Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

@89dziki89 niestety podwyżki, koncentrat Provimi też poszedł w górę o ok. 7% od początku roku. Myślę, że główna przyczyna podwyżek to horrendalny wzrost ubezpieczeń i opłat za wszystko, bo soja i inne białkowe w porównaniu do zeszłych lat jakoś specjalnie nie podrożały. Swoje robi też płaca minimalna, a podrzędni pracownicy mieszalni czy magazynów pasz raczej nie dostają więcej. Dobra zmiana, nie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@89dziki89 niestety podwyżki, koncentrat Provimi też poszedł w górę o ok. 7% od początku roku. Myślę, że główna przyczyna podwyżek to horrendalny wzrost ubezpieczeń i opłat za wszystko, bo soja i inne białkowe w porównaniu do zeszłych lat jakoś specjalnie nie podrożały. Swoje robi też płaca minimalna, a podrzędni pracownicy mieszalni czy magazynów pasz raczej nie dostają więcej. Dobra zmiana, nie ma co.

 

Soja w ogóle nie podrożała.... wrzesień-październik 2016 poniżej 1500 netto dzisiaj 1650 netto, czyli jakieś 10% Twój koncentrat zdrożał o 7%. A do ceny paszy dochodzi jeszcze wzrost cen zboża, za kukurydzę jesienią płaciłem 540 dzisiaj minimum 630, pszenica bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ceny netto na przyszły tydzień ilośc 28/30 palet

L 28/29

M 26/27

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soja w ogóle nie podrożała.... wrzesień-październik 2016 poniżej 1500 netto dzisiaj 1650 netto, czyli jakieś 10%
Jeżeli mówimy o wymienionym okresie i owszem soja zdrożała, jednak między majem a sierpniem 2016 soja była o to 10% droższa niż obecnie. Za koncentrat od 2014 roku do 2017 płaciłem co do grosza tyle samo (a miał więcej białka niż teraz po zmianie), dopiero teraz w 2017 jest podwyżka. Zresztą zmianę na niekorzyść parametrów można było zauważyć po zmianie właściciela Provimi. Przedtem koncentrat 32% teraz 28% a więc cena za każdy procent cały czas wzrastała, a teraz jeszcze doszedł bonus +7%. Kukurydza 2 lata temu tyle samo kosztowała, a pszenicę kupowałem o 10% droższą niż teraz. Wzrost cen surowca raczej nie gra większej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soja w ogóle nie podrożała.... wrzesień-październik 2016 poniżej 1500 netto dzisiaj 1650 netto, czyli jakieś 10%
Jeżeli mówimy o wymienionym okresie i owszem soja zdrożała, jednak między majem a sierpniem 2016 soja była o to 10% droższa niż obecnie. Za koncentrat od 2014 roku do 2017 płaciłem co do grosza tyle samo (a miał więcej białka niż teraz po zmianie), dopiero teraz w 2017 jest podwyżka. Zresztą zmianę na niekorzyść parametrów można było zauważyć po zmianie właściciela Provimi. Przedtem koncentrat 32% teraz 28% a więc cena za każdy procent cały czas wzrastała, a teraz jeszcze doszedł bonus +7%. Kukurydza 2 lata temu tyle samo kosztowała, a pszenicę kupowałem o 10% droższą niż teraz. Wzrost cen surowca raczej nie gra większej roli.

 

CZyli jak sam przyznajesz koncentrat wcześniej realnie drożał poprzez obniżenie zawartości białka, a że już nie ma z czego obniżać parametrów to wzrosła cena. A tak na marginesie to dając 30% takiego koncentratu to ciężko 17 % białka osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy panowie, ale kto dziś robi pasze na koncentracie 30% - wym jaki sens, jaka oszczędnoś, proszę mi wytłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak na marginesie to dając 30% takiego koncentratu to ciężko 17 % białka osiągnąć.
w teorii to konc 30% w praktyce powyżej 32;) z poprzednim miałem identycznie mimo większej ilości białka ogólnego w konc (może dochodzą mniejsze wymagania kur, ulepszenie rasy, ale i też dane partie zboża mające różną ilość białka).

 

 

Bez urazy panowie, ale kto dziś robi pasze na koncentracie 30% - wym Rolling Eyes jaki sens, jaka oszczędność, proszę mi wytłumaczyć Crying or Very sad
oszczędność rzędu około 150zł na tonie paszy, jakbym miał kupować gotowca (notabene to kiedyś przerabiałem i mi to skrajnie nie odpowiadało). Można jechać na samym premixie witaminowym+swoje komponenty białkowe+zboża i to jeszcze bardziej by się opłaciło ale na to nie mam miejsca w swojej paszarni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy nie opuszczajcie teraz ceny, do swiąt zostało 8 tygodni

Co ???

Panowie opuszczajcie, jaj jest nadwyżka.

Kto nie opuści zostanie z towarem na święta.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy nie opuszczajcie teraz ceny, do swiąt zostało 8 tygodni

Co ???

Panowie opuszczajcie, jaj jest nadwyżka.

Kto nie opuści zostanie z towarem na święta.

pzdr

 

rety, rety... kabarety

 

https://www.youtube.com/watch?v=82_AFIAXe1U

 

Ceny w tym tyg. bez zmian. Towaru nie ma, zamówienia do przodu, kolejka powoli rośnie. Oj, jajo będzie święcone na Wielkanoc wysokimi cenami.

Pozrdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie ma towaru co za bzdury piszesz, towar jaki chcesz s, m, L, czy co tam chcesz.

Ceny stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie nie ma towaru co za bzdury piszesz, towar jaki chcesz s, m, L, czy co tam chcesz.

Ceny stabilne

 

Nie wiem gdzie jest, u mnie i w okolicy go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L 28/29

M 26/27

netto

Ps.

Jako producent, jestem niezmiernie zadowolony takich cen, aby wiecznie tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny bez zmian

L-0,28

M-0,26

i tłusty magazyn, a zobaczycie co będzie na święta .

 

Na święta pomalujesz sobie jajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile jest zauważalny lekki wzrost cen na duże jajko

XL 33

L 29

M 26

netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...