Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:43 Pon 18 Cze 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1859, 1860, 1861 ... 2083, 2084, 2085  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 01:13 Pią 18 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem , że Ty za kasę czyli jesteś męska .............. Embarassed Chłopcze jak popracujesz 25-30 lat na swoim to wtedy pogadamy . Ja jakoś przez te wszystkie lata dawałem sobie radę i nawet teraz mam sie wcale dobrze więc z tym dymaniem to błędny adres . No , ale cóż: każdy sądzi wg siebie Cool A tak na marginesie - masz problemy w sferze intymnej? Baba Ci nie daje? Jakieś problemy z erekcja? Hemoroidy Ci dokuczają? Mówię Ci szanuj d.u.p.e żebyśmy mieli w co kopać!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
W11

PostWysłany: 01:03 Pią 18 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Oj jak się uśmiałem ha,ha,ha. :D Błyskotliwy człowiek , któremu wystarczy impuls...To śmieszne i żałosne , że takie nic , takie ZERO jak Ty usiłuje nas uświadamiać [/img]http://www.jeep.org.pl/forum/images/smiles/lol2.gif[img] - wielki biznesmen od siedmiu boleści . W d.u.p.i.e byłeś i g.ó.w.n.o widziałes , a zgrywasz wielkiego cwaniaka! Ekspert od robienia pieniędzy [/img]http://www.jeep.org.pl/forum/images/smiles/i_pala.gif[img] Spadaj kmiocie do tej swojej norki , sprzedawaj wyimaginowanym kontrahentom po 3,80 / chyba za 2 kg / i żyj złudzeniami jaki to z Ciebie WIELKI MEN!!! Jezu! Biedna ta Twoja matka! Powić takiego kretyna toż to życiowa tragedia!
Tragedią to chyba jest fakt, że dajesz się dymać za darmo!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 00:29 Pią 18 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj jak się uśmiałem ha,ha,ha. Very Happy Błyskotliwy człowiek , któremu wystarczy impuls...To śmieszne i żałosne , że takie nic , takie ZERO jak Ty usiłuje nas uświadamiać [/img]http://www.jeep.org.pl/forum/images/smiles/lol2.gif[img] - wielki biznesmen od siedmiu boleści . W d.u.p.i.e byłeś i g.ó.w.n.o widziałes , a zgrywasz wielkiego cwaniaka! Ekspert od robienia pieniędzy [/img]http://www.jeep.org.pl/forum/images/smiles/i_pala.gif[img] Spadaj kmiocie do tej swojej norki , sprzedawaj wyimaginowanym kontrahentom po 3,80 / chyba za 2 kg / i żyj złudzeniami jaki to z Ciebie WIELKI MEN!!! Jezu! Biedna ta Twoja matka! Powić takiego kretyna toż to życiowa tragedia!
Powrót do góry
general

PostWysłany: 00:10 Pią 18 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy koledzy i kolezanki,akurat teraz wychodza kurczaki z pisklat''bialoruskich i ukrainskich itd."kupowanych nawet po 70 gr, co uczynil moj sasiad.Czy ktos z was slyszal o gazowaniu pisklat,ktore mialy wyjechac za granice?????Bo ja nie.A sam mialem propozycje kupna takich pisklat.Po czesci sami jestesmy odpowiedzialni za ta sytuacje.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 23:44 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Zmieniam nick na tym forum i od poniedziałku zaczynam Was informować po ile sprzedaje żywiec.... prosto na statek do Brazylii. Tym razem już jako W12, a może WD-40. Tylko sie załamać jak sie coś takiego czyta :shock: :wink:
Jesteś następnym ''błyskotliwcem drobiarzem '',który chce jechać do Zakopanego przez Szczecin.Dlatego poczytaj sobie bez pośpiechu cytacik do'' brojlera''
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 23:29 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
W11 - Ty "światły" człowqieku , który nie potrzebuje ani ubojni , ani rządu itd . Skąd się tacy jak Ty biorą? Dojrzały człowieku! Nic więcej nie pisz bo nic nie masz do napisania . Kaszuby 2,70 netto i dalej problem . Ale ja nie jestem W11 więc dlatego mam ten problem . :cry: To oczywiście wina hodowców , że stateczki wpływają! To także wina hodowców , że markety sprzedają jeszcze zamrożony towar jako świeży - tu do An-a! Spróbuj zadzwonić do Sanepidu czy IWet . z informacją o sprzedaży takiego drobiu . Reakcja - Z E R O W A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W PIW w Słupsku potraktują Cie jak dziwaka . Co Ty chcesz człowieku??? To też wina hodowców , że była PG , a w Etiopii jest głód!!! Jak hodowcy mają wpływ na import mniej lub bardziej legalny? W tej chwili hodowcy mają ptaki już mocno poprzerastane , ale w sklepach ich nie ma. W Realu proszę bardzo , ale udka tak małe , że przeciętny facet musi zjeść minimum 3 , a tuszka to jak dla dziecka!!! Czy to jest ten aktualnie sprzedawany żywiec? N I E . Albo ten kupiony w okresie paniki/pg/ , albo ....... Nie chcę spekulować bo cóż tu spekulować . Każdy widzi co się dzieje , ma swój rozum więc niech wyciągnie właście wnioski .
Witaj brojlerku , podobno lubisz być dymany ustawowo!!! Jak sam o tym piszesz w temacie''Ubojnie-pytania,rady,opinie''Wiesz co? posłuchaj rady. ''Do biznesu nadaje się każdy,ale nie każdy osiągnie sukces.Jeżeli ktoś jest w biznesie kilka lat i ciągle jest dymany,to znaczy,że on to robi,ale nie wie po co.W każdym biznesie są konkretne wytyczne,które musisz zrealizować,żeby osiągnąć sukces.I albo to zrobisz,albo nie. Proste? Człowieka można zainspirować,zmotywować,przedstawić mu drogę wyjścia,ale nikogo nie można zmusić do pracy i zarabiania pieniędzy.Takiemu prawdziwemu błyskotliwemu człowiekowi wystarczy impuls aby przejął właściwą inicjatywę i o takich właśnie ludzi mi chodzi . Wiem to z doświadczenia, a od nie dawna wyznaję pewną zasadę:'' Mądry sam na to wpadnie, a glupi i tak się tego nie nauczy''.Ps. Dlatego wpadam od czasu do czasu na to forum,bo mam jakieś konkretniejsze cele.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 23:28 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
W11 - Ty "światły" człowqieku , który nie potrzebuje ani ubojni , ani rządu itd . Skąd się tacy jak Ty biorą? Dojrzały człowieku! Nic więcej nie pisz bo nic nie masz do napisania . Kaszuby 2,70 netto i dalej problem . Ale ja nie jestem W11 więc dlatego mam ten problem . :cry: To oczywiście wina hodowców , że stateczki wpływają! To także wina hodowców , że markety sprzedają jeszcze zamrożony towar jako świeży - tu do An-a! Spróbuj zadzwonić do Sanepidu czy IWet . z informacją o sprzedaży takiego drobiu . Reakcja - Z E R O W A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W PIW w Słupsku potraktują Cie jak dziwaka . Co Ty chcesz człowieku??? To też wina hodowców , że była PG , a w Etiopii jest głód!!! Jak hodowcy mają wpływ na import mniej lub bardziej legalny? W tej chwili hodowcy mają ptaki już mocno poprzerastane , ale w sklepach ich nie ma. W Realu proszę bardzo , ale udka tak małe , że przeciętny facet musi zjeść minimum 3 , a tuszka to jak dla dziecka!!! Czy to jest ten aktualnie sprzedawany żywiec? N I E . Albo ten kupiony w okresie paniki/pg/ , albo ....... Nie chcę spekulować bo cóż tu spekulować . Każdy widzi co się dzieje , ma swój rozum więc niech wyciągnie właście wnioski .
Witaj brojlerku , podobno lubisz być dymany ustawowo!!! Jak sam o tym piszesz w temacie''Ubojnie-pytania,rady,opinie''Wiesz co? posłuchaj rady. ''Do biznesu nadaje się każdy,ale nie każdy osiągnie sukces.Jeżeli ktoś jest w biznesie kilka lat i ciągle jest dymany,to znaczy,że on to robi,ale nie wie po co.W każdym biznesie są konkretne wytyczne,które musisz zrealizować,żeby osiągnąć sukces.I albo to zrobisz,albo nie. Proste? Człowieka można zainspirować,zmotywować,przedstawić mu drogę wyjścia,ale nikogo nie można zmusić do pracy i zarabiania pieniędzy.Takiemu prawdziwemu błyskotliwemu człowiekowi wystarczy impuls aby przejął właściwą inicjatywę i o takich właśnie ludzi mi chodzi . Wiem to z doświadczenia, a od nie dawna wyznaję pewną zasadę:'' Mądry sam na to wpadnie, a glupi i tak się tego nie nauczy''.Ps. Dlatego wpadam od czasu do czasu na to forum,bo mam jakieś konkretniejsze cele.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:51 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Dzisiaj widziałam świeżą tuszkę w Netto z Drobimexu.Wiecie po ile??
Mało mi oczy nie wyleciały z orbit. Kosztował 6,49/kg Rolling Eyes A ja sprzedałam w poniedziałek po 3,07 zł netto...

to jest główna zaleta kontraktacji , dostajesz swoje 3 gr/kg - na okulistę jak ci oczy wyjdą z orbit
na wolnym mózg lasuje się dwa razy : jak dokładasz i jak zarabiasz , ale za każdym razem dzięki tym na kontraktacji
dla wyjaśnienia: mniej hodowców na kontraktacji to wyższe ceny i bardziej wyrównane na całym rynku
jeszcze raz przypominam przykład Hamrolu , radzę poddać analizie , wnioski nasuną się same
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 22:40 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj widziałam świeżą tuszkę w Netto z Drobimexu.Wiecie po ile??
Mało mi oczy nie wyleciały z orbit. Kosztował 6,49/kg Rolling Eyes A ja sprzedałam w poniedziałek po 3,07 zł netto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lukasz111

PostWysłany: 22:10 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kacperski weż telefon i podzwoń zanim kogoś oskarżysz o nieodpowiedzialność.Jak poprzednicy napisali są tacy co płacą 2.40 brutto o nich nawet nie wspominałem choć mali nie są.Jak nabudowałeś kurniczków bo byłeś przekonany ,że im więcej kurników tym więcej kasy a tu się teraz okazuje ,że to tak nie działa to miej pretensje sam do siebie.

medox co ty p.i.e.r.d.o.l.i.s.z

Sam pisałes niedawno że kropisz dwa obiekty......
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:11 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacperski weż telefon i podzwoń zanim kogoś oskarżysz o nieodpowiedzialność.Jak poprzednicy napisali są tacy co płacą 2.40 brutto o nich nawet nie wspominałem choć mali nie są.Jak nabudowałeś kurniczków bo byłeś przekonany ,że im więcej kurników tym więcej kasy a tu się teraz okazuje ,że to tak nie działa to miej pretensje sam do siebie.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 21:10 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
W 11 ,ales nam wszystkim pojechal , to my takie matoly , dobrze ze sa tacy swiatli hodowcy , co nie do ubojni ,ale na statki kury laduja , podziel sie szczegolami solidarnie jak to Ci sie udalo , bo przeciez szkoda ludzi , tyle dokladaja , a moga gruba kase zarobic , podejrzewam ze i moze na nich jeszcze cos zarobisz za posrednictwo , nie nabijaj sie z kolezanek i kolegow , tylko pomoz , bo my tacy naiwni , a ty taki GOSC?
Droga Basiu ja nie mówię że ktoś jest (słowo zostało usunięte)em i nie ładuję kur na statki?!? poprostu staram się dobrze prowadzić swój biznes. Widzę również że wielu nie potrafi prawidłowo odczytać treści postu.Mogę tylko powiedzieć że żywca ładuję niemcowi . A sugestia w sprawie'' statku''i przedstawicielstwa to być może jakaś alternatywa dla nierefundalnych którzy jeszcze nie stracili wszystkiego.!!!Zobacz jakie to proste,po co wstawiać pisklaki utrzymywać paszarnie a potem ubojnie i narzekać , przecież można zadziałać i się śmiać z tych naszych wspaniałych ubojni , i jak się nie mylę to większości na tym forum o to chodzi! Ps. Dlaczego wspomniałem w poprzednim poście o oczekiwaniu? Bo czego oczekujesz to,to masz!
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 20:56 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie po raz pierwszy w Małopolsce są najniższe ceny, ciekawe dlaczego Question
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 20:34 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisklaki już po 1,10 zł, bo wszyscy którzy niedawno zamawiali już odmówili, a cena kurczaka na Dolnym Sląsku to 2,60, chociaż są ubojnie które dają 2,40 ale też nie biją bo nikt im nie oddaje po takiej cenie - informacje od kolegi, który teraz oddaje swoje kurczaki.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 20:21 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox mowi prawde tylko sie pomylil bo sa w malopolsce dwie ubojni co laduja dzisiaj kurczaki po 2,4 brutto zgroza na slasku jeszcz2,35-2,4 netto totalny odlot ubojni gadaja o 2 zl netto na poniedzialek chyba to koniec polskiego drobiu
Powrót do góry
eska

PostWysłany: 20:21 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo mi przykro ale informacje Medoxa co do ceny na poludniu są jak najbardziej prawdziwe
Powrót do góry
Kacperski

PostWysłany: 19:37 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam prawdziwych hodowcow Smile
uzupelniajac moja wypowiedz w lodzkim cena 2,7-2 9
Powrót do góry
Kacperski

PostWysłany: 19:28 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Panie MEDOX !!!! Jest PAN totalnie nieodpowiedzialnym i chyba lbardzo zakłamanym osobnikiem .!!!!Większości było by miło ,gdyby przestał PAN nam wszystkim psuć KREW !!!!Inormacje przekazywane przez PANA mają charakter sabotażysty wobec HODOWCOW DROBIU!!!!CZY PRZYPADKIEM NIE MA PAN UDZIAŁÓW W UBOJNIACH !!!!A może jest pan importerem mrożonego drobiu Evil or Very Mad
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:27 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniam nick na tym forum i od poniedziałku zaczynam Was informować po ile sprzedaje żywiec.... prosto na statek do Brazylii. Tym razem już jako W12, a może WD-40. Tylko sie załamać jak sie coś takiego czyta Shocked Wink
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 19:12 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

kto chce złamać wolnorynkowców ? chyba właśnie sam wolny rynek ...
na tym forum już dużo powiedziano o zaletach i wadach wolnego rynku i kontraktacji - każdy ma wolny wybór i decyduje za siebie - a nie lepiej robić pół na pół - wtedy można porównać ile faktycznie się zarabia tu i tu i jak się współpracuje ?
OZD Opole 3,15 netto

METAN napisał:
medox napisał:
A małe fermy mają wyginąć ,żeby nie psuły rynku i duże zakłady miały jak największy dostęp do taniego surowca?Żeby chłopki pańszczyzniane tyrały za darmo dla zysków dużych zakładów inwestując często miliony złotych i cały dorobek pokoleń?Po to?

to nie chodzi tylko o małe fermy ale o tych co nie chcą podpisywać umów kontraktacyjnych z ceną poniżej kosztów/a takich jest najwięcej wśród małych i średnich/ i tyrać jak pańszczyżniany

chcą złamać wolnorynkowców , by nie mieli innego wyjścia jak kontrakt , stąd zbijanie ceny i generowanie strat u hodowców
jedyne sposób na podbicie cen/dla wszystkich/ to wyrwanie się jak największej liczby hodowców z "niewoli " kontraktów i zmuszenie dużych zakładów do zakupów żywca z wolnego rynku / przy jednoczesnym ograniczeniu wielkości wstawień /
przykładem niech będzie Storteboom/Hamrol/ który na początku potrafił przebijać o 20gr , dopuki ilość z kontraktów nie okazała się wystarczająca
duże zakłady mają świadomość tego , że za moment przestrzegana będzie dyrektywa o 32kg/m i 3tyg przerwie technologicznej między wstawieniami
to oznacza dla nich spadek produkcji , więc aby się zabezpieczyć muszą związać ze sobą jak najwięcej hodowców
i to teraz robią nie przebierając w środkach/pokażcie mi zakład który teraz nie zechce podpisać umowy- mimo , że się nie sprzedaje i muszą "dokładać" -jak twierdzą /
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:34 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 - Ty "światły" człowqieku , który nie potrzebuje ani ubojni , ani rządu itd . Skąd się tacy jak Ty biorą? Dojrzały człowieku! Nic więcej nie pisz bo nic nie masz do napisania . Kaszuby 2,70 netto i dalej problem . Ale ja nie jestem W11 więc dlatego mam ten problem . Crying or Very sad To oczywiście wina hodowców , że stateczki wpływają! To także wina hodowców , że markety sprzedają jeszcze zamrożony towar jako świeży - tu do An-a! Spróbuj zadzwonić do Sanepidu czy IWet . z informacją o sprzedaży takiego drobiu . Reakcja - Z E R O W A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W PIW w Słupsku potraktują Cie jak dziwaka . Co Ty chcesz człowieku??? To też wina hodowców , że była PG , a w Etiopii jest głód!!! Jak hodowcy mają wpływ na import mniej lub bardziej legalny? W tej chwili hodowcy mają ptaki już mocno poprzerastane , ale w sklepach ich nie ma. W Realu proszę bardzo , ale udka tak małe , że przeciętny facet musi zjeść minimum 3 , a tuszka to jak dla dziecka!!! Czy to jest ten aktualnie sprzedawany żywiec? N I E . Albo ten kupiony w okresie paniki/pg/ , albo ....... Nie chcę spekulować bo cóż tu spekulować . Każdy widzi co się dzieje , ma swój rozum więc niech wyciągnie właście wnioski .
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 18:18 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 11 ,ales nam wszystkim pojechal , to my takie matoly , dobrze ze sa tacy swiatli hodowcy , co nie do ubojni ,ale na statki kury laduja , podziel sie szczegolami solidarnie jak to Ci sie udalo , bo przeciez szkoda ludzi , tyle dokladaja , a moga gruba kase zarobic , podejrzewam ze i moze na nich jeszcze cos zarobisz za posrednictwo , nie nabijaj sie z kolezanek i kolegow , tylko pomoz , bo my tacy naiwni , a ty taki GOSC?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:10 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A małe fermy mają wyginąć ,żeby nie psuły rynku i duże zakłady miały jak największy dostęp do taniego surowca?Żeby chłopki pańszczyzniane tyrały za darmo dla zysków dużych zakładów inwestując często miliony złotych i cały dorobek pokoleń?Po to?

to nie chodzi tylko o małe fermy ale o tych co nie chcą podpisywać umów kontraktacyjnych z ceną poniżej kosztów/a takich jest najwięcej wśród małych i średnich/ i tyrać jak pańszczyżniany

chcą złamać wolnorynkowców , by nie mieli innego wyjścia jak kontrakt , stąd zbijanie ceny i generowanie strat u hodowców
jedyne sposób na podbicie cen/dla wszystkich/ to wyrwanie się jak największej liczby hodowców z "niewoli " kontraktów i zmuszenie dużych zakładów do zakupów żywca z wolnego rynku / przy jednoczesnym ograniczeniu wielkości wstawień /
przykładem niech będzie Storteboom/Hamrol/ który na początku potrafił przebijać o 20gr , dopuki ilość z kontraktów nie okazała się wystarczająca
duże zakłady mają świadomość tego , że za moment przestrzegana będzie dyrektywa o 32kg/m i 3tyg przerwie technologicznej między wstawieniami
to oznacza dla nich spadek produkcji , więc aby się zabezpieczyć muszą związać ze sobą jak najwięcej hodowców
i to teraz robią nie przebierając w środkach/pokażcie mi zakład który teraz nie zechce podpisać umowy- mimo , że się nie sprzedaje i muszą "dokładać" -jak twierdzą /
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 17:49 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak to prawda że polski chłop ciągle czegoś oczekuje a to od rządu,a to od kolegi a to od ubojni jednym słowem ująć to najlepiej do swojego biznesu niańkę zatrudnić i ją obarczyć sytuacją która zaistniała.W tym tygodniu sprzedałem trzy kurniki po 3,80 za kilo żywca oczywiście nie na naszym rynku i co? można ? Oczywiście że można tylko trzeba mocno chcieć.... No cóż na oczekiwania też jest rada można naprzykład zamówić stateczek i pobawić się w przedstawiciela handlowego trochę wysiłku i zysk pewny. Noi jeszcze jedno może ktoś zauważył że to forum tak wszystkich przyblirzyło że ubojnie i paszarnie lepiej niżkiedykolwiek rąbią wszystkich tych co niedojrzeli na miarę czasów......
Powrót do góry
An

PostWysłany: 17:34 Czw 17 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Śląsk, małopolska 2.50 brutto , jutro ponoć taniej bo nie da sie sprzedać

To po co ubijać, skoro i tak się nie sprzeda? Poza tym, kto chce to ubić jeżeli nie może sprzedać? Nie lepiej potrzymać parę dni, aż się "Mazowsze" rozejdzie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1859, 1860, 1861 ... 2083, 2084, 2085  Następny
Strona 1860 z 2085

Skocz do: