Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u nas na pograniczu świętokrzyskiego i małopolskiego nic nie ruszone ,trochę tylko jęczmienia ozimego zniknęło a kto się ociągał z jego koszeniem do dziś jeszcze stoi ,nie ma dnia aby nie lało,jak nie pada w dzień to w nocy na przemian,zboża porobiły się aż czarne,pszenżyto już rośnie w kłosach,na targach,jarmarkach pszenica 1200-1300 zł za tonę ,gotowa pasza dla tuczników schodzi od ręki ludzie tylko czekają na samochód który dowozi pasze,jak widać nie jest wesoło ,pozostaje tylko życzyć aby jak najszybciej było słońce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko stoi i kiepskie widoki na poprawe,niby od srody ma byc lepiej , caly lipiec pada ale wszedzie mozna spokojnie wjechac[nie tak jak w tamte zniwa], plony ladne wiec jak nie bedzie jakiegos kataklizmu to troche sie odkujemy,zboza juz dawno nie mam,nawet kurom pszenicy braknie-nie pamietam takiego roku zeby w lipcu nic nie ruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żniwa żniwa i po żniwach,dzisiaj wykosiłem ostatnie 2ha jarej pszenicy miejscami słoma jeszcze zielona ,ale na co tu czekać ponoć jutro znów deszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też resztę wykosiłem. Generalnie żniwa udane, plony na dobrych ziemiach bardzo dobra a na piachach jak na piachach cudów nie ma. Jeszcze ze 2 dni kombajnowania i trzeba pozwozić słomę potem gruber chwila przerwy i orka pod rzepak itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj koszenie dopiero rozpoczęte ale z problemami. Jeden traktor z linką czeka na polu a kombajnista szuka górek do koszenia. Jeszcze tak nie miałem żeby na meliorowanych polach kombajn topić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na podkarpaciu dopioro zaczęły się żniwa. sam jeszcze nie zacząłem, bo choć zboże suche to ziemia grząska... może w przyszłym tygodniu :/

 

macie foty albo filmiki ze żniw?

jeżeli tak, na facebooku można się chwalić: https://www.facebook.com/pages/%C5%BBniwa-2011/194136993979199

niech zobaczy to więcej osób niż sami rolnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po zniwach -przynajmniej na chwile bo znowu leje,zdazylem omlocic 45 ar pszenicy[nie pamietam ile lat w niedziele nie kosilem] plony ladne w granicach 6 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy u was z koszeniem? u mnie najbardziej nerwowi juz kosza od soboty. mysle ze jutro ziarno bendzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj zaczęli kosić, ja jeszcze czekam bo trochę mokre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem wczoraj kosić jeszcze tylko słoma na 2h została dziś pokropiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za półmetkiem. Ale generalnie 20% zeszło z pól ludzie się u mnie ociągaja. Oziminy ani ziarna ani słomy a jare nie najgorzej. Jęczmienie do koszenia a mieszanki jeszcze chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zwiozlem reszte slomy ipo zniwach. w niedziele dozynki. a wy koledzy jak daleko jestescie z zniwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero ok. 25% a resztę jak tak będzie padać to chyba talerzówką się "wykosi".Żeby coś "zadziałać' ,to potrzeba kilka dni słonecznej pogody a tu nie widać poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawy pogody nie widać.Powiedzieć masakra to nic nie powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po żniwach-ale w okolicy jeszcze trochę stoi na pniu.

Dwa dni słonecznej pogody i wysuszyło-niemal bez potrąceń za wilgotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żniwa żniwa i po żniwach ale w okolicy jeszcze nie wszyscy wykosili.Chyba jedne z najcięższych (mokrych pól) żniw jakie pamiętam.Z znajomym niedawno rozmawiałem(mierzy opady) to mówił że w tym roku spadło ponad 500 litrów wody z tego większość to lipiec/sierpień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie. az zazdroszcze tych opadów u mnie kukurydza juz w silosie bo wysycha wszystko na papier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kukurydza i trawa zielona, ale w polu sucho, mac cos polac ale to kropla w mozu potrzeb.

pamietnego roku 10 w ciagu 2 tyg spadlo od 600-do 800 litrow, a przed siewami gdzieniegdzie w polu sie kurzylo a w innych miejscach na wiosne dalo sie wjechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...