
Strona 1834 z 2106

Skocz do: