Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:49 Sro 3 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1835, 1836, 1837 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 17:23 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe wiem w sumie czemu te kury takie tanie.Zero żywca na rynku a tu mówicie 4.20netto.A cóż to za cena,jak koszt 4.00.Bo chyba nie wliczacie do zysku podatku vat.Co to za zarobek ,zarabiać vatem.Już żeście go zapłacili w paszy,pisklęciu,prądzie,wodzie,lekach,paliwie itp.Więc łaski nie ma ,że dostajecie go z powrotem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zootechnik UR

PostWysłany: 17:03 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i cena 4.30 do 4.40 netto. Zostawcie Medoxa w spokoju.
Powrót do góry
zootechnik UR

PostWysłany: 17:01 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samsam to Ty wstydu nie masz że tak wyzywasz. Normalnie podstawówka!!! Bałtyk zamarzł to statek nie przypłynie z kurczakiem Wink
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 16:57 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam dziś w nocy ładowałem samochód po 4,4zł na kaszby, nie wiem czemu wam płacą 4,2 (bo może po tyle im oddajecie??)
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 16:55 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Zamarzł Bałtyk......nawet moja prognoza o srogich mrozach się wypełnia Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ty debilu wstydu już nie masz, plują Ci w twarz jak świni, a Ty mówisz, że deszcz pada.
Powrót do góry
Chikara

PostWysłany: 16:41 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze "Kochane Ubojnie" skupują kurczaka z Warmii, Słupska. Wiecie ile płacą ?? 4.30 do 4.40. czemu nam na pomorzu oficjalnie dają ledwie 4.2 ??
Powrót do góry
marti-wlkp

PostWysłany: 16:36 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Maksio napisał:
Coś dziś mało piszecie o cenie.
hmm wlkp - Adros i p. Hamrol nadal na kontraktach mają 3,5-3,6 pozostałe ubojnie ok 4 zł, op poniedziałku 4,1 zł, byłem sprawdzić co w sklepach u mnie mięsne sklepy kurczaka mają po 7,7 za kg , ładna przebitka
Powrót do góry
real

PostWysłany: 15:35 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dawajcie na kaszubach po 4.1 bo z tego co wiem płacą pod stołem 4.2-4.3 jak sie ich przyciśnie, a jeleni niech w lesie szukają Shocked
Powrót do góry
kurczaczek.maly

PostWysłany: 14:53 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wzhdopole napisał:
Z inicjatywy przew. WZHD w Opolu 23- 02 -2011r. odbyło się spotkanie przedstawicieli drobiarzy, których reprezentowali p. : Andrzej Sieradzki , Jerzy Chłodnicki WZHD Opole, Roman Wiśniewski Kujawsko-Pomorskie Z.H. i P.D. , Stanisław Olszewski Zachodniopolskie Z.H. i P.D. z Ministrem Rolnictwa p. M. Sawickim W spotkaniu uczestniczyli także p. W. Wojtyra dyr.dep. Bezpieczeństwa Żywności , oraz p. Mec. G.Górski.
Na spotkaniu omówiono obecną sytuację w drobiarstwie ,szczególnie w aspekcie wielkiego wzrostu kosztów produkcji .
Zwróciliśmy się do p. Ministra z wnioskiem o przywrócenie działania komisji d/s.mięsa białego i jaj ,jako forum wymiany informacji na styku administracja –produkcja - nauka .Otrzymaliśmy zapewnienie , że w okresie do 3 tyg . odbędzie się pierwsze spotkanie tego gremium z głównym tematem- programy zwalczania Salmonellozy .
Pan Minister poinformował min. o :
• bardzo realnym wprowadzeniu w okresie Polskiej prezydentury (do końca 2011r.) możliwości stosowania u drobiu i trzody mączek mięsno –kostnych.
• Możliwym przedłużeniu okresu wejścia rozporządzenia o wielkości klatek do końca 2012r
• Uczuleniu odpowiednich służb na prawidłowe funkcjonowanie rynku drobiu .
Poinformowaliśmy , też o zaawansowaniu tworzenia Krajowej Federacji Hodowców Drobiu
i Producentów Jaj w aspekcie ujęcia nowej organizacji związkowej w gronie konsultantów społecznych. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej wizyty w ministerstwie.
Po spotkaniu w ministerstwie spotkaliśmy się z p. prof. S.Wężykiem i p.B.Ulatowską. Omówiliśmy sytuację w drobiarstwie oraz zadeklarowali współpracę we wszystkich wspólnych dla naszych organizacji aspektach .

Przygotował A.Sieradzki
Przew. Zarządu WZHD w Opolu
WIĘCEJ INFORMACJI U UCZESTNIKÓW

Oto mamy nareszcie związkową koalicję podstawową. Przyszłość otwiera się zielono.. Tylko skąd na wsi panuje powszechne przekonanie, że jak to zielone rządzi to w rolnictwie jest katastrofa??
Powrót do góry
upierzone

PostWysłany: 14:45 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4,30 netto zdaje
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:17 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj była awantura wewnętrzna na ubojni jeden drugiego wlasciciela wyzywał jak on załatwia ten zywiec ze na marzec jest 2-3 kurniki na tydzien zapisane a powinno byc co najmniej 5
Powrót do góry
Sebik

PostWysłany: 13:10 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Rozmawiam codziennie z hodowcami z którymi współpracuje od ponad 13 lat i doskonale rozumiem wasze problemy dot. ceny żywca. 85% ludzi jedzie na kredytach i pożyczkach które trzeba spłacać. Dwa lata temu jak i w zeszłym roku nie było takich problemów z ceną, bo pasza kosztowała do 1000zł/ tone, teraz sami wiecie ile kosztuje. Obecna sytłacjia na rynku nie jest winą ubojni małych i średnich, tylko dużych zakładów sprowadzających tanie gówno i wpuszczanie na nasz rynek (np: market Carffur cena udka 3.49zł/kg) 3.49 za udko gdzie wyprodukowanie jednego kilograma kurczaka kosztuje( przeliczane 06.01.2011) 3.64zł. Już nie licze tego że ktoś siedzi 2 miesiące na kurniku i pilnuje czy wszystko gra. Na forum ktoś już poruszył temat, będzie spotkanie z ministrem zobaczymy co z tego wyjdzie. Wina leży po stronie rządu i to do nich trzeba się zwrucić, aby hodowcy opłacało sie produkować ! ! !

Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
jojo

PostWysłany: 12:20 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kury na po niedzieli nie ma, w ubieglym tygodniu pod koniec tez bylo podobnie a od niedzieli zrobilo sie 4.net. Jesli moge poradzic starym wyjadaczom drobiarskim ( ale bez gwarancji w tym biznesie;-) zeby nie spanikowac i przyciskac bo kury nie maja. Widze ile jest telefonów z zamowieniami na niedziele nawet od ubujni z ktorymi kilka lat nie wspolpracuje i z bardzo daleka.bo sie roznioslo ze kure mam. Wiec jesli to nie bedzie uwlaczalo godnosci hodowcy to pozdzwaniac sie z tymi ktorych znacie, ustalcie cene i przytrzymajcie. W mojej okolicy staramy sie tak robic i zwykle udaje sie pare groszy wiecej wycisnac niz tym z poza "koalicji" Wink wiem ze to taka marna namiastka zrzeszenia ale na lokalnym rynku efekt jest. Wazne tez zeby prawde sobie mowic i informowac o tym co sie na rynku dzieje.

Udanego i spokojnego weekendu ( ja po sprzedazy wiec spokoj i radość Wink

ps.Moze tylko ta ksiazke o Medoxe zaczne pisac. Wink mysle Panie Medox ze na tym forum idzie nie o przepowiadanie, a tylko o to by na bierzaco informowac sie co sie dzieje na rynku. Mysle ze filozofowania nam nie trzeba, kazdy ma swoj rozum i swoja polityke. Uwazam ze tu idiotów nie ma skoro są tu ludzie ktorzy jakos daja sobie rade w tym czym si,e zajmujemy. Tym udowadnianiem ze jest Pan lepszy i madrzejszy od calej reszty tu bywajacych- tylko Pan ludzi zniecheca. Pozdrawiam bardzo serdecznie
Powrót do góry
real

PostWysłany: 11:45 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszuby cały czas 4.10 netto -to jakiś śmiech albo kpina naszych ubojni
Powrót do góry
Maksio

PostWysłany: 11:35 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś dziś mało piszecie o cenie.
Powrót do góry
Chikara

PostWysłany: 10:26 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co na Kaszubach ?? przesuwać oddania, jak Oni Nam przesuwają. zmiękną na pewno. o kurczaka na przyszły tydzień na kolanach proszą. szkoda że ja już nie mam. Kaszuby 4,20 - 4,30
JAk CI odpowiedzą że wstrzymują produkcję to dobrze.. my też wiele razy wstrzymywaliśmy. niech popłcą trochę postojowego, albo ludzi pozwalniają inna ubojnia za nich będzie biła jak nie chcą dać więcej sknery.
A co do sprzedaży naszych kur ?? Kto z Was wie jakie zaangażowanie wykazują ubojnie w sprzedaż naszych kur ? przecież oni go oddają jak ktoś zadzwoni .. !!! czy to normalne że ubojnia z potencjałem 40-50 tys kur/dzień, czeka na telefon czy ktoś zadzwoni i kupi tuszkę czy nie ?? a może w teren, może w przetwórstwo by całość kasy z kury uzyskać a nie tylko ubój a resztę pochłania rozbiór, przetwórstwo, ze dwie hurtownie po drodze i sklep !!!
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:20 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmonella to teraz nasz największy problem. Niema nic istotniejszego, nawet dokładki po 30 tys na obiekt nie są tak istotne.

Co do klatek to sprawa jest przegrana. Można tylko kolegom pomóc i spróbować nacisnąć żeby im preferencyjne kredyty dali zamiast Wipaszom i Cedrobom na nowe hiper farmy.
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 09:23 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wzhdopole napisał:

Zwróciliśmy się do p. Ministra z wnioskiem o przywrócenie działania komisji d/s.mięsa białego i jaj ,jako forum wymiany informacji na styku administracja –produkcja - nauka .Otrzymaliśmy zapewnienie , że w okresie do 3 tyg . odbędzie się pierwsze spotkanie tego gremium z głównym tematem- programy zwalczania Salmonellozy .

No tak, teraż najważniejsza salmonelloza. Laughing

wzhdopole napisał:
Po spotkaniu w ministerstwie spotkaliśmy się z p. prof. S.Wężykiem i p.B.Ulatowską. Omówiliśmy sytuację w drobiarstwie oraz zadeklarowali współpracę we wszystkich wspólnych dla naszych organizacji aspektach .

Po raz dwutysięczny osiemdziesiąty trzeci w ciągu ostatnich 15 lat... Co za bełkot! Twisted Evil

PS: To ten Wężyk jeszcze kuma cokolwiek? Przecież ma już ze 110 lat...
Powrót do góry
wzhdopole

PostWysłany: 08:43 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z inicjatywy przew. WZHD w Opolu 23- 02 -2011r. odbyło się spotkanie przedstawicieli drobiarzy, których reprezentowali p. : Andrzej Sieradzki , Jerzy Chłodnicki WZHD Opole, Roman Wiśniewski Kujawsko-Pomorskie Z.H. i P.D. , Stanisław Olszewski Zachodniopolskie Z.H. i P.D. z Ministrem Rolnictwa p. M. Sawickim W spotkaniu uczestniczyli także p. W. Wojtyra dyr.dep. Bezpieczeństwa Żywności , oraz p. Mec. G.Górski.
Na spotkaniu omówiono obecną sytuację w drobiarstwie ,szczególnie w aspekcie wielkiego wzrostu kosztów produkcji .
Pan Minister poinformował min. o :
• bardzo realnym wprowadzeniu w okresie Polskiej prezydentury (do końca 2011r.) możliwości stosowania u drobiu i trzody mączek mięsno –kostnych.
• Możliwym przedłużeniu okresu wejścia rozporządzenia o wielkości klatek do końca 2012r
• Uczuleniu odpowiednich służb na prawidłowe funkcjonowanie rynku drobiu .
Poinformowaliśmy , też o zaawansowaniu tworzenia Krajowej Federacji Hodowców Drobiu
i Producentów Jaj w aspekcie ujęcia nowej organizacji związkowej w gronie konsultantów społecznych. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej wizyty w ministerstwie.

Przygotował A.Sieradzki
Przew. Zarządu WZHD w Opolu
WIĘCEJ INFORMACJI U UCZESTNIKÓW
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 08:31 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: cna Odpowiedz z cytatem

zootechnik UR napisał:
Witam. Mal jest z ubojni da się wyczuć po tym co napisał. Evil or Very Mad

mal nie jest z ubojni !!!! tak samo jak każdemu hodowcy zleży mi na cenie 2 rzuty w tył i co teraz znów mam dołożyc? z czego???
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 08:20 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jojo napisał:
no wlasnie ze nie ma kogo spytac bo nikt kury nie ma, wiekszosc robi swoją a czesc nne powie prawdy ( mentality hodowcy;-))) pytam o pasze z Tworogu. A czy ktos karmi na de heusie? cena bez zmian - przy najmniej u mnie 4.3 net. i wzwyz. niektorzy marudza inni sami proponuja 4.3. mysle ze jesli hodowcy sie nie wystrasza to jeszcze kilka dni sie utrzyma po niedzieli.

s69 napisał:
To zależy chyba od regionu bo Provimi ma kilka mieszalni w Polsce i w moim regionie nie słyszałem o problemach. Ale najlepiej zapytaj kolegów z za płota co tam biorą. No chyba, ża z nimi nie gadasz bo się pokłóciłeś.
Kup flaszkę i się przeproście Wink

W Wielkopolsce nikt się nie chce wychylić bo tam panuje zmowa. To już dawno było pisane. Tam szukają jeleni i tyle. Cenę TRZEBA negocjować. Mam małe i nie wiem jaka jest teraz ale zawsze jak słyszę w słuchawce pierwszą kwotę to jestem rozbawiony. Faktycznie próbują jako wyjściową podawać śmieszną kwotę 3,cośtam. Do tego trzeba się przyzwyczaić.

Dlaczego taka mentalność w Wielkoposce ???? Hodowcy Wielkopolanie obudzcie się!! bądźmy razem!!!!
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 07:48 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz książke pt. przepowiednie Medoxa ,zarobisz wiecej jak na kurkach . Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jojo

PostWysłany: 01:26 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to Dziunia ma kure 5,5 tyg. wiec sie przygotowuje do sprzedazy. Wink Zycze zeby sie udalo a znajac spryt Pani Dziuni przeczuwam ze jak zwykle uda jej sie dobrze sprzedac Smile
Cena dzis w nocy na poludniu 4.3 i wyzej w trzech duzych ubojniach. Własnie skonczony zaladunek wiec potwierdzone.
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 00:17 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk na dzisiaj 4.30 do 4.45+vat!!!
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 00:09 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziunia napisał:
Jazda będzie jeszcze przez min 2 tyg na dziś to bez problemu 4.20-4.35 netto a po niedzieli jeszcze gorzej z żywcem tak więc nie dajcie się nabrać na sztuczki

Dziunia skąd ty masz takie INFORMACJE!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1835, 1836, 1837 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 1836 z 2576

Skocz do: