Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:03 Wto 19 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1968, 1969, 1970 ... 2539, 2540, 2541  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 17:21 Sob 9 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może mielewczyk i nie ma jak chce kupić poniżej 2,8 bo inni mają masy każdej ilości ładnego ponad 3kg kurczaczka, a na ten wek marne ilości poszły i to jesszcze w promocji przedzwon pióro do innej ubojni to ci powiedzą jak zapisy wyglądają na kolejne dwa tyg a brazylijski powoli topnieje . Za dużo chłopaki nie zarobili nie przewidzieli na pocz.pażdz wysypu w kraju
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pióro

PostWysłany: 14:40 Sob 9 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dokładnie nie wiem ale mam sprzeczne informacje. rozmawiałem z mielewczyk i ona twierdzi że nie ma kurczaka i że w przyszłym tygodniu zaczyna szukać, mówi że przypłynął filet brazylijski i dlatego jest tak słabo .ja zdaję za dwa tygodnie więc nie miała powodu oszukiwać .zgadzam sie z tymi co twierdzą że obsada powinna być zmiejszona i że debile przetrzymują po 7-8 tyg , jak można być takim idiotą i trzymac tyle kurczaka?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:38 Sob 9 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pie...cie ,ze to temat o cenach , jedziecie po tych , którzy piszą o otoczce cenowej , a więc o czymś bardzo istotnym i co ? Sami komentujecie , oceniacie , ironizujecie etc,etc. Jak Wam się nie podoba jakiś post to go ignorujcie , a nie pier...cie bzdury .
Tak naprawdę to ta garstka hodowców z tego forum to nawet nie promil krajowej produkcji , a podniecacie się jakbyście mieli co najmniej 50% wpływu na cenę . Śmieszne Wink
A jak tam obsady zgodnie z ustawą o dobrostanie? Daję złoto przeciw orzechom , że ŻADEN czyli ANI JEDEN hodowca nie zmniejszył obsady , a wymądrza się jeden z drugim jak nie przymierzając baba na jarmarku he.he.he.
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 07:23 Sob 9 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Medox, więc kiedy najlepiej wstawić kury, hm? Już wiemy, że nie 20 października-10 listopada (wg Twoich prognoz )
Powrót do góry
k1005

PostWysłany: 20:45 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie lubi byc pouczany , ani krytykowany za to co robi .
Mile widziane sa dobre rady ,sugestje ale nie oczekuję krytykowania
pouczania i ciemnych prognoz na przyszłość .
W tym temacie oczekuję biezącej ceny na rynku .
Mysle że jak pam medox założy temat inny jak ceny drobiu
będzie mial wielu uczestników.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:39 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz 10dni na mycie i potem 6tygoni żeby kurki urosły i powtórka.
Ktoś tam pisał ,że nie może mnie czytać-mógł przecież skorzystać z mojej rady ponad dwa miesiące temu i nie wstawiać w okolicach 20sierpnia gdzie pisałem ,że jest zajeb..spiętrzenie wstawień.Ale wtedy pisali ,że pewnie sam wtedy wstawiam i innych zniechęcam.Nie po raz pierwszy zresztą.
Już kiedyś pisałem,na forum pisze ,ze 20-30osób , niech przegląda a nie pisze na nim ze 100.To kropelka w morzu.Więc zawsze dla forumowiczów służyłem najlepszą radą.I są na to dowody.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 19:58 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za chwilę ktoś napisze że medox jest winien całej sytuacji i że to on namieszał w całym kraju. Litości nie ośmieszajcie się Laughing Laughing Laughing Było w Polsce 19 mln świń i było za dużo jest 14 mln i nadal jest za dużo niestety nastąpiło przegrzanie rynku i beznadziejna relacja kosztów produkcji do wartosci realnej produktu końcowego.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 19:41 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już ewidentny kryzys . Na razie dramat hodowców za chwilę dostanie się wylęgarniom (już są telefony o przesunięcie wstawień bo mi nie zdjeli kury) na końcu mieszalnie ale ci są zabezpieczeni wekslami więc komornik odzyska kasę za paszę. Sad Sad Sad
Powrót do góry
k1005

PostWysłany: 19:25 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kto jest najszczesliwszym uczestnikiem tego forum ?
Czujecie jego zapał do uczesniczenia w dyskuscji na temat
inny od tego forum.
On nigdy nie zyczył nic złego innym uzytkowiczom tego forum
On jest zawsze od tego zeby zyczyć jak najlepiej ,
nie budujcie nie wstawiajcie itd...
Zobowiazałem sie nie reagować na posty tego , ale szlak mnie trafia
jak czytam posty tego .........
Lubelskie 3 netto
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:06 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox po co się tak wytrząsasz nad głupotą innych. Daj każdemu możliwość...niech sam podejmuje decyzję i dokłada do interesu.... przecież nie z Twojej kieszeni to idzie. Im więcej osób się w najbliższym czasie "wykrwawi" tym lepiej będzie dla pozostałych po tej rzezi. Wszyscy jesteśmy kowalami własnego losu (biznesu) i sami odpowiadamy za podjęte decyzje. Komu się nie podobają ceny i to, że musi teraz oddawać wcześniej zarobione pieniądze, niech zmieni branżę na mniej stresującą, albo zastanowi się w czas, jakie jest zagrożenie a jakie korzyści przy wstawieniu np 20% mniej. Jeśli lubi ryzyko to wstawi na maxa, jeśli chce chronić swój kapitał to odczeka albo wstawi mniej i zaryzykuje mniejszą pulą pieniędzy. Poza tym prawdopodobnie odwali rekordowy wynik (przy zmniejszonej obsadzie) i nawet jeśli będzie to strata to znikoma w porównaniu do tego co jest teraz. A jak się rynek oczyści to jeszcze będzie miał gotówkę na kolejne (już bardziej pewne zysku) wstawienia. W Wielkopolsce od 3,00 do 3,10.
Na proponowane przez ubojnie 2,90 wielu odpowiada: NIEEEE!!! Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam... zwłaszcza tych sprzedających teraz Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
misio

PostWysłany: 17:44 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wy sie martwicie teraz ze zla cena zla cena to dopiero sie zacznie od polowy przyszlego tygodnia bo na ubojniach twierdzom ze teraz tylko po autku i poczekaja z tydzien a kura idzie do uboju po 3,5 kg co miala byc zabita 10 dni temu na slasku przez 3 tygodnie minimum kur w3dupy i wiecej!!!!!!!
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:32 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiemy jeszcze w następnym tyg tak słabo będzie a może i gorzej farmerzy podobno nie zadowoleni chcieli dużo to mają ale zmartwień bo nawet nie chca brać i tym samym sami sobie zanizaja cene bo sa tacy co i po 2,9 br chca oddac bo za tydz maja wsad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:43 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I gut , tak trzymać.Nie zapomnieć o telefonie do wylęgarni ,żeby dali z tysiąc więcej teraz na najbliższy wsad Laughing Pasza za chwilę 1300.
Oddacie wszystkie zarobione w tym roku pieniądze jeśli dalej będziecie tak robić.Rozluznijcie obsady które będą w ciągu najbliższych 2-3 tygodni bo będzie powtórka ale przy cenie paszy 1300 i wyższych kosztach ogrzewania.Ja naprawdę nikomu zle nie życzę ale sami się zarzynacie.Sto razy pisałem ,cena paszy i piskląt nie ma znaczenia przy tak potężnej nadwyżce towaru,widzę ,że wielu myśli - pasza taka droga wszędzie piszą ,że żywność drożeje to przecież kury nie mogą być po 2.80.Otóż mogą.Podobnie jak mogą być po 4.50 przy cenie paszy 800zl i pisklęciu po 90gr
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:30 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzyc to jeszcze ok. ale to już jest podrzynanie niestety na własną prośbę a pisałem że na wczasy trzeba jechać Cool Cool Cool żywiec nawet 2,8 tuszka 4,4 netto Cool Cool Cool
Powrót do góry
501

PostWysłany: 12:06 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barany medox,prędzej barany Sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:46 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak zawsze Laughing Laughing Laughing Owce są po to by je strzyc Laughing
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:51 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cysta prowda . Wylęgarnie zacierają ręce pisklak po 1,30 netto i nie mają zamiaru odpuścić ceny ,mieszalnie podnoszą ceny, myślę że odmowy wstawień nastąpią dopiero po drugiej wtopie lub utracie płynności finansowej ale to na wniosek mieszalni bo wycyckają hodowców z kasy i odmówią kredytowania niewiarygodnych Cool Cool Cool
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:43 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam się sprzedaje kurczaczek??Ponoć ci co gąski mają pod koniec sierpnia wpuscili kurczaczki do swoich bud.
Czy ktoś se zdaje sprawę co będzie jak teraz wy wszyscy za tydzień czy dwa wstawicie znowu?
Naprawdę idzcie po rozum do głowy i rozluznijcie to bo 2.6netto i pasza po 1300nie wyjęte.I nie dajcie się zwieść głupotom gadanym przez przedstawicieli paszarni czy wylęgarni ,że to chwilowe,że import ,że wstawiajcie bo inni już poodmawiali , zarobicie itd.Oj przydałoby się im poczuć raptowną obniżkę sprzedaży,oj przydało, bo jak nie to zaraz naprawdę pasza przekroczy 1300zł a pisklę 1.40
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 06:00 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

które ubojnie płacą najmniej w małopolsce ? powińiśmy o tym wiedzieć na tym forum
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 20:47 Czw 7 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje zapamiętać kto jest liderem dołowania cen na moich kurczakach dla nie czytających GOMAG
Powrót do góry
asdos

PostWysłany: 20:06 Czw 7 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni hodowcy polscy forum odzwierciedla to jakim jesteśmy narodem. Kłócicie się, ubliżacie sobie, powielacie bzdurne plotki oraz przedstawiacie jakieś idiotyczne wizje. Wystarczyło by abyście informowali się na tym forum o cenach jakie oferują ubojnie i nie sprzedawali np. przez 2-3 dni po cenach jakie są dla nas niekorzystne, wiązali w grupy aby nie mogły nami manipulować ubojnie, które nie dokładają do swojej działalności. Ubojnia musi zawsze zarobić na swojej działalności, jeżeli jest słabe zejście to obniżają cenę tuszki aby tylko sprzedać i tym samym obniżają nam cenę żywca. Ubojnia musi pracować, nie może sobie pozwolić na przestoje z uwagi na stałe koszty. Podstawowe to wynagrodzenia i zus-y, każdy dzień bez uboju to minus dla ubojni. Jeżeli nawet ubojnia musi mieć przestój z powodu słabego zejścia to starty zrekompensuje sobie naszym kosztem obniżając cenę żywca. To my powinniśmy dyktować cenę żywca na rynku tak jak to robią wytwórnie pasz. Wytwórnie pasz nie dokładały, nie dokładają i nie będą nigdy dokładały do własnego biznesu. A dlaczego? Każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie. Polscy hodowcy zbierzcie się w kupę bo kupie siła i nie ubliżajcie sobie na tym forum, nie piszcie bzdur tylko zadbajcie o swoje interesy.
Powrót do góry
hobbysta 2

PostWysłany: 12:35 Czw 7 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox jeżeli sprawdzi się Twoja przepowiednia co do wzrostu ceny żywca w listopadzie to chyba Cię polubię Very Happy
medox napisał:
Filuś napisał:
ostatnio był znajomy z zaprzyjażnionej wylęgarni przywoził jakieś jajka i co; mówił jak to sie tylko hodowcy ci drobni przedzwaniali i domawiali to jeszcze z 1-2 tyś więcej jakby sie dało na ten okres który to dziś schodzi. chcieli pewnie w taki sposób nadrobić bilans roczny ilóści. teraz mówi że te same postaci mają już terminy wstawien od 20 paż do 10lis. już podobno kilku dzwoniło żeby coś może przesunąć a tu jaja już zamów i nasadzone i nima zmian

Jest dokładnie jak mówisz.Piskląt,które przyjadą na kurniki w okolicach 20pazdziernika nie da się już przesunąć ani odmówić.I to jest dramat tych hodowców bo cała ta masa wyjdzie znowu i zrobi prawdopodobnie kocioł jak teraz,a mówią ,że pasza po 1300 zł będzie
W każdym razie cenka w górę od 1litopada Pany-taka moja prognoza
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 11:06 Czw 7 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda, że po 1 listopada a nie przed Wink
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:59 Czw 7 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś napisał:
ostatnio był znajomy z zaprzyjażnionej wylęgarni przywoził jakieś jajka i co; mówił jak to sie tylko hodowcy ci drobni przedzwaniali i domawiali to jeszcze z 1-2 tyś więcej jakby sie dało na ten okres który to dziś schodzi. chcieli pewnie w taki sposób nadrobić bilans roczny ilóści. teraz mówi że te same postaci mają już terminy wstawien od 20 paż do 10lis. już podobno kilku dzwoniło żeby coś może przesunąć a tu jaja już zamów i nasadzone i nima zmian

Jest dokładnie jak mówisz.Piskląt,które przyjadą na kurniki w okolicach 20pazdziernika nie da się już przesunąć ani odmówić.I to jest dramat tych hodowców bo cała ta masa wyjdzie znowu i zrobi prawdopodobnie kocioł jak teraz,a mówią ,że pasza po 1300 zł będzie
W każdym razie cenka w górę od 1litopada Pany-taka moja prognoza
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 10:59 Czw 7 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puzon brojlerowski napisał:
Medox nie p....prz, że sa teraz masy wstawień wszyscy wstawiają jak wstawiali i do 20 września było bardzo dobrze cena trzymała sie na poziomie opłacalnym dla obu stron.

to też prawda.No niestety, mamy umowę z WTO w sprawie importu kurczaka i chyba to właśnie ma miejsce teraz ( może się mylę ).
Może i jest teraz jakiś wysyp hodowców, i może wielu z nich teraz sprzedaje, ale nic mi innego nie pozostaje jak tylko zgodzić się z Puzonem, np. w świętokrzyskim wiele osób sprzedawało kurę w czasie wyżej wymienionym i cena była, można powiedzieć, bardzo dobra.
My sobie tylko możemy gadać. Moje zdanie jest takie ; szkoda, że państwo nie dba o nasz interes, nie mówię, że mamy nie importować. Rzecz w tym, żeby chociaż nie robić tego na raz i żeby nie dochodziło do sytuacji, że ileś osób wychodzi ze sprzedażą a tu za przeproszeniem kupa, bo cena 2,5. I takim oto sposobem masę osób wyleciało z 'kuro-biznesu'. Dobra, teraz możecie po mnie jechać za moją opinię Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1968, 1969, 1970 ... 2539, 2540, 2541  Następny
Strona 1969 z 2541

Skocz do: