Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:04 Czw 16 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1973, 1974, 1975 ... 2662, 2663, 2664  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mav3ric

PostWysłany: 19:01 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
29.01. , a więc jutro jest już organizowane ogólnopolskie spotkanie drobiarzy w Polichnie k/Piotrkowa Trybunalskiego . Termin ustalony już jakiś czas temu i na tym forum o tym pisano . Jeżeli to spotkanie w Smardzewicach organizuje Pan Prezes ":starego" związku to jest to chwyt poniżej pasa w stosunku do organizatorów Polichna.
Pan poseł Wojciechowski ponoć nam sprzyjający , a co do tej pory zdziałał w temacie ?
Sorry , ale dla mnie aktywizowanie się starych władz w momencie kiedy ktoś chce coś zrobić poza nimi bo uważa, że byli i są niewydolni dowodzi , że czas najwyższy na zmiany . O Smardzewicach pierwszy raz słu7szę i to w przededniu Polichna .
Jeżeli do tej pory łudziłem się , że p.Danielak coś jeszcze z siebie może wykrzesać w imię naszego dobra to teraz te złudzenia straciłem .

Popieram jedziemy tak jak obstawialiśmy na samym początku do Polichna. godz 12. Jak ktoś będzie jechał koło Smardzewice proszę zajechać i przekażą że prawdziwe spotkanie w tylko hodowców jest o 12 w Polichnie.

Możecie dokładnie przypomnieć w którym to miejscu, jaki budynek jak tam trafić?

Do zobaczenie jutro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pool

PostWysłany: 18:56 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co za różnica 3 czy 3.4 i tak w plecy .Zamiast pieprzyć o cenach może wybierz się na spotkanie hodowców i zaproponuj coś mądrzejszego, niż jak to nazywasz ;gadanie o dupie maryny.
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 18:37 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma kurczaka ponieważ nikt nie podaje cen wszyscy boją się podać cen mazowieckie na piątek 3,35 n warm maz sob 3,2 n oprócz pieprzenia o d.maryni podawajcie także ceny
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 18:16 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Danielak jest znany tylko ze swojego nazwiska.Jako tak sławny ,,działacz'' mógłby choć głos zabrać ,na jedynym forum drobiarzy.Byłem na spotkaniu w Kępicach ,które prowadził Brojler kurzy.Facet jest kumaty ,do tego, był bardzo dobrze przygotowany do naszego spotkania i co najważniejsze, ma wielkie chęci do działania ,w naszej wspólnej sprawie.Posłuchajcie Brojlera i bądżcie na tym spotkaniu ,na które on się wybiera,tym bardziej, że facet chce do was jechać , aż z pod Gdańska [o ile mam dobre namiary na Niego].
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:32 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to coś nie tak w tym zjednoczeniu już od początku. Ja stawiam na Polichno kto następny? Ruszmy dup.y we wspólnej sprawie. A może zaprosić Smardzewice do Polichna ? Ewentualnie wziąść kontakt z liderem spotkania w Smardzewicach i działać w porozumieniu. Jak się będziemy rozdrabniać łatwiej nas ignorować. Ludzie z doświadczeniem są potrzebni może Pan Danielak będzie w stanie stanąć ponad podziałami i przynajmniej wskazać jak działano do tej pory , stare błędy można usunąć poprawić komunikację między hodowcami a stara baza może okazać się dobrą podstawą do stworzenia nowej formacji?Co na to rganizatorzy spotkania w Polichnie?
Polichno o 12 tak?
Powrót do góry
wzhdopole

PostWysłany: 17:28 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123hodowca321 napisał:
Drodzy hodowcy, dotarła do mnie informacja, że w dniu 29 stycznia (sobota) o godz. 11:00 w OSP w Smardzewicach odbędzie się spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Panem Januszem Wojciechowskim oraz Senatorami z Komisji Rolnictwa. Tematem spotkania będzie polityka rolna UE i aktualne sprawy krajowe związane z rynkiem zbóż, trzody i drobiu.
Myślę, że spotkanie może być całkiem ciekawe...

Ciekawe, kto i jaki cel mu przyświeca ,tak dla jednorazowego postu akurat dzisiaj załozył konto i informuje o spotkaniu nie informując kto organizuje i dlaczego drobiarze dowiadują się o tym tak późno bez możliwości skorzystania . A tak na marginesie to p.europoseł i koledzy już nie jest wielkim zwolennikiem zakazu stosowania mączek i jakiegokolwiek GMO? Wink Nie będą w Krakowie zadowoleni oj nie,dwie sroki za ogon
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:53 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczyłem na mapie i nie jest to przypadkiem, że Smardzewice są od Polichna kilka kilometrów . Nie jest też przypadkiem , że to spotkanie jest o 11 , a w Polichnie o 12.
Co to ma być? Konkurencja w przyciąganiu hodowców??? To jakaś kpina z nas i farsa!!!
Wybieram się do Polichna , ale wyjadę wczesniej i być może będę miał okazję powiedzieć organizatorom Smardzewic co o takim postepowaniu myslę!!!
Związek ma łączyć , a co oni robią??? Wstyd.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:46 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

29.01. , a więc jutro jest już organizowane ogólnopolskie spotkanie drobiarzy w Polichnie k/Piotrkowa Trybunalskiego . Termin ustalony już jakiś czas temu i na tym forum o tym pisano . Jeżeli to spotkanie w Smardzewicach organizuje Pan Prezes ":starego" związku to jest to chwyt poniżej pasa w stosunku do organizatorów Polichna.
Pan poseł Wojciechowski ponoć nam sprzyjający , a co do tej pory zdziałał w temacie ?
Sorry , ale dla mnie aktywizowanie się starych władz w momencie kiedy ktoś chce coś zrobić poza nimi bo uważa, że byli i są niewydolni dowodzi , że czas najwyższy na zmiany . O Smardzewicach pierwszy raz słu7szę i to w przededniu Polichna .
Jeżeli do tej pory łudziłem się , że p.Danielak coś jeszcze z siebie może wykrzesać w imię naszego dobra to teraz te złudzenia straciłem .
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 15:12 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOZECIE SIE ZE MNA ZGODZIC LUB NIE ALE prawda jest taka ze ci hodowcy ktorzy olewaja teraz temat spotkan, po prostu maja wszystko wiadomo gdzie w czterech literach...moze byscie sie tak moi drodzy ruszyli do SMARDZEWIC i tam podyskutowali jak jestescie tacy silni w gadce. Żałosne! każdy z was tylko potrafi narzekac ale zeby pojechac na spotkanie i tam ponarzekać, to po co, najwyrazniej nie macie nic mądrego do powiedzenia, a ta informacja nie jest dla ludzi którzy olewaja obecna sytuacje tylko dla kogos ktos chce sie przyczynic do polepszenia naszej sytuacji!cały czas tylko mowicie o tym co było kiedys, jak to wy jezdziliscie na te spotkania i nic z tego nie wyszło! to po co teraz jezdzic! kazdy kto tak mysli jest w błedzie...a ci co najwiecej dyskutują nie potrafią nic dobrego zrobić..a jedyne co robią to głupio gadaja..naprawde słuchajcie zastanówcie sie nad tym co czasem piszecie!
a jak macie pisac pierdoły to w ogóle tutaj nie wchodzcie...
jeden pisze o jakiś snach w ogole totalna abstrakcja...a wystarczy troszke pomyśleć!!

Drodzy hodowcy, dotarła do mnie informacja, że w dniu 29 stycznia (sobota) o godz. 11:00 w OSP w Smardzewicach odbędzie się spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Panem Januszem Wojciechowskim oraz Senatorami z Komisji Rolnictwa. Tematem spotkania będzie polityka rolna UE i aktualne sprawy krajowe związane z rynkiem zbóż, trzody i drobiu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miszka01

PostWysłany: 14:49 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

27.01.2011Spotkanie branży mięsnej
Minister Marek Sawicki spotkał się dziś z przedstawicielami branży mięsnej. W spotkaniu, zorganizowanym z inicjatywy Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS, uczestniczyli przedstawiciele rolniczych związków zawodowych i branżowych, Izb rolniczych oraz producentów i przetwórców.

Hodowcy wyrazili swoje zaniepokojenie obecną sytuacją i cenami na rynku trzody. Zwrócili uwagę na to, że sprawa ma dwukierunkowy charakter. Z jednej strony wysokie ceny zbóż i pasz, a z drugiej niskie ceny żywca. Poruszona została również kwestia afery dioksynowej, która dodatkowo wpłynęła na sytuację branży mięsnej.

Minister uspokoił, że obecny kryzys na rynku mięsa wieprzowego nie ma takiej skali jak w roku 2007 i nie wpływa w znaczącym stopniu na spadek konsumpcji.

Nawiązując do podjętych działań, zmierzających do polepszenia sytuacji na rynku trzody chlewnej, minister powiedział: „Już w listopadzie uruchomiliśmy sprzedaż zbóż z zapasów interwencyjnych, w celu złagodzenia sytuacji na rynku paszowym. W tym tygodniu na forum unijnym zapadła decyzja o uruchomieniu wsparcia rynku wieprzowiny w postaci dopłat do prywatnego przechowywania. Rozporządzenie zostanie opublikowane najprawdopodobniej 29 stycznia br., a wnioski będzie można składać od 1 lutego br.”

Zobowiązano się do kolejnych spotkań, celem wypracowania mechanizmów współpracy pionowej.

Minister wyraził też chęć ściślejszej współpracy z branżą mięsną, w celu wypracowania mechanizmów skutecznej i zintegrowanej promocji polskich produktów poza granicami .
Powrót do góry
miszka01

PostWysłany: 14:23 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przypomne sobie obietnice z przed wyborów że bedzie Irlandia - to juz nie długo ...... Smile
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 14:04 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorian1 napisał:
pszczelarze potrafią sie zrzeszyć, o weterynarzach głośno w telewizji tylko o hodowcach cicho. pamiętacie znakowanie naszych kurczaków to było jakieś 8 lat temu, wtedy klient w sklepie wiedział skąd towar pochodzi,ale KOMUŚ Twisted Evil zależało na tym ,żeby to znieść i robić wałki.
Bo ludzi tak łatwo można oszukać -jak dzieci Sad
Powrót do góry
dorian1

PostWysłany: 13:51 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszczelarze potrafią sie zrzeszyć, o weterynarzach głośno w telewizji tylko o hodowcach cicho. pamiętacie znakowanie naszych kurczaków to było jakieś 8 lat temu, wtedy klient w sklepie wiedział skąd towar pochodzi,ale KOMUŚ Twisted Evil zależało na tym ,żeby to znieść i robić wałki.
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 13:49 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
123hodowca321 napisał:
Drodzy hodowcy, dotarła do mnie informacja...

Następny hodowca się objawił... A spotkanie będzie ciekawe, jak ktoś szanownych Panów Posłów i Senatorów na taczkach z remizy wywiezie za dotychczasowe osiągnięcia. Precz z darmozjadami! Evil or Very Mad
[u]Też tak myślę DARMOZJADY I PASIBRZUCHY żeby dostać się do koryt zrobią i naobiecują wszystko a jak już gdzieś zasiądzie założy ładny krawat to ciebie nie zauważy będzie się martwił tylko o siebie no i może kogoś z rodziny .Tak zawsze bywa niestety bo przerabialiśmy to nie raz Confused
Powrót do góry
Mav3ric

PostWysłany: 13:47 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Znam inicjatywy powstawania ubojni zakładanych przez hodowców. to się nie sprawdza. Jak ktoś chce to ruszyć to powinien zabrać się za sprzedaż do sieci czy na rynek detaliczny - To się da zrobić. A ubój wrzucić w usług. Zrobić z nimi (ubojniami) to co oni z nami - sprowadzić ich do roli białych murzynów.

Myślicie ze które mięso będzie tańsze. To z ubojni z własnym zapleczem czy to od hodowcy ze zleconym ubiciem? Przecież ludzi pracujących w dystrybucji dużych ubojni można spokojnie podkupić razem z listami odbiorców. Zastanówcie się!

Dokładnie to co pisałem kilkukrotnie. To jedyne wyjście. My już zaczynamy tak działać i potrzebujemy płynności w dostawach także są jeszcze wolne miejsca. Zdobądźcie kontakty do handlowców waszych ubojni oraz zaopatrzeniowców hurtowni. Od przybytku głowa nie boli. Z powyższymi informacji i chęcią przyłączenia się zapraszam na PRIV lub kurakvsi@o2.pl
Powrót do góry
paweł.m.

PostWysłany: 13:22 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ubezpieczeń kurników,to nie muszą być astronomiczne stawki--chcesz wiedzieć napisz--zibi26a@wp.pl
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:04 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądaliście agrobiznes? Krajowy Związek Pszczelarzy pobiera próbki miodu w zakładach które konfekcjonują i wprowadzaja na rynek miód. Idzmy się do nich uczyć jak to robić abySmy mogli pobierać próbki mięsa w hurtowniach zakładach uboju i przetwórstwa drobiu !!!!! w tym roku(pewnie w ubiegłym) wykryto dwa przypadki niezgodności w przypadku importu z chin . A ciągną ten miód z całego świata.
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 13:03 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123hodowca321 napisał:
Drodzy hodowcy, dotarła do mnie informacja...

Następny hodowca się objawił... A spotkanie będzie ciekawe, jak ktoś szanownych Panów Posłów i Senatorów na taczkach z remizy wywiezie za dotychczasowe osiągnięcia. Precz z darmozjadami! Evil or Very Mad
Powrót do góry
123hodowca321

PostWysłany: 12:51 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 11:55 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubespieczenie kurników wzrosło w tym roku 100 procent co za gnoje
Powrót do góry
kurczaczek.maly

PostWysłany: 11:33 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem koszmarny sen.
Śniło mi się, że jakieś ufoludki zagnieździły mi się w moim mózgu.
A to ponure krasnoludki w skórzanych płaszczach z zagranicznej firmy. Co dam kurczaki, to mi zamykają kolejną ubojnię.
A to przewrotny kudłatek kazał mi nie hodować kurczaków.
No wiecie, ten ze 7 związku, no ten co to ma najlepszego przyjaciela, który sprowadza mięsko z całego świata, bo tam już się zepsuło.
A to taki dealer niebieski smerf a’la Kaszpirowski każe mi kupować najdroższą paszę i pisklaki.
A to znów taki jeden z firmy handlowej ciągle mi podpowiada ceny na moje kurczaki.
A działo się to wszystko w górskim hotelu na równinach 29 stycznia.
Całe szczęście, że się obudziłem. Co za koszmar !
Uf, och, ooo…… wow
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:28 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są ubojnie i znam z życia kilka które padły ale przez alkoholizm właściciela.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:25 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ubojnie dokładają od pół roku?Coś mi nie chce się wierzyć.Płacą tyle ile im wychodzi z ich wyliczeń i kropka.Paszarnia,wylęgarnia itd. tylko nie my.Płynności finansowe ubojni Very Happy
Powrót do góry
enriko

PostWysłany: 11:21 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy jak widze więcej jest na tym forum dyskusji i dewagacji niż konkretów wydaje mi sie że większość postów jest z ubojni a ceny na rynku są całkiem inne łatwo jest powiedzieć lub napisać przetrzymujcie kury ale to nic nie da bo cena i trak żądzi sie swoimi prawami nikt oprócz chodowcy niedołoży do interesu a po 3-4 dniach i tak musisz tę kure sprzedac to nie ŚWINIA że p[rzetrzymasz miesiąc lub więcej cena na poniedziałek śląs 3,3 i nie widać widoków na wyżej
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 10:41 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O poniedziałku wychodzą trzecie rzuty z ogromną wtopą coś wreszcie dotrze do tych debili co za 3dni po zdaniu wstawiają pisklaki.Cena dziś w Małopolsce 3.20----------3,40n . Już niedługo w naszej produkcji dużo się wyjaśni bo długi rosną z dnia na dzień .Dobra rada dla tych co jeszcze wegetują ,zamykać budy i siedzieć na dup!e spokojnie bo innego wyjścia niema .W ten sposób ruszymy wreszcie cały nasz pękający łańcuszek.Na ubojniach tez już nie wesoło z płynnością finansową.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1973, 1974, 1975 ... 2662, 2663, 2664  Następny
Strona 1974 z 2664

Skocz do: