Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:04 Sro 16 Sty 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2140, 2141, 2142  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio

PostWysłany: 21:24 Nie 4 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakas cisza nastala na forum chyba wszyscy monciciele wysprzedani albo w porcie na majowce cena na dzis wieczor 3,4 netto ciekawe co dalej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jizin z bazin

PostWysłany: 15:56 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maj ma 5 sobót w moim regionie 4 to komunijne , dochodzi jeszcze wekend Boze Ciało wszystkie hurtownie które znam wyczyszczone z kurczaka !!!!!
jest tylko jedna droga dla ceny kurczaka - NA PÓŁNOC!!!! WALCZCIE O CENĘ!!!! i piszcie jeśli ktoś umawia się na odstawę jutro, większość dużych ubojni nie pracowała w piątek więc są wyczyszczeni!!!
Powrót do góry
barvin

PostWysłany: 14:32 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W łódzkim na pon. umówiłem się na 3,4 netto. Cena wcale nie spada , a myślę że chyba podskoczy bo towaru jest mało. Hurtownie dopiero teraz się żucą na kurczaka. Po wekeendzie w sklepach puchy i cena w detalu to 6,3 i więcej.
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 14:22 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed nami tylko dwie niedziele komunijne - kurczak powinien schodzić w duzych ilościach, więc nie bujmy się zawołać 4zł Twisted Evil
Powrót do góry
501

PostWysłany: 12:54 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyhodowałeś.To wiesz jaką cenę musisz podać przy sprzedaży żeby zarobić.To takie proste.
Powrót do góry
BUCEK

PostWysłany: 12:16 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sie dzieje w Wielkopolsce i jakie ceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
501

PostWysłany: 10:38 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja cię kręcę! Sahara.Gdzie byłeś?
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 10:23 Sob 3 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj na zakupach Sad .Takich pustch półek, a właściwie lad chłodniczych dwano nie widziałem ( Tesco, Netto, Biedronka)Po kurczaku tylko ceny pozostawały (luz - 5,99 zł). Shocked I niech nikt nie mówi,że nie ma zejścia na drób Mad
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 13:34 Pią 2 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny na dzis w mazowieckim, moze ktos umawia sie na poniedzialkowy uboj. Za informacje z gory dziekuje i zycze milego i spokojnego weekendu .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:48 Czw 1 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryszard40 napisał:
Ubojnie odbierają na raty kurczaka, nie wiedzą czy będą bić 1 czy 2 samochody,coś jest na rzeczy bo cena nie rośnie tylko spada.Podejrzewam że imporcik w kraju jest.Konratowicz do 7 maja nic nie bierze z wolnego rynku.

Oj Rysiu. Siejesz zamęt. Kondratowicz to tylko wolny rynek bez zobowiązujących którąś ze stron umów. Weź sobie człowieku rozpal grilla i flaszkę gorzałki i daj sobie luz Wink
Powrót do góry
Gutek1176

PostWysłany: 08:52 Czw 1 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świętokrzyskie cena nadal 3,60 br od poniedziałku raczej w górę niż w dół zejście dobre hurtownie domawiają towaru (inf.od ubojni) trzymajmy cenę!!!
Powrót do góry
Ryszard40

PostWysłany: 07:38 Czw 1 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie odbierają na raty kurczaka, nie wiedzą czy będą bić 1 czy 2 samochody,coś jest na rzeczy bo cena nie rośnie tylko spada.Podejrzewam że imporcik w kraju jest.Konratowicz do 7 maja nic nie bierze z wolnego rynku.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 06:38 Czw 1 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pseudo Barbara sie nie zdezaktywowala , bo jeszcze wczoraj oddawalam po 3.60 brutto , ale nikt nie pisal z Malopolski nic na temat cen i nie odpisywal mi na moje posty i zapytania , a tak wogole kto na tym forum odpowiada na czyjes zapyania ? , bo ja ile razy o cos zapytam to nigdy nie dostaje odpowiedzi. Kolezanki i koledzy poniewaz nie bede obecna na forum dluzszy czas z powodu wyjazdu , wszystkim zycze ceny przynajmniej 4.20 brutto , a tak wogole hodowcy z Maloplski , ktorzy poszli na umowy do Debicy dostali gwarantowana cene 3.70 brutto , to sa wiadomosci pewne od zaprzyjaznionych hodowcow , niech pomysla inni tez nad negocjowaniem cen gwarantowanych przed wstawieniem i nie robia na dokladki i oczywiscie ograniczanie wstawien i robienie dluzszych przerw w odchowie to podstawa naszego przetrwania.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 19:22 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 3,2zł żywiec.Tuszka hurt 4,7zł.Kurczak sklep 6,7zł.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:20 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryszard40 napisał:
ubojnie przewiduja spadek ceny,ale czas pokaze jak bedzie,

Nie przewidują. Zamawiają na niedzielny, poniedziałkowy i wtorkowy ubój nawet przy cenie gwarantowanej. Niskiej ale gwarantowanej do negocjacji w górę.
Powrót do góry
Gutek1176

PostWysłany: 13:00 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świętokrzyskie 3,60 br większość ubojni bije jutro normalnie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:39 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emeryt66 napisał:
witam. Medox- jak można pisac takie głupoty? Kurczak z Chin po słaby dolar to taka sama bzdura jak straszne wirusy z dużych ferm. Chiny są największym importerem drobiu a do europy spływa kurczak głównie z brazylii- tam mają najtańszą pasze na świeci- koszt wyprodukowania kg żywca to dziś ok 0,7 $.
Największym zagrożeniem mikrobiologicznym jest 10 małych ferm w jednej wsi- każdy ma inny drob w róznym wieku. Doświadczony hodowca takie abc drobiarstwa powinien wiedzieć

Zapomniałem ci odpisać- z tymi Chinami sytuacja jest dość zagmatwana i za długo by ją tu opisywać.Rzeczywiście wzrost cen wieprzowiny uruchomił tam popyt na drób i konieczny był jego import, ale eksport istnieje także w dużej mierze w dość jak mówiłem zawiły sposób-duże azjatyckie firmy produkują drób w biednych prowincjach i zajmują się potem jego exportem na cały świat,często dość okrężnymi drogami, ja ogólnie napisałem ,może zbyt ogólnie -kurczak z Chin.
Zagrożenie mikrobiologiczne to nie do końca zagrożenie wirusologiczne ,które miałem na myśli-wirusologia to wprawdzie gałąż mikrobiologii ale to nie mikrobiologia.Oczywiście wiem że dla samych kur najlepiej by wszystkie były w jednym wieku,ja jednak miałem na myśli coś co jak widzę jest w ogóle poza zdolnoscią pojmowania z Twojej strony bo ty widzisz tylko,że kurki jak są w jednym wieku to jest fajnie.Ja myślę dalej i myślę o możliwych mutacjach wirusów powstałych w wielkich konglomeratach-fabrykach kurczaków które jeśli za ileś lat zgodnie z filozofią dążenia przez wielu do olbrzymiej koncentracji w końcu powstaną to tak się to może skończyć.Jest to problem o którym po cichu już sie mówi.Dlatego wybiegając w przyszłość uważam ,że nadmierna koncentracja i upadek małych ferm nie jest rozwiązaniem dobrym.
Powrót do góry
Ryszard40

PostWysłany: 12:31 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubojnie przewiduja spadek ceny,ale czas pokaze jak bedzie,
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:17 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
I na koniec. Dopóki ze 30% matołów drobiarzy co aby więcej szlag nie trafi czyli padną do nóg komornków to nic nie da rady zrobić.

I tu się zgadzam w pełni
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:55 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aktualna informacja z hurtowni
tuszka 5,4-5,6/Toruń/ netto
już dawno nie sprzedali tyle co wczoraj i dziś , więc nie wierzmy ubojniom , że zostali z towarem na chłodniach , tym bardziej , że wolnorynkowe mają ceny ciut niższe/jeśli coś zostało to zapas na piątek,sobote w tych , które w te dni nie biją/
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:45 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Re: Dziwna prawidłowość. Odpowiedz z cytatem

alojz napisał:
Dziwna prawidłowość!Jak cena kurczaka poszła w górę to z forum zniknęli najbardziej zainteresowani.Teraz mają wszystkich w d.... bo zarobią troszkę kasy.A jak cena poleci to znowu zacznie się lament i szukanie winnych lub sposobów na zjednoczenie.A teraz to proza życia.I tak będzie zawsze dopóty dopóki państwo nie wprowadzi odgórnych regulacji podaży.Bo zwiększający się okreswo popyt na sznur nic tych wieśków nie nauczy.

państwo już wprowadziło regulacje prawne , przepisy o dobrostanie określają max ilość ptaków na metrze/14,8/ i to od 1999r +aktualne unijne
wiedzą o tym wszyscy , którzy stawiają nowe obiekty lub robią zezwolenia zintegrowane , tylko kto te normy przestrzega ??????
ale przyjdzie moment , w którym przyjdą , sprawdzą i dowalą kary za nieprzestrzeganie norm i znowu "rączki w nocniku"

a swoją drogą pozdrawiam "dawców- kontraktowiczów"
za twierdzenie , że przy cenie 3,15 jeszcze im zostaje , trzeba będzie wszcząć dla nich proces beatyfikacji za czynienie cudów
Powrót do góry
Ryszard40

PostWysłany: 09:38 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie dzwonia braki kurczaka
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 09:12 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
R2 napisał:
natomiast tuszki sprzedają po 5,10 5,40 netto pozdrawiam!!!!!!
ubojnie na Kaszubach twierdzą , że od 4,50 do 4,70!!!

Ubojnie zawsze "twierdzą" i utwierdzają hodowców w nieświadomości!!!!
W matematyce każde twierdzenie trzeba udowodnić ale część hodowców nie zna matematyki i poprostu wierzy ubojniom które zawsze swoje zarobią.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 09:06 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zniknęli bo sprzedali ,proste .
Jak sprzedali to znaczy ze nie maja co sprzedawać, też proste .
Jak nie maja co sprzedawać to znaczy że ci co teraz sprzedają powini dostać dobrą cenę bo inni nie mają, też proste.
Chyba że są cip. Laughing i potrzebują adwokata!!
Np pseudo Barbara zdezaktywowała sie bo sprzedała!!! i bardzo dobrze że sprzedała , windowała cenę i bardzo dobrze ... przynajmniej ubojnie maja z czego zbijać tym niezoriętowanym hodowcom. walczcie o swoje nikt za was tego nie zrobi!!!!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:58 Sro 30 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
natomiast tuszki sprzedają po 5,10 5,40 netto pozdrawiam!!!!!!
ubojnie na Kaszubach twierdzą , że od 4,50 do 4,70!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1833, 1834, 1835 ... 2140, 2141, 2142  Następny
Strona 1834 z 2142

Skocz do: