Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie płakać Panowie, nie Płakać, trzeba myśleć nikt za Was tego nie będzie robił. Było spojrzeć na wylęgi w całej Europie i wszystko wiadomo, do tego jeszcze dochodzi Ukraina a nie walic jeden przez drugiego kur ile się da, Ja od świąt nie mam ani sztuki i nie bedę Wam pisał ile zarobiłem.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze nie dolozyles, ale zarobic tez nie zarobiles. Spokojnie, odbija i Ci co maja duzo kury wtej chwili, ma rynku tendencja sie odwrocila, takze bedzie dobrze. Towaru nie ma, przepierzonych tez nie jest tak duzo jak wrozono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym rzecz ze zarobilem i to sporo, na handlu.

Pzdr

 

No to super jak tak trzeba sie tylko cieszyc ... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a coz taka cisza na forum ? Wyjechali wszyscy ? Cenki w tym tygodniu poszly grosik do gory, Mka zaczyna powoli znow byc towarek eksportowym, moze narazie nikt duzej ceny nie daje, ale zapytania sa, a to powiino wrozyc cos lepszego niz aktualnie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę i słyszę to M niby poszła na dużych pakowniach w górę... symbolicznie, ale jednak.

Kiedy skończy się u nas ta zima na rynku to nikt nie wie... górale w Zakopanem nic nie potrafili przewidzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę i słyszę to M niby poszła na dużych pakowniach w górę... symbolicznie, ale jednak.

Kiedy skończy się u nas ta zima na rynku to nikt nie wie... górale w Zakopanem nic nie potrafili przewidzieć

 

Ten zjazd w Zakopanym nic tak naprawde nie wniosl co do sytuacji na rynku... nikt nie wie jak sie rynek bedzie zachowywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj wnosi wnosi , mnóstwo alkoholu , nawet handlarze pili za nasze .

Hehe. Dobre.

A tak trochę bardziej serio to złotówka spada (nieoczekiwany efekt "dobrej zmiany"). Paradoksalnie dla producentów to bardzo dobry znak (export). Chociaż z drugiej strony lada moment ceny paszy pójdą w górę (ceny komponentów)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby coś się ruszyło macie rację - może w końcu przestaniecie sprzedawać zbuki . Wiem,wiem co napiszecie. Place normalnie tzn rynkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieje, ze takich cwaniakow jak Ty beda jak najdluzej starociami karmic!!! Ceny od przyszlego tyg znow w gore, nie bedzie zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam nadzieje, ze takich cwaniakow jak Ty beda jak najdluzej starociami karmic!!! Ceny od przyszlego tyg znow w gore, nie bedzie zle...

 

A to "w górę..." to na podstawie czego? Analiza rynku, czy takie po prostu widzi mi się? A może w portfelu pusto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam nadzieje, ze takich cwaniakow jak Ty beda jak najdluzej starociami karmic!!! Ceny od przyszlego tyg znow w gore, nie bedzie zle...

 

A to "w górę..." to na podstawie czego? Analiza rynku, czy takie po prostu widzi mi się? A może w portfelu pusto?

 

Nie bede Ci tlumaczyl srandlarzyku na podstawie czego, bo i tak tego nie ogarniesz. O zawartosc mojego portfela martwic sie nie musisz, wszystko w jak najlepszym porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam nadzieje, ze takich cwaniakow jak Ty beda jak najdluzej starociami karmic!!! Ceny od przyszlego tyg znow w gore, nie bedzie zle...

 

A to "w górę..." to na podstawie czego? Analiza rynku, czy takie po prostu widzi mi się? A może w portfelu pusto?

 

Nie bede Ci tlumaczyl srandlarzyku na podstawie czego, bo i tak tego nie ogarniesz. O zawartosc mojego portfela martwic sie nie musisz, wszystko w jak najlepszym porzadku.

 

Nie wytłumaczysz bo pojęcia o tym nie masz... Rolasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszły tydzień najprawdopodobniej będzie bez zmian, sprzedaż na bieżąco- brak zapasów

 

duży hurt

L - 0,18 / 0,19 zł

M - 0,14 / 0,15 zł

 

przemysł 2,3 / 2,5 zł kg

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że pod koniec sierpnia będzie dopiero taka cena co nam pokryje koszta i zaczniemy trochę zarabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam że pod koniec sierpnia będzie dopiero taka cena co nam pokryje koszta i zaczniemy trochę zarabiać

Odrabianie strat to jeszcze nie zarobek.....

Zarobek zacznie się dopiero wtedy, gdy odrobione zostaną straty. A więc nie szybko

Ci hodowcy, którzy mają pakownię i sami handlują, mają pewnie trochę mniejsze straty ale generalnie nie ma obecnie hodowcy, który by porządnie nie umoczył ... A im większa hodowla, tym większe i straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis z sierpnia 2006 r. !!!:

Moje ceny na dziś: 0-24 S-21 1A-17-18 1B-15 2A-13

Piszcie ceny ze swoich regionów.

Pozdrawiam

Mamy ceny na poziomie sprzed 10 lat ! A jak kształtowały się wtedy koszty produkcji ? Jak ceny energii, paszy, koszty pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrabianie strat to jeszcze nie zarobek.....

Zarobek zacznie się dopiero wtedy, gdy odrobione zostaną straty. A więc nie szybko

Ci hodowcy, którzy mają pakownię i sami handlują, mają pewnie trochę mniejsze straty ale generalnie nie ma obecnie hodowcy, który by porządnie nie umoczył ... A im większa hodowla, tym większe i straty.

 

Przestań już z tym odrabianiem strat, gdzie masz kasę jak zarabiałeś więcej niż 10gr na jaju, sam produkujesz, sam pakujesz, sam wywozisz, czego chcesz, sytuacja jest jaka jest, hm czy to pierwszy i ostatni raz ?

 

ps.

yogi, bez odpowiedzi, bez referatów plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno M jest..., ale nikt nie ma żeby tira uzbierać. L w mikro ilościach a z XL robi się święty gral czemu więc ceny nie idą up? Mówię o ofertach jakie krążą. Śpiący koledzy POBUDKA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tak te historie o tirach itp. Zawsze latem,a zwłaszcza jak nie ma ceny to krążą opowieści z dreszczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrabianie strat to jeszcze nie zarobek.....

Zarobek zacznie się dopiero wtedy, gdy odrobione zostaną straty. A więc nie szybko

Ci hodowcy, którzy mają pakownię i sami handlują, mają pewnie trochę mniejsze straty ale generalnie nie ma obecnie hodowcy, który by porządnie nie umoczył ... A im większa hodowla, tym większe i straty.

 

Przestań już z tym odrabianiem strat, gdzie masz kasę jak zarabiałeś więcej niż 10gr na jaju, sam produkujesz, sam pakujesz, sam wywozisz, czego chcesz, sytuacja jest jaka jest, hm czy to pierwszy i ostatni raz ?

 

ps.

yogi, bez odpowiedzi, bez referatów plis

Nie po to człowiek zarabia przez trzy miesiące, żeby przez następne pół roku dokładać. To jest „mielenie” pięniędzy a nie zarobek. A jeśli Tobie w dalszym ciągu się wydaje, że duuuża ferma to duże pieniądze, to masz rację. Są to naprawdę bardzo duuuuże pieniądze w obrocie, ale zarobek z tego w dłuższej perspektywie żaden. Widać, żeś w PRL’u chowany, bo źródła zysku trochę się zmieniły. A jak tam Twoje kurki, dalej padlinę wsuwają ?

P.S.

Męczyjajek proszę, tylko nie odpowiadaj…. Trochę już tu się nam znudziły opowieści o tym, że jajko można za 0.14 zł wyprodukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ,tak te historie o tirach itp. Zawsze latem,a zwłaszcza jak nie ma ceny to krążą opowieści z dreszczykiem.

Krążą, krążą jak ktoś "okazyjnie kupił" jajko z mięskiem zaprawianym grzybkami... ale co - tanio było skoro za taką cenę się kupiło jajko z "dodatkami" to i normalne czyste bez dodatków takiej cenie powinno być - filozofia handlarzy

 

 

Gall - ja nie wiem czy tak naprawdę nam to na zdrowie wyjdzie... poczytaj tekst ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności... tam wręcz wprost się mówi o uporządkowaniu systemu i zwiększeniu kontroli. Co prawda na tym etapie ustawa ma kilka furtek jeszcze, ale pewnie pousuwają zanim przejdzie na głosowanie. Zapowiada się powstanie nowej, terrorystycznej agencji

 

Yoyo i Jajczarek - chłopaki dajcie spokój każdy wie że jest kijowo, spory niepotrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jak ceny na ten tydzien ? Jabede probowal Lke na 0,20 a Mke na 0,17. Mysle, ze przejdzie takiwa cena. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...