Skocz do zawartości
abe

Szokujące informacje o Roundup-ie

Rekomendowane odpowiedzi

i co przyjacielu dzieci w moczu glifotatu nie wydala ?

 

ale skoro taki dobry to moze zamiast wódki pić glifosat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co przyjacielu dzieci w moczu glifotatu nie wydala?

.......

Przetłumacz to na Nasze.

Moje preferowane napoje (alkoholowe) to "piwko" i "wódeczka".Jeżeli lubujesz się w różnych wynalazkach to Twój wybór a zarazem i problem.Wspomniałeś o człowieku który swego czasu doszedł do władzy "śpiąc na styropianie" a wykształcenie pozwalało mu tylko na podawanie "kluczy" w narzędziowni dla mnie nie jest autorytetem .Nie dlatego że podawał narzędzia ale dlatego że był tylko "narzędziem" w rękach innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wode mineralna nie gazowana pije

 

Glifosat stosuje ale to z biedy .wiedziałem juz dawno ze to nic mądrego i jak z niknie z rynku nie bee za nim płakał

 

moze z 20 lat temu wierzyłem w bio degradowalnosc ale wtedy go nie stosowałem

z 15 lat temu nie mogłem zrozumieć jak juz był po 10 zł za l dlaczego Polacy go nie produkują

 

10 lat temu były pierwsze refleksie jakie to idiotyczne rozwianie

 

a co do NOBLISTY to odrobina szacunku - Ja widzę jak wielka rolę odegrał śp Prof Falandysz i Mieczu Wachowicz ,Pewnie jeszcze z dziesiątki osób

 

kolego Włacz na luz i bedzie git bo inaczej przed emeryturą wykitujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek szkodliwy, ale należy go stosować z umiarem. Inne tego typu też zdrowe nie są - ale przede wszystkim o tym konkretnym się pisze, mówi, nim się straszy ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam nowego kolegę

 

środek jak środek

 

skoro substancja glifosat miała bio degradowalnosc potwierdzona to ktoś to udowodnił jakoś

 

co ja widzę problem to jest sól glifosatu bo tego sie nie bada a to jest w tym co kupuja rolnicy skoro w Japoni były problemy i jakos tej soli nie stosuja to moze by szukać innych rozwiązań

 

Ja inaczej powiem kiedyś TREFLAN tam substancja trefluanina jest stosowałem w rzepaku zamiast comandu porażka ale zastowałem to w pszenicy na miotłe czasem wystaczało do zwalczania miotły

 

Ale dowiedzialem ze ta substancja w glebie jest 20 lat to co to za rewelacyjna wiadomości a z glifosatem i jego solami jest juz katastrofa bo nikt nie panuje gdzie to już jest skoro każdy człowiek ma juz glifosat w moczu to lekko sytuacja jest poza kontrola nie wiadomo czy jak bedzie zakaza stosowania czy to sie oczysci

 

najprostrzym sposobem na ograniczenie stosowania glifosta jest wprowadznie 1 zł za llist paliwa dla rolników

 

Za pewne wielu by stosowało zabiegi uprawowe zamiast glifoatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8) ....

Jak by Niemcy przejęli w co wątpię amerykanów to kierunek GMO zniknie z badań.....

No i pewna sprawa stała się faktem,Co będzie dalej to życie pokaże.

N.p

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bayer-przejal-monsanto-za-rekordowe-66-miliardow-dolarow

 

 

Ale kolego 1 zł za litra paliwa rolniczego to by był szał na wsi czy rolnik by nie oszczedzał na wszystkim a potem jak juz katastrofa to (słowo zostało usunięte) randap i jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej glifosatu stosują duze gospodarstwa i w uprawie bezorkowej, dla niech nie bedzie sie opłacalo jeździć kilka razy agregatem żeby zniszczyć perz. Raz opryskają i mają spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glifosat taki tani ? i szybki

 

3x 13 40 zł oprysk 10 km.h 24 na godz belka 24 m i beczka 5000l

 

 

na talerzowanie 6 8 l paliwa masz ciągnik 200 km to 5m dasz rady 15 km/h

 

7,5 ha na H

 

 

przy cenie 1 zł to koszty 10 do 40

 

ile dajesz za jad ę ciągnikiem 12 zł na godz?

 

były by porównywanne ale nie ma czasu na poplony które dziś rosna z strączkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek bardzo szkodliwy do stosowania z umiarem w uzasadnionych przypatkach. Na Zachodzie Europy i w Niemczech zabroniony zupełnie od zeszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...