Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:15 Pon 22 Paź 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2098, 2099, 2100  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 20:04 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz o jednostkach a ogół jest całkiem inny. Może nie bardzo zorganizowany ale inny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Barbara

PostWysłany: 19:57 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

era Stalina sie skonczyla , teraz jest era globalizacji, ale Stany pierwowzor globalizacji , jakos sie pogubily , nawet po ostatniej aferze w Nemczech wieksze kontrole w duzych koncernach , bo tam najwyzsze lapowi szczegolne jezeli chodzi o przebieg prywatyzacji wielu przetsiebiorstw , cos sie juz zaczyna kotlowac , a my a wzor z opoznieniem i z klapkami na oczach jak kon idziemy w tym kierunku i to jeszcze ma byc duzy rozped.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:53 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Medox z calym szacunkiem , ale czy czlowiek bez wyksztalcenia nie ma prawa do godnosci i dobrego zarobku za ciezka prace , to co robia z chlopem i robotnikiem w Polsce to xix wieczny kapitalizm , nie wywyzszaj sie ponad nas bo to jest malo eleganckie i skrome ,jako innego czlowieka cie odbieralam , a moze ta twoja kula to nie czar , tylko uklad z kims kto ci daje dokladne namiary kiedy masz wstawiac , a on dodatkowo czerpie profity z tych wiadomosci , a potem sie wymondrzasz na tym forum ,jeszcze cie zycie nie nauczylo pokory , bo z taka latwoscia przychodzi ci obrazanie nas.

Z całym szacunkiem Barbaro. Nie zrozumiałaś ostatnich postów Medoxa.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 19:41 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludziska co wy jak ktos podaje prawdziwe ceny to zaraz jest ubojnia jak ma 100 tys kury to ubojnia jak ktos wyksztalcony to kretyn normalnie czasy tawarisz stalina(dla przyjaciol - KOBA tylko ich nie mial )
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 19:33 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K59 napisał:
Takim co w jednym rzucie chodują po 300 tyś i jeszcze im jest za mało , bo dokupuja PGR-y niech wiedzą jedno że z soba wszystkiego nie zabiorą.Tą ilość mogło by chodować kilka rodzin i jakoś z tego żyć.A ten który jes t tak zachłanny niech uważa żeby sie nie udławił.
K59 dokładnie tak jak piszesz kolego potem jak niska cena to na kontrakt i podpisują umowy na 3 05 . przy takich wisokich kosztach jak w tym roku
Powrót do góry
K59

PostWysłany: 18:45 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może mi się wydaje ale ten gość kredytu to raczej nie ma.Przyjechał nie wiadomo skąd wykupił zaniedbaną fermę drobiu dobudował kilka kurników,sprzedaje dla Drosetu po 3,1 i jeszcze myśli o budowie niewielkiej fermy tak pewnie ze 300 tys.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 18:40 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox z calym szacunkiem , ale czy czlowiek bez wyksztalcenia nie ma prawa do godnosci i dobrego zarobku za ciezka prace , to co robia z chlopem i robotnikiem w Polsce to xix wieczny kapitalizm , nie wywyzszaj sie ponad nas bo to jest malo eleganckie i skrome ,jako innego czlowieka cie odbieralam , a moze ta twoja kula to nie czar , tylko uklad z kims kto ci daje dokladne namiary kiedy masz wstawiac , a on dodatkowo czerpie profity z tych wiadomosci , a potem sie wymondrzasz na tym forum ,jeszcze cie zycie nie nauczylo pokory , bo z taka latwoscia przychodzi ci obrazanie nas.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:31 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego do końca tego roku przy obecnych kosztach, poziomie cen i spanikowanym rządzie który strasznie boi się inflacji (żeby ludzie nie powpadali w pułapki kredytowe a wszędzie trąbi się jak to żywność drożeje) czeka nas wiele bankructw a te debile które nabudowały po 300tys i mają kupę kredytów padną pierwsi
Powrót do góry
K59

PostWysłany: 18:25 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takim co w jednym rzucie chodują po 300 tyś i jeszcze im jest za mało , bo dokupuja PGR-y niech wiedzą jedno że z soba wszystkiego nie zabiorą.Tą ilość mogło by chodować kilka rodzin i jakoś z tego żyć.A ten który jest tak zachłanny niech uważa żeby sie nie udławił.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:23 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Sieć Real - tuszka 4,99 Shocked To jest typowy przykład agresywnego marketingu Surprised U hodowców tanio to jedziemy z ceną wysoką tak długo jak się da czyli do momentu kiedy żywca robi się zdecydowanie mniej . Ceny za żywiec idą więc do góry i co się dzieje? Od wielu już lat jest tak samo! W sklepach zjazd cenowy i wymuszanie na dostawcach niższych cen. Cena za żywiec , która początkowo idzie bardzo dynamicznie zaczyna szybciutko spadać bo ubojnie motywowane przez sklepy zaczynają płakać , że zbyt słaby , handel nie chce więcej zapłacić itd,itd. Hodowcy w panice zaczynają jeden przez drugiego dzwonić do ubojni i płakać: weź, weź , weź . Wystarczą dwa, trzy dni kiedy w ubojniach jest trochę telefonów od hodowców i mamy " po ptokach" Evil or Very Mad Oczywiście kiedy cena za żywiec jest "denna" w sklepach wszystko wraca do normy to znaczy: ptaki po 6,49 lub 6,99 , filet 17,99 itd. Później płaczemy , że jak to jest , że nie ma żywca i nie ma ceny? Pomijam okresy kiedy coś tam wjedzie .
Sieć Auchan ptaki od około 6 w promocji , poprzez 7,49 do 7,99 .

Dokładnie
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:20 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sieć Real - tuszka 4,99 Shocked To jest typowy przykład agresywnego marketingu Surprised U hodowców tanio to jedziemy z ceną wysoką tak długo jak się da czyli do momentu kiedy żywca robi się zdecydowanie mniej . Ceny za żywiec idą więc do góry i co się dzieje? Od wielu już lat jest tak samo! W sklepach zjazd cenowy i wymuszanie na dostawcach niższych cen. Cena za żywiec , która początkowo idzie bardzo dynamicznie zaczyna szybciutko spadać bo ubojnie motywowane przez sklepy zaczynają płakać , że zbyt słaby , handel nie chce więcej zapłacić itd,itd. Hodowcy w panice zaczynają jeden przez drugiego dzwonić do ubojni i płakać: weź, weź , weź . Wystarczą dwa, trzy dni kiedy w ubojniach jest trochę telefonów od hodowców i mamy " po ptokach" Evil or Very Mad Oczywiście kiedy cena za żywiec jest "denna" w sklepach wszystko wraca do normy to znaczy: ptaki po 6,49 lub 6,99 , filet 17,99 itd. Później płaczemy , że jak to jest , że nie ma żywca i nie ma ceny? Pomijam okresy kiedy coś tam wjedzie .
Sieć Auchan ptaki od około 6 w promocji , poprzez 7,49 do 7,99 .
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 17:59 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX oco tobie chodzi?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:55 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To są firmy które posiadają wykształconych ludzi (a jak widzicie spora część hodowców nawet pisać nie bardzo umie) specjalistów od PR , marketingu, zarządzania itp i niestety przez takich ludzi jesteście traktowani jak naiwne chłopki małorolne tak zwani dawcy kapitału i tyle.

Nie tylko my ale i Ty.
Pisałem, że jestem na wolnym, Ty pewnie też i nas wszystkich robią w wała Confused
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:47 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są firmy które posiadają wykształconych ludzi (a jak widzicie spora część hodowców nawet pisać nie bardzo umie) specjalistów od PR , marketingu, zarządzania itp i niestety przez takich ludzi jesteście traktowani jak naiwne chłopki małorolne tak zwani dawcy kapitału i tyle.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 13:38 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile płaci BRYCHCY,co z płatnością
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:02 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz piszę bo coś się pomieszało przy wysyłce postu z komentarzem Giganta.

Ja nikogo nie atakuję bo jedziemy na tym samym wózku. Raz Wy na wozie raz my i w drugą stronę to samo. I zauważ, że ja nie wyzywam nikogo (zresztą Ty też nie). Musimy razem walczyć bo jak nie będzie wolnego rynku to i Wam zjadą poniżej 3 i po kawałeczku oddacie im swoje ciężko wypracowane majątki. Będziemy pracować za głodową pensję na dawnych swoich obiektach a molochy będą trzaskały kasę bo nie wierzę żeby sprzedawali tuszkę po 4 zł.
Trzymaj się Wink
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:00 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant napisał:
kol napisał:
Wiesz co Gigant. Akurat ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Szczęśliwie udało mi się sprzedać w tych parszywych chwilach 3.3 netto.
Ale czy sam nie sądzisz, że podpisanie umów na 3,1 przy tych kosztach to nie głupota? Później te molochy mogą sobie pozwolić żeby na rynek wypuścić towar po zaniżonej cenie i tym posunięciem dyktują cenę w mniejszych ubojniach wolnorynkowych Ja też byłem na kontrakcie i w porę się wycofałem.
Powinniście trochę powalczyć a nie tylko "bo ja mam taką umowę"
Pozdrawiam

Nie chodziło mi konkretnie o Ciebie, chodziło mi ogólnie o wolny rynek. Cena, którą podpisujemy na umowie jest ceną minimalną,(i mi nie zdarzyły się osobiście jakieś aneksy z niższą ceną, bo pewnie zaraz "usłyszę"takie głosy) a cena, którą otrzymuje się w efekcie końcowym to dwie różne sprawy. Przeczytaj co niżej napisał Emek i wyciągnij z tego wnioski.
Ja nikogo nie atakuję bo jedziemy na tym samym wózku. Raz Wy na wozie raz my i w drugą stronę to samo. I zauważ, że ja nie wyzywam nikogo (zresztą Ty też nie). Musimy razem walczyć bo jak nie będzie wolnego rynku to i Wam zjadą poniżej 3 i po kawałeczku oddacie im swoje ciężko wypracowane majątki. Będziemy pracować za głodową pensję na dawnych swoich obiektach a molochy będą trzaskały kasę bo nie wierzę żeby sprzedawali tuszkę po 4 zł.
Trzymaj się

Życzę wszystkim wysokich cen.

Pozdrawiam.
Wink
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 10:09 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Wiesz co Gigant. Akurat ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Szczęśliwie udało mi się sprzedać w tych parszywych chwilach 3.3 netto.
Ale czy sam nie sądzisz, że podpisanie umów na 3,1 przy tych kosztach to nie głupota? Później te molochy mogą sobie pozwolić żeby na rynek wypuścić towar po zaniżonej cenie i tym posunięciem dyktują cenę w mniejszych ubojniach wolnorynkowych Ja też byłem na kontrakcie i w porę się wycofałem.
Pozdrawiam

Nie chodziło mi konkretnie o Ciebie, chodziło mi ogólnie o wolny rynek. Cena, którą podpisujemy na umowie jest ceną minimalną,(i mi nie zdarzyły się osobiście jakieś aneksy z niższą ceną, bo pewnie zaraz "usłyszę"takie głosy) a cena, którą otrzymuje się w efekcie końcowym to dwie różne sprawy. Przeczytaj co niżej napisał Emek i wyciągnij z tego wnioski.

Życzę wszystkim wysokich cen.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:30 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dodałem, że te 3,3 do 3,5 to było na początku stycznia. Teraz nie wiem po ille będę sprzedawał. Mam jeszcze trochę czasu.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:27 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam
Powrót do góry
emek

PostWysłany: 22:34 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROZMAWIAŁEM DZISIAJ ZE ZNAJOMYM KTÓRY ROBI KURCZAKA DLA ''DROSEDU'' ZAPEWNIAŁ MNIE ŻE PLACĄ 3,1+ (znam go dobrze ale mu trochę niedowierzam) SKORO JEST TAKA CENA TO DLACZEGO KUPIŁ NASTEPNY PGR ?????? WIE KTOŚ PO ILE NAPRAWDĘ PŁACI DROSED TERAZ ? AHA!!!! GOŚC PRODUKUJE TYLKO 300TYŚ W JEDNYM RZUCIE.
Powrót do góry
emek

PostWysłany: 22:23 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="METAN"][quote="emek"]METAN jestem bardzo ciekaw skąd ty jesteś? Po ile dzisiaj mógłbyś sprzedac? PODEJRZEWAM ŻE CELOWO ROBISZ WODĘ Z MÓZGU MOŻE JESTEŚ ''UBOJOWCEM'' ALBO STRASZNIE CWANIAKUJESZ?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:53 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla wyjaśnienia :
cena "spada" ale dla mnie
dla tych , którzy w pon. sprzedawali po 3,4 to może być wzrost

to po prostu kwestia perspektywy , czy jak kto woli punktu odniesienia
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:47 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z rozmów z kolegami;
-cena stabilna-;oj , żeby jutro nie spadła
-cena rośnie-; nie ściemniaj , nie wierzę , kto po tyle sprzedał
-cena spada-;brak rozmowy , każdy "oddaje" bez względu na cenę

czy nas trzeba zastraszać???
wystarczy lekko tupnąć , to jeszcze się poobrażamy na siebie
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 21:16 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej jesli są spadki cenowe to tylko podawają ubojowcy niedajcie się zastraszyc
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2098, 2099, 2100  Następny
Strona 1834 z 2100

Skocz do: