Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie eksport szuka jaj , przyszły tydzień przyniesie podwyżki .

Ceny na dziś :

L-0,32

M-0,28

ilości 28 palet po 30 w górę

Ps jak to piszecie ceny pod stołem

 

Nie wiem jak L w przyszły, tyg., ale M to 0,3 + osiągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie eksport szuka jaj , przyszły tydzień przyniesie podwyżki .

Ceny na dziś :

L-0,32

M-0,28

ilości 28 palet po 30 w górę

Ps jak to piszecie ceny pod stołem

 

Nie wiem jak L w przyszły, tyg., ale M to 0,3 + osiągnie.

 

TAK JAK PISAŁEM M-32 GR. L-35 GR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CENY NA PONIEDZIAŁEK JUŻ USTALONE !!!

L-35 GR

M-29 GR

 

Nie oddawać taniej i tak zapłacą

Sprawdza się, co dublu ?

HiHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie skaczcie sobie do oczu, nie pierwsze to podwyżki nie ostatnie.Pare lat temu cena osiągnełą L-0.45 gr na fermach , co było pózniej ? L-13 gr , a przemysł płacił 1,70 zl za kg i też trzeba było przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie skaczcie sobie do oczu, nie pierwsze to podwyżki nie ostatnie.Pare lat temu cena osiągnełą L-0.45 gr na fermach , co było pózniej ? L-13 gr , a przemysł płacił 1,70 zl za kg i też trzeba było przeżyć.

 

PARĘ LAT TEMU TO L-ka OSIĄGNĘŁA 55 GR. NA FERMACH I NIE SZYBKO BYŁO POTEM 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Idź na piwo, albo basen, zrelaksuj się. Nie musisz w necie wyładowywać swoich frustracji. Zapamiętaj to zdanie:

tt84e

 

I vice versa sfrustrowany człowieczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L 42

M 29

Ceny ustalone na poniedziałek

 

Jeszcze nie ale za 2 tygodnie spokojnie

 

Mam wrażenie ze na tym forum jest paru ludzi porządnych piszących prawdę i paru oszołomów.

 

P.S.Zmień dilera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

nikt mi jednak nie odpowiedzial co sie dzieje?

Jest to sztucznie napedzane czy jak?

Jak wspomnialem salmonelli brak?

Wychodzi na to ze sprzedaz z konkretnych kurnikow jedynie chwilowo wstrzymana i jaja czekaja na magazynach.

Bo nikt nie wytnie zdrowych stad.

Czyzbym dobrze nie pisal?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

nikt mi jednak nie odpowiedzial co sie dzieje?

Jest to sztucznie napedzane czy jak?

Jak wspomnialem salmonelli brak?

Wychodzi na to ze sprzedaz z konkretnych kurnikow jedynie chwilowo wstrzymana i jaja czekaja na magazynach.

Bo nikt nie wytnie zdrowych stad.

Czyzbym dobrze nie pisal?

 

Pozdrawiam

 

Dobrze prawisz. Muszą hodowcy uzbierać trochę kapitału bo po świętach zapewne L-0,13gr. Trzeba ich zrozumieć. Damy radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

nikt mi jednak nie odpowiedzial co sie dzieje?

Jest to sztucznie napedzane czy jak?

Jak wspomnialem salmonelli brak?

Wychodzi na to ze sprzedaz z konkretnych kurnikow jedynie chwilowo wstrzymana i jaja czekaja na magazynach.

Bo nikt nie wytnie zdrowych stad.

Czyzbym dobrze nie pisal?

 

Pozdrawiam

 

Dobrze prawisz. Muszą hodowcy uzbierać trochę kapitału bo po świętach zapewne L-0,13gr. Trzeba ich zrozumieć. Damy radę

 

Hodowcy kapitalu nazbieraja, o to przejmowac sie nie musisz, jak i o to, ze cena potrwa fo swiat, ale wielkanocnych to napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

nikt mi jednak nie odpowiedzial co sie dzieje?

Jest to sztucznie napedzane czy jak?

Jak wspomnialem salmonelli brak?

Wychodzi na to ze sprzedaz z konkretnych kurnikow jedynie chwilowo wstrzymana i jaja czekaja na magazynach.

Bo nikt nie wytnie zdrowych stad.

Czyzbym dobrze nie pisal?

 

Pozdrawiam

Co Ty bredzisz. Jajka to nie śrubki, nie można ot tak wstrzymać ich sprzedaży i odkładać w magazynie. Gdyby to było takie proste, to jajko nigdy nie zeszłoby poniżej 0.30, bo zawsze można by chwilowo wstrzymać sprzedaż i czekać na podwyżki. TO JEST NIEREALNE i to z bardzo wielu powodów.

Cena jaja rośnie, ponieważ 2,5 mln kur wybito na salmonellę.

Poza tym ceny poniżej 20 gr. sprawiły, że hodowcy nie myśleli tak ochoczo o nowych wstawieniach. Po co zasiedlać kurnik, skoro

1) nie ma perspektywy zarobku,

2) brak pieniędzy na paszę, nie mówiąc już o kurczakach.

 

Mniej kur, mniej jaj = wyższe ceny. A do tego złotówka strasznie potaniała a to oznacza, że nasz towar stał się atrakcyjny cenowo zagranicą.

 

A Ty jajeczny naprawdę chciałbyś, żeby jajko kosztowało 13 gr ?? Kto by ci je wtedy produkował ? Ci, co helikopterami latają ?

A poza tym jak cena spadnie poniżej 25 gr., zawsze można przecież chwilowo wstrzymać sprzedaż i odłożyć towar w magazynie. Wtedy znowu cena podskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisze tego zeby kogokolwiek wkurzyc zdenerwowac itp.

zastanawiajaca jednak jest cala sytuacja..

chwilowa troche, napompowany balon?

Jednak moment kiedy na rynku brakuje pare milionow jaj kazdy chce wykorzystac i zarobic nie dziwie sie wiec tym podwyzkom.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

nikt mi jednak nie odpowiedzial co sie dzieje?

Jest to sztucznie napedzane czy jak?

Jak wspomnialem salmonelli brak?

Wychodzi na to ze sprzedaz z konkretnych kurnikow jedynie chwilowo wstrzymana i jaja czekaja na magazynach.

Bo nikt nie wytnie zdrowych stad.

Czyzbym dobrze nie pisal?

 

Pozdrawiam

 

Postaram się wytłumaczyć Ci najlepiej jak umiem.

 

Salmonella wyszła nie tylko u W, ale u paru innych hodowców. Dziwnym trafem u wszystkich w tym samym okresie. Jaja zakażone Salmonella nie mogą trafić na detal. Muszą przejść obróbkę cieplną czyli pasteryzowana masa/proszek jajeczny. Ale to nie jest tak że stwierdzają Ci Salkę i od razu wysyłają na wybicie kur i jaj. To jest procedura urzędnicza (to sam się domyśl jak może to trwać) 2-3 tygodnie to minimum. Po wybiciu kur następuje zliczenie jaj (zwykle). Wszystko wydaje się proste.... problem w tym że do wybicia jest kilka milionów kur, a w kraju tylko chyba 2 ubojnie to robią aktualnie... (a dołączają się coraz to nowe przypadki salki u innych hodowców) - mocy przerobowej nie starcza. Teoretycznie Inspekcja powinna nakazać zagazować te kury żeby nie obciążać bardziej Skarbu Państwa (kury jedzą, znoszą jaja a za to trzeba zapłacić). Jak to jest konkretnie w przypadku W. to ja nie wiem. Tam może być jeszcze inaczej, bo jak wiadomo co powiat to inna interpretacja przepisów... W grę wchodzi jeszcze GIW no i to że W. może się odwoływać więc procedura się ciągnie, a państwo za to będzie musiało zapłacić. Są 3 wytłumaczenia tej sytuacji, ale nie będę się na forum publicznym podejmować dalszego wyjaśniania tej "kuriozalnej" sytuacji.

Co do braku Salmonelli to GIW ze swojego stanowiska się nie wycofał w komunikacie - wniosek taki iż ona JEST.

Jest bałagan, i efekt jest taki jak widać. Nikt nic nie wie.

W myśl obowiązujących przepisów jeśli wyszła Salka powinno się to ubić bez względu na pisane odwołania (od wyniku badania lab. nie ma odwołania) - może boją się że prawnie on podważy wiarygodność pobrania próbek a przez to wynik badania.

Więcej tu napisać otwarcie nie mogę, chociaż mam kilka hipotez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...