Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nikt mi jednak nie odpowiedzial co sie dzieje?

Jest to sztucznie napedzane czy jak?

Jak wspomnialem salmonelli brak?

Wychodzi na to ze sprzedaz z konkretnych kurnikow jedynie chwilowo wstrzymana i jaja czekaja na magazynach.

Bo nikt nie wytnie zdrowych stad.

Czyzbym dobrze nie pisal?

 

Pozdrawiam

 

Postaram się wytłumaczyć Ci najlepiej jak umiem.

 

Salmonella wyszła nie tylko u W, ale u paru innych hodowców. Dziwnym trafem u wszystkich w tym samym okresie. Jaja zakażone Salmonella nie mogą trafić na detal. Muszą przejść obróbkę cieplną czyli pasteryzowana masa/proszek jajeczny. Ale to nie jest tak że stwierdzają Ci Salkę i od razu wysyłają na wybicie kur i jaj. To jest procedura urzędnicza (to sam się domyśl jak może to trwać) 2-3 tygodnie to minimum. Po wybiciu kur następuje zliczenie jaj (zwykle). Wszystko wydaje się proste.... problem w tym że do wybicia jest kilka milionów kur, a w kraju tylko chyba 2 ubojnie to robią aktualnie... (a dołączają się coraz to nowe przypadki salki u innych hodowców) - mocy przerobowej nie starcza. Teoretycznie Inspekcja powinna nakazać zagazować te kury żeby nie obciążać bardziej Skarbu Państwa (kury jedzą, znoszą jaja a za to trzeba zapłacić). Jak to jest konkretnie w przypadku W. to ja nie wiem. Tam może być jeszcze inaczej, bo jak wiadomo co powiat to inna interpretacja przepisów... W grę wchodzi jeszcze GIW no i to że W. może się odwoływać więc procedura się ciągnie, a państwo za to będzie musiało zapłacić. Są 3 wytłumaczenia tej sytuacji, ale nie będę się na forum publicznym podejmować dalszego wyjaśniania tej "kuriozalnej" sytuacji.

Co do braku Salmonelli to GIW ze swojego stanowiska się nie wycofał w komunikacie - wniosek taki iż ona JEST.

Jest bałagan, i efekt jest taki jak widać. Nikt nic nie wie.

W myśl obowiązujących przepisów jeśli wyszła Salka powinno się to ubić bez względu na pisane odwołania (od wyniku badania lab. nie ma odwołania) - może boją się że prawnie on podważy wiarygodność pobrania próbek a przez to wynik badania.

Więcej tu napisać otwarcie nie mogę, chociaż mam kilka hipotez.

 

no i super istnieja jeszcze na tym forum normalni ludzie..

 

dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]A Ty jajeczny naprawdę chciałbyś, żeby jajko kosztowało 13 gr ?? Kto by ci je wtedy produkował ? Ci, co helikopterami latają ?

[...]

To co chcę, czy czego nie chcę to nie ma żadnego znaczenia. Istotne jest natomiast czy się na coś zgadzam czy nie. A jajko i tak spadnie do 0,13gr to już przesądzone. I tak jak napisałem, że to nie ma znaczenia czy chcę czy nie. Taka kolej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]A Ty jajeczny naprawdę chciałbyś, żeby jajko kosztowało 13 gr ?? Kto by ci je wtedy produkował ? Ci, co helikopterami latają ?

[...]

To co chcę, czy czego nie chcę to nie ma żadnego znaczenia. Istotne jest natomiast czy się na coś zgadzam czy nie. A jajko i tak spadnie do 0,13gr to już przesądzone. I tak jak napisałem, że to nie ma znaczenia czy chcę czy nie. Taka kolej rzeczy.

 

Jeśli spadnie do takiego poziomu to szykujcie się na walkę z hodowcami na punktach.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli spadnie do takiego poziomu to szykujcie się na walkę z hodowcami na punktach.

Pozdr.

 

Walka to się odbywa właśnie teraz, a nie wówczas gdy jajko jest w niskiej cenie. I bądź tu mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz walka odbywa się między starymi graczami, ewentualnie niewielką ilością nowych. Możesz mi wierzyć lub nie, znam kilku hodowców którzy w tym roku przez takie ceny (0,1M 0,14L) zaczęli wchodzić w detal żeby po prostu przetrwać.

Do pewnego momentu przy niskich cenach nie chce się nikomu walczyć o tort. Gdy jednak zaczyna nad niektórymi wisieć widmo bankructwa.. będą robić co mogą żeby przetrwać. "Miej Pan umiar, mocium panie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mozna zawalczyc drodzy Państwo o Biedrone i Żabe szukaja nowego jak jest chętny.

Ale nie wiem czy warto?

M 0.26-0.28

L 0.30

Na tiry netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam M 0.37 L 0.40. Na pniedziałek na tiry cena ustalona

 

Potwierdzam , dzisiaj zakontraktowałem 4 tiry jaj na Żurominie na przyszły tydzień , cena 0.30 L , 0.26M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam M 0.37 L 0.40. Na pniedziałek na tiry cena ustalona

 

Potwierdzam , dzisiaj zakontraktowałem 4 tiry jaj na Żurominie na przyszły tydzień , cena 0.30 L , 0.26M

 

Ehhh, wy to obaj dezinformacją siejecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogutkowo przepłaciłeś ja kupuje M 0,24 i L 0,28. ale nigdy nie płaciłem za M mniej jak 0,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mozna zawalczyc drodzy Państwo o Biedrone i Żabe szukaja nowego jak jest chętny.

Ale nie wiem czy warto?

M 0.26-0.28

L 0.30

Na tiry netto

 

w/w firmy kupują towar juz spakowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kogutkowo przepłaciłeś ja kupuje M 0,24 i L 0,28. ale nigdy nie płaciłem za M mniej jak 0,18

tak podobnie jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wszyscy w kiepskich czasach płacili 18 gr jak było po 14-15 gr , dobre

L 31-32 na ta chwile , przyszły tydz 32 najtaniej za L będzie

ssanie takie jak w burdelu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz wszyscy w kiepskich czasach płacili 18 gr jak było po 14-15 gr , dobre

L 31-32 na ta chwile , przyszły tydz 32 najtaniej za L będzie

ssanie takie jak w burdelu jest

Gołębie serca, miłosierdzie mają w genach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz wszyscy w kiepskich czasach płacili 18 gr jak było po 14-15 gr , dobre

L 31-32 na ta chwile , przyszły tydz 32 najtaniej za L będzie

ssanie takie jak w burdelu jest

Gołębie serca, miłosierdzie mają w genach...

 

O litościwi...

 

Wiecie po ile S biega ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demirug tylko żebyś brązowej kropki nie dostał na majtach. Niezły kompleksik , teraz to możesz z wypiętą piersią gonić handlarzyków z pod płotu?

Wali nas handlarzy po ile jaja macie - swoje itak dokładamy i zarabiamy, ale "wy" macie wkręcony film że nam teraz śrubę dokręcacie - człowieku wytrzeźwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demirug tylko żebyś brązowej kropki nie dostał na majtach. Niezły kompleksik , teraz to możesz z wypiętą piersią gonić handlarzyków z pod płotu?

Wali nas handlarzy po ile jaja macie - swoje itak dokładamy i zarabiamy, ale "wy" macie wkręcony film że nam teraz śrubę dokręcacie - człowieku wytrzeźwiej.

 

Zeby Ci zylka nie je*bla bul dupy to teraz wy macie i bedziecie nastepne dobre kilka miesiecy mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Wali nas handlarzy po ile jaja macie - swoje itak dokładamy i zarabiamy, [...]

Fajnie byłoby, żeby faktycznie handlarze mieli takie podejście do tematu. Praktyka jednak pokazuje, że robicie wszystko, żeby zbić cenę jak najniżej (żeby nie napisać, że najchętniej to byście za darmo chcieli jajko dostać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...