Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

 

a czy nie pomyślałeś, że w slegrosie są jeszcze jaja przed podwyżką ? Nie tak szybko i łatwo podnieść cenę na sieci sklepów. Trzeba wysłać mail/fax z informacją o zmianie i czekać na nią z utęsknieniem

 

 

A widzisz. Sam przyznajesz, że jednak nie jest tak łatwo podnieść ceny w detalu handlarzom jak to z łatwością przychodzi producentom. Stąd taki a nie inny klimat obecnie na forum. Odnoszę wrażenie, że cena jajka u producenta zależy od ilości oDebra1nych telefonów. Bardzo proste, ale jak widzę skuteczne. Na szczęście zejście słabe więc teraz ja poczekam na telefony. Jak w przysłowiu: Kto szabelką wojuje od szabelki ginie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnoszę wrażenie, że cena jajka u producenta zależy od ilości oDebra1nych telefonów. Bardzo proste, ale jak widzę skuteczne. Na szczęście zejście słabe więc teraz ja poczekam na telefony.

 

Tylko sprawdź czy czasem ci sie nie kończy umowa z operatorem

 

Na tem tydzień umówione .

L 32

M 30

Dostawy tirowe netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdź czy czasem ci sie nie kończy umowa z operatorem

 

I proszę... Taki króciutki komentarz i od razu widoczny poziom inteligencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a czy nie pomyślałeś, że w slegrosie są jeszcze jaja przed podwyżką ? Nie tak szybko i łatwo podnieść cenę na sieci sklepów. Trzeba wysłać mail/fax z informacją o zmianie i czekać na nią z utęsknieniem

 

 

A widzisz. Sam przyznajesz, że jednak nie jest tak łatwo podnieść ceny w detalu handlarzom jak to z łatwością przychodzi producentom. Stąd taki a nie inny klimat obecnie na forum. Odnoszę wrażenie, że cena jajka u producenta zależy od ilości oDebra1nych telefonów. Bardzo proste, ale jak widzę skuteczne. Na szczęście zejście słabe więc teraz ja poczekam na telefony. Jak w przysłowiu: Kto szabelką wojuje od szabelki ginie.

Oj wydaje mi się że możesz poczekać do stycznia, a handlować czymś musisz, napewno masz bazę klientów którą musisz zaopatrzyć.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a czy nie pomyślałeś, że w slegrosie są jeszcze jaja przed podwyżką ? Nie tak szybko i łatwo podnieść cenę na sieci sklepów. Trzeba wysłać mail/fax z informacją o zmianie i czekać na nią z utęsknieniem

 

 

A widzisz. Sam przyznajesz, że jednak nie jest tak łatwo podnieść ceny w detalu handlarzom jak to z łatwością przychodzi producentom. Stąd taki a nie inny klimat obecnie na forum. Odnoszę wrażenie, że cena jajka u producenta zależy od ilości oDebra1nych telefonów. Bardzo proste, ale jak widzę skuteczne. Na szczęście zejście słabe więc teraz ja poczekam na telefony. Jak w przysłowiu: Kto szabelką wojuje od szabelki ginie.

 

Pięknie to napisałeś "kto szabelką wojuje od szabelki ginie" - tylko zapominasz, że działa to w dwie strony. Powiedz mi skąd ten lament? źle Ci, że nagle u nas finansowo lepiej? Ja Ci nie wylewam swoich żali, gdy jajko jest po 20gr. Zajmij się swoją robotą, a jak Ci cena nie pasuje, to zacznij handlować np. pomidorami. Mnie do produkcji nikt nie zmusza, a mało tego dzięki niej mam co do garnka włożyć A Ciebie nikt do handlu nie zmusza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek jeden jak cena słaba to handlarz zarabia po kilkanascie groszy bo ma umowe z siecia ale jak cena idzie do gory to jest zle bo musi czekac kilka tygodni zeby renegocjowac umowe . wniosek jeden jak hodowcy zle to handlujacym dobrze ludzie czy was czasem nie pojeba... szanujmy sie . po wpisach niestety tego nie widze

ps. L dla stalych odbiorcow sprzedaje od 27 do 30 gr nie mowie o skrzynkach

jak ktos mnie szanowal i skory ze nie nie zdzieral ja robie to samo teraz dla skoczkow cena na dzis 33 grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co to larum ? Jeśli handlarz nie potrafi podnieść ceny na punkcie to niech kupuje po 34 gr i wstawia po 32 gr. Proste.

Hodowcami jakoś nikt się nie przejmował, jak produkowali po 20 gr i sprzedawali po 17 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....większość sieci płaci całym rokiem min 0,22 do 0,30zł za jajo. Wyjaśnijcie wielcy handlowcy , dlaczego ceny w maju spadły poniżej 10 groszy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....większość sieci płaci całym rokiem min 0,22 do 0,30zł za jajo. Wyjaśnijcie wielcy handlowcy , dlaczego ceny w maju spadły poniżej 10 groszy???

Kupowałeś poniżej 10 groszy a sprzedawałeś po 30 gr ? No nieźle. Masz teraz z czego dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....większość sieci płaci całym rokiem min 0,22 do 0,30zł za jajo. Wyjaśnijcie wielcy handlowcy , dlaczego ceny w maju spadły poniżej 10 groszy???

Kupowałeś poniżej 10 groszy a sprzedawałeś po 30 gr ? No nieźle. Masz teraz z czego dokładać.

Errata: Powinno być: Kupowali poniżej 10 groszy a sprzedawali po 30 gr ? No nieźle. Mają teraz z czego dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek jeden jak handlarz nie szanuje hodowcy to ma cene np 33 gr jak by placil normalnie jak nie bylo ceny czyli zeby hodowca nie dokladal to teraz mial by takie ceny jakie napisalem wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wniosek jeden jak handlarz nie szanuje hodowcy to ma cene np 33 gr jak by placil normalnie jak nie bylo ceny czyli zeby hodowca nie dokladal to teraz mial by takie ceny jakie napisalem wczesniej

 

Handlarz, jeszcze raz przypominam nie dyktuje ceny zakupu. A hodowcę szanuje chociażby dlatego, że regularnie odbiera towar bez względu na zastój. Tak jest przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wniosek jeden jak handlarz nie szanuje hodowcy to ma cene np 33 gr jak by placil normalnie jak nie bylo ceny czyli zeby hodowca nie dokladal to teraz mial by takie ceny jakie napisalem wczesniej

 

Handlarz, jeszcze raz przypominam nie dyktuje ceny zakupu. A hodowcę szanuje chociażby dlatego, że regularnie odbiera towar bez względu na zastój. Tak jest przynajmniej u mnie.

 

to należało jeszcze dodać ze płaci uczciwie i było by idealnie sam przyznasz ze jak jest dolek to wiecej zarabiasz zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś jest zainteresowany kupnem obornika lub kogoś polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to każdy handlarz jest cacy dobrze płacił ciągle odbierał

ŻENADA tak jak co drugi telefon (ja to panie stała współpraca ) do świąt .

PS. OD PONIEDZIAŁKU PONOĆ L-KA NA 0,36 GR , OJ BĘDZIE JAZDA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz to każdy handlarz jest cacy dobrze płacił ciągle odbierał

ŻENADA tak jak co drugi telefon (ja to panie stała współpraca ) do świąt .

PS. OD PONIEDZIAŁKU PONOĆ L-KA NA 0,36 GR , OJ BĘDZIE JAZDA .

 

Może tak być...

 

Co do tej stałej współpracy to fakt... chętnych na pęczki. Płatności gotówkowe znowu zaczynają być w modzie... ale to na nic. Tylko stali kontrahenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszły tydzień raczej żadnych większych zmian nam nie przyniesie, moim zdaniem jest to koniec podwyżek

 

średnie ceny netto na fermach

L 31/32

m 28/30

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyszły tydzień raczej żadnych większych zmian nam nie przyniesie, moim zdaniem jest to koniec podwyżek

 

średnie ceny netto na fermach

L 31/32

m 28/30

pozdrawiam

 

Sprawdź notowania zagranicznych giełd... ceny jednak chyba pójdą up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki poziom cen jaki obecnie mamy w zupełności wszystkim powinien wystarczyć, nie trzeba lepiej. Modlić się żeby trwało to jak najdłużej.

ps.

na zachodzie jak na razie są tańsze jaja jak u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...