Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ci, co piszą, że detal stoi, chyba nie wiedzą co piszą, ale specjalnie sieją zamęt. Zejście na sklepach, piekarniach, cukierniach więcej niż bardzo dobre ! Ruch w detalu prawie jak przed świętami. Towaru w magazynie brak. Wszystko wyjeżdża na bierząco.

Kolego jaj_pol, z nowymi obsadzeniami to nie jest tak, jak myślisz.

Jak komuś nieoczekiwanie wycinają stado na salmonellę, to jest to zburzenie pewnego harmonogramu produkcji. Młode nioski nie leżą na półce w sklepie, gdzie idzie się z koszykiem i się je po prostu kupuje. Jeśli masz własną odchowalnie, to musisz najpierw gdzieś zamówić kurczaki (rzadko kiedy dostępne są od ręki), a poźniej przez OSIEMNAŚCIE tygodni je karmić zanim zobaczysz pierwsze jajko (towar jeszcze praktycznie nie handlowy). Można oczywiście zawsze próbować gdzieś kupić odchowaną nioskę, ale nie zawsze jest to możliwe, bo odchowy przeważnie robi się "pod klienta", żeby nie zostać później ze stadem, którego nikt nie chce kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci, co piszą, że detal stoi, chyba nie wiedzą co piszą, ale specjalnie sieją zamęt. Zejście na sklepach, piekarniach, cukierniach więcej niż bardzo dobre ! Ruch w detalu prawie jak przed świętami. Towaru w magazynie brak. Wszystko wyjeżdża na bierząco.

Kolego jaj_pol, z nowymi obsadzeniami to nie jest tak, jak myślisz.

Jak komuś nieoczekiwanie wycinają stado na salmonellę, to jest to zburzenie pewnego harmonogramu produkcji. Młode nioski nie leżą na półce w sklepie, gdzie idzie się z koszykiem i się je po prostu kupuje. Jeśli masz własną odchowalnie, to musisz najpierw gdzieś zamówić kurczaki (rzadko kiedy dostępne są od ręki), a poźniej przez OSIEMNAŚCIE tygodni je karmić zanim zobaczysz pierwsze jajko (towar jeszcze praktycznie nie handlowy). Można oczywiście zawsze próbować gdzieś kupić odchowaną nioskę, ale nie zawsze jest to możliwe, bo odchowy przeważnie robi się "pod klienta", żeby nie zostać później ze stadem, którego nikt nie chce kupić.

 

o taką rzeczową spokojną i na poziomie odpowiedź mi chodziło

dziękuję jednak znajdują się jeszcze ludzie na poziomie.

tylko dziwi mnie jedynie oświadczenie w którym wyraźnie napisane jest że bakterii nie wykryto. więc jak to jest? czyżby ktoś robił pod górkę?

Pozdrawiam życzliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie jaj_pol popatrz na swoje wpisy , jesteś tu tylko wtedy kiedy tobie jest nie na rękę .

Ps. L- 0,32 GR i już teraz jaja schodzą z sortowni na samochody a co będzie na święta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie jaj_pol popatrz na swoje wpisy , jesteś tu tylko wtedy kiedy tobie jest nie na rękę .

Ps. L- 0,32 GR i już teraz jaja schodzą z sortowni na samochody a co będzie na święta .

 

Drogi kolego. Ja nigdzie nie napisałem, że jest mi nie na rękę.

Podnosicie to i ja muszę. Jednak jest to trochę chora sytuacja takie wariacje cenowe teraz jak i w momencie kiedy cena jest dno.

Nie wiem czy czytasz moje wpisy z uwagą? Widzę chyba, że nie.

Bo jakbyś uważnie przeczytał to napisałem, że wole aby każdy ze spokojem zarabiał i spokojnie żył.

A po drugie to nie ja wyskakuje z wyzwiskami w momencie kiedy spokojnie pytam i analizuję sytuacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wariacje 0,30 gr za L to normalna cena jaka powinna być .

Wreszcie chcemy zarobić a nie pompować tylko w wymiany klatek durne przepisy przepuszczanie jaj przez 3 pośredników , nigdy nie dołożyłeś a piszesz o wariacjach cenowych .

Ps. WARIACJE CENOWE TO BĘDĄ JUŻ NIEDŁUGO JAK L-KA BĘDZIE PO 0,40 GR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie wariacje 0,30 gr za L to normalna cena jaka powinna być .

Wreszcie chcemy zarobić a nie pompować tylko w wymiany klatek durne przepisy przepuszczanie jaj przez 3 pośredników , nigdy nie dołożyłeś a piszesz o wariacjach cenowych .

Ps. WARIACJE CENOWE TO BĘDĄ JUŻ NIEDŁUGO JAK L-KA BĘDZIE PO 0,40 GR .

 

o takich wariacjach wlasnie mowie o jakich piszesz..

mysle ze takiego strzalu nie bedzie po Panu B. tez nie bylo a wyparowalo znacznie wiecej z rynku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, Uwaga

Towar schodzi już po:

 

M 0,28 NETTO

 

L 0,32 NETTO

 

tak, ale w detalu i bez numerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, Uwaga

Towar schodzi już po:

 

M 0,28 NETTO

 

L 0,32 NETTO

 

tak, ale w detalu i bez numerka

 

W detalu i bez numerka to pomnóż te ceny razy 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie jaj-pol. Cena za L-kę 0.28-0.30 to normalna cena, która zadowoli każdego hodowcę. Gdyby takie ceny były cały czas, każdy spokojnie prowadziłby swój interes. Ciężko mówić jednak o spokoju wtedy, gdy cena jest na poziomie 19 gr. za L-kę. Cena na poziomie 19 groszy i poniżej NAPRAWDĘ nie daje szans do zarobku. Pamiętaj, że hodowla obarczona jest dużo większym ryzykiem niż handel. Odchowana kurka w 20-tym tygodniu kosztuje ok 24 zł (nie mówie o własnym odchowie). Kto umie liczyć niech policzy ile kosztuje obsadzenie fermy na 100 tys kur. Wystarczy brak zasilania, jakaś choroba lub brak jednego świstaka, żeby nie dostać odszkodowania za salmonelle i hodowca jest golas. I żeby było śmieszniej, to nie jest inwestycja jednorazowa jak np. w samochód ciężarowy, który będzie woził jaja przez następne 15 lat. Pieniądze na kury trzeba mieć rok w rok. Jak ceny na jajko nie ma, to jak uzbierać na następny rzut ???

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że kura nie ma świąt, nie rozumie, że zejścia nie ma, czy że jajko tanie. Dzień w dzień trzeba kury nakarmić. W handlu jest tak, że jak zejścia nie ma, to nowego towaru się nie kupuje bo stary jeszcze na magazynie stoi. A w hodowli tak nie ma. Magazyn pełny (i codzień pełniejszy), cena dno a Ty choćbyś miał spod ziemi wykopać lub od teściowej pożyczyć, to na paszę musisz mieć ! Zanim się spostrzeżesz to dług już może być większy niż Twój majątek. Oczywiście o innych kosztach nie piszę, bo takie koszty, jak praca, paliwa, opakowania, energia itp, itd są również w handlu.

Nie dziw się więc proszę, że większość hodowców cieszy się z tego, że cena podskoczyła do NORMALNEGO poziomu. Dłuższą chwile potrwa, zanim odrobimy straty i dopiero wtedy będziemy mówić o zarobku, a dzisiaj nikt z nas jeszcze nie zarabia, tylko odrabia straty.

I na zakończenie. Nie tak dawno, hodowcy byli ZMUSZENI do wymiany klatek. To trochę tak, jak Ty byś kupił sobie nowiutkie auto np. na 20 palet za 500 tys zł, a za kilka przyszedłby do Ciebie urzędnik i powiedział, że musisz to auto oddać na złom (pomimo, że jeszcze w świetnym stanie) i masz kupić inne, bo inaczej zamyka Ci interes. Absurdalne, no nie ? My byliśmy postawieni w takiej sytuacji, tyle tylko, że klatki nie kosztują 500 tys zł...... a duuużo więcej.

Nie napisałem tego, żeby się żalić. Nikt mi nie każe przecież kur hodować- robie to z własnej woli. Chciałem Ci tylko pokazać, że jajka same na drzewach za darmo nie rosną a hodowla to nie tylko liczenie kasy ale przede wszystkim OLBRZYMIE ryzyko- o czym już nie jeden się przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo napisał prawdę , ja jestem też za normalnością i stabilizacja ale w tym calym biznesie jest wiele rzeczy niezależnych od nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, Uwaga

Towar schodzi już po:

 

M 0,28 NETTO

 

L 0,32 NETTO

 

tak, ale w detalu i bez numerka

 

Ehh... u mnie kury znoszą jaja, czyniąc mnie ich producentem. Sam ich nie robię.

Tak Ci odpowiem.

Może być tak że M doganiać zacznie L.

Wiem że teraz to każdy jest zwolennikiem stabilizacji... dobrze że nikt z was handlujących nie był w kwietniu i maju jak M było po 0,08-0,10 zł. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale są granice. W tym roku zostały one definitywnie przekroczone. Mi naprawdę do śmiechu w wrześniu nie było jak wszyscy dali cenę "zachowawczą" po takim dołku... czyli cenę na podtrzymanie produkcji, ale już nie na odbudowę stada. Żeby straty odrobić ceny na poziomie 0,34 za L musiały by się utrzymywać minimum 3 m-ce bez przerwy. Tak to żałośnie wygląda.

A co do aktualnych cen to tak już zaczyna to wyglądać.

 

Popatrzcie sobie na ceny w Holandii tam L jest w przeliczeniu po 0,38... W Niemczech ptasia grypa, więc strefy są zapowietrzone. Towaru do nas nie dojedzie więcej w stosunku do zapotrzebowania bo nie ma skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie jaj-pol. Cena za L-kę 0.28-0.30 to normalna cena, która zadowoli każdego hodowcę.....

 

Zgadzam się z Tobą w 100%.

Nie zazdroszczę producentom. Dlatego tez wolę kiedy każdy z nas normalnie zarabia jak napisałem wcześniej.

Nie chciałbym szukać nowych dostawców kiedy moich mam sprawdzonych i wiem jaki mam towar.

I nie zazdroszczę podejmowanie takich decyzji kiedy ja przerzucę tylko towar.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Pamiętaj, że hodowla obarczona jest dużo większym ryzykiem niż handel. ...

 

Panie Yoyo proponuję przerzucić się tylko na handel, bo wkrótce te żale będzie trzeba przewijać na ekranie z pół dnia. Coś nie wydaje mi się aby z tą produkcją było tak źle, bo znam paru hodowców, a jeden to nawet helikopterem prywatnym lata. Handlowców też kilku znam ale przemieszczają się po ziemi i na ogół starymi busami. Także swoimi wypocinami mnie na pewno nie przekonasz. Nie wiem jak innych... Może sie odezwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Pamiętaj, że hodowla obarczona jest dużo większym ryzykiem niż handel. ...

 

Panie Yoyo proponuję przerzucić się tylko na handel, bo wkrótce te żale będzie trzeba przewijać na ekranie z pół dnia. Coś nie wydaje mi się aby z tą produkcją było tak źle, bo znam paru hodowców, a jeden to nawet helikopterem prywatnym lata. Handlowców też kilku znam ale przemieszczają się po ziemi i na ogół starymi busami. Także swoimi wypocinami mnie na pewno nie przekonasz. Nie wiem jak innych... Może sie odezwą.

Typowe i płytkie rozumowanie zakompleksionego człowieczka- ocena po pozorach. Ten ma Porsche a tamten X6. Na konta też im zajrzałeś. Sprawdziłeś ile mają kredytów do spłacenia, ile za paszę zalegają ? Jak to mówią, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Po co biedaku męczysz się w tym handlu ? Wybuduj kurnik i też będziesz helikopterem sobie latał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Po co biedaku męczysz się w tym handlu ? Wybuduj kurnik i też będziesz helikopterem sobie latał.

 

Nie odwracaj kota ogonem panie Yoyo. Nic takiego nie napisałem, że jest mi źle.

Odpowiedziałem tylko na twoje żale i zasugerowałem abyś zmienił branżę to może sie polepszy (ewentualnie popieprzy). Skoro niektórym w twojej branży tak dobrze się powodzi to może robisz coś nie tak i stąd moja sugestia. Ratuj przede wszystkim swoją dupę. Ja podkreślam jeszcze raz... Nie żalę się, jest mi DOBRZE, a będzie jeszcze lepiej. Może nie helikopter, bo boję się wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy po co te slowne przepychanki ? Doskonale wiedza wszyscy zarowno producenci jak i handlarze, ze przez dluzszy okres bedzie wysoka cena na jajo, a przepychanki nic tu nie dadza. Zarabialiscie Wy- handlarze, teraz zarobimy My- producenci, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Po co biedaku męczysz się w tym handlu ? Wybuduj kurnik i też będziesz helikopterem sobie latał.

 

Nie odwracaj kota ogonem panie Yoyo. Nic takiego nie napisałem, że jest mi źle.

Odpowiedziałem tylko na twoje żale i zasugerowałem abyś zmienił branżę to może sie polepszy (ewentualnie popieprzy). Skoro niektórym w twojej branży tak dobrze się powodzi to może robisz coś nie tak i stąd moja sugestia. Ratuj przede wszystkim swoją dupę. Ja podkreślam jeszcze raz... Nie żalę się, jest mi DOBRZE, a będzie jeszcze lepiej. Może nie helikopter, bo boję się wysokości.

Trafiłeś kulą w płot. Ja już dawno zamiast bezmyślnie inwestować w produkcję w nadziei, że w tym roku zarobię +1 gr. na jajku, zacząłem rozwijać sprzedaż. Prawdę mówiąc, wymiana klatek była dobrym pretekstem do tego, żebym swoją produkcję znacząco ograniczył. Widać, masz jakiś problem ze zrozumieniem tego, co czytasz, bo pisałem na forum o tym już nie raz. Poza tym w której linijce mojej wypowiedzi przeczytałeś, że jest mi źle ? Fakt- Ty też się nie żalisz, ale od zawsze tu na forum zaglądasz ludziom w portfele. Wyliczasz co kto ma i czym jeździ a ostatnio nawet lata. Masz z Tym jakiś problem ? A na zakończenie: pokaż mi tych, którym w "mojej branży" się tak niby bardzo dobrze powodzi. Wielu z tych, którzy z pozoru świetnie sobie radzili, dzisiaj już nie istnieje. Gdyby nie było to forum publiczne wymieniłbym ich nazwiska. Widzisz samochody i helikoptery a tak naprawdę pojęcia nie masz o czym piszesz.

 

L-ka 0.3/0.32 zł i do świąt taniej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie eksport szuka jaj , przyszły tydzień przyniesie podwyżki .

Ceny na dziś :

L-0,32

M-0,28

ilości 28 palet po 30 w górę

Ps jak to piszecie ceny pod stołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]ale od zawsze tu na forum zaglądasz ludziom w portfele. Wyliczasz co kto ma i czym jeździ a ostatnio nawet lata. Masz z Tym jakiś problem ? [...]

 

A widzisz... Jedno zauważyłeś charakterystycznego w moich wpisach, tylko zinterpretowałeś po swojemu. Mnie bardzo motywuje przyglądanie się ludziom sukcesu i ich osiągnięciom a nie słuchanie i oglądanie narzekaczy. Są trzy metody uczenia się:

1. Na swoich błędach (przypadłość typowa dla Polaka)

2. Na cudzych błędach (rzadziej stosowana ale typowa dla zazdrośników)

3. Na cudzych sukcesach (tylko dla naprawdę nielicznych)

Ja osobiście najczęściej stosuję tę trzecią. Ot i taki mam z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]ale od zawsze tu na forum zaglądasz ludziom w portfele. Wyliczasz co kto ma i czym jeździ a ostatnio nawet lata. Masz z Tym jakiś problem ? [...]

 

A widzisz... Jedno zauważyłeś charakterystycznego w moich wpisach, tylko zinterpretowałeś po swojemu. Mnie bardzo motywuje przyglądanie się ludziom sukcesu i ich osiągnięciom a nie słuchanie i oglądanie narzekaczy. Są trzy metody uczenia się:

1. Na swoich błędach (przypadłość typowa dla Polaka)

2. Na cudzych błędach (rzadziej stosowana ale typowa dla zazdrośników)

3. Na cudzych sukcesach (tylko dla naprawdę nielicznych)

Ja osobiście najczęściej stosuję tę trzecią. Ot i taki mam z tym problem.

Ci, którzy wydawało się, że w drobiarstwie odnieśli największy sukces, dzisiaj już nie istnieją. Faktycznie dobry wzorzec do nauki..... jak uciekać przed komornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]ale od zawsze tu na forum zaglądasz ludziom w portfele. Wyliczasz co kto ma i czym jeździ a ostatnio nawet lata. Masz z Tym jakiś problem ? [...]

 

A widzisz... Jedno zauważyłeś charakterystycznego w moich wpisach, tylko zinterpretowałeś po swojemu. Mnie bardzo motywuje przyglądanie się ludziom sukcesu i ich osiągnięciom a nie słuchanie i oglądanie narzekaczy. Są trzy metody uczenia się:

1. Na swoich błędach (przypadłość typowa dla Polaka)

2. Na cudzych błędach (rzadziej stosowana ale typowa dla zazdrośników)

3. Na cudzych sukcesach (tylko dla naprawdę nielicznych)

Ja osobiście najczęściej stosuję tę trzecią. Ot i taki mam z tym problem.

 

Przestań prowokować, nie zachowuj się jak trol to "wyjaśnień" nie będziesz musiał słuchać/czytać. Nie pasuje trudno, napisałeś raz... po co temat ciągniesz ? Idź na piwo, albo basen, zrelaksuj się. Nie musisz w necie wyładowywać swoich frustracji. Zapamiętaj to zdanie:

tt84e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...