Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w sklepie rudniki jest taniej ten 0.7 kg coś kolo 120 a 2 kg 330

 

 

jak Glen Ci nie wziął samosiewów co sam glen daleś 8 gr ?

 

 

helm robi stary gransrd i on ma 15 gr na rzepak ale machnie 20 cm w tej dawce ale tylko z trendem

 

a co do następstwa kiedyś kupiłem jedna substancje z Atantisa jakiś specyficzny srodek ale jest w postaci proszku i daje sie go 250 gr piszą jak byk ze w razie suszy rzepaku nie siać ja drugi rok z rzedu sieje po nim rzepak i w tym roku po nim narazie słabe stanowisko ale rzepak mam najlepszy

 

kiedyś tak samo mnie staszyli ze po comandzie nie siać buraków a buraki miałem czyste i rekordowe plony

 

narzazie nie zdarzyło mi sie by coś z następstwem było zle ale moze kiedyś na coś trafie

 

a co do galapera płace za niego kolo 55 zł litr wiec 0,2 l 11 zł wiec co tracę dodajac go do expert mita czy ipu ?

 

no chyba tyle ze wiosna do maja wiem ze nie musze na przytulie pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szu , sam glean , lubię mieć gole pole po rzepaku . A zamiast granstaru stosuję trimax , tyle ze on ma 50% substancji aktywnej , to 8 gr robi za 5 dawnego granstaru . Tyle że 40 gr kosztuje 40 zł, więc lajcik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolacje zjadłem starej jeszcze nie pukałem to sobie przypomniałem

 

 

CALIBAN coś kolo 350 za 1 kg dalem pewnie mniej ale tyle kosztuje to jest na 4 ha

 

ale do starego Atlantis daleku mu może jak by predzej go dać moze z miotłom zrobił by porządek ale stary atantis kiedys dalem go w fazie kłoszenia miotła 50 cm samo siano z niej zostało takiego środka jeszcze nie widziałem

 

a to ja w tym roku tez mialem tak dac do 2 l glifosatu tak z 4 gr glenu i orać pod pszenice

 

dałem sam glifosat i czesc rzepaku ta co wsodziła po oprysku u była zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:52016PC0444&from=PL

 

Macie umowę i sobie czytajcie jak nie macie co robić w długi weekend.

Przestańcie płakać bo wam robia wodę z mózgu : (

 

Zboża potanieja dopiero za rok bo 87,5% cła jest przez pierwszy rok Sad

 

Dopiero po 7 latach znika cło na zboże do 0% Sad a i żadne potrawki nie przejdą

 

wynika z tego ze bedzie lepiej tak drobiarze piszą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie tak dawno przyjacielu mało brakowało a byś mnie nazywał d.e.b.i.le.m

 

co sie zmieniło ? cena na zboże narazie jest nie zła 140 eurusiów to bardzo przyzwoita cena sam sie nadziwić nie mogę dlaczego nie jest sto

 

a co mam pisać ja nic nie wiem

 

jest (słowo zostało usunięte) a bedzie jeszcze bardziej (słowo zostało usunięte) jak to mawiał wieszczu czerwony przymiotnik sie stopniuje panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum odzwierciedla kondycję polskiego rolnictwa , które jeszcze dyszy dzięki unijnej jałmużnie.

Gdzie te czasy gdy po prostu zarabiało się produkcją na życie .

Hmmmm , milo wspominać stare dobre czasy , widząc obecna ujnię .

I nie ważne czy przez szybę w JD , czy Ursusie C-4011 .

Ujnia to ujnia , jednakowo śmierdzi grzybnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz.

aż tak od tych 13 lat pogorszyły ci się warunki życia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnik wcale nie żyje z dopłat jak to twierdzi mo frends z forum

 

Faktycznie w lata słabę to stanowi dużą ..pomoc'' ale w latach gdzie ceny były pow 200 euro za pszenice to w całosci produkcji ta kwota nie była dużą

 

 

ja 20 lat temu sprzedałem 2 stare maciory kupiłem za nie 1000l paliwa do Lansa buldoga

 

dziś lans musiałby jeździć na stężone powietrze

 

500kg x 3 zł 1500 /4,4 coś ponad 300 technika tak nie ruszyła z kopyta by tylko 30% energii potrzebowała

 

Ale żyje mi sie lepiej niż 20 lat temu bo wtedy dopłat nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesadzasz.

aż tak od tych 13 lat pogorszyły ci się warunki życia ??

Idąc tą drogą myślenia , stwierdzam że skoro urodziłem się nagi , to muszę chwalić każdy następny dzień swojego życia.

Zresztą nawet onegdaj Bolek , chciał puszczać co niektórych w skarpetkach .

A posiadanie skarpetek to już coś , w stosunku do stanu nagości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko czy nikogo nie zainteresowało w niemczech z każdego euro danego polsce jest zysku 1,1 euro ?

 

 

Na dopłatach wydymali polskie rolnictwo - prostę pytanie dlaczego polskiego ziemniaka w niemieckim kauflandzie w niemczech nie ma w realu tez nie ma w lidlu ?

 

1 euro za kg bez dopłat polski rolnik by sadził pyrki

 

mało tego płacił by niemieckiemu rolnikowi po 200 euro by tamten nie sadził pyrek

 

Ale pzdr forumowiczów bo mi słoma z butu wyłazi wiec nie mam co pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesadzasz.

aż tak od tych 13 lat pogorszyły ci się warunki życia ??

 

 

To jest super pytanie a Tobie przez dopłaty sie polepszyło ? Siejesz zamiast tony saletry 700kg

 

Soli potasowej to jak siejesz to we wsi świeto jest ?

 

ale groch co zasiejesz na strączkowe to na poplon potem siejesz i to jest ta poprawa ?

 

a dlaczego nie kupileś cukrowni w niemczech ? lub mleczarni tez w tym kierunku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesadzasz.

aż tak od tych 13 lat pogorszyły ci się warunki życia ??

W sumie to się polepszyły .

W pobliskim mieście jest Aqapark , jest tam też lodowisko , mamy nowe kino(choc filmy w nim stare) , mamy toaletę publiczną za 150 kola (6m2) , mamy też Orliki .

W bogatym kraju żyję , tylko rolnicy(prawdziwi rolnicy) jacyś , nie wiedzieć czemu , przygarbieni i smutni .

Pewno jak dostaną w końcu emeryturę to się rozweselą , widzac cyfry na blankiecie przyniesionym przez listonosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze ze PSL ratyfikował porozumienie z CETA - Mamy sprzet z górnej połki rolnictwo , ze cho cho

 

po cieżkim dniu mozemy orliki obejrzeć nocą maja oświetlenie z zewnatrza bo na opiekunów brakło pieniadzy wiec sa zamknietę ale akwapark jest otwarty bo podgrzewanie wody mies kosztuje tylko 200 tys zł wiec to taniocha

 

pszenica juz za 7 lat z Ceta bezdzie bez cła wiec 100 dolarów za tone jest realna cena

 

wieczorem zawsze moze kupić nowego leksusa - zawsze mówilem ze toyota dobre autka robi

 

a dopłaty co miesiaca bedą nam wypłacać od nowego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesadzasz.

aż tak od tych 13 lat pogorszyły ci się warunki życia ??

 

 

To jest super pytanie a Tobie przez dopłaty sie polepszyło ? Siejesz zamiast tony saletry 700kg

 

Soli potasowej to jak siejesz to we wsi świeto jest ?

?

jak zaczynałem gospodarzyć to dopłaty właśnie wchodziły,

co do nawozów to co 2 lata badam pola i staram się aby niczego nie brakowało,

przez ostatnie 10 lat prawie dwu krotnie powiększyłem powierzchnię gospodarstwa,, wymieniłem wszystkie maszyny prócz kombajnu

jest (słowo zostało usunięte) to fakt ale narzekał nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zysk przyjacielu z 2003 r jaki mialeś z 1 ha pszenicy a jaki masz 2016 .Nic wiecej nie musisz komentować

 

bo ja dziś zysku nie widzę na pszenicy a w 2003 widzialem moze nie dużo ale 1000 do 1500 było przy cenie ziemi 3000 do 5000 wiec za 3 lata 1 ha mialem dzis

 

jak 500 zostanie to w roku rekorowym 2012 sie nie powtórzy

 

a cena 50 tys daje 100 letni okres na dobrobek to nazywasz polepszeniem sytuacji czy to ze robisz 2 razy wiecej za zdecydowanie mniej niz przed dopłatami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i robię więcej ale o wiele lżej.

myślę że dochód jest taki sam, wtedy zbierałem 4t/ha a teraz 7-8.

do tego wprowadziłem warzywa i truskawki.

w 2005 zbierałem przez 2 tygodnie hektar marchwi ręcznie, kręgosłup sobie zwaliłem, teraz hektar to dziennie mogę kopać siedząc sobie i radia słuchając.

najgorsze z tego wszystkiego jest wzrost cen nawozów, moim zdaniem nieuzasadniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaką Ty miales technologię w 2003 a jaka masz dziś

 

Ja latach 2000 stosowałem 50 % siarczanu Amonu z koksowni cena od 50 do 110 zł za tonę

 

reszta z nawozów to saletra i trochę mocznika

 

fostor to albo ruski fosforam lub polski i sół ruska

 

o gnojach nie będę pisał bo juz duzo napisałem

 

wapno dolomitowe i z cukrowni cały transport powrotny mialem wykorzystany w 120% wiecej z cukrowni przywozilem niz sam wiozłem

 

nie wiem czy to wapno z cukrowni bylo reweracyjne czasem je handlowałem z pieczarkarzami za gnój

 

nawozy były tak tanie ze liczyłem ze nawet 10% wartosci produkcji nie stanowiły

 

ja w ogóle z statami sie nie liczylem

 

siałem po rzepaku w lutym na 20 cm sniegu lub wiecej po tonie siarczanu na ha

 

wiosną dawałem 3 x 200kg saletry czasem ostania dawka 150 saletry i 150 mocznika

 

Dziś o takiej technologi moge pomarzyć bo by sie okazało ze juz po dawce siarczanu brakuje na inne nawozy

 

to ze mialeś niski plon wcale nie oznacza ze zysk był niski bo jak jak koszty były niskie dziś momo ze masz 7 ton a kosztów masz na 9 to gdzie masz zysk

 

Radyjko mozesz sobie posłuchać na wakacjach = byleś gdzieś poza marchewką ?

 

przyjacielu ja sie cieszę z tego co jest i czekam na 100 euro za tone pszenicy

 

a o paliwie nic nie piszesz albo o czynszach lub cenach ziemi są w sam raz?

 

Ja plon mialem moze i wyższy 10 lat temu a moze nie to bym musiał doliczyć ale zupełnie inna technologia jest dziś a co do maszyn skoro kupileś nowe to masz trochę kredytu pole tez Ci nikt za free nie dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że dochód jest taki sam, wtedy zbierałem 4t/ha a teraz 7-8.

y

\

Nie bardzo rozumiem .

Czy przed wejściem do UE , był zakaz osiagania wyższych plonów ?

Bo środków ochrony jakby było więcej jak dzisiaj , nawozy tańsze , wiec w czym był problem , albo w czym dzisiaj zasługa unii.

Ale co tam życzę powiększenia areału , plonów 12 t/ha , a ceny , adekwatnej do podaży.

No i radiowęzła na wsi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

moim zdaniem powinieneś kupic cała wieś i cukrownie na Ukrainie

 

 

ja Ci życze 5 x 500 plus i 88 lat do emerytury i plonu pszenicy 15 ton i dwóch nowych kombajnów starym gratem tego nie wykosisz

 

 

Gargi a u Ciebie kanalizacja jest we wsi to dobra rzecz z tej unii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy inni forumowicze tez zaobserwowali prawie dwukrotny wzrost plonów i wymienili wszystkie maszyny na nowe i jeszcze powiększyli dwukrotnie gospodarstwa

 

 

 

co do Marchewki moj znajomy wszystko ręcznie wybierał ma na sprzedaż kolo 200 ton na podwórku chce po 1 zł za kg

 

drugi z SAPARD-u kombajn do marchewki kupił który 6 lat temu sprzedał za 10 % tego co dał

 

No i Jeszcze maja Zysk to ja sie nadziwić nie mogłem u drobiarzy ze oni przy kosztach na 3,5 maja zysk po cenie 2,8 ale widze ze rolnicy podobnie liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak mnie zastanawia inna rzecz dlaczego w Polsce 500 ciagników mies sie sprzedaje skoro unia daje ? a starych 2000

 

za komuny jak było RWPG 500 ursus sprzedawał dziennie co prawda czesc na eksport

 

 

Jest super 50tys za ha pola równa sie 900 ton pszenicy to plon po 9 ton z 100 lat dlaczego ta unnia nie daje do zakupu ziemi?

 

u mnie jest scieżka rowerowa tyle ze w środku lasu a na drogach gdzie nie ma scieżek sa znaki ze jest scieżka za 100 tys 10 km tak oznaczyli oczywiście z dofinansowaniem 85 %

 

a co do dopłat jeszcze nie widzialem by biurokracja doprowadziła do wzrotstu produkcji a to co sie dzieje z wnioskami to jest parodia parodii kto widzial by system nadal był uproszczony po 12 latach ale co w tym jest uproszczonego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciutki bład , ale nie wypacza wypowiedzi .50 tyś za ha to ok 90 ton pszenicy , ale co tam przy dochodowości w ok 10 % , trzeba sprzedać 900 ton by zarobić na 1 ha.

Za komuny ziemie kupowałem po 200 tyś , a tona pszenicy kosztowała 25 tyś .

Czyli 1 ha kosztował 8 ton pszenicy brutto .

I nikt tej ziemi co najśmieszniejsze nie chciał kupować.

90 % trafiało do skarbu państwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leciutki bład , ale nie wypacza wypowiedzi .50 tyś za ha to ok 90 ton pszenicy , ale co tam przy dochodowości w ok 10 % , trzeba sprzedać 900 ton by zarobić na 1 ha.

Za komuny ziemie kupowałem po 200 tyś , a tona pszenicy kosztowała 25 tyś .

Czyli 1 ha kosztował 8 ton pszenicy brutto .

I nikt tej ziemi co najśmieszniejsze nie chciał kupować.

90 % trafiało do skarbu państwa .

 

wiedzialem ze to zauważysz

 

ja za solidarnosci kupowałem ziemie według stawek z bonitacji 3 a 10 ton pszenicy po cenie gus

 

słabsze to mniej

wiec ja nie widzę takich dobroci po uni

 

a skarb panstwa masz racje kupował w cenie zyta 1,5 za 32 dt a tez ANR sprzedała te działki za 52 ty 5 i 6 klasa w połowie zarośniete drzewami

 

o srednicy 20 =30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...