Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

nie martwcie się o Niego tylko o cenę bo jak tak dalej pójdzie to znowu bedzie jajo za pół darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znów zalała nas fala ptasiej grypy, czy stosujecie sie do tego żeby nie wypuszczać ptactwa na powietrze? Ja nie chce swoich kisić w małym kurniku, i wypuszczam, mam przecież obszar ogrodzny, i nie przylatują żadne dzikie ptaki ani nic...

przed wejściem do kurnika jeszcze położyłem basen dezynfekujący ze specjalnym srodekim, a wy jakie stosujecie metody?

no, przedmówca dobrze prawi- ptaka można a nawet trzeba wypuszczać...,

z drobiem jest trochę inaczej i mogą przyczepić się teraz do tego służby http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/za-wypuszczanie-kur-w-czasach-ptasiej-grypy-8-tys-zl-kary,69013.html

Co do maty to ona niewiele da jeżeli kura już będzie zarażona na wybiegu (a wątpliwe żeby ten wybieg był szczelnie zadaszony). Takie maty podejrzewam, że są mało skuteczne, wystarczy że jakiś chory ptaszek nasra do takiej kuwety (oczywiście jak wyłożymy ją przed budynkiem na powietrzu, jak pisze w zaleceniach weterynaria-ostatnio rozsyłali po fermach takie ładne kolorowe ulotki; no chyba że nasączymy ją silnym kwasem od którego ptaki inne niż w klatkach też nam padną). Potem na butach to wniesiemy do pomieszczenia i będzie klops. Lepiej taką matę położyć przed wejściem do kurnika ale np w zamkniętym przedsionku, a jeszcze lepiej zmieniać obuwie zaraz przed wejściem do kurnika. Jeszcze jedno, z powyższego to tylko kuweta dezynfekcyjna, basen to jest tutaj-http://nowoczesnafarma.pl/pix/adsupload/582075838cdb7_Foto-basen-dezynfekcyjny-nr-1-mini-.jpg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli będzie brakować jaj.Francja wybija na ptasia u Niemców też tylko siedzą cicho.A pdobno są już zaawansowane prace nad ustawą gdzie po wyżej 120tysiącey kur na fermie jest produkcja to będzie szło tylko na przemysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powoli będzie brakować jaj.Francja wybija na ptasia u Niemców też tylko siedzą cicho.A pdobno są już zaawansowane prace nad ustawą gdzie po wyżej 120tysiącey kur na fermie jest produkcja to będzie szło tylko na przemysł
toż to zamach i śmierć dla drobiarstwa, a przynajmniej dla wielu klatkowców. Może chodziło o wyższy podatek lub większe wymogi? Źródło tych rewelacji potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno od maja 2017 r wchodzi ustawa gdzie hodowca ma sam sprzedać swój towar , zero pośredników

 

 

 

 

Jestem hodowca bo mam dwie kurki nioski !!!!!!!

Znoszą po 9000 tys jajek dziennie już z pieczątkami wiec wszytko mi pasuje

Zależnie od potrzeby wychodzą na wolny wybieg ,chodzą po ściółce , siedzą w klatce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się weźmie to komu ty będziesz sprzedawał te swoje jojca. ? Jak teraz opychasz "bez stępla" za gotówe 90% produkcji.

 

Synś, nie kozaku,j moze sprzedawać jak chce, nikomu nic do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są tak zróżnicowane na fermach ze aż glowa boli, jedni hodowcy trzymają, drudzy popuszczaj.

- hm.... ,nie wiem dla czego, czyżby byli uzależnieni od finansów.

Ps.

Jak w górę to, 8/10gr szło przez niemal dwa miesiące, jak w dół wystarczyło tylko dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny są tak zróżnicowane na fermach ze aż glowa boli, jedni hodowcy trzymają, drudzy popuszczaj.

- hm.... ,nie wiem dla czego, czyżby byli uzależnieni od finansów.

Ps.

Jak w górę to, 8/10gr szło przez niemal dwa miesiące, jak w dół wystarczyło tylko dwa tygodnie.

Jajczarku, styczeń nigdy nie był okresem, w którym cena jaj nie miała małego zawahania. Ale cierpliwości. Poczekaj jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się weźmie to komu ty będziesz sprzedawał te swoje jojca. ? Jak teraz opychasz "bez stępla" za gotówe 90% produkcji.

Co Ty taki ciekawy jesteś szpiclu jeden ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to komu ,tobie ,,synuś,, tyle że dwa razy drożej niż obecna cena czli M-0,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie im chwile tym hodowcom co mają sracz.kę, a ceny same sie ustabilizują.

Jak tylko lepiej to zakupy wczasy itd...,

Ps.

trzymać kabzę na cięższe chwile, a nie szalejecie jak jest dobrze i źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na przyszły tydzień

L- 0.26-0.27

M- 0.24-0.25

 

Ilości tirowe !

Ceny wyssane z palca. Pobożne życzenie handlarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na przyszły tydzień

L- 0.26-0.27

M- 0.24-0.25

 

Ilości tirowe !

Ceny wyssane z palca. Pobożne życzenie handlarza.

 

 

Te ceny są jeszcze wysokie, znam takich gogusiów, którzy proszą żeby M-kę wsiąść po 22gr byle gotówka była na rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...