Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:36 Wto 19 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1974, 1975, 1976 ... 2539, 2540, 2541  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:14 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
Zaczynamy wegetacje na dziś proponują 3,45 netto a pasza w okolicy 1250

To nie jest wegetacja tylko już DOKŁADECZKA!!!
Policzmy:
przy zuzyciu 1,9 i śr. wadze 2,60 koszt paszy to ok. 2,40 i składowa pisklaka 54 grosze = ok. 2,90 .
Opał , prąd , wet + wieeeeeeeeeeeeeeeeeeele innych składowych = ???? Zależy kto jak ma , ale różnice mogą być małe . Pamiętajcie , że nasze koszty to też telefony , paliwo , ubezpieczenia obiektów i sprzętu , koszt wody , ścieków , słomy , łapania , wywalania obornika etc.etc. Myślę , żę średnio na dzisiaj koszt zerowy to 3,40 -3,50 .

A jeszcze może jakieś kredyciki i alimenty Question Confused

A gdzie wynagrodzenie za moją pracę??????

To jest po prostu chore żeby jakieś hurtownie , cwaniaki , którzy nie inwestują żadnej kasy , ba dostają z ubojni towar na długie terminy płatności decydowały o cenie żywca . Oczywiście w sposób pośredni , ale chyba najważnieszy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yulya

PostWysłany: 07:52 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: cena broilera Odpowiedz z cytatem

swiętokrzyskie cena 3,4 netto zainteresowanie slabe a raczej żadne do konca wrzesnia napewno jazda cenowa w dół . pozdrawiam wszyskich na forum
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 07:34 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz będą wpisy od tych którzy przy 3,30 nawet wyjdą na swoje Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 06:26 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynamy wegetacje na dziś proponują 3,45 netto a pasza w okolicy 1250
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 15:12 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

gołąb napisał:

Nikt jakoś o tej sprawie nie pamięta, nawet Tadeusz Goryszewski, Medox i inni światli drobiarze!

Pamięta, pamięta. Ja na Vacie - więc mi zmiany stawek Vat - u nic nie zmieniają. A odnośnie podatku dochodowego - chyba opublikowano już normy szacunkwe na przyszły rok, więc liczę, że już się w tej kwestii nic nie zmieni.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 14:46 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie stabilnie żywiec 3,4 zł tuszka hurt 5,0 zł.
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 14:14 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyżby odkrył nam się kolejny wróżbita ubojnista pt. RUFUS
Powrót do góry
gołąb

PostWysłany: 12:28 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Co będzie z ceną brojlera po zwiększeniu stawki VAT? Czy do ceny netto doliczymy 7 %?, czy też 6% jak do tej pory? Czy pasze zostaną na 3% VAT, czy podniesiony będzie do 7% ew. 8%?
Najistotniejsze pytanie na koniec: czy zostaniemy na dotychczasowych zasadach rozliczania podatku dochodowego od działów specjalnych , czy wprowadzony zostanie podatek dochodowy na zasadach ogólnych i będziemy prowadzili księgi podatkowe[ domyślam się ,że ryczałt dotyczy niewielu hodowców ].
Nikt jakoś o tej sprawie nie pamięta, nawet Tadeusz Goryszewski, Medox i inni światli drobiarze!
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 10:24 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Re: Cena Brojlera Odpowiedz z cytatem

chickenfree napisał:
Witam. Ceny lecą w dół w mazowieckim 3,50, a ze słyszenia na warmii i mazurach też w tych granicach. Koleżka, który ma własną ubojnie narzeka, że tuszka po 4,80 i też leci w dół.

3,5netto,jutro 3,4n i nie wiadomo co dalej .Przyszły tydzień gorzej ceny w dół.Jest bardzo słabo
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:07 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Re: Cena Brojlera Odpowiedz z cytatem

chickenfree napisał:
Witam. Ceny lecą w dół w mazowieckim 3,50, a ze słyszenia na warmii i mazurach też w tych granicach. Koleżka, który ma własną ubojnie narzeka, że tuszka po 4,80 i też leci w dół.

jeśli tuszkę sprzedaje ktoś po 4,8 to żywiec kosztowałby 3,20 max . koleżanka cię oszukuje nie ma takiej ceny, przy żywcu 3,5 tuszka min 5,2 netto i o takich słyszałem a było jechać na wczasy....i tak do świąt BN pasza w górę o 30 zł i to nie koniec. Cool Cool Cool
Powrót do góry
chickenfree

PostWysłany: 09:30 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Cena Brojlera Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 09:26 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty medox skąd masz pojęcie o kosztach budowy i wynajmu takich hal skoro to nie twoja branża. Ktoś wyliczył i mu uwierzyłeś. To jak Ci powiem że koszt kg kuraka kształtuje się na poziomie 3 zł albo 4,5 zł to też przyznasz mi rację. Ja powiedziałem, że za 7,5 bym chętnie wynajął bo budy mam dawno popłacone, zero kredytów, na koszty remontów wystarczy bo takowych przez wiele lat nie będzie. Miałbym pewny pieniądz i bez takiej tyry jak w drobiarstwie a poza nim mam co robić więc dla mnie super temat. Kasa za budy przyzwoita a ciekawe po ile płacą za wynajęcie kurników na kurniki? Osobiście nie słyszałem żeby ktoś dostał więcej niż 2 zł a hale mu rozp... na amen. Tyle polemiki i więcej nie będę Ci udowadniał co się opłaca a co nie bo mamy inne kalkulatory Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
puzon brojlerowski

PostWysłany: 07:35 Sro 22 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Południe 3,7 -3,8 netto.
Powrót do góry
pazur2101

PostWysłany: 20:59 Wto 21 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie zacznijcie podawać wreszcie konkretne ceny kurczaków !!!!! Twisted Evil
3,60 Małopolska
Powrót do góry
pazur2101

PostWysłany: 20:55 Wto 21 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. Green Twisted Evil Confused
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:25 Wto 21 Wrz 2010    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Ja też mieszkam w lubuskiem (to poprawna forma) A cena leci na łeb bo właśnie zaczynają się uboje z górki przed czertozłotowej. Jakoś tak po szybkiemu licząc to by właśnie był czas początku cyklu po poprzedniej hossie. Cena wieprzowiny też nam nie pomaga. Dodatkowo dolar osłabł, złotówka poszła w górę wiec niektóre kraje zamawiają pewnie za $ w nowym świecie.

Czy ja zawsze będę miał pecha Sad Za tydzień mam zderzenie z rzeczywistością.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:16 Wto 21 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Nie było mnie tu hmmm... Rolling Eyes ze 2 lata?? Jakoś tak. Wchodzę sobie, patrzę a tu nadal te same osoby, i nadal piszą to samo czyli nie to o czym jest temat, wręcz przeciwnie jeden drugiemu wytyka jaki to jest bee. Kiedyś miałam takie mniemanie, że środowisko drobiarskie jest bardzo kulturalne, potrafi się ładnie zachować i jeden drugiemu zawsze pomoże. Niestety jak widać tam gdzie konkurencja tam i zaciekła zajadłość... Smutne to Sad

No Tasin to jest post na temat <ceny brojlera> Mr. Green Mr. Green

a w temacie wytykania to Lesiu pisze i mowi się w lubuskiem Laughing jeżeli napiszesz np. w województwie to już lubuskim - Laughing
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 07:32 Wto 21 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wśród kwiaciarek , nauczycieli, lekarzy , księży... normalnie Laughing Laughing Laughing
Duże zakłady zbijają cenę tuszki o co chodzi?
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 21:50 Pon 20 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie tu hmmm... Rolling Eyes ze 2 lata?? Jakoś tak. Wchodzę sobie, patrzę a tu nadal te same osoby, i nadal piszą to samo czyli nie to o czym jest temat, wręcz przeciwnie jeden drugiemu wytyka jaki to jest bee. Kiedyś miałam takie mniemanie, że środowisko drobiarskie jest bardzo kulturalne, potrafi się ładnie zachować i jeden drugiemu zawsze pomoże. Niestety jak widać tam gdzie konkurencja tam i zaciekła zajadłość... Smutne to Sad
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:15 Pon 20 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Nie mieszkam na księżycu tylko w Lubuskim ceny są aktualne

Leśiu musisz negocjowac bo robią z ciebie murzyna

pozdrawiam
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 19:21 Pon 20 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mieszkam na księżycu tylko w Lubuskim ceny są aktualne
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:14 Pon 20 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze raczej jest jasne ,że kolega mmx nie miał walącej się szopy podpartej w środku w paru miejscach by się nie zwaliła.
Po drugie jest chyba z małopolskiego-wystarczy ,że miał łatwy i krótki dojazd z autostrady lub też był blisko Krakowa itp.Nie trzeba mieć takiej powierzchni w specjalnej strefie ekonomicznej by ja wynająć.Niska stawka-15zł/m pewnie uwzględniała pewne niedogodności.
Widzisz Łysy a ty byś już za 7.50 wynajął ,poniżej kosztów już byś cenę na rynku psuł - drobiarz z krwi i kości ,jak na suchy chleb zostanie to już super ,przecież nie dołożyłem -znaczy niezły cwaniak ze mnie
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 21:48 Nie 19 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
http://forsal.pl/artykuly/406589,rosnie_zapotrzebowanie_na_powierzchnie_magazynowa.html
Wystarczy poczytać troszkę ,to tylko taki pierwszy z brzegu artykulik.
To są normalne czynsze,nawet bym powiedział ,że 15zł to dla eleganckiego Pana okazja,jak popatrzy się na stawki(to oczywiście goły czynsz do tego elegancki Pan płaci media i inne)Temu eleganckiemu Panu nawet do głowy nie przychodzi za jakie grosze tyracie inwestując takie pieniądze.Ot po prostu
Zwróćcie uwagę,próg opłacalności to 3Eur/mkw przy budowie (a słyszałem kiedyś ,że to prawie 4Eur)Gdzie nie ma ŻADNEJ roboty ,chorób,zdychania,uduszeń latem itp.Tylko wybudowanie a potem jedyna praca to co miesiąc sprawdzić stan konta czy delikwent zapłacił.Żadnej inwestycji poza budową w paszę ,kury ,ogrzewanie ,leki itp,itd i żadnej pracy.A to próg opłacalności ! Poniżej się traci.Traci.Ktoś to policzył.Ktoś kto potrafi liczyć.Wie jaki ma być okres zwrotu z inwestycji i kiedy inwestycja ma zacząć zarabiać,bo żeby zaczęła zarabiać musi najpierw się zwrócić i 20lat nikt nie będzie czekał , bo za 20lat trzeba remont robić i dalej czekać aż ten remont się zwróci.I tak wkoło -wtedy nigdy się nie zwraca i się traci.To proste jak budowa cepa.Kiedy zwrócą się budy niektórych po milion każda na wolnym rynku,o kontraktacji nie wspominając???Kiedy się zwrócą a kiedy zaczną zarabiać?Kiedyś to tu liczyłem.Odpowiedż to - nigdy.
Kiedy nauczycie się liczyć?A może jeśli ktoś nie potrafi zapłaci i skorzysta z wiedzy ludzi którzy potrafią.Są tacy.
mmx-gratuluje.Niech Ci się darzy,klient niech płaci,bo stawkę ma niewysoką.Tobie pozostało przeglądanie kolorowych ofert biur podróży.I dobrze.Tak ma być,zainwestowałeś kupę kasy,kupę pracy i nerwów.Należy Ci się,jak psu miska.Pozdrawiam.

A czy widziałeś żeby ktoś budował kurniki w obrebie jakieś Strefy Aktywizacji Gospodarczej gdzie każdy metr kwadratowy ziemi kosztuje więcej niz ten cały budynek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Łysy

PostWysłany: 20:10 Nie 19 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, o czym Wy pier... Kurnik to raczej kiepska powierzchnia magazynowa. No chyba że chodzi o magazynowanie obornika Very Happy Powierzchnia magazynowa, o której się pisze to profesjonalnie przygotowany teren, najlepiej w pobliżu dużej aglomeracji lub kluczowych dróg, z dobrym dojazdem, placem manewrowym, utwardzonym, ogrodzonym i pilnie strzeżonym terenem. Hala musi być duża, bez podpór wewnątrz, wysoka jak skur... itd. Oczywiście od wielkiej biedy kurnik nada się na magazyn ale nie mówimy tu o wielkim biznesie tylko o lokalnych firmach. Osobiście mimo iż mam niewielką powierzchnię produkcyjną zgodziłbym się wynająć hale na magazyny za około 7,5 zł/m2. Proszę o nadsyłanie propozycji Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:47 Sob 18 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forsal.pl/artykuly/406589,rosnie_zapotrzebowanie_na_powierzchnie_magazynowa.html
Wystarczy poczytać troszkę ,to tylko taki pierwszy z brzegu artykulik.
To są normalne czynsze,nawet bym powiedział ,że 15zł to dla eleganckiego Pana okazja,jak popatrzy się na stawki(to oczywiście goły czynsz do tego elegancki Pan płaci media i inne)Temu eleganckiemu Panu nawet do głowy nie przychodzi za jakie grosze tyracie inwestując takie pieniądze.Ot po prostu
Zwróćcie uwagę,próg opłacalności to 3Eur/mkw przy budowie (a słyszałem kiedyś ,że to prawie 4Eur)Gdzie nie ma ŻADNEJ roboty ,chorób,zdychania,uduszeń latem itp.Tylko wybudowanie a potem jedyna praca to co miesiąc sprawdzić stan konta czy delikwent zapłacił.Żadnej inwestycji poza budową w paszę ,kury ,ogrzewanie ,leki itp,itd i żadnej pracy.A to próg opłacalności ! Poniżej się traci.Traci.Ktoś to policzył.Ktoś kto potrafi liczyć.Wie jaki ma być okres zwrotu z inwestycji i kiedy inwestycja ma zacząć zarabiać,bo żeby zaczęła zarabiać musi najpierw się zwrócić i 20lat nikt nie będzie czekał , bo za 20lat trzeba remont robić i dalej czekać aż ten remont się zwróci.I tak wkoło -wtedy nigdy się nie zwraca i się traci.To proste jak budowa cepa.Kiedy zwrócą się budy niektórych po milion każda na wolnym rynku,o kontraktacji nie wspominając???Kiedy się zwrócą a kiedy zaczną zarabiać?Kiedyś to tu liczyłem.Odpowiedż to - nigdy.
Kiedy nauczycie się liczyć?A może jeśli ktoś nie potrafi zapłaci i skorzysta z wiedzy ludzi którzy potrafią.Są tacy.
mmx-gratuluje.Niech Ci się darzy,klient niech płaci,bo stawkę ma niewysoką.Tobie pozostało przeglądanie kolorowych ofert biur podróży.I dobrze.Tak ma być,zainwestowałeś kupę kasy,kupę pracy i nerwów.Należy Ci się,jak psu miska.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1974, 1975, 1976 ... 2539, 2540, 2541  Następny
Strona 1975 z 2541

Skocz do: