Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:36 Wto 28 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1974, 1975, 1976 ... 2666, 2667, 2668  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
puzon brojlerowski

PostWysłany: 09:46 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na południu kurczaka mało na dziś umówiony jestem na 3,60 netto.
Jeśli jakaś ubojnia z małopolski jest zainteresowana kurczakiem w wadze 2.7 czekam ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pazur2101

PostWysłany: 09:18 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowcy piszcie ceny a nie pierdoły .ubojnie robią ubój co drugi dzień bo nie maja co bić .Miałem propozycje z południa 3,4 3,5 ferie w pełni
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:17 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy wziąć probówki polatać trochę po portach i chłodniach w poszukiwaniu anomali w sprowadzanym mięsie (dioksyny, chlor, sterydy, antybiotyki) Gdyby istniała realna kontrola tego całego importowanego syfu, to by nasze problemy były znacznie mniejsze. W taki sposób pszczelarze wyeliminowali chiński miód.

No właśnie ,to najprostsze z tego co można zrobić natychmiast.I może to odnieść natychmiastowy skutek !! Podobnie jak ograniczenie wstawień.Być może już te dwie rzeczy zmienią bardzo wiele.Do tego rzecz trzecia,umowy z wielkimi do UKOIK co proponował brojler -to też można natychmiast.
Może jeszcze temat dopuszczenia mączek można na szybko rozmawiać,ale to już trudniejszy i może dłuższy temat.
PIERWSZE TRZY RZECZY MOŻNA ZAŁATWIĆ NAWET DZIŚ DO WIECZORA!!!!!!!!
Cała reszta zajmie długie miesiące ,do tego czasu zostaną zgliszcza.....
Powrót do góry
pazur2101

PostWysłany: 09:17 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowcy piszcie ceny a nie pierdoły .ubojnie robią ubój co drugi dzień bo nie maja co bić . propozycje z południa 3,4 3,5 ferie w pełni
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 01:40 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla pana Danielaka to powiem że może się Pan bardzo szybko wykazać i zasłużyć dla Polskiego Drobiarstwa. Wystarczy wziąć probówki polatać trochę po portach i chłodniach w poszukiwaniu anomali w sprowadzanym mięsie (dioksyny, chlor, sterydy, antybiotyki) Gdyby istniała realna kontrola tego całego importowanego syfu, to by nasze problemy były znacznie mniejsze. W taki sposób pszczelarze wyeliminowali chiński miód.

A co do Kołchoźniczego podejścia - połączmy się wszyscy razem - to poprzednie pokolenia to przerabiały. To się nie sprawdza. Ja nie chcę żeby z moich pieniędzy fundusz promocji opłacał reklamy przepiórek czy kaczek a to będzie do tego się sprowadzało. Nas jest za dużo i dajemy za wiele żeby dzielić się z producentami niszowych produktów, które przy okazji negują mój własny wyrób (brojlera). Łaszczmy się w grupy duże ale w branżach a nie na przykład razem z producentami jaj. Oni są inną bajką.

Odwoływanie się do konstytucji jest zabiegiem aparatczykowskim. Tam jest też zapis o bezpłatnej służbie zdrowia i edukacji. Konstytucja to demagogia i nic z niej nie wynika oprócz tego ze mamy niewidzialne ręce rynku. Tylko nikt nam wcześniej nie powiedział ze będą to pięści Mik'a Taysona. I że będą nas tak niemiłosiernie okładać za ciężką pracę.

Dobranoc
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 23:53 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="501"]Podoba się tylko nie te forum.[/quote]

Ależ przezacny 501 to była pieśń o nadprodukcji i jak najbardziej nadaje się na to forum.Dobranoc.
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 23:35 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym calym lancuchu zarabiaja wszyscy oprocz producenta i to jest nienormalne dlatego wszystkim mlodym powodzenia zyczemoze na lepsze czasy traficie takie ktore kiedys byly teraz jest bida i nedza
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 22:43 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczyna się robić bardzo ciekawie.

Zobaczymy jak bardzo jesteśmy zdesperowani (czyli jak dostaliśmy po dupie )żeby normalnie rozmawiać ,pomiędzy wstawieniami na których mamy nadzieje zarobić, bo może sąsiad nie wstawił więc ja się załapię .
Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 22:26 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Danielak!
Chyba przyzna Pan rację, że Pana praca przez ostatnie lata zdała się "psu na budę". Tak jak podsumowała to Ossa stracił Pan w naszych oczach swoją wartość "przywódczą". W przeciwieństwie do koleżanki uważam, że jest nam Pan potrzebny w celu reaktywacji tego co nie wyszło, ale pod innymi rządami, lecz z Pana błogosławieństwem i pomocą. Może byłby Pan na tyle "fair" żeby teraz wspomóc swoim doświadczeniem tych, którzy podjęli inicjatywę, próbę naprawy zaistniałej sytuacji. Jeżeli jest Pan gotów na współdziałanie z nowymi aktywnymi osobami, wnoszącymi świeże spojrzenie na aktualne problemy to ja osobiście opowiadam się za takim rozwiązaniem i wręcz go oczekuję.
Takie podejście do sprawy budzi we mnie chęć współdziałania z innymi, chociaż sam nie mam pojęcia jak mógłbym się przysłużyć.
Myślę, że wielu z nas odebrałoby taką Pańską postawę jako coś budującego i rokującego poprawę na przyszłość.
Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 21:42 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Danielak a może nam Pan powie gdzie są nasze pieniądze które idą na fundusz promocji?

PZZHIPD napisał:
Od około 8 lat z małym zespołem, w ramach Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu, pracuję nad utworzeniem Unii Drobiarstwa Polskiego-jednej, dużej organizacji, złożonej ze wszystkich działów produkcji drobiarskiej, by gromadzić od wszystkich uczestników rynku drobiarskiego, obowiązkowe, małe jednostkowo składki, które skumulowane w jednym miejscu tworzyłyby ogromny kapitał na finansowanie najróżniejszych działań: stabilizujących, informacyjnych, rozpoznawczych, ochronnych (częściowa refundacja kosztów przy likwidacjach drobiu z przyczyn niezależnych od hodowcy), obronnych (przed nieuczciwą konkurencją), na rozwijanie i wprowadzanie w życie praktyczne wiedzy naukowej do polskich certyfikowanych produktów, by lepiej je promować na licznych rynkach. Finansować działania reprezentacji naszych interesów w miejscach, gdzie tworzą się nowe idee dot. żywności i żywienia oraz w miejscach, gdzie tworzone jest nowe prawo nas dotyczące. Cały zaproponowany system w swoich założeniach ma na celu zapobieżenie bezsensownemu osłabianiu ekonomicznemu branży, w kolejnych kryzysach, wywoływanych moim zdaniem po to, by ci co je wywołują, osiągali korzyści. Proponowany system ma na celu także przestrzeganie konstytucyjnego zapisu, o tym że w Polsce podstawowym ustrojem rolnym jest rodzinne gospodarstwo, by zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe, ale również zapewnienie ochrony dla wszystkich, którzy w uczciwej walce konkurencyjnej, potrafią osiągać lepszą pozycję rynkową. Wszyscy mamy prawo do życia i prawo do pracy we własnym i zorganizowanym przez własne społeczeństwo kraju. To wszystko mogłoby już funkcjonować, tylko że przez te 8 lat nie było chętnych do poważnych rozmów, poza tym, zbyt wielu „wielkich” obrało kierunek-”ja jestem najlepszy i zeżrę pozostałych”.
Wszyscy widzimy, że obecny stan jest nie do utrzymania, gdyż istnieje zagrożenie upadku zbyt wielu z nas. Powinno to wreszcie skłonić do tego aby ze sobą poważnie rozmawiać a metoda skłócania środowiska nie jest dobrą drogą do osiągnięcia tego celu. Żyjemy i pracujemy w globalnym świecie dlatego muszą być zastosowane rozwiązania w skali makro. Pojedyncze atomy w przestrzeni gospodarczej nie mają szans przetrwania.
Są idee, są ludzie, może pojawi się dobra wola.
Pozdrawiam
Andrzej Danielak- hodowca
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 21:07 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ,i gitara , i tak trzymać ,koledzy.Pasza idzie do góry jak szalona ,nigdy nie było takiej ceny ,i tylko hodowcy się przejmują ,czy to nie dziwne ???
Nie ,to normalna sytuacja ,bo dlaczego wszystkie branże połączone z drobiarstwem nie narzekają ???? Bo ZARABIAŁY ,ZARABIAJĄ , I BĘDĄ ZARABIAĆ tak długo, jak długo nikt albo nic nimi nie wstrząśnie .A jest tylko jedna możliwość by to zrobić , i tu radzę posłuchać medoxa i nawet nie ograniczyć wstawień o X-procent ,ale se w ogóle odpuścić na parę miesięcy ,za to co dołożymy do rzutu ,to se pożyjemy jak goście przez co najmniej 2 miesiące , a wtedy przynajmniej pasza ciut z tanieje i zagwarantują nam cene paszy na cały rzut ,kurczaka zabraknie ,no same plusy .A i my będziemy mieli czas żeby się spotkać i normalnie porozmawiać .
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 21:02 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Danielak!
Osiem lat ciężkiej pracy psu na budę się zdało. Zupa już się wylała... Sam Pan chyba rozumie, że pańska wiarygodność jest niezadawalająca. Potrzebujemy innych ludzi, innych metod. Nie chce mi się z Panem gadać. Ja osobiście Panu i Pana kolegom już podziękuję...
Powrót do góry
PZZHIPD

PostWysłany: 20:44 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od około 8 lat z małym zespołem, w ramach Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu, pracuję nad utworzeniem Unii Drobiarstwa Polskiego-jednej, dużej organizacji, złożonej ze wszystkich działów produkcji drobiarskiej, by gromadzić od wszystkich uczestników rynku drobiarskiego, obowiązkowe, małe jednostkowo składki, które skumulowane w jednym miejscu tworzyłyby ogromny kapitał na finansowanie najróżniejszych działań: stabilizujących, informacyjnych, rozpoznawczych, ochronnych (częściowa refundacja kosztów przy likwidacjach drobiu z przyczyn niezależnych od hodowcy), obronnych (przed nieuczciwą konkurencją), na rozwijanie i wprowadzanie w życie praktyczne wiedzy naukowej do polskich certyfikowanych produktów, by lepiej je promować na licznych rynkach. Finansować działania reprezentacji naszych interesów w miejscach, gdzie tworzą się nowe idee dot. żywności i żywienia oraz w miejscach, gdzie tworzone jest nowe prawo nas dotyczące. Cały zaproponowany system w swoich założeniach ma na celu zapobieżenie bezsensownemu osłabianiu ekonomicznemu branży, w kolejnych kryzysach, wywoływanych moim zdaniem po to, by ci co je wywołują, osiągali korzyści. Proponowany system ma na celu także przestrzeganie konstytucyjnego zapisu, o tym że w Polsce podstawowym ustrojem rolnym jest rodzinne gospodarstwo, by zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe, ale również zapewnienie ochrony dla wszystkich, którzy w uczciwej walce konkurencyjnej, potrafią osiągać lepszą pozycję rynkową. Wszyscy mamy prawo do życia i prawo do pracy we własnym i zorganizowanym przez własne społeczeństwo kraju. To wszystko mogłoby już funkcjonować, tylko że przez te 8 lat nie było chętnych do poważnych rozmów, poza tym, zbyt wielu „wielkich” obrało kierunek-”ja jestem najlepszy i zeżrę pozostałych”.
Wszyscy widzimy, że obecny stan jest nie do utrzymania, gdyż istnieje zagrożenie upadku zbyt wielu z nas. Powinno to wreszcie skłonić do tego aby ze sobą poważnie rozmawiać a metoda skłócania środowiska nie jest dobrą drogą do osiągnięcia tego celu. Żyjemy i pracujemy w globalnym świecie dlatego muszą być zastosowane rozwiązania w skali makro. Pojedyncze atomy w przestrzeni gospodarczej nie mają szans przetrwania.
Są idee, są ludzie, może pojawi się dobra wola.
Pozdrawiam
Andrzej Danielak- hodowca
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:25 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano ekonomisci po 50tce zarobili za czasów jak pasza po 800 kura srednio po 3,7 i teraz wielkie biznesMenyyyyyyyyyyyyyyyyy , co? wpusci i mysli a moze trafie a jak nie to i tez bedzie a co bede robił jak moim podwórkiem był kurnik wpuszcze i juz!!!!!!!!!!!jakby taka sytuacja była przez rok z 7-8-9 lat temu to i tyle by nie nabudowali a tak to wielkie mi FARMERY prosty ten system jak budowa cepa. ONI BEDA JESZCZE MIELI NA DOKŁADKE PRZEZ ROK DWA MOZE TRZY i światło beda swiecic nawet przy cenie 2,7 i paszy 1700zl/t. tuszka puki co sie nie blokuje i zamówienia sa
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 20:15 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
skąd mają kasę bo wiem że do 01 .03 nikt nie da piskląt na kreche.

Jeżeli miałeś na myśli 1 marca, to odpowiedź jest: biorą na krechę.
Jeżeli miałeś na myśli 3 stycznia, to się mylisz. Też biorą na kreche.
Wylęgarnie nie mają wyjścia, będą zawsze dawaly na kredyt, oczywiście nie wszystkie i nie wszystkim. Prędzej wytwórnie pasz przykręcą kurek. Ale to ew. za parę tygodni. Chwila prawdy nastąpi za dwa, trzy tygodnie, kiedy do sprzedaży pójdą kurczaki wstawiane po świętach i po Nowym Roku, karmione paszą po obecnych cenach. A nie jest ich mało, niestety.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 20:02 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to robią że 3 rzuty do tyłu i już dziś świeci się w kurniku 4 rzut? Czy ktoś mi powie skąd mają kasę bo wiem że do 01 .03 nikt nie da piskląt na kreche.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:50 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CINDUSIA- dobry miesiąc i tyle postów- czarnych. Chcesz się zmierzyć z Medoxem? Uda Ci się. Nawijaj dalej.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:47 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CINDUSIA napisał:
Południe cena 3,1 netto

Jedź na wczasy do Egiptu. Tam łącza internetowe zablokowano. Odpuść.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:10 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cindusia ogoliła swoje kurki i teraz chce aby konkurencja sprzedała jak najtaniej,bo w tej sytuacji konkurencja musi odpaść,bo inaczej na zarobek poczekamy aż pasza będzie po 1000zł brutto
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 18:29 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Południe cena 3,1 netto
Powrót do góry
501

PostWysłany: 17:55 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba się tylko nie te forum.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 17:49 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjmuję krytykę 501,szkoda że ci się nie podoba.Ty nas wszystkich przetrzymasz Rambo oczywiście jeżeli potrafisz tak jak on odżywiać się korzonkami lub zeschłymi liśćmi.Pozdrawiam.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 17:22 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psychicznie już wysiadacie? Nie za szybko?
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 15:46 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12 procent, tylko nie płacz proszę
12 procent w zębach tu przynoszę x4

Adamu, Adamu, cały czas ma długi
Nowa powieść science-fiction: Jan Paweł 202
"Jak powstają twoje długi?" - gdy mnie ktoś tak spyta
Zakurwię z laczka i poprawię z kopyta

I zwroteczka na koniec na poprawienie humorku.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 15:39 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Partyzanci Broz-Tity wyzwolili Jugosławię
Bez pomocy Sowietów, awantura na zabawie
Ci z sąsiedniej wsi zaczęli, myśmy skończyli
Rambo 8 w telewizji - patrzcie moi mili

Całe stado nawalone, ale praca wre
Wszyscy jarają szlugi, to jest temat długi

Jak Wam się podoba?Chyba Kazik nie będzie mi miał za złe.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1974, 1975, 1976 ... 2666, 2667, 2668  Następny
Strona 1975 z 2668

Skocz do: