Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma urządzeń do mierzenia poziomu bromku metylu

 

 

Pyrak a napisz mi gdzie na stronie minrol jest o perytroidach czy na ułudce to wyczytałeś ? ze do dezynfekcja stosować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.eko-efekt.pl/strona.php?&id_kat=92 tu możesz kupić urządzenie do fosforo wodoru

 

tu możesz zamówić ekipę do gazowania z urządzeniami do pomiaru stężenia gazu

 

 

Debilu zastanów sie jak mozna gazować bez miernika stężenia w każdej temperaturze i każdym stężeniu wilgotności sa inne stężenia gazu http://insektpol.pl/gazowanie-zbo%C5%BCa-silos%C3%B3w.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.eko-efekt.pl/strona.php?&id_kat=92 tu możesz kupić urządzenie do fosforo wodoru

 

tu możesz zamówić ekipę do gazowania z urządzeniami do pomiaru stężenia gazu

 

 

Debilu zastanów sie jak mozna gazować bez miernika stężenia w każdej temperaturze i każdym stężeniu wilgotności sa inne stężenia gazu http://insektpol.pl/gazowanie-zbo%C5%BCa-silos%C3%B3w.html

 

O widzę że dali ci przepustkę weekendową z psychiatryka.... pewnie musiałeś za to obrobić berło swojemu lekarzowi prowadzącemu

A teraz słuchaj i to z uwagą.... Gdy ja zaczynałem zajmować się usługami DDD to ty w tym czasie dzieciaku specjalnej troski wchodziłeś na stojaka pod kredens i na goowno wołałeś papu. Powiem ci że moje wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie sprawiło że nie zdarzyło się aby były jakiekolwiek poprawki po wykonanej usłudze i nie dopuściłem nigdy do tego aby ktokolwiek dostał chociażby sraczki po zastosowanych przeze mnie środkach.

PS: Co do "debila" ...... weź kup sobie lustro, spójrz w nie a zobaczysz debila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję raz jeszcze za odpowiedź, doświadczenia w tym obszarze oczywiście nie mam, stąd moje teoretyczne rozważania na temat skuteczności zabiegu, wydawało mi się, że wystarczy tabletki umieścić nad pryzmą, ale faktycznie straty gazu mogą być spore, czytałem gdzieś o siatce/woreczku, na której aplikuje się tabletki; stąd zaaplikuję tabletki tak jak wskazujesz w kilku miejscach wgłąb pryzmy (tabletki w siatkowych woreczkach i na siatce zamiast folii) ze sznurkiem umożliwiającym późniejsze usunięcie pozostałości tabletek, do tego część tabletek zaaplikuję na wierzchu pryzmy - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

mam jeszcze jedno pytanie czy do zwalczenia ewentualnych szkodników w pustych magazynach wystarczy deltametryna? skończył mi się actellic

 

 

kissmy- z tymi woreczkami też możesz pokombinować, tylko zrób to w miarę szybko i najlepiej z masce p-gaz .... Bo Quick Phos bardzo szybko zaczyna uwalniać gaz i możesz się podtruć (na początku swojej działalności miałem osobiście taki przypadek i więcej nie zaryzykuję)... najszybszy sposób aplikacji to ten o którym pisałem wcześniej (ale każdy ma swoje sposoby). Co do pryskania lub zamgławiania pustych magazynów to możesz użyć deltametryny... niektórzy używają nawet Dursbanu (chloropiryfos) do dezynsekcji magazynów i powiem że nawet z dobrym skutkiem. Ja osobiście używam Alfasep super (troszkę drogi ale bezpieczny i SKUTECZNY) i drugi środek to Cipex 10E (nazwa dziwna ale środek skuteczny)

 

 

 

patrzę w lustro i widzę debila

Dursban™ 480 EC

 

 

Dursban 480 EC jest środkiem owadobójczym w postaci koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w rzepaku ozimym, kalafiorze i brokule. Na roślinie środek działa powierzchniowo i wgłębnie. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

 

 

Debili z wielkopolski zaleca ten środek stosować do dezynfektcji magazynów - i ok jest ekipą DDD płaci za wpisanie środka do dezynfekcji uzyskuje wpis i można stosować przed wpisaniem tylko na odpowiedzialność debila z wielkopolski

 

podaj NIP by w razie wpadki było kogo obciążyć za stratami

 

 

i co nie masz urządzenia do kontroli stężenia gazu

 

a co do bromku metylu tym sie rożni od środka z fosforem ze działą szybciej taniej i skuteczniej

 

Ciekawe jak stwiedzasz czy zbiornik jest szczelny czy nie szczelny który jest zasypany zbożem

 

bo Ciekawe teorie sypiesz . Nie jedz tyle słoniny bo Ci na penisa pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chowacz brukwiaczek, chowacz czterozębny, słodyszek rzepakowy, bielinek kapustnik, bielinek rzepnik, mszyca kapuściana, piętnówka kapustnica. to niszczy Dursaban - Ale Debil tym walczy z szkodnikami magazynowymi bez wpadki

 

 

Ty w Wielkopolsce sie urodziłeś ? czy dom dziecka Ciebie tam ulokował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

kissmy- z tymi woreczkami też możesz pokombinować, tylko zrób to w miarę szybko i najlepiej z masce p-gaz .... Bo Quick Phos bardzo szybko zaczyna uwalniać gaz i możesz się podtruć (na początku swojej działalności miałem osobiście taki przypadek i więcej nie zaryzykuję)... najszybszy sposób aplikacji to ten o którym pisałem wcześniej (ale każdy ma swoje sposoby). Co do pryskania lub zamgławiania pustych magazynów to możesz użyć deltametryny... niektórzy używają nawet Dursbanu (chloropiryfos) do dezynsekcji magazynów i powiem że nawet z dobrym skutkiem. Ja osobiście używam Alfasep super (troszkę drogi ale bezpieczny i SKUTECZNY) i drugi środek to Cipex 10E (nazwa dziwna ale środek skuteczny)

 

 

 

patrzę w lustro i widzę debila

Dursban™ 480 EC

 

 

Dursban 480 EC jest środkiem owadobójczym w postaci koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w rzepaku ozimym, kalafiorze i brokule. Na roślinie środek działa powierzchniowo i wgłębnie. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

 

 

Debili z wielkopolski zaleca ten środek stosować do dezynfektcji magazynów - i ok jest ekipą DDD płaci za wpisanie środka do dezynfekcji uzyskuje wpis i można stosować przed wpisaniem tylko na odpowiedzialność debila z wielkopolski

 

podaj NIP by w razie wpadki było kogo obciążyć za stratami

 

 

i co nie masz urządzenia do kontroli stężenia gazu

 

a co do bromku metylu tym sie rożni od środka z fosforem ze działą szybciej taniej i skuteczniej

 

Ciekawe jak stwiedzasz czy zbiornik jest szczelny czy nie szczelny który jest zasypany zbożem

 

bo Ciekawe teorie sypiesz . Nie jedz tyle słoniny bo Ci na penisa pójdzie

 

 

No ja (słowo zostało usunięte)...... elementarny brak czytania ze zrozumieniem to naprawdę bardzo mocna twoja strona oyebany bezmózgi debilu bez szkoły. Gdzie ja napisałem że to JA stosuję Dursban do dezynsekcji magazynów!!!! Ja napisałem " niektórzy używają nawet Dursbanu (chloropiryfos) do dezynsekcji magazynów i powiem że nawet z dobrym skutkiem. Ja osobiście używam Alfasep super (troszkę drogi ale bezpieczny i SKUTECZNY) i drugi środek to Cipex 10E (nazwa dziwna ale środek skuteczny)". Czy wg. ciebie (słowo zostało usunięte) wyraz "niektórzy" oznacza że ja to stosuję??? Naucz się wpierw kretynie czytać ze zrozumieniem a potem się udzielaj pszenno-buraczny Downie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przyjacielu jak czytam co masz do napisania dochodzę do wniosku ze gazujesz grochówka pomieszczenia magazynowe

 

podaj NIP tych co Dursban stosuja do dezynfekcji

 

a tak swoja droga nie masz miernika stęznia gazów do fumigacji ?

 

Jakaś firma na dorobku jesteś

 

Właście to nie mam nic więcej Ci do napisania no chyba ze podasz adres jak umrzesz przyjdę zrobić kupę na twój grób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

przyjacielu jak czytam co masz do napisania dochodzę do wniosku ze gazujesz grochówka pomieszczenia magazynowe

 

podaj NIP tych co Dursban stosuja do dezynfekcji

 

a tak swoja droga nie masz miernika stęznia gazów do fumigacji ?

 

Jakaś firma na dorobku jesteś

 

Właście to nie mam nic więcej Ci do napisania no chyba ze podasz adres jak umrzesz przyjdę zrobić kupę na twój grób

 

Masz rację lepiej już nic więcej nie pisz, bo tylko jeszcze bardziej się pogrążasz w tej swojej bezdennej głupocie I tak jak parę postów wcześniej ci napisałem nie udzielaj się w temacie o którym nie masz nawet najmniejszego pojęcia na forum publicznym bo znajdzie się ktoś kto weźmie twoje upośledzone "chore teorie" za pewnik i wpędzisz go w biedę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dziś dzwoniłem do 5 firm od fumigacji i każda ma miernik do stężenia gazu

 

może nasz nowy forumowicz nasienie od buhajów pobiera a nie fumigacje

 

 

a chciałem go jeszcze dopytać czy tez inseminuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też ci się chciało .

Nie lepiej było (słowo zostało usunięte) browara , albo starą złapać za (słowo zostało usunięte)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was ceny pszenicy? oraz plony i jakość nowych zbiorów? podobno z parametrami krucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje paszuwke wienc jakosc mnie nie interesuje . w skupie 500zł tona. a plon na poziomie 7,5 - 8 ton u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja dzis rzepak skończylem

 

plon bez szału ale cena dobra

 

pszenice moi sąsiedzi od 2 dni tłuką ale 8 ton to z 2 ha widziałem ze zbieraja

 

 

jutro zobaczę co u mnie bedę najleszą kosił bo mikro elementy i aminokwasy

 

spowodowały ze skracanie zaczynały i wręcz pszenica urosła o 20 cm większa niz bez skracania i bez aminikwasów i mikro elementów i boje sie ze nastpnego wiatru nie wytrzyma i będzie na ziemi fakt jest faktem tylko na najleszym kawałku takie cuda sie zdarzyły

 

byc moze ze u sąsiada słabo bylo bo on bez orkowo zasiał i bardzo szybko była sucha ale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja żniwa zakończylem .

I najlepiej plonował.......jęczmien jary 6t/ha . Nastepna pszenica

oz ok 5,2 t/ha , jęczmien oz ok 4,5 t , pszenzyto oz 3,4 t .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica przeciętny polon to +6ton parametry skupowe b.dobre ALE większość ziarna jest skupowana jako paszówka NIE MA WYRÓWNANIA od 69 do 75,jara nawet 55 (wygląda jak czerwony ryż )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrównanie to kij jak masz grubą ze 80% na sitach 2,5 zostanie młynarz kupi jak parametry będzie trzymać

 

 

 

ja sie zdziwiłem u mnie pszenice w połowie juz skoszone a moja dziś 15 wilgoci miała dojrzała jest kłos juz sie pokłonił ale w porównaniu do innych duzo dłuzej zielen trzymała

 

plon bez szału tą najlepszą ominąłem dziś jak zobaczyłem wilgotonosc

 

jutro pojdzie albo w wtorek jak pogoda sie utrzyma

 

a co do ceny jak za paszówke można 62 a za chlebowa sa tacy co 57 płaca to gdzie sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica ozima julius plon <4t/ha, masakra to mało powiedziane, po zimie obsada była ok, tylko węzeł krzewienia nie ogarnął już roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo nie równe są w tym roku zboża wszystkie

 

 

ale te koszone teraz czesto są odnowione ,

 

juz jary jeczmien widzialem i nie jest to najsłabszy jaki jest na polu

 

4 ha 1 przyczepka moze 7 ton

 

obok sąsiad skracał w maju w obawie i lekko przeadził jest tak niski a kłosy sa zdeformowane tam napewno nie bedzie wiecej jak 3 tony z 4 ha

 

wiec plon 30mln można mniedzy bajki włozyć

 

ale dziś byłem z rzepakiem ludzie po 50km pszenice po 540 wożą bo Osadkowski i Komorowski jeszcze gorzej płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasypałem już silosy średnio wyszło 3,5t/ha:/

zeszły sezon był słaby, ale w tym to już masakra wielopłaszczyznowa, nie ma żadnej klęski a plony niższe o ponad 30% od klęskowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało tego w maju pszenica wyglądała na 10 ton i to przeciętna

 

 

ale dziś Ci co kupuja juz patrzą na kukurydze i mówia ze będzie rekordowa a cena pszenicy mniej więcej co tydzien o 20 zł w dół

 

 

My nic nie zrobiliśmy by nadwyżkę z niedoboru świn sprzedać poza Polske wiec kto to ma zrobić ?

 

 

Ja czekam na cene 100 euro za tonę to jest cena która gwarantuje stabilizacje na rynku

 

 

Cudów na świecie nie ma albo sa bardzo rzadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szu , to ty nie palisz zbożem w piecu ?

Wobec czego wyeksportuj je na Ukrainę , do Rosji lub Kazachstanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy ja mam pytanie do Ciebie .

co było powodem tak niskich plonów? Stosujesz obornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szu jak tam plony?Mikro zdziałały cuda? Zapewne zabrakło wody aby teoria się sprawdziła?

 

 

mikro aminokwasy i parę innych bajerów poszło na słabe kawałki juz o tym pisałem

 

 

pszenica mimo skrócenia i o 20 cm wyższa była niż przeciętnie .Wody miałem wręcz za duzo i mi w kilku miejscach wymokło

 

plon dużo wyższy niz u sąsiadów w stosunku do forumowicza co 8,5 miał to niestety ja go w tym roku nie dogonie

 

 

pozatym u mnie zboża w tym roku stanowiły 15 % wszystkich zasiewów a w tym roku bedzie jeszcze mniej

 

nie potrafie sie zmiescić w kosztach 120 euro

 

 

za to mogę Ci powiedzieć jak nowe odmiany wypadły na ponad 1 ha plon okolo 2,5 tony wiec nie muszę pisać ze to ich ostani rok u mnie najsłabsze u mnie były 2 razy mocniejsze od tych nowosci

 

 

a do Gargamela a Ty na ukraine sprzedajesz ? czy w piscu palisz ? - ja alkohol robie 30 l z 100 kg mi wychodzi - to nawet do Syrenki BOSTO mi sie opłaca lać do baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...