Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

tak zagadam na to forum chyba z przekory czy ktoś nie umarł

 

 

MITY uprawa bez orkowa dobra na ograniczone opady

 

rolnik obok mnie tak zrobił zostawił scień z rzepaku mimo idealnych wanunków na talerzówkę gruber spadała burza po skoszeniu rzepaku 30l na m

 

ale obciach jak lekko idzie robić w polu

 

zaczął w połowie sierpnia ale juz ciężko było i przestał przyjechał w połowie września tez ciężko było i jeszcze suchu ale zrobił i pod koniec września zasiał pszenice w ściernisko po gruber siewnik tez zwyczajny z agregatem biernym

 

drugi zrobił coś innego talerzówka i gruber i tez zasiał po rzepaku tyle ze pszenżyto

 

dziś to pszenżyto jeszcze sie trzyma ale na słowo chonoru

pszenica w uproszczeniu jest cała żółtka nie ma zielonych kłosów i nie ma zielonych lisci flagowych u mnie przez miedze sa i liscie i kłosy nie wysztkie ale wiekszość

 

 

 

jak ja siałem po 20 października to u niego juz zielono było

 

To sie pytam gdzie u niego woda ?

 

 

tak by nie było ze ja świety jak takie cuda widziałem 1 kawałek i ja 50% zasiałem bezorkowo ale tam mam pole 2 m wybrane i zawsze jest mokro a pole z gliny .

 

w lata suchę mam tam rekordowe plony w przeciętne opady lub powyżej nie mam nic lub tyle co zasiałem

 

kiedyś zaraz po siewie kukurydzy spadło 40lm i kukurydz zgniła

na tym bez orkowym nie zależnie czy orka była czy nie Pole jest jednakowo zielone Jak by ktos nie wiedziałem gdzie było orane a gdzie nie nie ma szans na odgadniecie .Chwasty identycznie zwalczałem i identycznie nawoziłem i chroniłem

 

 

 

wiec po lekku czekam na żniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazowaliście kiedyś zboże w binie? jak należy to zrobić? czy wystarczy uszczelnić silos z zewnątrz i zaaplikować tabletki nad ziarnem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gazowaliście kiedyś zboże w binie? jak należy to zrobić? czy wystarczy uszczelnić silos z zewnątrz i zaaplikować tabletki nad ziarnem?

 

 

kissmy- weź uszczelnij silos najlepiej pianką montażową w miejscach gdzie są łączenia blach dachowych (bo tam są największe szczeliny) właz górny zabezpiecz najlepiej lekką plandeką, a wlot dolny jakimś workiem po nawozie .... możesz jeszcze zaaplikować tabletki (Quickphos...chyba takie masz) w warstwę ziarna... a mianowicie potrzebna ci jest rurka PCV średnica jak od odkurzacza parę kawałków folii takich powiedzmy 15x15 cm i gumka recepturka. Nakładasz folię na rurkę i zabezpieczasz gumką by nie spadła, następnie wbijasz rurkę w ziarno na powiedzmy metr i do środka wsypujesz tabletki następnie rurkę wyciągasz i po sprawie...

Jest jeszcze metoda by mieć rurkę i jakiś pasujący do środka trzonek a dalej to już wiesz.... co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

w szoku jestm ze ludzkim głosem przemówił forumowicz

 

 

tabletki sa zarejestrowane na krety kupić możesz je bez problemów

 

Ci co sprzedają na świadectwo o 1 klasie toksyczności tez musza Ci sprzedać

 

przerabiałem temat gość z piorin w Warszawie jakiś głowny tak twierdzi ze jest ale środek musisz oDebra1ć osobiście

 

na alegro za 3 ktorna przebitka kupisz z dostawa do domu 300 1 kg i 2 lata działa a nazwy sa rózne np delicje i teraz tabletek nie ma a pellet

 

szkolenie jest potrzebne na aplikacje ale jak będziesz krety wykurzał to nie robisz

 

w biniie

 

 

reszta jak nasz nowy forumowicz pisze

 

ale pszenica maksymalnie 610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, mam jednak wątpliwości co do aplikacji tabletek w warstwie zboża (szczególnie w folii), fosforowodór będzie opadał, więc chociaż część tabletek powinna być zaaplikowana na wierzchu pryzmy, 1kg tabletek kosztuje na znanym portalu aukcyjnym 95zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedź, mam jednak wątpliwości co do aplikacji tabletek w warstwie zboża (szczególnie w folii), fosforowodór będzie opadał, więc chociaż część tabletek powinna być zaaplikowana na wierzchu pryzmy, 1kg tabletek kosztuje na znanym portalu aukcyjnym 95zł

 

kissmy- ja Tobie nie mówię że masz to zapakować w folię... Ta folia jest potrzebna do zatkania rurki abyś mógł ją wsunąć w pryzmę. Co do opadania gazu to faktycznie masz rację że fosforowodór jest cięższy i idzie do dołu, lecz gdy masz Trojszyka lub co gorsza Wołka to masz go w warstwie nawet ponad metr w zbożu i takie gazowanie z samego wierzchu (tym bardziej że bina nie uszczelnisz na 100%) jest bez sensu.... Ale zrobisz jak uważasz... ja tylko ci radzę jak możesz to zrobić , bo zajmuję się w ramach mikro-przedsiębiorczości usługami DDD na naszym terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję raz jeszcze za odpowiedź, doświadczenia w tym obszarze oczywiście nie mam, stąd moje teoretyczne rozważania na temat skuteczności zabiegu, wydawało mi się, że wystarczy tabletki umieścić nad pryzmą, ale faktycznie straty gazu mogą być spore, czytałem gdzieś o siatce/woreczku, na której aplikuje się tabletki; stąd zaaplikuję tabletki tak jak wskazujesz w kilku miejscach wgłąb pryzmy (tabletki w siatkowych woreczkach i na siatce zamiast folii) ze sznurkiem umożliwiającym późniejsze usunięcie pozostałości tabletek, do tego część tabletek zaaplikuję na wierzchu pryzmy - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

mam jeszcze jedno pytanie czy do zwalczenia ewentualnych szkodników w pustych magazynach wystarczy deltametryna? skończył mi się actellic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie . To perytroid , który nie działa jak jest gorąco . A w silosie zimno nie jest .

Poza tym preparat powinien mieć działanie gazowe .

Lepszy byłby jakiś dursban , czy coś typu bi-58 . Działa w wyzszych temperaturach i konkretnie śmierdoli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego faktycznie cena spadła i to mocno hurtowa cena tego to 78 ale musisz sam po to jechać chyba do krakowa inny w czestochowie to sprzedaje i ktos w gdańsku

 

ale 1 kg to tyle ze zagazujesz z 1000 ton zboża i jeszcze moze zostać co sie martwisz o nastpne gazowanie

 

jak raz tym zrobisz juz atletica nie będziesz kupował co poł roku po ilka peletów i git i spokojna głowa a tak musisz to w 2 lat zużyć maks w 3

 

 

ps Gargi jestem dumny ze pomagasz a nie tylko wykaszasz rolników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję raz jeszcze za odpowiedź, doświadczenia w tym obszarze oczywiście nie mam, stąd moje teoretyczne rozważania na temat skuteczności zabiegu, wydawało mi się, że wystarczy tabletki umieścić nad pryzmą, ale faktycznie straty gazu mogą być spore, czytałem gdzieś o siatce/woreczku, na której aplikuje się tabletki; stąd zaaplikuję tabletki tak jak wskazujesz w kilku miejscach wgłąb pryzmy (tabletki w siatkowych woreczkach i na siatce zamiast folii) ze sznurkiem umożliwiającym późniejsze usunięcie pozostałości tabletek, do tego część tabletek zaaplikuję na wierzchu pryzmy - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

mam jeszcze jedno pytanie czy do zwalczenia ewentualnych szkodników w pustych magazynach wystarczy deltametryna? skończył mi się actellic

 

 

kissmy- z tymi woreczkami też możesz pokombinować, tylko zrób to w miarę szybko i najlepiej z masce p-gaz .... Bo Quick Phos bardzo szybko zaczyna uwalniać gaz i możesz się podtruć (na początku swojej działalności miałem osobiście taki przypadek i więcej nie zaryzykuję)... najszybszy sposób aplikacji to ten o którym pisałem wcześniej (ale każdy ma swoje sposoby). Co do pryskania lub zamgławiania pustych magazynów to możesz użyć deltametryny... niektórzy używają nawet Dursbanu (chloropiryfos) do dezynsekcji magazynów i powiem że nawet z dobrym skutkiem. Ja osobiście używam Alfasep super (troszkę drogi ale bezpieczny i SKUTECZNY) i drugi środek to Cipex 10E (nazwa dziwna ale środek skuteczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, w silosy potrzeba około 15g tabletek na 1m3 ziarna, więc już nie jest tak kolorowo,

 

http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin/(product)/260863

 

tutaj deltametryna ma zastosowanie do zabezpieczenia zboża http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin/(product)/260863 , jest jakaś inna alternatywa dla actellic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ze nie wiemy co Ty znaleś w magazynie ale to szczegół

 

 

6 tabletek dawałem na 12 ton to było 12 gr wiec dawka 15 gr na 1 m tesciowa powalisz i poł wsi

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze ze nie wiemy co Ty znaleś w magazynie ale to szczegół

 

 

6 tabletek dawałem na 12 ton to było 12 gr wiec dawka 15 gr na 1 m tesciowa powalisz i poł wsi

 

 

 

 

Zastanów się, proszę zrób choć raz taki ekstremalny wysiłek umysłowy (jak na ciebie) i powiedz jakie szkodniki magazynowe mogą najczęściej występować w pustych magazynach i czy stosując Quick Phos nie zwalczysz nawet tak egzotycznych gatunków pasożytniczych jak kapturnik zbożowiec czy Spichrzel surynamski.

Aha i żeby nie było nieporozumień MYLISZ SIĘ I TO GRUBO TWIERDZĄC że jedna tabletka wydziela 2 gr gazu i że taka ilość wystarczy na zgazowanie 1t zboża... w zaleceniach pisze wyraźnie tak jak przytoczył to"kissmy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze ze nie wiemy co Ty znaleś w magazynie ale to szczegół

 

 

6 tabletek dawałem na 12 ton to było 12 gr wiec dawka 15 gr na 1 m tesciowa powalisz i poł wsi

 

 

 

 

Zastanów się, proszę zrób choć raz taki ekstremalny wysiłek umysłowy (jak na ciebie) i powiedz jakie szkodniki magazynowe mogą najczęściej występować w pustych magazynach i czy stosując Quick Phos nie zwalczysz nawet tak egzotycznych gatunków pasożytniczych jak kapturnik zbożowiec czy Spichrzel surynamski.

Aha i żeby nie było nieporozumień MYLISZ SIĘ I TO GRUBO TWIERDZĄC że jedna tabletka wydziela 2 gr gazu i że taka ilość wystarczy na zgazowanie 1t zboża... w zaleceniach pisze wyraźnie tak jak przytoczył to"kissmy"[/quote

 

 

przyjacielu tabletka ma 2 gr a nie 2 gramy wydziela gazu

 

ja tym najczęściej niszczę myszy sposób o tyle lepszy od trutki i która była roznoszona i mieszana z zbożem

 

Sa urządzenia do mierzenia stężenia i na tej podstawie ustala sie ilość

 

ja podałem ilość sprawdzona przez magazynierów dużych magazynów którzy przechowują nie mniej niz kilka tys ton ziarna na 1 raz

to norma ze gazują co 2 mies ziarno dając w takiej dawce jak piszę

 

w ciemno by stawiał ze rozkruszek sie pojawił

 

a tak na przyszłość nie pisz jak ja odpowiadam .Swoje mądrości wygłaszaj w kościele

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

przyjacielu tabletka ma 2 gr a nie 2 gramy wydziela gazu

 

ja tym najczęściej niszczę myszy sposób o tyle lepszy od trutki i która była roznoszona i mieszana z zbożem

 

Sa urządzenia do mierzenia stężenia i na tej podstawie ustala sie ilość

 

ja podałem ilość sprawdzona przez magazynierów dużych magazynów którzy przechowują nie mniej niz kilka tys ton ziarna na 1 raz

to norma ze gazują co 2 mies ziarno dając w takiej dawce jak piszę

 

w ciemno by stawiał ze rozkruszek sie pojawił

 

a tak na przyszłość nie pisz jak ja odpowiadam .Swoje mądrości wygłaszaj w kościele

 

 

 

 

 

 

Nie zamierzam się wdawać z tobą w jakąkolwiek polemikę bo jest to poniżej mojej godności i nie lubię się pastwić nad kimś niepełnosprawnym intelektualnie i to w stopniu znacznym. Powyższy twój wpis świadczy tylko o tym że masz baaaardzo mgliste pojęcie na temat dezynsekcji.

- Po dawce 12 gr tabletek na 12 ton i przyjmijmy że kubatura pomieszczenia w której to magazynujesz wynosi ok 20-22 m³ (tak zakładam) to te myszy co najwyżej sraczki rozbryzgowej dostaną... chyba że zdechną ze śmiechu widząc ciebie aplikującego dokładnie wyliczoną dawkę 12 tabletek

- Podaj nazwę producenta który produkuje urządzenia i ma je skalibrowane do mierzenia stężenia fosforku glinu (quick phos) chętnie bym się w takie cudo zaopatrzył i przy wykonywaniu fumigacji bym sobie na bieżąco badał stężenie i nie wywalał niepotrzebnie kasy na środki.

- Aha.... magazynierzy dlatego stosują takie niskie dawki aby móc sobie dorobić na boku sprzedając środek (w paczuszkach dokładnie po 12 szt.) I przez takich właśnie zapobiegliwych magazynierów ja mam potem dodatkowe zajęcie

- A tak na przyszłość zatrzymaj "swoje mądrości" dla siebie i nie wygłaszaj ich nawet w kościele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

przyjacielu tabletka ma 2 gr a nie 2 gramy wydziela gazu

 

ja tym najczęściej niszczę myszy sposób o tyle lepszy od trutki i która była roznoszona i mieszana z zbożem

 

Sa urządzenia do mierzenia stężenia i na tej podstawie ustala sie ilość

 

ja podałem ilość sprawdzona przez magazynierów dużych magazynów którzy przechowują nie mniej niz kilka tys ton ziarna na 1 raz

to norma ze gazują co 2 mies ziarno dając w takiej dawce jak piszę

 

w ciemno by stawiał ze rozkruszek sie pojawił

 

a tak na przyszłość nie pisz jak ja odpowiadam .Swoje mądrości wygłaszaj w kościele

 

 

 

 

 

 

Nie zamierzam się wdawać z tobą w jakąkolwiek polemikę bo jest to poniżej mojej godności i nie lubię się pastwić nad kimś niepełnosprawnym intelektualnie i to w stopniu znacznym. Powyższy twój wpis świadczy tylko o tym że masz baaaardzo mgliste pojęcie na temat dezynsekcji.

- Po dawce 12 gr tabletek na 12 ton i przyjmijmy że kubatura pomieszczenia w której to magazynujesz wynosi ok 20-22 m³ (tak zakładam) to te myszy co najwyżej sraczki rozbryzgowej dostaną... chyba że zdechną ze śmiechu widząc ciebie aplikującego dokładnie wyliczoną dawkę 12 tabletek

- Podaj nazwę producenta który produkuje urządzenia i ma je skalibrowane do mierzenia stężenia fosforku glinu (quick phos) chętnie bym się w takie cudo zaopatrzył i przy wykonywaniu fumigacji bym sobie na bieżąco badał stężenie i nie wywalał niepotrzebnie kasy na środki.

- Aha.... magazynierzy dlatego stosują takie niskie dawki aby móc sobie dorobić na boku sprzedając środek (w paczuszkach dokładnie po 12 szt.) I przez takich właśnie zapobiegliwych magazynierów ja mam potem dodatkowe zajęcie

- A tak na przyszłość zatrzymaj "swoje mądrości" dla siebie i nie wygłaszaj ich nawet w kościele

 

GAZOWANIE JEST ZABIEGIEM FUMIGACJI to coś podobnie jak kiedyś skrzypionkę zwalczałeś środkiem grzybowym i jeszcze pytałeś o korelacje

 

 

a jak by na stronie ministra rolnictwa było napisane ze dać wiadro tabletek do gazowania to byś dał ?

 

Ma w dupie Twoje wywody wielkopolskie Wiedzę to ty masz jak gumofilce założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu jak Ciebie widzę to jestem za cena 80 euro za zborze to cena adekwatna do Twojej wybitnej wiedzy

 

 

powszechnie stosowanym fumigatorem był bromek metylu (CH2Br2),to własńie to co Ty nazywasz rozmaicie bo takie sa nazwy handlpwe

 

który obecnie jest zastępowany innymi substancjami ze względu na powodowanie efektu cieplarnianego. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału.

Dezynsekcja – tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.

 

 

To tylko geniusz z wielkopolski może pisać o dupie a wychodzi mu maryna

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).

 

chciałem pogratulować błyskotliwego Farmera z okolić KALISZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

GAZOWANIE JEST ZABIEGIEM FUMIGACJI to coś podobnie jak kiedyś skrzypionkę zwalczałeś środkiem grzybowym i jeszcze pytałeś o korelacje

 

 

a jak by na stronie ministra rolnictwa było napisane ze dać wiadro tabletek do gazowania to byś dał ?

 

Ma w dupie Twoje wywody wielkopolskie Wiedzę to ty masz jak gumofilce założyć

 

 

Specjalnie dla ciebie DZIECIAKU SPECJALNEJ TROSKI to znalazłem

PS: I ile razy będziesz bredził i mlaskał tym swoim niewyparzonym dziobem w moim kierunku, tyle razy będę cię Czereśniaku sprowadzał na ziemię.... choć to uwłacza mojej inteligencji aby się z takim gównem jak ty certolić.

 

 

Metoda gazowa ( inaczej fumigacja, gaz, gazowanie – stosowane na większość owadów, pchły, pluskwy, mole, prusaki, karaluchy i inne ) jest to metoda polegająca na stosowaniu preparatów chemicznych tworzącymi lotne związki, opary. Preparaty występują najczęściej w formie świeć dymnych, pojemników samo opróżniających, pastylek, tabletek i płytek. Substancja czynna wykazuje działanie po przez drogi oddechowe – wymaga opuszczenia pomieszczenia od 12 do 48 godzin.

 

 

Metoda gazowa znana jest jako…

Metoda gazowa znana jest również jako fumigacja i do jej zastosowania używa się takie produkty jak: bomba na owady, świece dymne, sucha mgła, i inne środki wytwarzające dym, lotne związki i opary.

 

 

 

Metoda zalecana wyłącznie w takich miejscach jak:

– piwnice,

– magazyny (bez żywności),

– hangary,

– hale,

– domy wolnostojące (stan deweloperski) itp.;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra "szu" to jest temat o pszenicy..... A więc pszenno-buraczany kmiocie przyznaj się czy tak czasem podczas tej tragicznej chwili gdy przechodziłeś kanałem rodnym swojej starej nie zostałeś przez przypadek przyduszony i w wyniku niedotlenienia masz takie psycho-jazdy oraz elementarny deficyt w pojmowaniu najprostszych zagadnień i zasad współżycia międzyludzkiego. Czy też twoja głupota wynika z tzw. "złego dotyku" którego doświadczyłeś w dzieciństwie od wujka lub tatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, a świece są skuteczne w pustych magazynach?

 

kissmy- tak są skuteczne, lecz dla pewności wpierw zrób oprysk lub jak masz zamgławiacz to możesz zamgławić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Substancja czynna wykazuje działanie po przez drogi oddechowe – wymaga opuszczenia pomieszczenia od 12 do 48 godzin.

 

 

Metoda gazowa znana jest jako…

Metoda gazowa znana jest również jako fumigacja i do jej zastosowania używa się takie produkty jak: bomba na owady, świece dymne, sucha mgła, i inne środki wytwarzające dym, lotne związki i opary.

 

 

 

Metoda zalecana wyłącznie w takich miejscach jak:

– piwnice,

– magazyny (bez żywności),

– hangary,

– hale,

– domy wolnostojące (stan deweloperski) itp.;

 

 

to bromek metylu według Ciebie jest trojacy na produkty żywnościowe?

 

i co ten bromek metylu łaczy sie z żywnoscia ?

 

to co piszesz o pryskani środkami nie dopuszczonymi do zwalczania szkodników magazynowych jest nie bezpiecznie dla żywności robak zje coś co bylo opryskane a co nie staciło karencji bo produkt zebrany nie rozkłada środka bo i jak

 

Ale Rób i pisz tak dalej jak ktoś umrze i pokapują ze to po zjedzeniu tego co Ty wyprodukowali to mze coś zrozumiesz . na nogi coś bier głowę juz masz wyleczona

 

ale skoro sam pisaleś ze sie nie otrułeś co zresztą jest z wielka szkodą dla Ciebie samego

 

to co zastaoswaleś po 15 gr na 1 m zakładam ze wysypałeś od razu 5 wiader środka i chciałeś aplikować w pryzmę i maskę gazowa zamiast przeciw gazowej założyłeś

 

chciałem pozdrowić Wielkopolskę macie GENIUSZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to bromek metylu według Ciebie jest trojacy na produkty żywnościowe?

 

i co ten bromek metylu łaczy sie z żywnoscia ?

 

to co piszesz o pryskani środkami nie dopuszczonymi do zwalczania szkodników magazynowych jest nie bezpiecznie dla żywności robak zje coś co bylo opryskane a co nie staciło karencji bo produkt zebrany nie rozkłada środka bo i jak

 

Ale Rób i pisz tak dalej jak ktoś umrze i pokapują ze to po zjedzeniu tego co Ty wyprodukowali to mze coś zrozumiesz . na nogi coś bier głowę juz masz wyleczona

 

ale skoro sam pisaleś ze sie nie otrułeś co zresztą jest z wielka szkodą dla Ciebie samego

 

to co zastaoswaleś po 15 gr na 1 m zakładam ze wysypałeś od razu 5 wiader środka i chciałeś aplikować w pryzmę i maskę gazowa zamiast przeciw gazowej założyłeś

 

chciałem pozdrowić Wielkopolskę macie GENIUSZY

 

"szunowny" pensjonariuszu zakładu z Tworek.... pokaż mi w którym miejscu pisałem o bromku metylu ? I jeszcze jedno... jeśli na instrukcji stosowania środka pisze że należy zaaplikować daną dawkę na określoną ilość ton i kubaturę pomieszczenia to taką trzeba zastosować aby zabieg był skuteczny i nie trzeba było robić poprawek co przekłada się na zwiększenie ilości danego środka do danego zabiegu. Ale co ty możesz o tym wiedzieć jak edukację skończyłeś na trzech klasach szkoły podstawowej (specjalnej) i to eksternistycznie na wieczorówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy wspaniałego forumowicza z pyrlandii

 

 

pisze byle co bo byle co zjadł dziś

 

z gumofilców tak capi jak cygance spad pachy słomy u was nie ma czy znie zmieniasz

 

?

jest dość elokwentny kartofle pielił http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Produkcja-roslinna/Ochrona-roslin/Integrowana-ochrona-roslin/Stosowanie-srodkow-ochrony-roslin-laczne-i-w-dawkach-obnizonych

 

 

Zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 1107/2009 nie ma natomiast obowiązku przestrzegania zapisów etykiety środka ochrony roślin, dotyczących jego minimalnej dawki lub możliwości łączenia go z innymi agrochemikaliami (chyba, że etykieta zawierałaby wyraźny zakaz łączenia środka ochrony roślin z określonymi chemikaliami, ze względu na niebezpieczeństwo z tym związane).

 

Czytanie ze zrozumieniem to sztuka która nie wszyscy posiadaja

 

a tak durniu sie składa ze srodki do fumigacji magazynów zbożowych to najczęściej bromek metylu

 

Znadz mi na tej stronie gdzie pisza ze jakieś środki mozna stosować nie zgodnie z etykietą jak Ty to zalecasz na skrzypionkę jakiś gdzybowy na szkodniki magazynowe jakieś perytroidy itd

 

NOGI LECZ BO NA GOWE JUZ CZAS MINOŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

Mamy wspaniałego forumowicza z pyrlandii

 

 

pisze byle co bo byle co zjadł dziś

 

z gumofilców tak capi jak cygance spad pachy słomy u was nie ma czy znie zmieniasz

 

?

jest dość elokwentny kartofle pielił http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Produkcja-roslinna/Ochrona-roslin/Integrowana-ochrona-roslin/Stosowanie-srodkow-ochrony-roslin-laczne-i-w-dawkach-obnizonych

 

 

Zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 1107/2009 nie ma natomiast obowiązku przestrzegania zapisów etykiety środka ochrony roślin, dotyczących jego minimalnej dawki lub możliwości łączenia go z innymi agrochemikaliami (chyba, że etykieta zawierałaby wyraźny zakaz łączenia środka ochrony roślin z określonymi chemikaliami, ze względu na niebezpieczeństwo z tym związane).

 

Czytanie ze zrozumieniem to sztuka która nie wszyscy posiadaja

 

a tak durniu sie składa ze srodki do fumigacji magazynów zbożowych to najczęściej bromek metylu

 

Znadz mi na tej stronie gdzie pisza ze jakieś środki mozna stosować nie zgodnie z etykietą jak Ty to zalecasz na skrzypionkę jakiś gdzybowy na szkodniki magazynowe jakieś perytroidy itd

 

NOGI LECZ BO NA GOWE JUZ CZAS MINOŁ

 

 

Ja tylko współczuję twoim starym że muszą takiego idiotę żywić i ubierać. Pewnie nie raz żałowali że w alkoholowym ciągu zmajstrowali takie coś głupsze od goowna. Coś ty bezmózgowcu przypier..olił się do tego bromku metylu ??? Poskładaj sobie literki tak jak uczyli cię w tej szkole specjalnej i przeczytaj sobie ulotkę QuickPhosu tam jest jak byk napisane że substancja czynna to fosforek glinu - 56% !!! Aha i podaj mi wreszcie producenta oraz nazwę urządzenia do mierzenia stężenia fosforku glinu

To jeszcze nie koniec..... To co podałeś ze strony "minrol.gov" tyczy się głównie ŚOR a nie środków stosowanych jako fumiganty. Następna sprawa kmiocie to taka .... dajmy na to że masz magazyn powiedzmy o kubaturze 1500 m³ i tam masz składowane te swoje 12 ton pośladu pszennego który gazowałeś 6 tabletkami ... to myślisz że taka ilość wystarczy aby "wyczyścić" cały magazyn??? Jeśli tak myślisz... to myśl tak dalej ale nie przekazuj takich głupot dalej w świat na publicznym forum bo możesz wpędzić kogoś w biedę i narazić na niepotrzebne koszty związane z gazowaniem lub sprzedażą swoich plonów za bezcen.

PS: I ILE RAZY MAM CI TŁUMACZYĆ JAK KROWIE NA ROWIE ŻE JESTEM Z OPOLSKIEGO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...