Skocz do zawartości
andrzej645

Obornik granulowany ekologiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał obornika granulowanego .

 

Rewelacja. Dałem pod buraki - mam dobrą uprawianą ziemię, nie żaden ugór, wiec dałem tylko 1 tonę na ha. Zebrałem 10 t z ha wiecej niz normalnie. Obornik granulowany kupiłem w firmie Fertigo pod Poznaniem, bardzo fajni ludzie - z dowozem do mnie w lubelskie kosztowało mnie to ok 1000 zł za tonę. Jak bym wziął wiecej to mówili, że cena jeszcze spadnie nawet o 20%. Zastanawiam się na d wzieciem 24 ton na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również jestem zainteresowany używaniem w rolnictwie ekologicznym obornika granulowanego.

Mam około 50ha pod uprawami - żyto, owies, łubin. Wszystko EKO. Dość słabe ziemie. Do tej pory nic nie sypałem. W tym roku chciałem dać obornik - kurzak, ale okazuje się, ze w EKO nie można dac obornika bez certyfikatu EKO. Na rynku jest dostępny granulat z pomiotu kurzego.

Czy ktoś ma jakieś doswiadczenia w tym temacie?

 

producenci granulatu podają, że powstaje on z około 10 ton pomiotu świeżego, natomiast jeśli chodzi o NPK to jego wartość wg moich obliczeń jest równoważna około 3 - 4 tonom świeżego pomiotu. Koszt granulatu jest +/- jak za 10 ton świeżego pomiotu.

Wszelkie uwagi i doświadczenia mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat rozpoczęty, a nie ma odpowiedzi właściwie, o to samo chciałabym zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...