Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:27 Nie 19 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1974, 1975, 1976 ... 2663, 2664, 2665  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mav3ric

PostWysłany: 13:47 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Znam inicjatywy powstawania ubojni zakładanych przez hodowców. to się nie sprawdza. Jak ktoś chce to ruszyć to powinien zabrać się za sprzedaż do sieci czy na rynek detaliczny - To się da zrobić. A ubój wrzucić w usług. Zrobić z nimi (ubojniami) to co oni z nami - sprowadzić ich do roli białych murzynów.

Myślicie ze które mięso będzie tańsze. To z ubojni z własnym zapleczem czy to od hodowcy ze zleconym ubiciem? Przecież ludzi pracujących w dystrybucji dużych ubojni można spokojnie podkupić razem z listami odbiorców. Zastanówcie się!

Dokładnie to co pisałem kilkukrotnie. To jedyne wyjście. My już zaczynamy tak działać i potrzebujemy płynności w dostawach także są jeszcze wolne miejsca. Zdobądźcie kontakty do handlowców waszych ubojni oraz zaopatrzeniowców hurtowni. Od przybytku głowa nie boli. Z powyższymi informacji i chęcią przyłączenia się zapraszam na PRIV lub kurakvsi@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paweł.m.

PostWysłany: 13:22 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ubezpieczeń kurników,to nie muszą być astronomiczne stawki--chcesz wiedzieć napisz--zibi26a@wp.pl
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:04 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądaliście agrobiznes? Krajowy Związek Pszczelarzy pobiera próbki miodu w zakładach które konfekcjonują i wprowadzaja na rynek miód. Idzmy się do nich uczyć jak to robić abySmy mogli pobierać próbki mięsa w hurtowniach zakładach uboju i przetwórstwa drobiu !!!!! w tym roku(pewnie w ubiegłym) wykryto dwa przypadki niezgodności w przypadku importu z chin . A ciągną ten miód z całego świata.
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 13:03 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123hodowca321 napisał:
Drodzy hodowcy, dotarła do mnie informacja...
Myślę, że spotkanie może być całkiem ciekawe...

Następny hodowca się objawił... A spotkanie będzie ciekawe, jak ktoś szanownych Panów Posłów i Senatorów na taczkach z remizy wywiezie za dotychczasowe osiągnięcia. Precz z darmozjadami! Evil or Very Mad
Powrót do góry
123hodowca321

PostWysłany: 12:51 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy hodowcy, dotarła do mnie informacja, że w dniu 29 stycznia (sobota) o godz. 11:00 w OSP w Smardzewicach odbędzie się spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Panem Januszem Wojciechowskim oraz Senatorami z Komisji Rolnictwa. Tematem spotkania będzie polityka rolna UE i aktualne sprawy krajowe związane z rynkiem zbóż, trzody i drobiu.
Myślę, że spotkanie może być całkiem ciekawe...
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 11:55 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubespieczenie kurników wzrosło w tym roku 100 procent co za gnoje
Powrót do góry
kurczaczek.maly

PostWysłany: 11:33 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem koszmarny sen.
Śniło mi się, że jakieś ufoludki zagnieździły mi się w moim mózgu.
A to ponure krasnoludki w skórzanych płaszczach z zagranicznej firmy. Co dam kurczaki, to mi zamykają kolejną ubojnię.
A to przewrotny kudłatek kazał mi nie hodować kurczaków.
No wiecie, ten ze 7 związku, no ten co to ma najlepszego przyjaciela, który sprowadza mięsko z całego świata, bo tam już się zepsuło.
A to taki dealer niebieski smerf a’la Kaszpirowski każe mi kupować najdroższą paszę i pisklaki.
A to znów taki jeden z firmy handlowej ciągle mi podpowiada ceny na moje kurczaki.
A działo się to wszystko w górskim hotelu na równinach 29 stycznia.
Całe szczęście, że się obudziłem. Co za koszmar !
Uf, och, ooo…… wow
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:28 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są ubojnie i znam z życia kilka które padły ale przez alkoholizm właściciela.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:25 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ubojnie dokładają od pół roku?Coś mi nie chce się wierzyć.Płacą tyle ile im wychodzi z ich wyliczeń i kropka.Paszarnia,wylęgarnia itd. tylko nie my.Płynności finansowe ubojni Very Happy
Powrót do góry
enriko

PostWysłany: 11:21 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy jak widze więcej jest na tym forum dyskusji i dewagacji niż konkretów wydaje mi sie że większość postów jest z ubojni a ceny na rynku są całkiem inne łatwo jest powiedzieć lub napisać przetrzymujcie kury ale to nic nie da bo cena i trak żądzi sie swoimi prawami nikt oprócz chodowcy niedołoży do interesu a po 3-4 dniach i tak musisz tę kure sprzedac to nie ŚWINIA że p[rzetrzymasz miesiąc lub więcej cena na poniedziałek śląs 3,3 i nie widać widoków na wyżej
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 10:41 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O poniedziałku wychodzą trzecie rzuty z ogromną wtopą coś wreszcie dotrze do tych debili co za 3dni po zdaniu wstawiają pisklaki.Cena dziś w Małopolsce 3.20----------3,40n . Już niedługo w naszej produkcji dużo się wyjaśni bo długi rosną z dnia na dzień .Dobra rada dla tych co jeszcze wegetują ,zamykać budy i siedzieć na dup!e spokojnie bo innego wyjścia niema .W ten sposób ruszymy wreszcie cały nasz pękający łańcuszek.Na ubojniach tez już nie wesoło z płynnością finansową.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:02 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam inicjatywy powstawania ubojni zakładanych przez hodowców. to się nie sprawdza. Jak ktoś chce to ruszyć to powinien zabrać się za sprzedaż do sieci czy na rynek detaliczny - To się da zrobić. A ubój wrzucić w usług. Zrobić z nimi (ubojniami) to co oni z nami - sprowadzić ich do roli białych murzynów.

Myślicie ze które mięso będzie tańsze. To z ubojni z własnym zapleczem czy to od hodowcy ze zleconym ubiciem? Przecież ludzi pracujących w dystrybucji dużych ubojni można spokojnie podkupić razem z listami odbiorców. Zastanówcie się!
Powrót do góry
Janek1

PostWysłany: 08:41 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdro dla 601993 Razz
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:51 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale zakłady były szybsze i zrobiły sobie własne zaplecze surowcowe którego koszty utrzymania obniżamy im produkując poniżej kosztów produkcji. tuszka 4,80 5,10 netto i słabe zejście . Jedyne wyjście to aby wszyscy wykreśłili z grafiku jedno najbliższe wstawienie ale tak cała Polska na raz. Ale to był sen już się obudziłem....
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 01:33 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wam tak. Dopóki hodowcy nie będą mieli własnego kanału dystrybucji, dopóty będą nas walić w .. wiadomo co. Gdyby jakaś grupa hodowców miała własną dużą sieć dystrybucji. Hurtownia - sklepy to by mogła pominąć łańcuszek i być na górze. Przecież ubicie kurczaka można za parę groszy zlecić nie trzeba im oddawać wszystkiego.

Ale to niestety są koszty. A my już jesteśmy wypłukani z kasy.
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 00:31 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wy spać nie możecie . Norma byle jaki sprzedawca wie jak się robi cenę stałą a durnota nie szok to się w głowie nie mieści Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PEACMAKER

PostWysłany: 23:41 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOBRE DOBRE Very Happy TO CI BABECZKA POWIEDZIALA ...ALE TAK WLASNIE JEST PO PROSTU BRAK SŁÓW...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 23:36 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorian1 napisał:
dlaczego np.w takich ;faktach;nic nie mówią o tragicznej sytuacji rolników przecież indyki, świnie,czy brojlery wszystko to bankructwo, to mówią o ochronie psów i smoleńsku Mad . 3/4 drobiarzy to ludzie zbankrutowani ale nasz dług to ciągnie za sobą cały ten jebaany łańcuszek. im nie zapłace ale ja suchego chleba żreć nie będę Twisted Evil

Laughing Laughing Laughing To ja cos ci powiem, pytam wczoraj w sklepie po ile kurczak,bo kartka spadla -8.49 , to co maja mowic,przeca jest drogo ,znaczy rolnicy trzepia kasiore.
Najlepsze bylo jak mowie ,ze podrozal chyba kurczak ostatnio.A babka mowi do mnie - panie ,podrozal,stanial co 3 dni inna cena,w koncu zdecydowalismy zostawic cene na jakims srednim stalym poziomie (8.49haha) , bo przeciez klienci nas posadza ,ze jakis przeterminowany towar sprzedajemy albo inne kombinacje robimy jak co trzy dni bedziemy cene o zlotowke zmieniac.Noi h...j.Co powiesz na to?Bo mnie juz brakuje slow

Sorry, wywalilo mi polskie znaki
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:08 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/cedrob-zainwestuje-w-ciechanowie-140-mln-zl,29487.html

A tu Panowie mowimy o prawdziwych pieniadzach,tam nikt nie zbiera zeby se wymienic stara nitke paszociagu na nowa...A wszystko finansuja hodowcy Laughing Laughing Laughing Oni to dopiero maja kasy i dla paszarni i dla wylegarni i ubojni i hurtowni ,dla wszystkich wystarczy ,wszystkich wspomoga Laughing Wszystkie organizacje charytatywne to przy hodowcach drobiu maly pikus,Pan pikus Laughing Laughing
Powrót do góry
pika-czu

PostWysłany: 23:04 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puzon brojlerowski napisał:
DZIŚ DOZNAŁEM SZOKU! ZBOCZENIE ZAWODOWE KAŻE MI STOJĄC W SKLEPIE PYTAĆ ZAWSZE O CENY KURCZAKA TAK WIEC PANI EKSPEDIENTKA PYTA MNIE CZY CHCE KURCZAKA EKOLOGICZNEGO CZY ZWYKŁEGO?
Z TYM ŻE ZWYKŁY KOSZTUJE 6,50 KG A EKOLOGICZNY 12.70 KG.
A DZIW MNIE WZIĄŁ JESZCZE WIĘKSZY JAK PRZECZYTAŁEM ZE TO SEDAR MA TAKIE EKOLOGICZNE KURY!!!!! ZDARZAŁO SIE ZE DO NICH ODDAWAŁEM I NOŻ SIE W KIESZENI OTWIERA NA MYŚL ILE PŁACĄ HODOWCOM ZA TE PSEUDO EKOLOGICZNE KURCZAKI. ZWYKŁE SK...SYNSTWO, A LUDZIE WIEŻA ZE TO EKOLOGICZNY PROSTO Z KURNIKA.

Niestety nie masz racji, SEDAR ma linie produkcyjne , które według tabel przedstawianych przez genetyków tej krzyżówki osiągają +- 2,2-2,3 na 8 tydzień życia przy zużyciu paszy ok 2,2 kg paszy na kg przyrostu, oprócz tego takie kury "tuczy" się na mieszance bez kokcydiostatyków(są szczepione w wylęgarni p/kokcydioze miedzy innymi) i na śrucie z soi niemodyfikowanej genetycznie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:01 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/inspekcja-weterynaryjna-zajela-19-ton-niemieckiego-miesa-w-dwoch-polskich-zakladach,44405.html

Taaaa a do badania da się z polskiej partii i czysto.Mięso generalnie to chyba jeden z większych wałów w gospodarce.Jak ktos by sie kiedys za to wzial to ..........
Powrót do góry
dorian1

PostWysłany: 22:27 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego np.w takich ;faktach;nic nie mówią o tragicznej sytuacji rolników przecież indyki, świnie,czy brojlery wszystko to bankructwo, to mówią o ochronie psów i smoleńsku Mad . 3/4 drobiarzy to ludzie zbankrutowani ale nasz dług to ciągnie za sobą cały ten jebaany łańcuszek. im nie zapłace ale ja suchego chleba żreć nie będę Twisted Evil
Powrót do góry
koks

PostWysłany: 22:22 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm....a kto jest prezesem zachodniopolskiego związku???????? czyż nie ten pan co wie wszystko???
Powrót do góry
501

PostWysłany: 22:14 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecą wszyscy.Co się martwicie. Very Happy
Nie zdają sobie sprawy u góry że jedzą to co my produkujemy.Będą mieli droższe żarcie i kilka milionów rolników w warszawie.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 22:08 Czw 27 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kit. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1974, 1975, 1976 ... 2663, 2664, 2665  Następny
Strona 1975 z 2665

Skocz do: