Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:27 Pon 16 Lip 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2085, 2086, 2087  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wama

PostWysłany: 19:34 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co BAMBER, nie wiem czym się zajmujesz.....jeśli byś byl hodowcą to wiedziałbyś ,że kosztów już nie idzie z naszej strony obniżyć. Proszę , nie pisz takich bzdur bo mi wcale nie jest do śmiechu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamber

PostWysłany: 19:25 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
Jizin z bazin napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie 2.9 muwią że niema zejścia Ubojnia Brychcy za zysk z 2007r.buduje ferme 10 kurników,

i wszyscy będą budować bo w DUP.....E mają hodowców !!! i to nie jest rozpaczliwe wołanie to jest prawda !!!! znikamyyyyyyy !!!!! wolny rynek w Polsce zniknie !!! soryy chłopaki !!!! ten mesior którego kupiliście w zeszłym roku był najpiękniejszyą furą w waszym życiu!!!! Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Niech budują kurniki,sami się przekonają jak to jest dokładać do interesu.To co zarobią na uboju będą musieli dołożyć do hodowli Laughing .Paradoksalnie wówczas cena na wolnym rynku może pójść w góre.Zobaczycie sami ,te kurniki które pobudują po 2 lub 3 latach będą na sprzedaż.I kto je kupi ? Ano jakiś hodowca którego znowu będą mogli wydoić do cna,odkupią za bezcen i tak w koło ,zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał na kontrakcie produkować poniżej kosztów. Shocked .Wszystko to budujące.Ja zrobiłem 3 miesięczną przerwe,następne wstawienie za około 1,5 miesiąca,może za ten czas coś się zmieni,ale szczerze w to wątpie.Przy takiej cenie paszy 3,4zł to nawet nie koszty a ubojnie i hurtownie nie dopuszczą do tego żeby hodowcy zapłacić należne 4zł.Nie dopuszczą do tego ano dla tego że wówczas musieliby zabrać ze swojego koryta a na to nie ma co liczyć.Swiń jest zbyt wiele,cena żywca teraz to chyba jakieś 3,5zł i prędko nie będzie większa,kur też jest opór i każdy wstawia mając nadzieje.W takiej sytuacji nie ma szans na uczciwe ceny i zarabianie pieniędzy.Społeczeństwo choć jest coraz bardziej zamożne nie zapłaci 8 czy 9 zł za kg i co do tego można być pewnym.Dla tego drodzy hodowcy dopuki pasza nie spadnie do 1000 zł za tone to nie ma się co oszukiwać,BĘDZIEMY DOKŁADAĆ.Szczerze mówiąc nie żal mi takich naiwniaków którzy mając nadzieje wstawiają rzut za rzutem,może jak tacy się wykruszą wróci normalność w tym sektorze produkcji. Laughing

Wreszcie ktos napisal cos sensownego.Do tej pory mazna bylo tylko wysluchiwac ten lament, ze wszystkiemu winni sa Ci s.....syny z ubojni bo tak malo placa,jakby to od nich zalezalo jaka cene przyjmie rynek ,natomiast jak cena paszy idzie w gore to tylko z bekiem zaznaczacie ze znowu podwyzka i to wszystko.Zastanowmy sie co zrobic zeby obnizyc koszty produkcji jak to sie robi w kazdej branzy a nie chcecie wymusic na odbiorcy cene gwarantujaca oplacalnosc produkcji. Idea Idea
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 18:43 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech sobie budują kurniki i w Pomorskiem i braciszkowie Brychcy z Kargowej i Rowex na 400 tyś kurczaka.....
Ciekawe dlaczego ubojnie nie budują kolejnych ubojn,i jeśli to takie zyski przynosi, tylko ładują sie w kurniki i tą zasraną brudną robotę bez gwarantowanego zysku na koniec.... to mnie najbardziej ciekawi. Mogą przecież od nas kupować poniżej kosztów produkcji, więc po co od siebie kupować poniżej kosztów...lepiej byłoby trzepać wielką kasę z kolejnej ubojni. A może boją się, że jak padniemy to nie będzie co bić???
W takim razie pozostaje nie dać się wykończyć finansowo i mieć nadzieję na lepsze czasy.... i tego wszystkim życzę.
Cena: Rowex, Chuchrak, Skowrońska, Jądrex, Banasiewicz, itd 2,90 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paktofonikas

PostWysłany: 18:25 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I komentarz konsumenta ,że nie ważne czy z polskiej czy europejskiej świni byle było dobre i tanie
Chcecie mieć cenę?Ograniczcie wstawienia każdy o absolutne minimum 30%. I dobrze radzę nie budujcie więcej ...
A w radiu non-stop lament konsumentów jak to żywność podrożała a szczególnie mięso i nabiał oraz owoce.A ponieważ to czynnik powodujący inflację której w związku z sytuacją światową nikt absolutnie nie chce (ameryka ,kredyty Polaków i grożba amerykańskiego scenariusza,marazm na giełdach) więc partia biznesu czyli PO pewnie zezwoliła na zwiększenie kontyngentu importowego z Brazylii i USA.Ale o tym dowiecie się przy jakiejś okazji za 2-3lata

pewnie przy okazji zblizajacych sie wyborow.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:15 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I komentarz konsumenta ,że nie ważne czy z polskiej czy europejskiej świni byle było dobre i tanie
Chcecie mieć cenę?Ograniczcie wstawienia każdy o absolutne minimum 30%. I dobrze radzę nie budujcie więcej ...
A w radiu non-stop lament konsumentów jak to żywność podrożała a szczególnie mięso i nabiał oraz owoce.A ponieważ to czynnik powodujący inflację której w związku z sytuacją światową nikt absolutnie nie chce (ameryka ,kredyty Polaków i grożba amerykańskiego scenariusza,marazm na giełdach) więc partia biznesu czyli PO pewnie zezwoliła na zwiększenie kontyngentu importowego z Brazylii i USA.Ale o tym dowiecie się przy jakiejś okazji za 2-3lata
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 18:01 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche z innej beczki : Protest rolników z całej Wielkopolski przeciwko spadkowi cen żywca poniżej granicy opłacalności.

http://www.tvn24.pl/10832,2100447,0,0,1,0,0,galeria.html

Może czas najwyższy żeby sie zmobilizować i spotkać w stolicy.
Powrót do góry
Honorata

PostWysłany: 17:52 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przedstawia się cena w małopolsce??????
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 17:52 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
witam drogi Kurczak mały oczym ty jeboku tu piszesz? o jakim inwestowaniu? i z czego? jeśli masz takie pieniądze do inwestowania to co ty tu wogule robisz? prubujesz nas? prawie zbankrutowanych hodowców.

sasza307 takim językiem to rozmawiaj z kimś na Twoim poziomie, wybacz ale ja sie do Twojej piaskownicy intelektualniej nie zniże. Żal Ci sciska że jeszce mam czym inwestować ?? A moze dlatego ze w przeciwienstwoe do ludzi, takich jak Ty, którzy nie potrafią sie kulturalnie odnosić do innych nie przepiłem lub przejadłem wszystkiego gdy był dobry czas tylko starałem się zabezpieczyć na przyszłość. Nikogo nie próbuje (pisze sie przez o z kreską), tylko poruszam rózne tematy a jesli nie potrafisz mertorycznie dyskutować to idż pogadaj z kimś z pod budki z piwem - tam znajdziesz z kimś wspólny język i słownictwo.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 16:31 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już było paru zachłannych ubojowców , co im stale było za drogo płacić hodowcom za kuraka i postawili sobie - nieraz po parę kurników,np.Ciachowski kolo Stęszewa.Dopiero Mu się oczy otworzyły jaki to miód.Dzisiaj pusto,już ładnych parę lat.Chytry traci dwa razy. Twisted Evil
Powrót do góry
Drobiarz_bezstronny

PostWysłany: 15:44 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie 2.9 muwią że niema zejścia Ubojnia Brychcy za zysk z 2007r.buduje ferme 10 kurników,

z tego co mi wiadomo G.Ł.Ą.B.I.E to Ubojnia Brychcy jest spółką, wiec moze nie 10 tylko każdy po 10!!??!!
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 15:41 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin z bazin napisał:
Leśiu napisał:

i wszyscy będą budować bo w DUP.....E mają hodowców !!! i to nie jest rozpaczliwe wołanie to jest prawda !!!! znikamyyyyyyy !!!!! wolny rynek w Polsce zniknie !!! soryy chłopaki !!!! ten mesior którego kupiliście w zeszłym roku był najpiękniejszyą furą w waszym życiu!!!! Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Niech budują kurniki,sami się przekonają jak to jest dokładać do interesu.To co zarobią na uboju będą musieli dołożyć do hodowli Laughing .Paradoksalnie wówczas cena na wolnym rynku może pójść w góre.Zobaczycie sami ,te kurniki które pobudują po 2 lub 3 latach będą na sprzedaż.I kto je kupi ? Ano jakiś hodowca którego znowu będą mogli wydoić do cna,odkupią za bezcen i tak w koło ,zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał na kontrakcie produkować poniżej kosztów. Shocked .Wszystko to budujące.Ja zrobiłem 3 miesięczną przerwe,następne wstawienie za około 1,5 miesiąca,może za ten czas coś się zmieni,ale szczerze w to wątpie.Przy takiej cenie paszy 3,4zł to nawet nie koszty a ubojnie i hurtownie nie dopuszczą do tego żeby hodowcy zapłacić należne 4zł.Nie dopuszczą do tego ano dla tego że wówczas musieliby zabrać ze swojego koryta a na to nie ma co liczyć.Swiń jest zbyt wiele,cena żywca teraz to chyba jakieś 3,5zł i prędko nie będzie większa,kur też jest opór i każdy wstawia mając nadzieje.W takiej sytuacji nie ma szans na uczciwe ceny i zarabianie pieniędzy.Społeczeństwo choć jest coraz bardziej zamożne nie zapłaci 8 czy 9 zł za kg i co do tego można być pewnym.Dla tego drodzy hodowcy dopuki pasza nie spadnie do 1000 zł za tone to nie ma się co oszukiwać,BĘDZIEMY DOKŁADAĆ.Szczerze mówiąc nie żal mi takich naiwniaków którzy mając nadzieje wstawiają rzut za rzutem,może jak tacy się wykruszą wróci normalność w tym sektorze produkcji. Laughing
Powrót do góry
kormoran

PostWysłany: 12:49 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolny Śląsk - Langner 2,90 zł, inne ubojnie podobnie... :-/
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 12:13 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ci ubojnisci powinni sk....y przez rok nie miec co bic zobaczyli by jak to jest zajefajnie dokladac...
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:59 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieni się zmieni.Stara jak świat zasada wahadła.Towar nie lubi próżni.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 11:41 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkim idą koszty w góre a nas wszyscy mają w dupie.... ubojnie biorą rzywiec po zaniżonych cenach i nadodatek płacą nam kiedy im się podoba czy to wogule się jeszcze kiedys zmieni ? to jedynie może wiedziec sam Medox w tej swojek kuli.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:34 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co poszperalam w wylegowce , poludniwy wschod Polski wylegii ida normalnie,nawet nie mysla o obnizce cen pisklat , bo tez im wszystkie koszty ida w gore.
Powrót do góry
mw

PostWysłany: 10:30 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metan pisał coś o utylizacji kury - nie bardzo rozumiem
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 10:29 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym kraju trzyma mnie tylko grawitacja Exclamation
Powrót do góry
mw

PostWysłany: 10:25 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox Ty masz jakieś wiadomości odnośnie kury?
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 10:22 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin z bazin napisał:
Właśnie wyjechał przedstawiciel z wytwórni pasz ,podwyzka o 30 zł.
Znamy sie z innych sytuacji w życiu więc na pytanie: "a jak wstawienia u innych" padła odpowiedz :"nie znam fermy która robi przerwy , najwyżej jeśli są trzy kurniki wstawiaja na dwa a w trzecim robią tydzień przerwy" koniec cytatu

ja nie wstawiam min 1,5miesiąca -zobaczę . kolegi już miesiąc stoi- to już masz dwóch pewniaków . a o innych wokoło słyszałem od paszo wców że nie wstawiają . Na mój gust 75% kurników na kaszubach stanie minimalnie na 1 miesiąc .Jak ktoś teraz trafi na cenę (zdanie za miesiąc) to nie będę zazdrościł ,bo sie należy zysk!!! ja wymiękłem .Wymyśliłem sobie że ustabilizowana cena paszy będzie bodźcem (dla mnie) do wstawienia , i oczywiście cena min 3,5(koszta) jako najniższa przez dłuższy czas -wtenczas z wiarą że cena trochę podejdzie (akurat jak ja będę zdawał) -wrzucę pisklaki Question
Powrót do góry
mw

PostWysłany: 10:16 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może ktoś ma wiadomości odnośnie cen za kurę nioskę - kto daje najwięcej
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 09:39 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak na tacce Drosed pod haswlem promocja 6.90 zl za kilogram male centrum handlowe carfur.
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 09:20 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, wielcy tego świata: pośrednicy, hurtownicy, ubojniści, wszyscy dyktujący ceny, czyim to kapitałem obracacie? W sklepie klient płaci gotówką, więc jakim cudem my hodowcy czekamy tak dłuuugo na zapłatę za żywiec? Wniosek nasuwa się jeden: swój kapitał sami nie wiecie gdzie lokować, a obracacie naszym. My za kredytowanie słono płacimy, a wy macie darmoszkę.

A porównując przedsiębiorcę i rolnika, trzeba podkreślić główną różnicę: przedsiębiorca gdy staje się bankrutem - ogłasza upadłość i jeszcze dostanie bezrobocie, a za jakiś czas zakłada nową firmę.
Rolnik odpowiada cały swym majątkiem ii może spać pod mostem, gdy mu zabiorą dom i nikogo to nie obchodzi. Bezrobocia nie dostanie, bo mu się nie należy, a długi musi spłacać nawet następne pokolenie.
Powrót do góry
Chikara

PostWysłany: 08:11 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin z bazin napisał:
Leśiu napisał:

sorry ale nie zgadzam się .. jest jeszcze gorzej. jesteśmy - Hodowcy im potrzebni
przecież jak sami zaczną hodować to stwierdzą, że to się nie opłaca - bo sobie będą musieli choć koszty rozpisać, to lepiej przeciez kupić od hodowców po 3, 3z hakiem i niech hodowca dokłada. jak zbankrutuje, to kupią od innego .....
chwilowo nie mam optymistycznych pomysłów. na razie zbieram w arkusz ceny z ostatnich 6 lat. po analizie odezwę się.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:48 Sro 6 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to hodowcy sami wchodzą im po palcu , ale przecież żaden się nie przyzna , że służy za papier toaletowy/np w formie umowy na tucz kontraktowy/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2085, 2086, 2087  Następny
Strona 1834 z 2087

Skocz do: