Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:21 Czw 20 Wrz 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1859, 1860, 1861 ... 2092, 2093, 2094  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
501

PostWysłany: 14:01 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam też potwierdzenie że bardzo,ale to bardzo wręcz proszą się żeby zabezpieczyć im tzn.KRWIOPIJCĄ !!!!! kurczaka na przyszły tydzień.BĄDŹCIE CZUJNI I TEŻ NIE MIEJCIE ŻADNYCH SKRUPUŁÓW PRZED PODBIJANIEM CENY. Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jizin z bazin

PostWysłany: 13:39 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy i koleżanki zwróćcie uwagę na głowny temat tego forum bo przegapicie parę ładnych tysiaków !!!!
zaczynają szukać kurczaka i mają świadomość tego że będzie coraz mniej żywca!! proszę uprzejmie rozgrzewać atmosferę wokół ceny!! pociąg rusza pora wsiadać!! i zapomnieć o cenach poniżej 3 zł. to i tak dokładka ,teraz po podwyżkach pasz ok 20 ,30 zł. cena minimalna to 3,50.
Powrót do góry
LESŁAW

PostWysłany: 12:39 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant - czy jesteś pewny, że cena minimalna podpisana z zakładami jest zawsze przestrzegana. Ja będąc na kontraktacji kilka razy przerabiałem podpisywanie aneksów do ceny minimalnej(gwarantowanej), przed samym oddaniem a nawet po. Przykład rok 2006 na umowie była cena gwarantowana 3,1, a po oddaniu(po tygodniu), musiałem podpisać aneks na cene 2,8 (wówczas cena paszy była zbliżona ok. 1150zł/t).Można było nie podpisać ale nie miałbym kolejnych wstawień. Wówczas nie miałem innego wyjścia i musiałem tak zrobić pogrążając się bardziej i licząc, iż kolejny rzut będzie lepszy i się odkuję (ale tak nie było). Wierz mi na kontraktacji jest to nie możliwe.
Podejrzewam, że skoro jesteś na kontraktacji to Ty i wielu innych to przerabiało. Dlatego nie pisz, że cena minimalna jest gwarancją uzyskania w kryzysie tej ceny, bo tak nie jest i nie oszukuj się (ja też tak myślałem).
Dziś też telefon z ubojni cena proponowana 2,7. Question
Pozdrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
METAN

PostWysłany: 12:17 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mam harmonogram ale przed nakładem mogę odmówić , a na kontrakcie jest 3msc okres wypowiedzenia , więc trzymają ich na łańcuchu , chyba że ktoś jest bystry i zareaguje odpowiednio wcześnie /jeśli starczy odwagi/

wreszcie ruszyło , zaintersowanie kurczakiem większe , zwłaszcza w wadze 2,3-2,4 za takiego można dziś wyrwać 2,8 netto/wyjściowa proponowana przez ubojnie 2,5-2,6 łódzkie,mazowieckie,kaszuby/ z tendencją wzrostową
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:09 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant nie przesadzaj , że MUSI. Musi tylko wtedy kiedy już są nastawione jaja - zawsze przed nałożeniem mozna odwołać wstawienie .
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 10:04 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Gigant napisał:
Eeeeeeeee, myślałem, że bardziej pojedziecie po mnie, zawiedliście mnie Crying or Very sad

No dobra, jeśli my nigdy nie zarabiamy, jesteśmy idiotami, którzy cały czas dają się wykorzystywać to jakim cudem istniejemy, jeżdzimy samochodami, żyjemy na jako takim poziomie, kształcimy dzieci,utrzymujemy rodziny tylko z tego pieprzonego drobiu (i nie zawsze wszyscy są pozadłużani) przez który pośrednio jesteśmy r.u.c.h.a.n.i w d.u.p.ę przez zakłady ?

chciałbym tylko wiedzieć , dlaczego inteligentny i myślący hodowca z pełną świadomością podpisuje umowę z ceną poniżej kosztów już na starcie???

musi???????

Podpisuje umowę z ceną MINIMALNĄ, przynajmniej wie po ile najtaniej sprzeda w przeciwieństwie do hodowcy wolnorynkowego (dzisiaj 4,00, a jutro 2,00 zł i jeszcze musi prosić żeby ubojnia łaskawie wzięła, o terminach płatności nie wspomnę).

A, czy musi ? Musi, ale nie z powodu zadłużenia, tylko dlatego, że podpisał harmonogram wstawień na cały rok.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:57 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant napisał:
medox napisał:
Nie rozumiem po co pomstujecie na kontraktację?Czemu się dziwicie, że mało płacą? Skoro znajdują tylu idiotów , którzy chcą dla nich produkować za darmo to sami byliby podwójnymi idiotami gdyby z tego nie skorzystali.Mamy kapitalizm czyli po pierwsze ktoś musi stracić ,żeby kto inny zarobił a po drugie wygrywa najcwańszy.I tyle,Ich zadaniem jest osiągnięcie maksymalnego zysku przy jak najniższych kosztach, jak zresztą każdego kto prowadzi jakąkolwiek działalność, no może z wyjątkiem hodowli drobiu bo tutaj celem jest wbudowanie jak największej ilości kurników i wyprodukowanie jak największej ilości żywca bez względu na sens ekonomiczny.Ludzie to jest ewenement na skalę światową
Jak widać jest rzesza kretynów (często z czasów komuny i synalków którzy odziedziczyli fermy a w głowie to co na ściółce ) ,którzy myślą jaki dobry zakład , da mi paszę pisklaka (dodatkowa kasa za prowizję z tego tytułu dla zakładu Laughing ) zabije , przeleje pieniążki.I skoro tacy są to idiotyzmem byłoby ich nie wykorzystać, sam zrobiłbym identycznie i każdy z nas.
Sami nakręciliście tą spiralę budując po 20 kurników a potem zdając sobie sprawę ,że z tą ilością musicie mieć wielkiego odbiorcę bo inaczej nie uda się tego sprzedać i na czas wsadzać następnych i chcąc nie chcąc poszliście w kontraktację.Tylko chyba nie wiedzieliście ,że wielki zakład wie lepiej od was że nie dacie rady bez niego i zgodnie z prawem kapitalizmu wyciska was jak cytrynę i ma do tego prawo bo on ma zarabiać jak najwięcej przy jak najniższych kosztach, takie jest jego jedyne zadanie.
Dodatkowo nakręciliście kolejną sprężynę , rozdmuchana produkcja spowodowała ,że paszarnie pracują na 110 % i praktycznie znikła konkurencja w tym segmencie i jakakolwiek możliwość negocjacji ceny bo każdy ma zamówień na paszę więcej niż może wyprodukować.I mają was w d.u.p.i.e.Podobnie dzieję się z pisklętami.Więc miejcie pretensje do siebie a nie do tych którzy działają zgodnie z rozumem i zarabiają.Po to to robią.
I pamiętajcie jedno nadwyżka podaży nad popytem = cena w dół, nadwyżka popytu nad podażą = cena w górę.Tak działa niewidzialna ręka rynku i choćbyście się z.e.s.r.a.l.i i sto razy zrzeszyli nic tego nie zmieni.

Przy okazji pasza w zeszłym tygodniu do góry o 20zł w tym tygodniu kolejne 30zlł

Oj Medox, Medox, chyba zal Ci d.u.p.ę ściska, że dostajemy teraz 3,05-3,10 i wysrać się nie możesz, że piszesz takie pierdoły na temat kontraktacji. Ja osobiście wolę.....jak to się mówi.....brać małymi łyżeczkami, ale cały czas, niż tak jak w ubiegłym roku "wolny rynek" dostawał do 4,00 zł, ale teraz oddajecie swój zarobek z nawiązką.

A, i jeśli hodowcy kotraktowi, którzy teraz niedużo zarabiają są idiotami.....to jak nazwiesz hodowców wolnorynkowych,(a tym samym siebie) którzy teraz od (słowo zostało usunięte)a. dokładają ?

Pozdrawiam

Nie chrzań, że przy 3.1 coś Ci na tej łyżeczce zostaje.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 09:05 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszyscy co chca wstawiac mosza podejmowac samodzielne decyzje,troche ludzi stanelo i coz dalej nadprodukcja,producenci trzody i przetworcy wieprzowinie juz sie do ministra Sawickiego dostali i rozmawiaja ,co zrobic z nadwyzkami wieprzowini juz zorganizowali dwa lokalne strajki pod urzedami wojewody ,strasza najazdem na Warszawe i blokada obwodnic ,nie pomogla im nawet ptasia grypa ,bo tyle swiezych poltusz wieprzowych weszlo do kraju , ze rynek zapchany na kilka miesiecy,mysle ze z brojlerem sie stalo to samo.
Powrót do góry
2020

PostWysłany: 08:07 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ostatnie udało mi sie sprzedać po 2.80netto. W tej chwili na dolnym śląsku jest 2.30 netto. Zastanawiam sie czy nie odmówić piskląt do wstawienia.

Pozdrawiam
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:31 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I teraz należy bardzo uważać bo tama z ceną powinna pęknąć i to dość gwałtownie!
Powrót do góry
Chikara

PostWysłany: 01:11 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozytywna informacja od Kurczaka.
byle tak dalej. wzmacniani pozytywem możemy lepiej negocjować a ubojnie stają się słabsze.
ps. nie zapomnijmy co zrobiły mieszalnie teraz. teraz kiedy my ledwo żyjemy. Schappol podniósł cenę o 30 zł w tym tygodniu.
podnieśli bo substytuty do produkcji pasz zdrożały. a My co ??!!!!
to gwóźdź do trumny dla Hodowców.
nie zapomnę im tego.
może by pomyśleli, albo choć spróbowali troszkę unieść ten ciężar sytuacji i odwlekli podwyżkę parę dni, tygodni aż sytuacja się unormuje. Nie!. Podnoszą tu i teraz. to nie fair.
przecież można zmienić dostawcę paszy. ja tak uczynię.
choćby dla zasady. Musimy o tym pamiętać.
pozdraiwam
Powrót do góry
kogucik77

PostWysłany: 23:49 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pepo napisał:

(...)podczas gdy Oni wszyscy zarabiają krocie (mam na myśli hodowców jaj wylęgowych ,wylęgarnie,wytwórnie pasz,weterynarzy,ubojnie i handel).hodowcy drobiu szanujcie swoją prace zobaczcie co się dzieje dookoła w kraju i na świecie

Hodowców jaj wylęgowych to się raczej nie czepiaj.... Nie zapominaj, że jedziemy na tym samym wózku. Pokaż mi gdzie są te krocie, chociaż mam dwa kurniki wylęgówki. Dostałem właśnie telefon z ZWD, że zapłodnienie słabe i powinienem już ubić stado 53 tyg. I co z tego, że mam umowę kontraktacyjną do 60 tg? Im pisklaki nie schodzą to najłatwiej nam kazać ubić stada, które się ledwie spłaciły albo jeszcze nie. Kogo to obchodzi, że zapie....my cały rok, żeby coś zarobić przez ostatni miesiąc, może dwa a jak dochodzi do tego czasu to się nam karze stado ubić bo im nie idzie. I tu nie idzie o kilka tygodni jak na brojlerze tylko o nawet półtora roku. A co, niech hodowca wpier....la przez następny rok suchy chleb bo na masło nie starczyło. A kogo to obchodzi. Także widzicie, że my wylęgowcy wcale nie mamy tak słodko jak się z boku wydaje...
Wy zależycie od nas i my od was, więc musimy trzymać się razem. A to, że ubojnie i pewnie przed wszystkim hurtownie drobiu, które zaopatrują sklepy robią nas wszystkich po kolei w ch..ja i zarabiają krocie nic nie ryzykując i nie inwestując takiego kapitału jak my to chyba wszystkim wiadomo.
Także trzymam za Was kciuki i życzę w przysłym tygodniu 3,6zł/kg. Nie dajcie się tym poparańcom.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:27 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
Koledzy,właśnie skonczylem załadunek po 2,9 i chyba coś zaczyna się dziać bo sami zadzwonili o 18oo z zapytaniem czy mam jeszcze żywiec i że mogą przyjechac o 20oo .Podalem cenę 2,7 -zaakceptowali ale po namyśle coś mi nie pasowalo ze się nie targowali i oddzwonilem ze nie oddam po 2,7 tylko po 2,9 i też dali .Myslę że brakuje a jak ktoś wyrwie po 2,6 to jest do przodu ,walczmy o cenę .Powodzenia

czyżby "pękła" wielka trójca , a może P.S....
jeśli możesz sprecyzuj
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 22:48 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie to co wy tu piszecie to jest przerażające ,ja nie wstawiam piskląt już od listopada 07 i nie wstawie dopóki nie będzie w dłuższym okresie co najmniej 3,5-3,6 netto a rynek sie ustabilizuje.Wystarczy nie wstawiać piskląt a szybko jaja wylegowe i pasza stanieją i bieda zajrzy im w oczy tak jak nam i ubojnie przestaną się z nas śmiać. zrobili z hodowców parobków ,podczas gdy Oni wszyscy zarabiają krocie (mam na myśli hodowców jaj wylęgowych ,wylęgarnie,wytwórnie pasz,weterynarzy,ubojnie i handel).hodowcy drobiu szanujcie swoją prace zobaczcie co się dzieje dookoła w kraju i na świecie ,wszyscy zarabiają pieniądze,nikt sobie nie pozwoli na niezarabianie ,na małym sklepiku ma więcej, na targowisku sprzedawca ma więcej,szewc ,kominiarz itd.mają full kasy a tu rosną długi i tylko patrzeć jak komornik przyjdzie.ja się tylko tak zastanawiam jak to możliwe ,że doprowadzono ,może nawet z premedytacją do wybudowania(uruchomienie preferencyjnych kredytów) tylu kurników brojlerni i stworzenia sobie bazy" murzynów" 21 wieku .Może już w niedługim czasie ,za niewielkie stosunkowo do wartości majątków długi z tytułu niezapłaconej paszy bedą przejmowane fermy przez tych co zarabiają nieprzerwanie w tej branży bez względu na to czy żniwa udane czy nie ,czy ptasia grypa czy nie itd

szacunek , wielki szacunek ,jedna z niewielu wypowiedzi która może coś znaczyć na tym forum.
Nie wiem czy robiliście ostatnio jakieś zakupy???? jak się czujecie wydając na pepsi w barze 3 zł dostając 200ml (oczywiście to jest : koncentrat + woda z kranu +CO2)??
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:47 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant napisał:
Eeeeeeeee, myślałem, że bardziej pojedziecie po mnie, zawiedliście mnie Crying or Very sad

No dobra, jeśli my nigdy nie zarabiamy, jesteśmy idiotami, którzy cały czas dają się wykorzystywać to jakim cudem istniejemy, jeżdzimy samochodami, żyjemy na jako takim poziomie, kształcimy dzieci,utrzymujemy rodziny tylko z tego pieprzonego drobiu (i nie zawsze wszyscy są pozadłużani) przez który pośrednio jesteśmy r.u.c.h.a.n.i w d.u.p.ę przez zakłady ?

chciałbym tylko wiedzieć , dlaczego inteligentny i myślący hodowca z pełną świadomością podpisuje umowę z ceną poniżej kosztów już na starcie???

musi???????
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:37 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a żal ściska nam dupę nie dlatego że dostajecie 3,05 , tylko dlatego że są wśród nas tacy dla których 2+2=5 i przez to ani oni , ani my nie możemy uzyskać godziwej zapłaty za swój produkt

ale podobno głupich nie sieją- sami się rodzą

jeśli nie wiecie co was czeka/kontraktowych/ to pogadajcie z trzodziarzami jak wygląda współpraca z firmą PRIMA

niedowiarkom życzę szczęśliwej służby
/w dozorcówce/
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 22:28 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
pepo

PostWysłany: 22:24 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gęsia skórka napisał:
jestem zszokowana Shocked
nawet zła na samą ciebie!!!
dałam ubojni zarobić na pisklaku, paszy i jak przychodzi do rozliczenia to właściciel mówi że powinnam mu jeszcze dopłacić 7 tyś , a gdzie koszty inne ?
jak to ktoś napisał za naukę przyjdzie mi zapłacić 20 tyś!!!!
dlaczego ma tak być, że tylko chodowca ponosi koszty wahnięć cen!
zgadzam się z niektórymi przedmówcami
dla mnie to bandytyzn

Drobiarze łączmy sie!!!!
zamiast sie spierać o rętowność nowo budowanych kurników
postawmy sie ubojniom, idżmy do ministra, stwórzmy stowarzyszenie czy nie wiem co jeszcze ale nie dawajmy sie !!!!!!
walczmy o ceny minimalne!!!!!
my nie możemy przetrzymac drobiu jak sadownicy czy ci od trzody!
jesteśmy działem specjalnym i tak powinniśmy być traktowani!

ludzie to co wy tu piszecie to jest przerażające ,ja nie wstawiam piskląt już od listopada 07 i nie wstawie dopóki nie będzie w dłuższym okresie co najmniej 3,5-3,6 netto a rynek sie ustabilizuje.Wystarczy nie wstawiać piskląt a szybko jaja wylegowe i pasza stanieją i bieda zajrzy im w oczy tak jak nam i ubojnie przestaną się z nas śmiać. zrobili z hodowców parobków ,podczas gdy Oni wszyscy zarabiają krocie (mam na myśli hodowców jaj wylęgowych ,wylęgarnie,wytwórnie pasz,weterynarzy,ubojnie i handel).hodowcy drobiu szanujcie swoją prace zobaczcie co się dzieje dookoła w kraju i na świecie ,wszyscy zarabiają pieniądze,nikt sobie nie pozwoli na niezarabianie ,na małym sklepiku ma więcej, na targowisku sprzedawca ma więcej,szewc ,kominiarz itd.mają full kasy a tu rosną długi i tylko patrzeć jak komornik przyjdzie.ja się tylko tak zastanawiam jak to możliwe ,że doprowadzono ,może nawet z premedytacją do wybudowania(uruchomienie preferencyjnych kredytów) tylu kurników brojlerni i stworzenia sobie bazy" murzynów" 21 wieku .Może już w niedługim czasie ,za niewielkie stosunkowo do wartości majątków długi z tytułu niezapłaconej paszy bedą przejmowane fermy przez tych co zarabiają nieprzerwanie w tej branży bez względu na to czy żniwa udane czy nie ,czy ptasia grypa czy nie itd.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 22:21 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox możesz wykładać na ....juniwersytecie nawet (piękny wykład i zgadzam się z nim ,merytorycznie ...POWAŻNIE.), małe pytanko ... kolega.... wstawił pisklęta ? szukał na 04 -10.01 2008? udało sie ? ...z "wieszcza" stałeś sie "poszukiwaczem złota" na tym forum , najpierw krzyczałeś że tam nic nie ma !!!!a potem pobiegłeś na oślep ady wyprzedzić innych (udając ,to nie ja to kolega koniecznie chce! wstawić!!!!!)

.....weź przestań,>>>
tu są inteligentni ludzie .
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:17 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawia mnie jakim cudem kontraktowi przy cenie 3,05 zarabiają
a wolnorynkowcy dokładają 20gr /przy obecnych cenach paszy , piskląt i innych kosztach przecież bardzo podobnych/

może po prostu nie znają swojego salda w ubojni i dopiero terapia szokowa w postaci wezwania do dopłaty coś im uświadomi/ vide wcześniejszy post GĘSIA SKÓRKA/
chyba , że to jest właśnie
EWENEMENT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 21:59 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant uchylisz rąbka tajemnicy, ile zarabiasz przy 3,05?
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 21:51 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy,właśnie skonczylem załadunek po 2,9 i chyba coś zaczyna się dziać bo sami zadzwonili o 18oo z zapytaniem czy mam jeszcze żywiec i że mogą przyjechac o 20oo .Podalem cenę 2,7 -zaakceptowali ale po namyśle coś mi nie pasowalo ze się nie targowali i oddzwonilem ze nie oddam po 2,7 tylko po 2,9 i też dali .Myslę że brakuje a jak ktoś wyrwie po 2,6 to jest do przodu ,walczmy o cenę .Powodzenia
Powrót do góry
Agrobiznesmen

PostWysłany: 21:37 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant napisał:
medox napisał:
Nie rozumiem po co pomstujecie na kontraktację?Czemu się dziwicie, że mało płacą? Skoro znajdują tylu idiotów , którzy chcą dla nich produkować za darmo to sami byliby podwójnymi idiotami gdyby z tego nie skorzystali.Mamy kapitalizm czyli po pierwsze ktoś musi stracić ,żeby kto inny zarobił a po drugie wygrywa najcwańszy.I tyle,Ich zadaniem jest osiągnięcie maksymalnego zysku przy jak najniższych kosztach, jak zresztą każdego kto prowadzi jakąkolwiek działalność, no może z wyjątkiem hodowli drobiu bo tutaj celem jest wbudowanie jak największej ilości kurników i wyprodukowanie jak największej ilości żywca bez względu na sens ekonomiczny.Ludzie to jest ewenement na skalę światową
Jak widać jest rzesza kretynów (często z czasów komuny i synalków którzy odziedziczyli fermy a w głowie to co na ściółce ) ,którzy myślą jaki dobry zakład , da mi paszę pisklaka (dodatkowa kasa za prowizję z tego tytułu dla zakładu Laughing ) zabije , przeleje pieniążki.I skoro tacy są to idiotyzmem byłoby ich nie wykorzystać, sam zrobiłbym identycznie i każdy z nas.
Sami nakręciliście tą spiralę budując po 20 kurników a potem zdając sobie sprawę ,że z tą ilością musicie mieć wielkiego odbiorcę bo inaczej nie uda się tego sprzedać i na czas wsadzać następnych i chcąc nie chcąc poszliście w kontraktację.Tylko chyba nie wiedzieliście ,że wielki zakład wie lepiej od was że nie dacie rady bez niego i zgodnie z prawem kapitalizmu wyciska was jak cytrynę i ma do tego prawo bo on ma zarabiać jak najwięcej przy jak najniższych kosztach, takie jest jego jedyne zadanie.
Dodatkowo nakręciliście kolejną sprężynę , rozdmuchana produkcja spowodowała ,że paszarnie pracują na 110 % i praktycznie znikła konkurencja w tym segmencie i jakakolwiek możliwość negocjacji ceny bo każdy ma zamówień na paszę więcej niż może wyprodukować.I mają was w d.u.p.i.e.Podobnie dzieję się z pisklętami.Więc miejcie pretensje do siebie a nie do tych którzy działają zgodnie z rozumem i zarabiają.Po to to robią.
I pamiętajcie jedno nadwyżka podaży nad popytem = cena w dół, nadwyżka popytu nad podażą = cena w górę.Tak działa niewidzialna ręka rynku i choćbyście się z.e.s.r.a.l.i i sto razy zrzeszyli nic tego nie zmieni.

Przy okazji pasza w zeszłym tygodniu do góry o 20zł w tym tygodniu kolejne 30zlł

Oj Medox, Medox, chyba zal Ci d.u.p.ę ściska, że dostajemy teraz 3,05-3,10 i wysrać się nie możesz, że piszesz takie pierdoły na temat kontraktacji. Ja osobiście wolę.....jak to się mówi.....brać małymi łyżeczkami, ale cały czas, niż tak jak w ubiegłym roku "wolny rynek" dostawał do 4,00 zł, ale teraz oddajecie swój zarobek z nawiązką.

A, i jeśli hodowcy kotraktowi, którzy teraz niedużo zarabiają są idiotami.....to jak nazwiesz hodowców wolnorynkowych,(a tym samym siebie) którzy teraz od (słowo zostało usunięte)a. dokładają ?

Pozdrawiam

Są ludzie którzy świadomie ryzykują... Raz na wozie raz pod wozem.
W twoim wypadku chyba nie ma wozu ?
Albo Ryzyk fizyk albo jedziesz na kontraktach i zarabiasz minimalnie...
Każdy orze tak jak moze!

DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY!

2 tys po 2.60 poszlo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gigant

PostWysłany: 21:24 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:11 Czw 24 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówię że kontraktacja to ewenement.Mówię że podejście hodowców i inwestowanie milinów by zarabiać grosze to ewenement.Niedawno opijaliśmy odejście mojego pracownika (fajny chłop od 10lat u mnie pracował).Jego żona miała kiosk ruchu - zarobek 3tys na miesiąc w lepszych miesiącach trochę więcej.Otworzyli jeszcze dwa i on się zwolnił.To zwykłe najnormalniejsze kioski ruchu.3 kioski ruchu to ok 9tys na miesiąc, czyli jakby 18tys z rzutu.Ile masz z jednego 20- tysięcznika na kontraktacji z rzutu, przy inwestycji 500tys zł??????? I dodatkowo inwestycji obrotowej co rzut na 150ty i.potęznym ryzyku
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1859, 1860, 1861 ... 2092, 2093, 2094  Następny
Strona 1860 z 2094

Skocz do: