Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:28 Pon 28 Maj 2018

Emerytury rolnicze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowo??
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tekmie

PostWysłany: 22:00 Pią 7 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamieszczam ten post tak troch? w celach orientacyjnych.Z tego co si? dzisiaj dowiedzia?em (w du?ym uproszczeni)(dotyczy wcze?niejszych emerytur):sk?adam wniosek o emerytur? z niezb?dnymi dokumentami : instytucja ma miesi?c czasu na odpowiedz .Warunkiem przyznania jest zaprzestanie "gospodarowania" np. dzier?awa na min.10 lat potwierdzona w "ewidencji gruntów"(np.Starostwo powiatowe) chocia? to nale?a?o by "do informowa?"(gdzie potwierdzi?).Jaka kwota emerytury?Tylko si? dowiedzia?em ?e za ka?dy rok 5% wi?cej (czyli na starcie 25 % mniej ni? normalna) ale by? mo?e ?le rozumuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mirekmarian

PostWysłany: 17:45 Czw 8 Gru 2016    Temat postu: Emerytury Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak? masz sytuacj? ale u nas nie znajdziesz nikogo kto by t? mo?liwo?? nie wykorzysta? ,zawsze wleci ta sta?a sumka ,albo przepiszesz albo sprzedasz ziemi? maszyny i kasa w banku na bied?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tekmie

PostWysłany: 08:17 Czw 8 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli potraktowali Ci? powa?nie i chwilowo rozwiali w?tpliwo?ci.Na obecn? chwil? nie wyobra?am sobie jak mo?na b?dzie prze?y? za ok.1000 z?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mirekmarian

PostWysłany: 17:54 Sro 7 Gru 2016    Temat postu: Emerytury Odpowiedz z cytatem

Jednak ministerstwo dzia?a i dzisiaj listownie dosta?em odpowiedz na maila z 18 listopada ,odpowiedz prosta do 31 grudnia 2017 roku masz ukonczone 60 lat ,30 letni okres sk?adkowy i emerytur? dostaniesz i zapszestaniesz dzia?alno?ci rolniczej
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 13:27 Czw 17 Lis 2016    Temat postu: Re: Emerytury Odpowiedz z cytatem

mirekmarian napisał:
.... i na dzisiaj nie wiem czy mam pewn? emerytur? i plany przekazania ziemi ,czy b?d? musia? inaczej zaplanowa?......

To tak jak i ja."Przewie?li" nasz "rocznik" na rentach strukturalnych,to i mog? "przewie?" na wcze?niejszych emeryturach.Ja ju? od d?u?szego czasu podchodz? "stoicko" do wszelkich "nowelizacji przepisowych".Na razie mam na chleb i do chleba , a reszta to ma?y "piku?".Szkoda mi troch? tych co pobrali dop?aty i podpisali deklaracje "zwi?kszaj?ce"(czyli albo zwrot dop?aty albo przej?cie czyjej? ziemi).Ale ja mówi? ?e pazerno?? jest zgubna,ale mo?liwe ?e to jest celowe dzia?anie ?eby sk?óci? ludzi.
Powrót do góry
mirekmarian

PostWysłany: 12:49 Czw 17 Lis 2016    Temat postu: Emerytury Odpowiedz z cytatem

dzi?ki za pocieszenie ,PSL s?owami Sawickiego osobi?cie s?ucha?em mamrota? ?e rolnicy ukarani od pazdziernika ,Pis swoje i na dzisiaj nie wiem czy mam pewn? emerytur? i plany przekazania ziemi ,czy b?d? musia? inaczej zaplanowa?
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 07:35 Czw 17 Lis 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam dok?adnych szczegó?ów tej ustawy.Jeszcze jest nie opublikowana
http://isap.sejm.gov.pl/VolumeServlet?type=wdu&rok=2016&numer=000
Ale my?l? ?e jeszcze nie masz si? co za bardzo martwi?,Na stronie
http://wpolityce.pl/polityka/315660-sejm-przyjal-ustawe-obnizajaca-wiek-emerytalny-poslowie-po-i-nowoczesnej-glosowali-przeciwko-zmianom-psl-wstrzymal-sie-o-glosu cytat z dyskusji
Cytat:
Do ko?ca grudnia 2017 zostan? zapisane uprawnienia, które wynikaj? z tej ustawy, a od 1 stycznia 2018 b?dzie obowi?zywa? wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla m??czyzn. To jest nasza propozycja. Podnosimy rolnikom najni?sze emerytury do 1000 z?. I to jest nasza oferta dla polskiej wsi

Z "tej ustawy" ja rozumie ?e to dotyczy tej dotychczas obowi?zuj?cej ,ale mo?e si? myl?.
Powrót do góry
mirekmarian

PostWysłany: 19:23 Sro 16 Lis 2016    Temat postu: Emerytury rolnicze Odpowiedz z cytatem

Witam czy kto? wie co i jak po dzisiejszej uchwale sejmu o emeryturach,PSL mówi ?e PIS podnosi wiek dla rolników od 1 pa?dziernika 2017 roku ,PIS ?e od stycznia 2018 roku ,Ja urodzony w pazdzierniku 57 roku i 60 lat b?dzie w pazdzierniku i mia?em plany na emerytur?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowo?? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: